Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσακι,

Μερες εχω να μπω αλλα διαβασα ολα τα νεα σας.

Καταρχην για την ημερα συναντησης ειμαι συμφωνη και για τις δυο Παρασκευες και οπου θελετε.

Δομνινα και Ντολυ μου απο προσωπικη εμπειρια σας λεω οτι αν γυριζα τον χρονο πισω θα εκανα απο την αρχη μονο εξωσωματικη. Η σπερματεγχυση απλα σου χρυσωνει το χαπι και ειναι πεταμενα λεφτα. Γιατι αν μπορουσα να μεινω εγκυος θα ειχα μεινει φυσιολογικα, δεν θα χρειαζοταν σπερματεγχυση που το μονο που κανει ειναι να τελειωνει το σταδιο της επαφης. Οχι τιποτα αλλο, αν ειχα κανει εξωσωματικη απο την αρχη και με την τυχη που ειχα μετα και εμεινα με την πρωτη φορα εγκυος τωρα θα ειχα 1,5 χρονου παιδακι. Το θεμα ηταν σε μενα και το συζυγο οτι οχι μονο ειχε λιγο σπερμα και μικρη ταχυτητα αλλα και τη στιγμη της γονιμοποιησης τα ωαρια εσπαγαν, αρα το θεμα δεν ηταν μονο του συζυγου και το ανακαλυψαμε ετσι... Οτι αφορα το ικα τουλαχιστον αφου εφαγα την ξεφτυλα της επιτροπης που με απεριψαν γιατι ελεγαν οτι ολες οι εξετασεις και οι δικες μου και του συζηγου ηταν τελειες, ευτυχως μεσω γνωστου ιατρου στο ικα μου εγραψε ολα τα φαρμακα τα οποια τα πηρα δωρεαν απο το φαρμακειο του ικα και μαλιστα επειδη κατι ενεσεις gonal (αν δεν κανω λαθος) δεν τις χρησιμοποιησα ολες, αφου ειχα θετικο αποτελεσμα τις δωρησα στο κεντρο εξωσωματικης για καποια αλλη βασανισμενη σαν και μενα. Τιμη του καθε κουτιου 598€ και μου ειχαν γραψει 3. Σιγουρα να ξερετε θελει υπομονη και επιμονη και προσοχη-προσοχη, (επειδη το εφαγα το πακετο) αγαπη , στοργη και proderm στο εταιρο ημιση γιατι παθαινουν κατι σε.. πανικο να το πω?? ντουβρουτζα να το πω???? και συνεχεια γκρινιαζουν και αρπαζονται, ιδιαιτερα αν εχει εντοπιστει σε αυτους το προβλημα. Ο δικος μου για παραδειγμα, επινε καθε βραδυ μισο μπουκαλι ρακι και οτι θεμα και να συζητουσαμε εβρισκε ευκαιρια να σχολιασει οτι ειναι ανικανος και αχρηστος κλπ.:confused: Το ξαναλεω, να σκεφτειτε το θεμα της σπερματεγχυσης ιδιαιτερα αν δεν εχετε μηχανη να κοβει € στο σπιτι .

Βιλλακι μαζι σου. Εγω απο τωρα λεω για τον μικρο μου οτι πρεπει να ειμαι αυστηρη και σταθερη σε πραγματα γιατι οπως ειπαν και τα κοριτσια αν στα 13 ζητα ανεξαρτησια στα 17 τι θα ζητησει?? Ενταξει συμφωνω με την εφηβια αλλα η εμπιστοσυνη κερδιζεται. Εγω προσωπικα σε παρομοια κατασταση θα του ελεγα αφου εχει ξαναπαει με τους φιλους του κατω απο διακριτικη επιβλεψη, αν θελει με τον ιδιο τροπο ενταξει αλλιως ας το ξεχασει.


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακι,

Μερες εχω να μπω αλλα διαβασα ολα τα νεα σας.

Καταρχην για την ημερα συναντησης ειμαι συμφωνη και για τις δυο Παρασκευες και οπου θελετε.

Βιλλακι μαζι σου. Εγω απο τωρα λεω για τον μικρο μου οτι πρεπει να ειμαι αυστηρη και σταθερη σε πραγματα γιατι οπως ειπαν και τα κοριτσια αν στα 13 ζητα ανεξαρτησια στα 17 τι θα ζητησει?? Ενταξει συμφωνω με την εφηβια αλλα η εμπιστοσυνη κερδιζεται. Εγω προσωπικα σε παρομοια κατασταση θα του ελεγα αφου εχει ξαναπαει με τους φιλους του κατω απο διακριτικη επιβλεψη, αν θελει με τον ιδιο τροπο ενταξει αλλιως ας το ξεχασει.

Εχεις δικιο Παρασκευη μου, οτι στα παιδια, ενα δινεις, δεκα ζητανε.......

Βεβαια, μολις του ειπα αυτο που ειπες, δηλ. ή και εγω λιγο πιο περα ή καθολου, προτιμησε το πρωτο......

Ισως με δοκιμαζε κιολας, να δει αν θα πιασει......

Παντως το καλο ειναι πως ο συζυγος με στηριζει, παρολο που θεωρει οτι ειμαι υπερβολικη καποιες φορες....

Ευχομαι να βρεθουμε στη συναντηση, να γνωριστουμε και να τα πουμε απο κοντα!!!

Φιλακια:P:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Αδιαθέτησα κι εγώ μετά από 36 ημέρες κύκλο!!! Βέβαια με την αντιβίωση που πήρα λογικό ήταν να έχω τέτοια καθυστέρηση (αν έγινε ποτέ ωορρηξία). Σήμερα βέβαια έχω άρρωστους σύζυγο και μικρή με υψηλό πυρετό και εμένα άρχισε πάλι ο λαιμός (τα αναγκαία κακά του παιδικού). Αν υποψιαστώ ότι θα αρρωστήσω πάλι και θα αρχίσω τα φάρμακα και θα χάσω και αυτό τον μήνα ...:twisted::twisted:.

Εσείς σε τί φάση είστε; Noμίζω χαθήκανε πάλι κάποια κοριτσάκια (mywish-Ντόλη;)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσια!

Αδιαθέτησα κι εγώ μετά από 36 ημέρες κύκλο!!! Βέβαια με την αντιβίωση που πήρα λογικό ήταν να έχω τέτοια καθυστέρηση (αν έγινε ποτέ ωορρηξία). Σήμερα βέβαια έχω άρρωστους σύζυγο και μικρή με υψηλό πυρετό και εμένα άρχισε πάλι ο λαιμός (τα αναγκαία κακά του παιδικού). Αν υποψιαστώ ότι θα αρρωστήσω πάλι και θα αρχίσω τα φάρμακα και θα χάσω και αυτό τον μήνα ...:twisted::twisted:.

Εσείς σε τί φάση είστε; Noμίζω χαθήκανε πάλι κάποια κοριτσάκια (mywish-Ντόλη;)

Καλημερα Γιολακι μου!!

Περαστικα στους αρρωστους.....

Ελπιζω και εγω να μην ξανα κυλησεις και χασεις αυτον τον μηνα!!!

Πως θα προχωρησεις αυτη την φορα?

Εγω ειμαι 10 μερες απο την ωορρηξια και δεν εχω ουτε ενα συμπτωμα, οπως τον προηγουμενο μηνα...Το μονο διαφορετικο ειναι οτι με πονανε οι θηλες μου...Το στηθος τιποτα...Πως γινεται να μην ποναει καθολου?

Εσεις πονατε στο στηθος μετα την ωορρηξια?

Και τον προηγουμενο μηνα που εκανα ωορρηξια παλι αδιαθετησα χωρις να με πονεσει καθολου το στηθος...

Βεβαια αυτο τον μηνα, με επαφες 2, 3 και 5 μερες πριν την ωορρηξια και 2 μετα δεν ελπιζω σε τιποτα παρα μονο να αδιαθετησω στην ωρα μου ωστε να βεβαιωσω την ωορρηξια....

Εχω και το αγχος της FSH που πρεπει να κανω αμεσως μολις μου ερθει η περιοδος και που ισως σημανει το τελος των προσπαθειων για μενα...

Οντως χαθηκατε βρε κοριτσια....

Που ειστε?:P:p:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βιλλάκυ,

ευχαριστώ για τα περαστικά. Θα προσπαθήσω να μην ασχοληθώ καθόλου και αυτό τον μήνα (εννοώ γιατρούς και παρακολούθηση). Συμβαίνουν πολλές αλλαγές στην δουλειά μου και θέλω να είμαι ήρεμη να επικεντρωθώ εκεί και όχι στο "θέμα" μου. Αυτή τη σεζόν την έχω δει έτσι και δεν θέλω να ξαναπάω για λίγο καιρό σε γιατρούς. Απογοητεύτηκα λίγο είναι η αλήθεια.

Κι εμένα οι θηλές πονάνε όχι απαραίτητα όλο το στήθος. Πριν γεννήσω όμως είχα πολύ έντονα προεμμηνοριακά συμπτώματα με το στήθος. Αυτό πάει με τις ορμόνες νομίζω, δεν έχει σχέση με την ωορρηξία.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα σε όλα τα κοριτσάκια..

Περαστικά Γιόλα μου σε όλους σας και μακάρι να είναι η τελευταία ταλαιπωρία σας για φέτος.. Βέβαια και ο καιρός είναι τελείως τρελλός και δεν ξέρει κανείς πως να ντυθεί και πως να ντύσει και τα παιδιά με αποτέλεσμα να ιδρώνουν και μετά να τρέχουμε και να μη φτάνουμε..

Βίλλυ μου εμένα το στήθος μου ποτέ δεν με πόναγε πριν ή κατά τη διάρκεια της περιόδου. Οι μόνες φορές που με πόνεσε ήταν τώρα που έμεινα έγκυος..

Μη προκαταβάλλεις τον εαυτό σου με το θετικό ή μη αποτέλεσμα.. Βλέποντας και κάνοντας...

Κορίτσια βαστάτε γερά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

1) YOLA 8/10 ή 15/10 Χαλάνδρι ή MALL ΟΚ

2) Δομνίνα 8/10 ή 15/10 όπου να' ναι ΟΚ

3) Ντόλη 15/10... θα προτιμούσα LA PASTERIA Λ.Πεντέλης για πιο χαλαρά,αλλά αν οι περισσότερες θέλετε MALL είμαι μέσα ΟΚ

KAI MARIA 15-10 Λ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Για να ανακεφαλαιώσουμε λοιπόν:

15/10 20:30 La Pasteria Λ. Πεντέλης

1) Yola

2) Ντόλη

3) Βίλλυ

4) Δομνίνα

5) Παρασκευή

6) Μαρία (κι εγω κι εγώ)

................................................?

................................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!!!

Μάλλον θα έρθω και εγώ την Παρασκευή, εκτός αν συμβεί κάποιο απρόοπτο!

Ηρθε η παλιο.... πάλι, αφού είχα 3 μέρες αναγούλες, τρομερό πόνο στη μέση, ζαλάδες και όλα τα συμπτώματα που δεν θα 'πρεπε να 'χω...

Αφού λοιπόν τζίφος, δεν θα εξαντλήσω τα περιθώρια με την σπερματέγχυση, πάω για εξωσωματική... Το αποφασίσαμε χθες και είμαστε και οι δύο πολύ χαρούμενοι...

Δομνίνα, σε ποιον πηγαίνεις? Αν και εγώ μάλλον έχω κατασταλάξει...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια γεια σας,

Απ' οτι καταλαβα ολες εχουμε ψιλοπηξει και δεν μπαινουμε συχνα. Εγω σημερα ειναι η τελευταια μερα που δουλευω και βγαινω σε αδεια και η χαρα δεν κρυβεται.

Mywish καλο ξεκινημα στην προσπαθεια σας. Καλα αποτελεσματα να εχετε;) Σε ποιο γιατρο θα πας?? Εχεις διαλεξει κεντρο ή το ψαχνετε ακομα?? Θα σου δωσω μονο μια συμβουλη... οποιον διαλεξετε και οποιο κεντρο επιλεξετε το βασικοτερο ειναι να νοιωσεις οτι σε βλεπουν σαν ανθρωπο που θελεις μια ειλικρινη λυση στο προβλημα του γιατι ειναι βασικο να νοιωθεις πρωτα εσυ και μετα ο αντρας σου εμπιστοσυνη. Θα σου πουν φιλοι, γνωστοι, συγγενεις οτι μπορεις να φανταστεις και αρχιζουν να κλονιζουν την εμπιστοσυνη σου. Εγω ευτυχως επειδη ο γιατρος μου με παρακολουθουσε σαν γυναικολογος μου απο 20 ετων, και ευτυχως ασχολειται με εξωσωματικη, ποτε δεν ενοιωσα να χανω την εμπιστοσυνη μου στο οτι ελεγε. Επισης οι συνεργατες του που τους γνωρισα κατα τη διαρκεια της διαδικασιας ηταν ενας και ενας καταπληκτικα παιδια. Και παρ'ολο που ελεγα οτι νοιωθω καλα με το γιατρο μου ο καθενας ελεγε και απο μια προταση. Ασε σου λεω, σου πρηζουν το συκωτι. Και το χειροτερο ειναι οτι οι περισσοτεροι που θα προτεινουν "λυσεις και γιατρους" ποτε δεν αντιμετωπισαν παρομοιο προβλημα, απλα σου μεταφερουν τι ακουσαν απο αλλους. Αστα... μονο σε αυτο προσοχη. Να νοιωθετε καλα εσεις και αν χρειαστεις πληροφοριες για οτιδηποτε ρωταμε. Εχω προσφατη συλλογη :D

Υοla περαστικα σε ολους σας.

Κοριτσια για την Παρασκευη 15/10 οκ και οποια θελει να βρεθουμε στο μετρο Χαλανδριου να ερθω με το αυτ/το να την παρω.

Φιλια


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλά καλησπέρα σας..

Mywish χαίρομαι πάρα πολύ για την απόφασή σου.. Νομίζω κι εγώ πως είναι η πλέον ενδεδειγμένη λύση και θα δεις ότι τώρα που το αποφασίσατε θα ηρεμήσετε απίστευτα.. Εγώ προσωπικά πηγαίνω στο ΓΕΝΝΗΜΑ και γιατρό έχω τον κ. Μαντούδη. Πρέπει να σκεφτώ πολύ σοβαρά αν θα κάνω και την επόμενη προσπάθεια στο ίδιο κέντρο. Βασικά έχουμε ραντεβού με το σύζυγο σε έναν καινούργιο ανδρολόγο - ουρολόγο τη Δευτέρα που μας έρχεται. Θα δούμε τι θα μας πει, κατά πόσο μπορεί να μας βοηθήσει και όταν πλησιάζει ο καιρός πάλι (κατά Δεκέμβρη - Γενάρη) θα σκεφτώ όλα τα δεδομένα και θα αποφασίσω..

Παρασκευή μου μιλάς πολύ σωστά.. Πρέπει ο γιατρός να σε βλέπει ως άνθρωπο κι εσύ να αισθάνεσαι ασφάλεια μαζί του. Να μη φοβάσαι να τον ρωτήσεις οτιδήποτε και να είσαι σίγουρη ότι η κάθε απάντηση που σου δίνει βασίζεται σε επιστημονικές βάσεις.. Θα χαρώ πολύ να σε δω κι εσένα..

Όλες οι άλλες που γυρνάτε;

Φιλάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

15/10 20:30 La Pasteria Λ. Πεντέλης

1) Yola

2) Ντόλη

3) Βίλλυ

4) Δομνίνα

5) Παρασκευή

6) Μαρία (κι εγω κι εγώ)

7) My wish

Κορίτσια καλησπέρα! Χτες δεν πήγα γραφείο, ήμουν σπίτι με την άρρωστη οικογένειά μου (καλύτερα να είχα έρθει γραφείο, πιο ξεκούραστη θα ήμουν από το σπίτι που όλο δουλειές έκανα).

My wish κι εμείς χαιρόμαστε για εσάς. Καλύτερα αυτή η απόφαση παρά η αβεβαιότητα. Χαίρομαι επίσης που επιτέλους θα σε γνωρίσουμε όπως και τις άλλες κοπέλες.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...