Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς μου κορίτσια και από εδώ. ..περάσαμε ένα βράδυ τρελλα όλο στήθος και φυσικά και εμένα με πονάει πολύ ότσν πιάνει ακόμα δεν έχει μάθει και την πιανει ατσουμπαλα και υποφέρω! !!!κάνω υπομονή δεν θέλω να δώσω πιπίλα από τώρα!

Για να δούμε σήμερα πως θα πάει...Εγώ το παλεύω ακόμα χωρίς ψευδοθηλες....και πουρελαν αλλά ξεχνάω και να βάζω !!!

Πήγαμε για επανεξέταση ίκτερο σήμερα και έχει ανέβει στο 13.8 παρακολουθουμε τώρα και ίσως πάμε πάλι δευτερα !

Χριστινακι μου υπομονη θα προσαρμοστειτε σιγα σιγα

Περιμενε να ανοιξει πολυ το στομα της και σπρωξτην προς το στηθος σου οταν θα το εχει πολυ ανοιχτο αμα σε ποναει οταν πιανει η οταν ρουφαει βγαλτην και ξαναβαλτην δεν πρεπει να σε ποναει οταν ρουφαει...


1461135600.jpgeNortjKzUjIyMjE2NlKyBlwwFWoCzQ,,30.png

eNortjKzUjIyMjUwtVSyBlwwFX4C1A,,92.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κι απο εμας!!!!γυρισαμε κι εμεις σπιτακι μας επιτελους!!!!κοριτσια οσες περιμενετε με το καλο!!!απολαυστε βολτες και υπνο οσο μπορειτε!!!

Εχετε γραψει τοσα πολλα!!!χαιρομαι που ειμαστε ολες καλα και σιγα σιγα με υπομονη θα βρουμε τους ρυθμους μας!!!

Να σας πω κι εγω τα νεα μας!! Καταρχήν ειχα εναν πολυ ευκολο και συντομο τοκετο!!!χαρη στην καταπληκτικη μου μαια!!!! Καναμε εισαγωγη στις δυο το μεσημερι.στις 3 και μιση μου εβαλαν ορο.στις 4 μου εβαλαν τον ναρθηκα στην μεση για την επισκληριοδιο.γυρω στις πεντε αρχισαν οι καλοι οι πονοι και η διαστολη προχωρουσε σιγα σιγα.τοτε πηρα και την πρωτη δοση επισκληριδιου.μια πολυ μικρη.ενιωθα κανονικα τους πονους ισως σε μικροτερο βαθμο...στις 6 παρα δεκα τους ειπα πως γενναω γιατι ενιωσα το σπρωξιμο του μικρου απο πισω.οποτε στις 6 .εκανα αλλη μια μικρη δοση επισκληριδιου πηγαμε στην αιθουσα τοκετου και υστερα απο τρεις καλες συστολες και τρια καλα σπρωξιματα ηρθε στον κοσμο το αγγελουδι μου!!!! Αν συγκρινω λοιπον τους δυο μου τοκετους απο θεμα πονου ηταν σχεδον το ιδιο.την πρωτη φορα χωρις επισκληριδιο και τωρα με επισκληριδιο.σιγουρα στον πρωτο ο πονος ηταν μεγαλυτερος αλλα ειναι κατι που το αντεχουμε.και τωρα παντως παλι πονεσα αρκετα...ισως ηταν πολυ μικρη η δοση γιατι τα ποδια μου τα ενιωθα και τα κουνουσα κανονικα οπως και την μεση μου.εγω δεν θεωρω παντως κακο το να κανεις επισκληριδιο και ουτε βρισκω τον λογο που λετε καποια κοριτσια οτι φοβαστε.δεν ειναι κατι.ενα τσιμπημα καταλαβαινεις αν ο φοβος οφείλεται στις βελονες.και ουτε βλεπεις κατι...αυτη ηταν η εμπειρια μου απο τον τοκετο...πολυ καλη και ευχαριστως το ξανακανω!!! Μην αγχωνεστε η γεννα δεν ειναι τιποτα!!!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ο μικρος ειναι παρα πολυ ησυχος προς το παρον!!! Κοιμαται ολη μερα!!! Σημερα μας ειδε και η παιδιατρος μας και ολα σουπερ!!! Ικτερο δεν καναμε καθολου!!! Εντωμεταξυ γεννηθηκε με κουπ ο μικρος!!! Εχει παρα πολλα μαλλια και ειναι καρεδακι!!!! Χαχαχαχαχαχαχ εχει πολυ πλακα!!! Και καουρες δεν ειχα σχεδον καθολου!!! Κανα δυο βραδυα θυμαμαι να μ εχουν πιασει καουρες!!!κι εμεις θηλαζουμε αποκλειστικα και θα συμφωνησω απολυτα με την spasiou πως οταν ποναει η θηλη σημαινει πως δεν την εχει πιασει καλα.πρεπει να το βγαλουμε απο το στηθος και να το ξαναβαλουμε.πρεπει οταν θηλαζει το μωρο να πιανει οσο το δυνατον ολη την αλω.οσο για το πρηξιμο του στηθους τις πρωτες ημερες οντως ειναι αρκετα επωδυνο....κι εγω υποφερω...ζεστα ντους πριν το θηλασμο και κρυες κομπρεσες μετα τον θηλασμο βοηθούν πολυ!!!! Αυτα απο εμας!!! Ανυπομονω να περασουν λιγες ημερες να βγαινουμε βολτουλες!!!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Κανένα γεννητουρι έχουμε άραγε, Μέλι, favol, Αθανασια...

Ioannaki χαίρομαι πολύ για τον τοκετο σου, ακούγεται ωραία εμπειρία :-) καλή ανάρρωση τώρα κ καλούς θηλασμους!

IoannaMas, μετα το 1ο εφιαλτικό βράδυ που θήλαζα ασταμάτητα μέχρι το πρωί με πληγωμένες θηλές & χωρίς να ικανοποιείται ο μικρός..τα παράτησα & έβγαζα με το θήλαστρο (χειροκίνητο!!!);+ συμπλήρωμα ξένο. Και το αποκορύφωμα εχθές μου πετρώσανε & τα 2 στήθη με φοβερούς πόνους & απογοητεύτηκα!!

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο με βοήθησες που ανέφερες ότι χρησιμοποιείς τις ψευδοθηλές!! Θυμήθηκα ότι τις έχω από την κόρη μου, τις αποστείρωσα & στις 13:50 που ήταν να φάει..έπιασε το στήθος μου εναλλάξ & το στέρεψε μέχρι τις 14:40 & στη συνέχεια ήπιε 50ml ξένο! Νομίζω ότι αναστήθηκα!! Σ'ευχαριστώ πολύ!!:D

Αναστασια χαίρομαι που επέστρεψες στο θηλασμό, να επιμεινεις κ θα ξανακατεβει το γάλα κανονικότατα! Κ εφόσον μας βολεύουν οι θηλες, φυσικά κ θα τις χρησιμοποιουμε :wink: είναι κρίμα κάποιες κοπέλες να τραυματιζονται κ να μην ξέρουν ότι έχουν αυτή τη δυνατότητα. Η αλήθεια είναι κ μένα με βοήθησαν πάρα πολύ, όπως κ σένα απ ότι βλέπω. Μάλιστα έχω πάρει 2 κουτιά για να μην αποστειρωνω κάθε 1 ώρα..


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες; Τι κανετε; Εμεις εδω!!! Χθες ειχα γιατρο, η διαστολη μου κολημμενη στο 2:evil:, ο τραχηλος ωστοσο μαλάκωσε πολύ και σχεδόν εξαλείφθηκε.. ο γιατρος αισιοδοξος οτι δε φτανω ως την πεμπτη, εγω παλι δε βλεπω φως...το nst πολυ καλό και εδειξε αρκετες συσπασεις... αυτα απο μενα...

Η Favol μας θα γεννησε λογικά!!! Να μπεις να μας πεις νεα σου μολις μπορεσεις κοριτσι!!!!!!!

Μέλι που εισαι;;;;; Μήπως μας την έκανες δια της πλαγίας οδού??????????:D:p


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς μου κορίτσια και από εδώ. ..περάσαμε ένα βράδυ τρελλα όλο στήθος και φυσικά και εμένα με πονάει πολύ ότσν πιάνει ακόμα δεν έχει μάθει και την πιανει ατσουμπαλα και υποφέρω! !!!κάνω υπομονή δεν θέλω να δώσω πιπίλα από τώρα!

Για να δούμε σήμερα πως θα πάει...Εγώ το παλεύω ακόμα χωρίς ψευδοθηλες....και πουρελαν αλλά ξεχνάω και να βάζω !!!

Πήγαμε για επανεξέταση ίκτερο σήμερα και έχει ανέβει στο 13.8 παρακολουθουμε τώρα και ίσως πάμε πάλι δευτερα !

Χριστινάκι να σου ζήσει η κορούλα σου!!Να είναι πάντα γερή, χαρούμενη και ευτυχισμένη!Και εγώ έχω χαθεί τελείως από το καφέ λόγω της μπουμπούς που την Μ.Τετάρτη γίνεται 1 μηνών !!! και περιμένω

οταν όλες μας σαραντίσουμε και βρουμε τους ρυθμούς μας να γνωριστούμε από κοντά!Πολλά φιλιά :D


xHHOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία έπεσε,οι μισές είμαστε αγκαζέ με τα μπουμπούκια μας και οι υπόλοιπες ή αλωνίζουν το σαββατοκύριακο ή γεννήσανε...

Κορίτσια απολαύστε βόλτες και ρουφήξτε ενέργεια και ήλιο αυτές τις μέρες...αν και η αλήθεια είναι ότι έχει βάλει λίγο ψύχρα αυτές τις μέρες

Άντε έφτασε και το πάσχα,πότε βέβαια μυρωδιά δεν πήραμε.Ακόμα θυμάμαι την μέρα που κρατούσα το τέστ εγκυμοσύνης στα χέρια μου και έπερνα τηλέφωνο τον άντρα μου βουρκωμένη(διακοπές με την μικρή εγώ δούλευα)και τώρα κάθομαι στο μπαλκόνι παρέα με το σποράκι μου...πολύ γρήγορα πέρασε ο καιρός...

athanasia μια χαρά σε βρίσκω γιατί απογοητεύεσαι??? και συσπάσεις και ο τραχηλός σου μια χαρά,είσαι σε πολύ καλό δρόμο...και εγώ πιστεύω ότι το ΜΕΛΑΚΙ γέννησε τα προηγούμενα δύο σαββατοκύριακα τους έκανε τα χουνέρια οπότε τρίτο και τυχερό...θέλω να πιστεύω...

ΜΑΡΙΑ μου πω πω ενός μηνών τι καλά,φαντάζομαι έχετε βολευτεί πια από θέμα προγράμματος

Ναι,άντε να μεγαλώσουν λίγο τα μπουμπούκια μας να γνωριστούμε...:D:D:D


1461135600.jpgeNortjKzUjIyMjE2NlKyBlwwFWoCzQ,,30.png

eNortjKzUjIyMjUwtVSyBlwwFX4C1A,,92.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία έπεσε,οι μισές είμαστε αγκαζέ με τα μπουμπούκια μας και οι υπόλοιπες ή αλωνίζουν το σαββατοκύριακο ή γεννήσανε...

Κορίτσια απολαύστε βόλτες και ρουφήξτε ενέργεια και ήλιο αυτές τις μέρες...αν και η αλήθεια είναι ότι έχει βάλει λίγο ψύχρα αυτές τις μέρες

Άντε έφτασε και το πάσχα,πότε βέβαια μυρωδιά δεν πήραμε.Ακόμα θυμάμαι την μέρα που κρατούσα το τέστ εγκυμοσύνης στα χέρια μου και έπερνα τηλέφωνο τον άντρα μου βουρκωμένη(διακοπές με την μικρή εγώ δούλευα)και τώρα κάθομαι στο μπαλκόνι παρέα με το σποράκι μου...πολύ γρήγορα πέρασε ο καιρός...

athanasia μια χαρά σε βρίσκω γιατί απογοητεύεσαι??? και συσπάσεις και ο τραχηλός σου μια χαρά,είσαι σε πολύ καλό δρόμο...και εγώ πιστεύω ότι το ΜΕΛΑΚΙ γέννησε τα προηγούμενα δύο σαββατοκύριακα τους έκανε τα χουνέρια οπότε τρίτο και τυχερό...θέλω να πιστεύω...

ΜΑΡΙΑ μου πω πω ενός μηνών τι καλά,φαντάζομαι έχετε βολευτεί πια από θέμα προγράμματος

Ναι,άντε να μεγαλώσουν λίγο τα μπουμπούκια μας να γνωριστούμε...:D:D:D

Να σου ζήσει και εσενα το κοριτσάκι σου!Σχετικα έχουμε βολευτεί γιατί βγηκαμε από το μαιευτηριο 2830 και δεν επαιρνε βαρος ενώ έτρωγε και κάθε 2,5 -3 ωρες την ξυπνάμε να πιει γάλα.Ευτυχως προχθες εγινε 3,090 και τρωει περισσοτερα ml!Ειναι μια πιναλα πια το αγγελουδι μας!Ναι oπωσδηποτε θα γνωριστούμε από κοντα!


xHHOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και μπεμπάκια :) και Καλή Μεγάλη Εβδομάδα!

Μελάκι, Athanasia και Favol μήπως είχαμε γεννητούρια; Παρατηρώ ότι σήμερα δεν δώσατε το παρών στο παρεάκι μας. Μακάρι να κρατάτε τα αστεράκια σας στην αγκαλίτσα σας!

Σε όσα κοριτσάκια αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το θηλασμό σας συμβουλεύω από προσωπική εμπειρία να αφήνετε το στήθος να παίρνει αέρα και να προσέχετε το μικρό σας να πιάνει σωστά τη θηλή (πολύ σημαντικό-πρέπει να ανοίγει καλά το στοματάκι και να πιάνει μεγάλο τμήμα της θηλαίας άλω μαζί με την θηλή). Θα τα καταφέρετε όλες είμαι σίγουρη, χρειάζεται επιμονή και υπομονή τις πρώτες μέρες. Εμείς έχουμε εδραιώσει τον θηλασμό και παίρνουμε βάρος συνεχώς. Του δώσαμε και πιπίλα, κυρίως την χρειάζεται κάποιες ώρες που δείχνει να είναι νευρικός και τον ηρεμεί.Επίσης παίρνουμε και βιταμίνη D. Ο παιδίατρος μας είπε ότι είναι πολύ σημαντική για την πρόληψη κάποιων ασθενειών. Αααα αλλάξαμε και νούμερο πάνας, πήγαμε στο 2 :) .


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου....πως είσαστε ;;

Εμείς φτου φτου εχθές είχαμε πολύ ήσυχο βράδυ η μικρη κοιμήθηκε και 3ωρο και 2ώρο απίστευτο....

Σήμερα γυρνάει ο μπαμπάς μας για δουλειά δυστυχώς....όποτε καλή μου τύχη....χαχαχα

Πήγαμε για επανεξέταση ικτερου εχθές και έχει πέσει στο 11.3 οπότε πάει και αυτό !!!!ουφφφ


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μαμάδες & μωράκια!!

Ησυχία έχει πέσει στη σελίδα μας...μάλλον τρέχουμε & δεν φτάνουμε!! Χαχαχα!!:D

Εμείς είμαστε κάθε μέρα και καλύτερα!! Ο μικρός είναι ήσυχος συνήθως τον ξυπνάω ή τον ταίζω κοιμισμένο στο 3ωρο maximum με εντολή της παιδιάτρου & κάνουμε μικτή διατροφή & θηλασμό με τις ψευδοθηλές ή θήλαστρο δικό μου γάλα & συμπλήρωμα ξένο στο τέλος. Έχουμε πάρει περίπου 310 γρ σε 5 μέρες από τότε που ήρθε η παιδίατρος, είναι καλά? Τι λέτε? Εγώ είμαι σωματικά πολύ καλύτερα κι έχω χάσει ήδη 8,5 κιλά!!

Μελάκι? Athanasia? Favol? Τι κάνετε? Έχουμε κάνα ευχάριστο γεγονός??? Αναμένουμε νέα σας!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου....πως είσαστε ;;

Εμείς φτου φτου εχθές είχαμε πολύ ήσυχο βράδυ η μικρη κοιμήθηκε και 3ωρο και 2ώρο απίστευτο....

Σήμερα γυρνάει ο μπαμπάς μας για δουλειά δυστυχώς....όποτε καλή μου τύχη....χαχαχα

Πήγαμε για επανεξέταση ικτερου εχθές και έχει πέσει στο 11.3 οπότε πάει και αυτό !!!!ουφφφ

Καλημέρα, Χριστινάκι!! Μπράβο σας για τα νεότερα με τον ίκτερο!! Ο Αγγελάκος πως είναι? Εμένα η Φανή ζορίζεται αρκετά! Δεν τον πολυπλησιάζει & δεν θέλει να την πιέζουμε! Επίσης φωνάζει συνέχεια δυνατά (μάλλον από αντίδραση) & της μιλάμε και δεν ακούει ή κάνει ότι δεν ακούει..δεν μπιρώ να καταλάβω μάλλον θα την πάω σε γιατρό για τα αυτιά της να είμαι σίγουρη!! Αύριο τελευταία μέρα παιδικό & μετα θα την έχω συνέχεια σπίτι..ευτυχώς που παίρνει άδεια πάλι ο άντρας μου από βδομάδα κι έχω και την μαμά μου κάθε μέρα σπίτι τα πρωινά!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Χριστινάκι!! Μπράβο σας για τα νεότερα με τον ίκτερο!! Ο Αγγελάκος πως είναι? Εμένα η Φανή ζορίζεται αρκετά! Δεν τον πολυπλησιάζει & δεν θέλει να την πιέζουμε! Επίσης φωνάζει συνέχεια δυνατά (μάλλον από αντίδραση) & της μιλάμε και δεν ακούει ή κάνει ότι δεν ακούει..δεν μπιρώ να καταλάβω μάλλον θα την πάω σε γιατρό για τα αυτιά της να είμαι σίγουρη!! Αύριο τελευταία μέρα παιδικό & μετα θα την έχω συνέχεια σπίτι..ευτυχώς που παίρνει άδεια πάλι ο άντρας μου από βδομάδα κι έχω και την μαμά μου κάθε μέρα σπίτι τα πρωινά!

Καλημέρα κορίτσι!!!εμένα καλά τα πάει προς το παρών την φιλάει την χαϊδεύει έρχετε κια μου λέει το κάνει!

Και εμένα φωνάζει πολύ ώρες ώρες και δεν ακούει αλλά νορμάλ πράγματα!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες τα φιλιά μας! Η μικρή μας έσκασε μύτη 24 του μήνα μετά από μικρή διαμονή στο μαιευτήριο! Όλα καλά! Γεννήσαμε φυσιολογικά 3.940 χωρίς κανένα φάρμακο ούτε τεχνητούς ούτε επισκληρηδιο ! Ήμουν 7 διαστολή και δεν είχα πόνους δυνατούς έτσι λοιπόν σε μισή ώρα γέννησα! Θηλαζουμε τρελά τώρα! Η πασχαλιτσα μου κι εγώ σας φιλώ και με το καλό όταν γυρίσουμε σπιτάκι μας θα μπω για λεπτομέρειες! Γερά μωράκια σε όλες και δύναμη μανούλες! Είναι θαύμα! !!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...