Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

      Καλησπέρα, έχει δίκιο η ανδρολογος για την κρυψορχία, όντως είναι τυχερός που έχει σπερματοζωάρια, σε τι ηλικία έκανε την διόρθωση; Αν ήταν ακόμα μωρό αυτό να ξέρεις τον έσωσε..

      Για την κιρσοκήλη κάνει πολύ μεγάλο λάθος!! Ο άντρας σου είναι μικρός, να πάει να την κάνει χθες!!! Θα βελτιωθεί τραγικά πολύ το σπέρμα αλλά θέλει χρόνο.. τουλάχιστον ένα εξάμηνο με εννιά μήνες μετά..

      Για τις βιταμίνες έχει και δίκιο και άδικο.. τι εννοώ.. οι βιταμίνες βοηθάνε πάρα πολύ!! Αλλά αυτές που έχετε πάρει εσείς δεν θα σας κάνουν τίποτα απολύτως.. καταλαβαίνω απόλυτα το οικονομικό και το λόγο που καταφυγατε σε αυτές που πήρες αλλά τσάμπα τις παίρνει.. είναι ίσα για ενίσχυση ενός ήδη καλού σπέρματος.. για την δική σας περίπτωση χρειάζεται προσωποποιημένη προσέγγιση με συγκεκριμένες βιταμίνες/αντιοξειδωτικά και σε συγκεκριμένες ποσότητες για να δείτε βελτίωση.. ακόμα και όποια άλλη ακριβή πολυβιταμινη έχει μικρή περιεκτικότητα σε ποσότητες για να δείτε αισθητή διαφορά οπότε και δεν θα σου πρότεινα να δώσετε τόσα λεφτά.. ιδανικά και για λόγους οικονομίας είναι να τις πάρετε μεμονωμένα και συνήθως από εξωτερικό.. πχ εγώ παίρνω coQ10 από Αγγλία.. 240 χάπια των 750mg 17-18€+12-13€μεταφορικα+5€εξοδα τελωνείου μου βγαίνει θυμάμαι κάπου 40€.. ένα παράδειγμα σου φέρνω τώρα.. αλλά γενικότερα θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις οικονομικές ευκαιρίες σε επαρκή ποσότητα που να καλύπτουν τις ανάγκες του άντρα σου. Ελλάδα δεν θα βρεις καθόλου εύκολα κάτι vfm..

      Το κυριότερο είναι ότι χρειάζεστε καλύτερη προσέγγιση στο θέμα σας.. εγώ θα άλλαζα ουρολόγο ή τουλάχιστον θα έπαιρνα μια δεύτερη γνώμη.. ιδανικά από κάποιον περισσότερο εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα.. υπάρχουν δύο τρία ονόματα στην Αθήνα..(δεν ξέρω που είσαι)

      Προσωπικά εμείς αλλάξαμε 11 ουρολόγους στην Αθήνα μέχρι να βρούμε αυτόν που θα μας στηρίξει σε αυτό που θέλαμε.. και αυτό που θέλαμε ήταν να το παλέψουμε και όπου έβγαινε..! Από κρυψορχία και εμείς.. λιγότερο τυχεροί από εσάς..

      *Ότι θέλεις ρώτα με.. ή στείλε μου πμ

Τεχνητή εμμηνόπαυση 2!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα και απο μένα!

Και εγώσυμφωνώ με την Δομνίνα..ποτέ δεν μου άρεσε το κάμπινγκ.Στην περιπτωσή σου μάλιστα θεωρώ πως θα δυσκολευτείς απίστευτα εκτός και έαν μείνετε σε σπιτάκι.Ξανασκέψου το νομίζω πως η δυσκολία δεν θα είναι μόνο στην τουαλέτα..από την άλλη για το μωρό θα είναι το ιδανικοτερο περιβάλλον.Για που λέγατε να πάτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και από μένα!!!!

Λαρουκάκι μου τι περπατηματάρα ακούω καλέ; Πω πω! Μπράβο σου! Και κάθε χρόνο να το κάνεις αυτό αν έτσι νιώθεις! Μπράβο!!!! Να ρίξω κι εγώ τίς απορίες μου τώρα; Είναι εκκλησάκι αυτό στο οποίο πήγατε; Είναι κα΄τι σαν τάμα; Ή απλά πήγατε για βολτούλα; Ητανε η γιορτή του αυτές τις μέρες δεν είναι; Σε πρηξα ή ακόμη; χαχαχαχαχα

Βαβιτσιάκι μου εγώ θα σου λεγα να πας αφού μιλήσεις βέβαια με το γιατρό σου αν το θεωρεί εντάξει! Εγώ δεν έκανα ποτέ κάμπινγκ αλλά μοιυ αρέσει η ιδέα ειδικά οταν περιλαμβάνει και ένα μωρό το σενάριο που θα έχει την ευκαιρία να απολαύσει τη φύση! Τώρα λόγω της εγκυμοσύνης δεν ξε΄ρω αν κάνει...

Κι εμείς σκεφτόμαστε τι να κανουμε για τις διακοπές...και πώς να βρούμε την καλύτερη οικονομικά λύση!

Καστεράκι μου πώς πάει ο μπεμπάκος μας;

Christm μου υπομονή...Ελπίζω να αναρρώσει πλήρως η πεθερά συντόμως να ηρεμήσετε κι εσείς λιγάκι μωρέ....

Εμείς καλά! Μεγαλώνουμε! Σιγά σιγά μπαίνουμε στη νέα περίοδο της ζωής μας με ρυζάλευρο και φρουτοκρεμούλα!:D Εχετε καμιά εισήγηση να μου κάνετε; Προσπαθώ να βρω μια μάρκα που να μην έχει πολλή ζάχαρη....


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Μομεντακι μια χαρα ειμαστε εμεις, ζωηρευουμε καθημερινα, σκαρφαλωνει οπου βρει και γενικως δεν καθεται στιγμη σε ενα μερος οποτε καταλαβαινεις τι τρεξιμο ριχνουμε...

Εμεις φαγαμε την βανιλια-ρυζαλευρο της νεστλε ειναι η μοναδικη που δεν εχει καθολου ζαχαρη και ευτυχως του αρεσε..

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη καλημέρα κι από μένα..

Είμαι πολύ κουρασμένη, όχι από την αυπνία ευτυχώς μιας και ο μπεμπάκος μου κοιμάται πολύ καλά το βράδυ για τόσο μωράκι αλλά από τη συνεχή αγκαλίτσα μιας και ο παπαγαλάκος μου όλη την υπόλοιπη ώρα που μένει ξύπνιος θέλει να είναι επάνω μου.. Έχω γίνει σαν ανάποδο γαμώτο και πονάει πολύ η πλάτη και η μέση μου αλλά κανόνισα να κάνω φυσικοθεραπεία το Σάββατο και ελπίζω να φτιάξει κάπως η κατάσταση!

Μομεντάκι καλό ξεκίνημα στην καινούργια σας φάση.

Καστεράκι μου εσύ που λες για διακοπές;

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα...

Χάνομαι λόγω δουλειάς... Μακάρι να υπάρχει γιατί χαθήκαμε....

Αχ διακοπές διαβάζω και ζηλεύω... Λέγαμε να πάμε και εμείς για δυο-τρείς μέρες αλλά... Θα μας τα φάει η εφορία...:evil::evil::evil: έχω κάτι νεύρα... Δεν φτάνει που ο άντρας μου δεν δουλευει και έχουμε να δούμε ευρώ κάτι χρόνια, θα πληρώσουμε κιόλας από τον μεγάλο μισθό που παίρνω... Και μη χειρότερα...

Την επόμενη εβδομάδα θα κάνω βαφτικές εργασίες στο σπίτι... Πρέπει γιατί είναι χάλια... Ο μικρός αναρώνει... Άντε να δούμε πότε θα γίνει εντελώς καλά... Αυτά εν' ολίγοις τα νέα μου...


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και συνεχίζω...

Δομνινάκι άστον κάτω γιατί όσο μεγαλώνει θα βαραίνει κιόλας και θα έχεις σοβαρότερα θέματα... Εμένα ο μικρός που την προηγούμενη εβδομάδα δεν ήταν καλά και τον είχα συνέχεια στην αγκαλιά μου, με mesulid ήμουν... Πρόσεχε γιατί θα έχεις θέμα...

Μπαμπιτσάκι και μένα δεν μου αρέσει το κάμπιγκ... Αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι... Αν σου αρέσει και μπορείς να πάς, να πάς... Αλλά με πολύ μεγάλη προσοχή...

Μομεντάκι μου ο μικρός μεγαλώνει γρήγορα... Τί καλά!!!!

Καστεράκι σε τρέχει ο μικρός; Να μου τον φιλήσεις...

Φιλιά σε όλες!!!!


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια..

Δομνίνα λίγο δύσκολα να πάμε διακοπές γιατί ο άντρας μου ξεκίνησε σε μια νέα δουλειά απο την οποία δεν θα μπορέσει να πάρει καθόλου άδεια το καλοκαίρι, είπαμε όμως το 3ημερο του Αγίου Πνεύματος να κατέβουμε Χαλκίδα, με την ευκαιρία να δει και έναν πελάτη του.

Χριστίνα πόσα κιλά είναι ο μικρός σου;Εμςεις εχθές είχαμε παιδίατρο για εμβόλιο και εξέταση...βάλαμε μόνο 120γρ τρώει πολύ αλλά τρέχει σαν παλαβό όλη την ημέρα..

Φιλιά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!

Και εγώσυμφωνώ με την Δομνίνα..ποτέ δεν μου άρεσε το κάμπινγκ.Στην περιπτωσή σου μάλιστα θεωρώ πως θα δυσκολευτείς απίστευτα εκτός και έαν μείνετε σε σπιτάκι.Ξανασκέψου το νομίζω πως η δυσκολία δεν θα είναι μόνο στην τουαλέτα..από την άλλη για το μωρό θα είναι το ιδανικοτερο περιβάλλον.Για που λέγατε να πάτε;

καστεράκι μου λέμε να πάμε καλαμίτσι και θεωρώ το καμπίνκ τι ιδανικότερο μέρος για ενα μωρό!!! τι κάλυτερο απο το να τρεχει ολη μέρα μεσα στα δέντρα, στη φυση και δίπλα στη θάλασσα!! θα ανοιξουν τα πνευμονάκια της!! παλία μας στέλναν κατασκήνωση για να μην αρρωστένουμε το ξεχάσατε!!! επίσης να σας πώ οτι ο γυναικολόγος μου οχι απλά μου το επιτρέπει αλλα με σμπρώχνει να πάω!!! αλλωστε θα κάνει διακοπές κι αυτος τις ιδιες ημερομηνίες στα διπλα στο Π. κουφό (για όσες γνωρίζουν και η παιδίατρος επίσης ειναι θετικη αν μπορώ εγω


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

μα τι στο καλο σε καμία δεν αρέσει το καμπινκ?? τα δωματια στα καμπινκ ειναι κλεισμένα απο το πάσχα τουλάχιστον... ασε που ειναι ισης χρηματικής αξίας με ενα καλο ξενοδοχείο, αν ήμασταν 2 ζευγάρια θα συμφαιρε αλλα δεν βολέψε οσο και να το ψαξαμε!! οικονομικα στο καμπιγκ 12 μέρες ισουτε με 5 μέρες δωμάτιο σε λογική τιμη. θεωρώ οχι μόνο για το μωρό αλλα και για μενα τις ιδανικότερες διακοπες, το γεγονός οτι η θάλασσα είναι στα πόδια σου, πινεις το ελληνικό καφεδάκι σου το πρωι ακουγοντας το κυμα κάτω απο τα πευκα και τα πλατανια η πρωινή μυρωδιά ολων αυτών δεν συγκρίνετε κορίτσια μου με το δωμάτιο. αφου πηρα το οκ απο τους γιατρούς τωρα μενει να λυσουμε το που θα χωρεσουν όλα αυτα που πρεπει να παρουμε... χιχιχιχι!!! αν το βρουμε κι αυτο ΦΥΓΑΜΕ!!!!


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

χάθηκα λίγο γιατι 2 μέρες δεν ήρθα στη δουλεια.. εχω την μικρουλα μου με πυρετο απο την τριτη το μεσημέρι.. εχει ψυθει το καημενο και τα βραδια τη βγαζουμε αγκαλιτσα και βολτιτσα ειμαι τοσο μα τοσο κουρασμενη τα γονατα μου δεν τα αισθανομαι και τα χερια μου, η πλατη μου, η κοιλιά μου, και δεν μπορώ να πάρω και κανα φαρμακάκι.. αντε να δουμε σημερα πρεπει να ειναι η 3η και τελευταια μέρα αν συνεχίσει θα δουμε τι θα κανουμε ισως νοσηλευτουμε κι ολας!!


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Χθες δεν εμφανίστηκα αλλά με τον μικρό ετοιμοπόλεμο δεν είχα καθόλου χρόνο.. ήρθε η κουνιάδα μου και τον κράτησε το πρωί και έτρεχα σε διάφορες εξωτερικές δουλειές (εφορία, ταχυδρομείο, τράπεζες).. μετά σπίτι να τον ταίσω, να παίξουμε και όταν κοιμόταν τελείωσα με τη φορολογική δήλωση για να τα δώσω έτοιμα στο λογιστή να τα περάσει..

Τελευταία ο μικρούλης μου έχει καθιερώσει ένα στοιχειώδες πρόγραμμα ύπνου και αυτό με βολεύει πολύ.. Χθες κοιμήθηκε λιγάκι στις 9 για κανένα μισάωρο, ξύπνησε και μετά ξανακοιμήθηκε στις 23 αφού μας έχεσε πατόκορφα δύο φορές!

Σήμερα περιμένω μια φίλη μου να έρθει με την οποία γνωριζόμαστε από την α' δημοτικού.. Νομίζω ότι είναι η πιο σταθερή αξία στη ζωή μου! Παρόλο που δεν βρισκόμαστε και δεν μιλάμε συχνά κάθε φορά που το κάνουμε είναι σαν να μην πέρασε μια μέρα..

Μπαμπιτσάκι μου αφού έχεις το ΟΚ από γυναικολόγο και παιδίατρο δεν το συζητάμε καθόλου.. Έχετε φύγει κιόλας!

Περαστικά στο κοριτσάκι σου... μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό, απλά μια ίωση.. Φαντάζομαι ότι ο άντρας σου δεν ξυπνάει το βράδυ να βοηθήσει ή απλά δεν τον θέλει η Δήμητρα;

Κοριτσάκια μου αναγκαστικά κρατάω τον μικρό αγκαλίτσα.. Είναι ακόμη πολύ μικρούλης για να τον απασχολήσω με οτιδήποτε αλλά τελευταία μας έχει σώσει η κούνια της Fisher-Price.. μπορεί να κάθεται εκεί και 2 ώρες συνεχόμενα.. αλλά πόσο πια να τον αφήνω στην κούνια;

Χριστινάκι εμείς θα είμαστε στο Βόλο όλο το καλοκαίρι.. Ειδικά τον Αύγουστο θα είμαι μόνη με τα πεθερικά μου στο σπίτι.. Θα βολευτούμε όλοι μαζί αν το αποφασίσετε να έρθετε.. Κι εγώ παρέα θέλω!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπιτσιάκι, αφού έχεις το οκ από γιατρό & παιδίατρο.... βουρ! Η αλήθεια είναι ότι εγώ μια φορά έκανα ελεύθερο κάμπινγκ ΄(όταν ήμουν πιτσιρίκι με τους γονείς μου) και από τότε όπου ακούω κάμπινγκ τρέχω! Βεβαια αλλιως θα είναι το οργανωμένο αλλά εγώ ούτε να το ακούω! χαχαχαχαχα!!!!

Δομνινάκι μου, ναι από τη διαδρομή προς τον Άγιο ήταν οι φωτο που είδες. Πολύ ωραία διαδρομή ακόμη και με το αυτοκίνητο.

Το αυτοκολλητάκι σου δεν αφήνει τη μανούλα εεε; Πρόσεχε βρε κοριτσακι μη σε πιάσει καμιά μέση... Θα μου πεις, και τι να κάνεις; Ελπίζω η φυσικοθεραπεία να σε βοηθήσει και να ανακουφιστείς.

Μομεντακι μου όμορφο, όντως στις 27/5 ήταν η γιορτή του Αγ. Ιωάννη Ρώσσου και πολύς κόσμος πάει περπατώντας (και μεγαλύτερες αποστάσεις, μιλάμε για 12ωρο περπάτημα!). Είναι μεγάλη εκκλησία που φυλάσσεται το σώμα του Αγίου, ακέραιο, μέσα σε μια γυάλινη προθήκη. Εγώ δεν είχα κάνει τάμα αλλά είπα φέτος θα πάω όπως και να έχει.

Καλέ Καστεράκι, πότε είναι του Αγ. Πνεύματος; Μήπως αφού θα έρθετε Χαλκίδα να βρισκόμασταν για ένα καφεδάκι;;;; Τι λες;

Χριστινάκι, αφού δουλεύει ο ένας από τους δύο θεωρείστε προνομιούχοι γι' αυτό και θα σας τιμωρήσει η εφορία...... Ρε που καταντήσαμε.... Κι εγώ θα πληρώσω φόρο, παρ' όλο που είμαι άνεργη από περσι τον Αύγουστο. Είχα βλέπεις την πολυτέλεια να δουλεύω για 8 μήνες πέρσι οπότε κι εγώ δε θα μείνω ατιμώρητη!

Κρισάκι, τι κάνουν τα αγοράκια σου; Αλωνίζουν; Η μικρούλα πριγκίπισσα στην κοιλίτσα;

Λαγιάκι, εσυ πώς τα πας; Όλο και πλησιάζουν οι μέρες!


JXFXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα....

Παρασκευή σήμερα!!!! Γιούπι!!!!!

Μπαμπιτσάκι καταρχήν περαστικά σας. Κυκλοφορεί ίωση με πυώδης αμυγδαλίτιδα και υψηλό πυρετό... Την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε τα ίδια... Τώρα είμαστε στην αννάρωση... :rolleyes::rolleyes: υπομονή αλλά να την πάτε στο γιατρό... Και φυσικά Καλές Διακοπές!!!!!

Δομνινάκι μου χίλια ευχαριστώ για την πρόσκληση!!!! Να είσαι καλά!!!! Θα... το σκεφτώ...


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

Λαράκι μου, βοηθειά σας!!! Και του χρόνου να είσαι γερή να το ξανακάνεις!!!

Καστεράκι μου ο μικρός μου είναι 10200 και 82 πόντους...

Πολύ καλός είναι Χριστίνα ο μικρός σου...και εμείς κοντά είμαστε, λίγο πιο γεμάτοι και λίγο πιο κοντοί, 11 κιλά και 80 πόντους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...