Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

BunnyBabyDaffodil.gif

Mommy17 - ΠΗΤ 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 730gr ΜΗΤΕΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

favol - ΠΗΤ 19/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.650gr ΡΕΑ

mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.470gr ΙΑΣΩ

ntfamily - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ΜΗΤΕΡΑ

Maira5 - ΠΗΤ 24/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.664gr ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Μέλι - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.475gr ΕΛΕΝΑ

athanasia789 - ΠΗΤ 28/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.750gr ?

Touli6 - ΠΗΤ 30/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ?

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!

skountoufla - 27/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ 2.000gr – 2.100 gr K.Τ.(?)

maria18 29/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.970gr ΙΑΣΩ K.Τ.

kanti - 29/3 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.150gr Φ.Τ.

Dorita_87 - 01/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.120gr EUROMEDICA K.Τ.

IoannaMas - 05/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.230gr ATTIKO Φ.Τ.

Vasso40 - 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.030gr ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ K.Τ.

spasiou - 11/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.970gr ΕΛΕΝΑ K.Τ.

anastasia2012 - 15/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.960gr ΜΗΤΕΡΑ K.Τ.

titina21 - 17/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.680gr ΡΕΑ K.Τ.

ioannaki30 - 17/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.040gr ΙΑΣΩ Φ.Τ.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μελακι ειναι σαν μυξα και βγαινουν σε δοσεις!!!και λευκα και με καφε η κοκκινο αιμα...και χρωματισμενα καφε τελειως η κοκκινα...τι εχουμε;έρχεται η μπουμπουκα σου μελακι!!!!με το καλο!!!!

Λες βρε Ιωαννάκι μου; Μακάρι! Από το στόμα σου! Αυτό το βάρος που νιώθω στα κόκαλα απόψε... δεν περιγράφεται πάντως. Όπως και να είμαι δεν βολεύομαι! Ούτε ξαπλωμένη ούτε καθιστή ούτε όρθια!

Πως είσαι εσύ μανούλα; Όλα καλά; Πότε πάτε σπιτάκι σας με το καλό; Τα παιδάκια σου; Βλέπω το τικεράκι σου που γράφει 2 days old... Απίστευτο μου φαίνεται ώρες ώρες όλο αυτό της εγκυμοσύνης και του τοκετού βρε κορίτσια... Τι να πω... Είναι θαύμα πάντως. Θαύμα της φύσης.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Ζορίστηκα πάρα πολύ το 1ο βράδυ της επιστροφής αλλα πάμε καλύτερα! Θα σας γράψω όταν μπορέσω λεπτομέρειες...φιλιά στα κορίτσια που είναι στην αναμονή! Κουράγιο πλησιάζει η ώρα!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελάκι πήγα πρώτα σε μια άλλη γιατρό και μετά του είπα ότι δεν θα συνεχίσουμε μαζί. Δεν ήταν κάτι που μπορούσε να προβλεφθει νομίζω.. Τεσπά. Τώρα θα ξαναπάω αύριο το βράδυ στη καινούρια να δούμε πώς πάει. Η αλήθεια είναι ότι με όλα αυτά έχω αγχωθεί λίγο, ελπίζω να πάνε όλα καλά. Είπαμε με τον άντρα μου να δώσουμε χρόνο μέχρι την Κυριακή που θα είμαι 40+5. Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα με την Κυριακή σαν μέρα η γιατρός.. Αθανασία έχεις ακόμα 8 μέρες μέχρι την ΠΗΤ σου! Γιατί τέτοιο άγχος; :)

Link to comment
Share on other sites

Μελάκι πήγα πρώτα σε μια άλλη γιατρό και μετά του είπα ότι δεν θα συνεχίσουμε μαζί. Δεν ήταν κάτι που μπορούσε να προβλεφθει νομίζω.. Τεσπά. Τώρα θα ξαναπάω αύριο το βράδυ στη καινούρια να δούμε πώς πάει. Η αλήθεια είναι ότι με όλα αυτά έχω αγχωθεί λίγο, ελπίζω να πάνε όλα καλά. Είπαμε με τον άντρα μου να δώσουμε χρόνο μέχρι την Κυριακή που θα είμαι 40+5. Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα με την Κυριακή σαν μέρα η γιατρός.. Αθανασία έχεις ακόμα 8 μέρες μέχρι την ΠΗΤ σου! Γιατί τέτοιο άγχος; :)

Favol κοντευεις.. εσπασες τα κοντερ! Το μωρό κατέβηκε τελικά; Διαστολή έχεις καθόλου;

Αγχος γιατι οποτε παω γιατρο μου λεει κοντευουμε κι ολο μακρια ειμαστε.. χωρια που το μωρο ειναι μεγαλο και θα ζοριστω αρκετα. προχθες γεννησε μια γνωστη μου στην 38η εβδομαδα... εγω ακομη τιποτα... λεω στον αντρα μου ακομα και η Μελίνα απ το μπρουσκο γεννησε κι εγω ακόμη!!!! Τι να κανουμε θα περιμενουμε...βαρεθηκα, κουραστηκα, τοσο περπατημα και αποτελεσμα μηδεν... χθες περπατησα 4 χλμ σχετικα ανετα μπορω να πω κι ενω οι καφε βλεννες ηταν αρκετες, σημερα τιποτα απολυτως.. σαν να μην ειχα ποτε! φοβαμαι γιατι ηθελα ολα να γινουν φυσικα οπως πρεπει κι οχι να το προκαλεσουμε εμεις!!!


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Favol κοντευεις.. εσπασες τα κοντερ! Το μωρό κατέβηκε τελικά; Διαστολή έχεις καθόλου;

Αγχος γιατι οποτε παω γιατρο μου λεει κοντευουμε κι ολο μακρια ειμαστε.. χωρια που το μωρο ειναι μεγαλο και θα ζοριστω αρκετα. προχθες γεννησε μια γνωστη μου στην 38η εβδομαδα... εγω ακομη τιποτα... λεω στον αντρα μου ακομα και η Μελίνα απ το μπρουσκο γεννησε κι εγω ακόμη!!!! Τι να κανουμε θα περιμενουμε...βαρεθηκα, κουραστηκα, τοσο περπατημα και αποτελεσμα μηδεν... χθες περπατησα 4 χλμ σχετικα ανετα μπορω να πω κι ενω οι καφε βλεννες ηταν αρκετες, σημερα τιποτα απολυτως.. σαν να μην ειχα ποτε! φοβαμαι γιατι ηθελα ολα να γινουν φυσικα οπως πρεπει κι οχι να το προκαλεσουμε εμεις!!!

Ακριβώς αυτό το τελευταίο είναι που με στεναχωρεί και εμένα.. Αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε ότι σημασία έχει να γεννηθούν όσο καλύτερα γίνεται τα μικρά μας.. 4 χμ?!?! Πως άντεξες; Εγω 1 μονοκοπανιά και μετο ζόρι βγάζω.. Στα 2 έχω πεθάνει. Άσχετο: γέννησε η Μελίνα?!? Πλάκα κάνεις το έχασα αυτό! χαχα! Το μωρό σε εμένα έχει κατεβεί πολύ λίγο, δεν έχει εμπεδωθεί και η διαστολή μου είναι γύρω στο 1,5.. Οχι πολύ ενθαρρυντικά στοιχεια..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό το τελευταίο είναι που με στεναχωρεί και εμένα.. Αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε ότι σημασία έχει να γεννηθούν όσο καλύτερα γίνεται τα μικρά μας.. 4 χμ?!?! Πως άντεξες; Εγω 1 μονοκοπανιά και μετο ζόρι βγάζω.. Στα 2 έχω πεθάνει. Άσχετο: γέννησε η Μελίνα?!? Πλάκα κάνεις το έχασα αυτό! χαχα! Το μωρό σε εμένα έχει κατεβεί πολύ λίγο, δεν έχει εμπεδωθεί και η διαστολή μου είναι γύρω στο 1,5.. Οχι πολύ ενθαρρυντικά στοιχεια..

καλα μη το λες! μια φιλη μου το πρωι ειχε γιατρο, 0 διαστολη, το μωρο ψηλα. Της ειπε έχεις ακόμα καιρό και το ιδιο βραδυ εσπασαν τα νερα και γεννησε! οποτε ολα ειναι σχετικα! εγω την παρασκευη θα τον παρω τηλ να κανονισουμε λογικα μεσα στο ΣΚ.. ε μετα απο τοσο περπατημα αν δεν ανεβηκε η διαστολη μου τα παραταω!!!

Τα χλμ 2 το πεωι και 2 το βραδυ!!! αλλιως επρεπε να πεθανω καλε!!!!!!


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κ καλή δύναμη στις εγκυουλες, τη χρειάζεστε γιατί οι τελευταίες μέρες είναι βασανιστικες, το ξέρω καλά γιατί όπως έχω πει πολλές φορές γεννησα στις 41+2. Favol κ Αθανασια, αν έχετε διαβάσει θα ξέρετε πόσο ήθελα να αποφύγω την πρόκληση, τελικά δεν την απέφυγα αλλά όλα πήγαν καλά τελικά κ δεν έκανα καισαρική. Πείτε στους γιατρούς σας να σας δώσουν 10 μέρες παράταση, όσο νιώθετε τα μωράκια σας μην σας ξεγελάσουν ότι θα πάθει κάτι το μωρό. Μια φυσιολογική κύηση μπορεί να κρατήσει ακόμα κ 42 εβδομάδες. Πάρτε λοιπόν την παράταση κ σας εύχομαι να γεννήσετε φυσικά, αλλά ακόμα κ αν δεν συμβεί, κ με την πρόκληση όλα καλά θα πάνε, θα το δείτε κ μετά δεν θα σας νοιάζει τίποτα! Η διαστολή νομίζω δεν έχει να κάνει, μπορεί μέσα σε μια ώρα να πάει απ το 1 στο 10, κ για ένα μήνα να έχει κολλήσει στο 2.

Είχα κ εγώ πολλά σημάδια ότι πλησιάζει η γέννα αλλά τελικά δεν γινόταν τίποτα :-/ Μην το σκέφτεστε όσο μπορείτε κ βγείτε καμιά βόλτα που έχει τόσο ωραίες μέρες γιατί με τα νεογέννητα στην αρχή δεν θα βγαίνετε κ θα κουραστείτε!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθεράκι! Πρωτομανούλα χαζομανούλα! Μια χαρά είσαι και έτσι πρέπει! Να το χαζεύεις και να μην το χορταίνεις! Καμιά μας δεν γλιτώνει!

Εγώ την σκέφτομαι και λιώνω! Που να την δω και να την αγκαλιάσω κι όλας!

Παρατήρησα δε εχθές απο τον καρδιοτοκογράφο ότι όταν της μιλούσα η καρδούλα της χτυπούσε γρηγορότερα! Φαντάζεσαι συγκίνηση έτσι;

Και που είσαι ακόμα!!!!

Συμπεθεράκι σε λίγες μέρες θα κρατάς τον θησαυρό σου αγκαλιά :) και μετά θα έρθουν τα καλύτερα. Στην αρχή θα σου πάρει λίγες μέρες να συνειδητοποιήσεις ότι είναι δικό σου αυτό το μικρό πλασματάκι. Οι συγκινήσεις θα είναι καθημερινή υπόθεση. Επίσης εγώ δεν αντέχω να τον βλέπω να κλαίει είτε στο σπίτι είτε στον γιατρό, με παίρνουν τα κλάματα :( .

Σε ότι αφορά τη βλέννη έχω να σημειώσω ότι εγώ δεν είχα τίποτα πριν σπάσουν τα νερά παρά μόνο έντονη υγρασία. Οπότε όλα είναι σχετικά.

Εύχομαι η μπεμπούλα να έρθει σύντομα κοριτσάκι μου, καταλαβαίνω την αγωνία σου.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ KANTI MΟΥ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ!ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΑΜΠΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ!!ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΧΝΑ ...ΘΥΜΙΣΕ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΕΙΣΑΙ?

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, γερά να είναι τα ατεράκια μας!Αν δεν είχαμε κλείσει συμπεθεριό με τη Μέλι η μικρή σου θα μπορούσε να είναι μια ιδανική νυφούλα για το γιό μου :) Αχ το αγοράκι μου, από τώρα το διεκδικούν χαχαχα!Ωστόσο υπάρχουν κι άλλοι πολύ καλοί υποψήφιοι γαμπροί στην παρέα βλ. Anastasia, favol, Ioannaki, Athanasia, Vasso...χαχαχα.

Εγώ είμαι από τη Θεσσαλονίκη αλλά εδώ και λίγα χρόνια έχω μεταναστεύσει στη Γερμανία.Θα ήταν ωραία να έμενα Αθήνα και να κανονίζαμε να βρεθούμε όλες. Μιλάμε τόσο καιρό και σας νιώθω φίλες μου :) .

Athanasia και Favol εγώ δεν είχα καμία απώλεια βλέννης, ούτε καν διαστολή. Απλά μου "έσπασαν τα νερά" και όταν πήγα στο νοσοκομείο και εξέτασαν για πρώτη φορά τον τράχηλο, μου είπαν ότι ήταν στο 1 και ότι είχαμε ακόμη πολύ δρόμο. Μάλιστα μια μαία μου είχε πει μπορεί να κρατήσει και δυο μέρες. Ευτυχώς όμως μετά από 5 ώρες άρχισαν οι πόνοι και η διαστολή προχωρούσε, με αποτέλεσμα να φτάσει στο 9 μετά από περίπου 10 ώρες. Επομένως όλα είναι σχετικά. Να περπατάτε πολύ και να κάνετε και βαθιά καθίσματα, όσο μπορείτε. Αυτό σίγουρα θα σας βοηθήσει. Εγώ δεν είχα βάλει κώλο κάτω σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες! Κι εμείς ακόμα αναμονή... Τελικά μας βλέπω παρόλα τα σημάδια, παρόλο την εμπέδωση, να το προλαβαίνουμε το ραντεβού του γιατρού την Μ. Δευτέρα.... Τι να πω... Κάθε μέρα ξυπνάω και λέω -''λες να γεννήσουμε σήμερα;'' αλλά μόνη μου τα λέω μόνη μου τα ακούω! καλοπερνάει εκεί μέσα η μικρούλα! Να δω πως θα βγει! :tongue:

Μελάκι πήγα πρώτα σε μια άλλη γιατρό και μετά του είπα ότι δεν θα συνεχίσουμε μαζί. Δεν ήταν κάτι που μπορούσε να προβλεφθει νομίζω.. Τεσπά. Τώρα θα ξαναπάω αύριο το βράδυ στη καινούρια να δούμε πώς πάει. Η αλήθεια είναι ότι με όλα αυτά έχω αγχωθεί λίγο, ελπίζω να πάνε όλα καλά. Είπαμε με τον άντρα μου να δώσουμε χρόνο μέχρι την Κυριακή που θα είμαι 40+5. Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα με την Κυριακή σαν μέρα η γιατρός.. Αθανασία έχεις ακόμα 8 μέρες μέχρι την ΠΗΤ σου! Γιατί τέτοιο άγχος; :)

Όλα καλά να πάνε και θα έρθει το μωράκι σου όπως το θες. Σου εύχομαι να έχεις ένα φυσικό φυσιολογικό τοκετό σύντομα. Εμείς έχουμε το κακό ότι 40+ 5 πέφτουμε Ανάσταση... Μ. Σάββατο συγκεκριμένα... Θα έχουμε να πάρουμε μεγάλες αποφάσεις την επόμενη εβδομάδα. :roll: Αν δεν έχουμε γεννήσει μέχρι τότε ε; ;)

Καλημέρα κι από εμένα!

Ζορίστηκα πάρα πολύ το 1ο βράδυ της επιστροφής αλλα πάμε καλύτερα! Θα σας γράψω όταν μπορέσω λεπτομέρειες...φιλιά στα κορίτσια που είναι στην αναμονή! Κουράγιο πλησιάζει η ώρα!!

να είσαι καλά Αναστασία μου! Όλο και καλύτερα θα είναι και θα βρείτε τον μπούσουλά σας κι εσείς! Φιλάκια στο μωράκι! :D

καλα μη το λες! μια φιλη μου το πρωι ειχε γιατρο, 0 διαστολη, το μωρο ψηλα. Της ειπε έχεις ακόμα καιρό και το ιδιο βραδυ εσπασαν τα νερα και γεννησε! οποτε ολα ειναι σχετικα! εγω την παρασκευη θα τον παρω τηλ να κανονισουμε λογικα μεσα στο ΣΚ.. ε μετα απο τοσο περπατημα αν δεν ανεβηκε η διαστολη μου τα παραταω!!!

Τα χλμ 2 το πεωι και 2 το βραδυ!!! αλλιως επρεπε να πεθανω καλε!!!!!!

Αθανασία κι εγώ... και περπάτημα και σκάλες... Λίγα πονάκια καθημερινά να με τρομοκρατούν αλλά το μωρό δεν λέει να το παίρνει απόφαση. Έχω καλό πλακούντα, μου λέει ο άντρας μου, και δεν λέει να γεράσει για να έρθουν τα γεννητούρια... ότι νά 'ναι! :tongue:

Εντωμεταξύ σήμερα δεν είχα το παραμικρό πονάκι. Αλλά είμαι απίστευτα πρησμένη και νιώθω βαριά σαν μπουλντόζα!!! :o


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας κ καλή δύναμη στις εγκυουλες, τη χρειάζεστε γιατί οι τελευταίες μέρες είναι βασανιστικες, το ξέρω καλά γιατί όπως έχω πει πολλές φορές γεννησα στις 41+2. Favol κ Αθανασια, αν έχετε διαβάσει θα ξέρετε πόσο ήθελα να αποφύγω την πρόκληση, τελικά δεν την απέφυγα αλλά όλα πήγαν καλά τελικά κ δεν έκανα καισαρική. Πείτε στους γιατρούς σας να σας δώσουν 10 μέρες παράταση, όσο νιώθετε τα μωράκια σας μην σας ξεγελάσουν ότι θα πάθει κάτι το μωρό. Μια φυσιολογική κύηση μπορεί να κρατήσει ακόμα κ 42 εβδομάδες. Πάρτε λοιπόν την παράταση κ σας εύχομαι να γεννήσετε φυσικά, αλλά ακόμα κ αν δεν συμβεί, κ με την πρόκληση όλα καλά θα πάνε, θα το δείτε κ μετά δεν θα σας νοιάζει τίποτα! Η διαστολή νομίζω δεν έχει να κάνει, μπορεί μέσα σε μια ώρα να πάει απ το 1 στο 10, κ για ένα μήνα να έχει κολλήσει στο 2.

Είχα κ εγώ πολλά σημάδια ότι πλησιάζει η γέννα αλλά τελικά δεν γινόταν τίποτα :-/ Μην το σκέφτεστε όσο μπορείτε κ βγείτε καμιά βόλτα που έχει τόσο ωραίες μέρες γιατί με τα νεογέννητα στην αρχή δεν θα βγαίνετε κ θα κουραστείτε!

Κοριτσάκι μου συμφωνώ απόλυτα! Επίσης να συμπληρώσω ότι προσθέτονται επιπλέον αντισώματα στον οργανισμό του μωρού με την κάθε μέρα που περνάνε μέσα, ρουφάνε περισσότερο σίδηρο, ολοκληρώνονται στο 100% όλες οι λειτουργίες του μωρού και ειδικά των πνευμόνων, επίσης ένα τελειόμηνο μωρό θηλάζει ευκολότερα, κλείνει η πληγή του ομφαλού και μπανιαρίζεται γρηγορότερα και μειώνετε στο ελάχιστο η περίπτωση να παρουσιαστεί ίκτερος. Αυτά για να μας χρυσώνω το χάπι εμάς τις λίιιγο αργοπορημένες! :roll::D;)

Συμπεθεράκι σε λίγες μέρες θα κρατάς τον θησαυρό σου αγκαλιά :) και μετά θα έρθουν τα καλύτερα. Στην αρχή θα σου πάρει λίγες μέρες να συνειδητοποιήσεις ότι είναι δικό σου αυτό το μικρό πλασματάκι. Οι συγκινήσεις θα είναι καθημερινή υπόθεση. Επίσης εγώ δεν αντέχω να τον βλέπω να κλαίει είτε στο σπίτι είτε στον γιατρό, με παίρνουν τα κλάματα :( .

Σε ότι αφορά τη βλέννη έχω να σημειώσω ότι εγώ δεν είχα τίποτα πριν σπάσουν τα νερά παρά μόνο έντονη υγρασία. Οπότε όλα είναι σχετικά.

Εύχομαι η μπεμπούλα να έρθει σύντομα κοριτσάκι μου, καταλαβαίνω την αγωνία σου.

Να είσαι καλά κοπέλα μου! Είναι μαγικά τα συναισθήματα όπως καταλαβαίνω και ανυπομονώ απο την φαντασία να περάσω στην πραγματικότητα! :)

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, γερά να είναι τα ατεράκια μας!Αν δεν είχαμε κλείσει συμπεθεριό με τη Μέλι η μικρή σου θα μπορούσε να είναι μια ιδανική νυφούλα για το γιό μου :) Αχ το αγοράκι μου, από τώρα το διεκδικούν χαχαχα!Ωστόσο υπάρχουν κι άλλοι πολύ καλοί υποψήφιοι γαμπροί στην παρέα βλ. Anastasia, favol, Ioannaki, Athanasia, Vasso...χαχαχα.

Εγώ είμαι από τη Θεσσαλονίκη αλλά εδώ και λίγα χρόνια έχω μεταναστεύσει στη Γερμανία.Θα ήταν ωραία να έμενα Αθήνα και να κανονίζαμε να βρεθούμε όλες. Μιλάμε τόσο καιρό και σας νιώθω φίλες μου :) .

Βρε τον γαμπρό ! Περιζήτητος χαχαχαχαχα! Άσε το αγόρι ελεύθερο να διαλέξει! :tongue:

Τι πλάκα έχουμε όμως ε; Δεν μπορείς να πεις! :tongue:

Athanasia και Favol εγώ δεν είχα καμία απώλεια βλέννης, ούτε καν διαστολή. Απλά μου "έσπασαν τα νερά" και όταν πήγα στο νοσοκομείο και εξέτασαν για πρώτη φορά τον τράχηλο, μου είπαν ότι ήταν στο 1 και ότι είχαμε ακόμη πολύ δρόμο. Μάλιστα μια μαία μου είχε πει μπορεί να κρατήσει και δυο μέρες. Ευτυχώς όμως μετά από 5 ώρες άρχισαν οι πόνοι και η διαστολή προχωρούσε, με αποτέλεσμα να φτάσει στο 9 μετά από περίπου 10 ώρες. Επομένως όλα είναι σχετικά. Να περπατάτε πολύ και να κάνετε και βαθιά καθίσματα, όσο μπορείτε. Αυτό σίγουρα θα σας βοηθήσει. Εγώ δεν είχα βάλει κώλο κάτω σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Όπως είπε και νωρίτερα η Αθανασία μας όλα είναι σχετικά... :roll:

Ακολουθούν και οι μανούλες του Μαΐου σε λίγο ε; Τα Μαγιάτικα κουτσουνάκια!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

BunnyBabyDaffodil.gif

Mommy17 - ΠΗΤ 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 730gr ΜΗΤΕΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

favol - ΠΗΤ 19/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.650gr ΡΕΑ

mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.470gr ΙΑΣΩ

ntfamily - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ΜΗΤΕΡΑ

Maira5 - ΠΗΤ 24/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.664gr ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Μέλι - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.475gr ΕΛΕΝΑ

athanasia789 - ΠΗΤ 28/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.750gr ?

Touli6 - ΠΗΤ 30/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ?

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!

skountoufla - 27/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ 2.000gr – 2.100 gr K.Τ.(?)

maria18 29/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.970gr ΙΑΣΩ K.Τ.

kanti - 29/3 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.150gr Φ.Τ.

Dorita_87 - 01/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.120gr EUROMEDICA K.Τ.

IoannaMas - 05/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.230gr ATTIKO Φ.Τ.

Vasso40 - 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.030gr ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ K.Τ.

spasiou - 11/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.970gr ΕΛΕΝΑ K.Τ.

anastasia2012 - 15/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.960gr ΜΗΤΕΡΑ K.Τ.

titina21 - 17/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.680gr ΡΕΑ K.Τ.

ioannaki30 - 17/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.040gr ΙΑΣΩ Φ.Τ.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...