Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Περαστικά σου, Χριστινάκι!! Μπορείς να πάρεις κάποιο φάρμακο τώρα που θηλάζεις? Μίλησες με τον γιατρό σου? Μια χαρά η μικρή σου & βάρος & ύψος super!!

Καλά χθές βράδυ τη βροχή ήταν αυτή!! Άνοιξαν οι ουρανοί!! Πολλές αστραπές & μπουμπουνητά...ευτυχώς που ούτε η μικρή ούτε ο μπέμπης φοβούνται..κοιμόντουσαν του καλού καιρού!! Μόνο ο σκύλος μας τρελάθηκε & γαύγιζε ασταμάτητα!!

Κορίτσια εμείς αυτή τη βδομάδα εκτός από ένα βράδυ την Πέμπτη που κοιμηθήκαμε από τις 00:00 μέχρι τις 5:15 το πρωί, όλα τα υπόλοιπα βράδια ο μικρός ξυπνάει μόνος του κάθε 3 ώρες για φαγητό! Είναι φαγανούλης!! ;) Ελπίζω να στρώσουμε σιγά σιγά για να κοιμηθούμε & λίγο..!! Από το πρωί που θα ξυπνήσουμε (όλοι) κατα τις 7:30 & καθημερινές & Σ/Κ δεν μου κολλάει ύπνος την ημέρα, θέλω να περνάω χρόνο & με τη μικρή.., κοιμάμαι πάλι στα ενδιάμεσα βραδινά γεύματα του μπέμπη σκάρτες 5 με 6 ώρες!!

Εσείς πως την παλεύετε με το θέμα του ύπνου & ξεκούρασης??


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πολλές καλησπέρες σε μανούλες και μπεμπάκια!

Πως είστε κοριτσάκια; Φαντάζομαι στο τρέξιμο :P

Χριστινάκι μου περαστικά!Τέλεια η μικρούλα σου :)

Anastasia2012 και ο μικρούλης μου κάθε τρεις ώρες τρώει κατά τη διάρκεια της ημέρας. Το βράδυ κοιμάται ένα συνεχόμενο 5ωρο, ξυπνάει-τρώει και ξανακοιμάται με εξαίρεση τρία συνεχόμενα βράδια που μου μου ξυπνούσε κάθε 2.5 ώρες και ήταν ιδιαίτερα ανήσυχος ακόμη και μετά το φαγητό. Ευτυχώς από χθες ξαναεπιστρέψαμε στις παλιές καλές μας συνήθειες :) . Οι 5-6 ώρες που κοιμάσαι θεωρώ ότι είναι λίγο. Κι εγώ όταν κοιμόμουν τόσο αισθανόμουν κομμάτια. Τώρα που κοιμάμαι σπαστά ένα 7ωρο τουλάχιστον νιώθω πολύ καλύτερα. Θα στρώσει το ωράριό του, κανε υπομονή. Κατά τη διάρκεια της μέρας όταν κοιμάται να προσπαθείς έστω και μια ωρίτσα να ξαπλώνεις-κοιμάσαι, είναι αναζωογονητικό :) .

Αύριο ξεκινάω Yoga για μανούλες μετά τη γέννα και είμαι ενθουσιασμένη. Μου έλειψε η γυμναστική.

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες και πολλά φιλιά :)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια & μπεμπάκια!!

Πολύ ησυχία έχει πέσει στη σελίδα μας..😕!!!

Εμείς χθες βράδυ δοκίμασα το τελευταίο βραδινό γεύμα του μικρού στις 00:30 να είναι με δικό μου γάλα κι αν και ήπιε λίγο επειδή νύσταζε (70ml μόνο!), τελικά ξύπνησε & έφαγε στις 5:30 το πρωί!! Λέτε το μητρικό γάλα να κρατάει πιο καλά για νύχτα?? Θα το δοκιμάσω και σήμερα να δώ!!

Χριστινάκι πώς είσαι? Καλύτερα??


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Emeis trwme kathe 4 wres girw 120-30ml dika mou...k otan dinw kseno 120.teleutaio geuma 11 i 12 k ksipnaei meta stis 6 na faei..vlepw omws 2 meroules zorizete poli gia t kaka tis!lete n ftaiei pou dinw pio sixna kseno logo mastitidas pou ekana??

Touli κι εγώ που δίνω ξένο & πλέον ένα μόνο γεύμα μητρικό διότι μου μειώθηκε το γάλα με το θήλαστρο..κάνει κακά ο μικρός 1 φορά την ημέρα. Το φυσιολογικό μου είπε η παιδίατρος είναι να κάνουν 1 φορά στις 3 ημέρες, μετά υπάρχει πρόβλημα. Επίσης έχουμε και κολικούς ακόμα, κυρίως νωρίς το βράδυ 8 με 10 παθαίνει κρίσεις πόνου σφίγγεται, βογγάει , κοκκινίζει, κλαίει, τινάζει τα πόδια του πάνω κάτω & κάνει το σώμα του τόξο προς τα πίσω!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανούλες τι κάνετε;:D

Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς!

Δύναμη εύχομαι σε όλες και συμπαράσταση!;)

Εμείς κλείσαμε μήνα σήμερα και την πασχαλίτσα μου την πήγαμε παιδίατρο!

Μια σακούλα φάρμακα πάλι συν την απογοήτευση που πήρα λόγω καθυστέρησης μια εβδομάδα ακόμα για να την φέρω ξανά στο στήθος...:|

Και για να μπείτε στο νόημα του τι λέω... έχουμε και λέμε,:?

Κρέμα φαρμακευτική για το σύγκαμα στο πωπουδάκι της

Κρέμα απλή για μετά από κάθε αλλαγή πάνας

Υγρό ταλκ για τον ίδιο λόγο

Σταγόνες για τις τσίμπλες στο ματάκι της και Φυσιολογικό ορό και γάζες για καθαρισμό ματιών και μασαζάκι μετά για να βοηθήσουμε να ανοίξει ο πόρος που έχει φράξει... .

Σταγόνες για βιταμίνη D

Σταγόνες για την μυκητίαση στο στοματάκι της (ο λόγος που δεν θα την βάλω στήθος ακόμα)

Προβιοτικά σε σταγόνες για τους κολικούς και το εντεράκι της.

Κρέμες για το την μυκητίαση του στήθους μου...

Αυτά τα βασικά...

Μας έχει φύγει μια μικρή περιουσία σε φαρμακείο, σε πάνες (20 την ημέρα):shock: και σε ενοικιάσεις των περιφερειακών ''εργαλείων''... (θήλαστρο επαγγελματικό, ζυγαριά)

Εκτός προυπολογισμό λέμε!!!!!!! :shock:

Καλά να είναι το αγγελούδι μας όμως, είναι θρεφταράκι 4,780 και 57 εκατοστά και τρώει μόνο μαμαδίσιο γάλα κάθε τριωράκι:oops: *μιας και το θήλαστρο έχει κάνει τρελή δουλειά και η παραγωγή μου είναι στο φουλ.

Είμαι ήδη 3 γεύματα 150 ml μπροστά.;)

Κατα τα άλλα καλά λέμε. Μην έχουμε παράπονο και παρόλη την ταλαιπωρία που ζούμε με τον καλό μου το μωρό μας να είναι καλά και τα πάει περίφημα.

Κοιμάται και το βράδυ μέχρι και 4 με 5 ώρες .

Θα κοιμόμουν κι εγώ αλλά το θήλαστρό μου με καλεί κάθε 2ωρο γιατί πρήζεται το στήθος μου και πονάω... έχω και τις αιμορροΐδες να με ταλαιπωρούν... :(

Να ρωτήσω... τα λόχεια βρε κορίτσια πόσο κρατάνε; Και πότε να περιμένω περίπου περίοδο; Έχετε ιδέα;:confused:

Αύριο πάμε για εξετάσεις αίματος και θυρεοειδούς και την άλλη εβδομάδα καρδιογράφημα και υπέρηχο ισχίων για προληπτικούς λόγους.

Έχει κόλλημα ο παιδίατρός μας και τις προτείνει σε όλους.

Αυτά από εμάς!:rolleyes:

Εύχομαι να είστε όλες καλά και τα μικρά μας καλύτερα! :)

Σας φιλώ και τα λέμε πάλι σύντομα!;)

http://www.mothersblog.gr/o-kosmos-toy-paidioy/item/36473-to-onoma-mou-einai-bempa-kai-prin-me-episkefteis-sto-spiti-thelo-na-ksereis-kapoia-pragmata


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες τι κάνετε;:D

Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς!

Δύναμη εύχομαι σε όλες και συμπαράσταση!;)

Εμείς κλείσαμε μήνα σήμερα και την πασχαλίτσα μου την πήγαμε παιδίατρο!

Μια σακούλα φάρμακα πάλι συν την απογοήτευση που πήρα λόγω καθυστέρησης μια εβδομάδα ακόμα για να την φέρω ξανά στο στήθος...:|

Και για να μπείτε στο νόημα του τι λέω... έχουμε και λέμε,:?

Κρέμα φαρμακευτική για το σύγκαμα στο πωπουδάκι της

Κρέμα απλή για μετά από κάθε αλλαγή πάνας

Υγρό ταλκ για τον ίδιο λόγο

Σταγόνες για τις τσίμπλες στο ματάκι της και Φυσιολογικό ορό και γάζες για καθαρισμό ματιών και μασαζάκι μετά για να βοηθήσουμε να ανοίξει ο πόρος που έχει φράξει... .

Σταγόνες για βιταμίνη D

Σταγόνες για την μυκητίαση στο στοματάκι της (ο λόγος που δεν θα την βάλω στήθος ακόμα)

Προβιοτικά σε σταγόνες για τους κολικούς και το εντεράκι της.

Κρέμες για το την μυκητίαση του στήθους μου...

Αυτά τα βασικά...

Μας έχει φύγει μια μικρή περιουσία σε φαρμακείο, σε πάνες (20 την ημέρα):shock: και σε ενοικιάσεις των περιφερειακών ''εργαλείων''... (θήλαστρο επαγγελματικό, ζυγαριά)

Εκτός προυπολογισμό λέμε!!!!!!! :shock:

Καλά να είναι το αγγελούδι μας όμως, είναι θρεφταράκι 4,780 και 57 εκατοστά και τρώει μόνο μαμαδίσιο γάλα κάθε τριωράκι:oops: *μιας και το θήλαστρο έχει κάνει τρελή δουλειά και η παραγωγή μου είναι στο φουλ.

Είμαι ήδη 3 γεύματα 150 ml μπροστά.;)

Κατα τα άλλα καλά λέμε. Μην έχουμε παράπονο και παρόλη την ταλαιπωρία που ζούμε με τον καλό μου το μωρό μας να είναι καλά και τα πάει περίφημα.

Κοιμάται και το βράδυ μέχρι και 4 με 5 ώρες .

Θα κοιμόμουν κι εγώ αλλά το θήλαστρό μου με καλεί κάθε 2ωρο γιατί πρήζεται το στήθος μου και πονάω... έχω και τις αιμορροΐδες να με ταλαιπωρούν... :(

Να ρωτήσω... τα λόχεια βρε κορίτσια πόσο κρατάνε; Και πότε να περιμένω περίπου περίοδο; Έχετε ιδέα;:confused:

Αύριο πάμε για εξετάσεις αίματος και θυρεοειδούς και την άλλη εβδομάδα καρδιογράφημα και υπέρηχο ισχίων για προληπτικούς λόγους.

Έχει κόλλημα ο παιδίατρός μας και τις προτείνει σε όλους.

Αυτά από εμάς!:rolleyes:

Εύχομαι να είστε όλες καλά και τα μικρά μας καλύτερα! :)

Σας φιλώ και τα λέμε πάλι σύντομα!;)

http://www.mothersblog.gr/o-kosmos-toy-paidioy/item/36473-to-onoma-mou-einai-bempa-kai-prin-me-episkefteis-sto-spiti-thelo-na-ksereis-kapoia-pragmata

Αμάν κοριτσι μου ολα μαζι τα έχετε;για αυτο χάθηκες τελείως.μια χαρα στα κιλά η μπουμπού σου.για τα λοχείας θα σου πω γυρω στο μηνα καθάρισα τελείως,μια ειχα μια δεν ειχα,σερβιέτες φορούσα για ενα μηνα σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες & τα μπεμπάκια!!

Σαραντήσαμε σήμερα!!! Τι ωραία να ξεκινήσουμε να βγαίνουμε βολτούλες!!

Έχω βδομάδα ανανέωσης...χθές έφτιαξα νύχια χέρια πόδια, τώρα είμαι κομμωτήριο έβαψα & ίσιωσα μαλλί & το απόγευμα πάω στον γυναικολόγο.

Μέλι, πολλά μπράβο!! Είστε πολύ δυνατοί με τον αντρούλη σου..περάσατε πολλά, αλλά η μικρή σας γεμίζει δύναμη & αγάπη!! Είδες τι γλυκιά & ανεκτίμητη που είναι η αγάπη για το παιδί μας!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ εμια καλύτερα με το κρύωμα ο λαιμός πονάει λίγο ακομα αλλά σήμερα σηκώθηκα με τρομερό πονοκέφαλο...πφφφ και ε και τον άγγελο εδώ και 3 μέρες με πυρετους!

Η μικρή μου κάνει ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα τς τελευταίες μέρες περνάμε το άλμα τις 5ης εβδομάδα και έχει τις γκρίνιες τις συφκεκρμενες ώρες αλλά τα βραδύα είναι ήρεμη ξυπνάει θηλάζει και κοιμάται κατευθείαν πάλι...από κιλά παίρνει αερααα χαχαχα 4270 εχθές!την Παρασκευή σαραντιζουμε εμείς !!!

Λοχεια εγώ ακόμα έχω ρε γαμωτο...πότε θα σταματήσουν πια;;;βαρέθηκα με τις σερβιετες !!!!

Μελακι τι τραβάτε μωρέ όλα μαζί πια ;;;

Μυκιτιαση πως πάθατε ;;;;αχχχ ταλαιπωρία

Βιταμίνη d και εμείς περνούσε το dlux της better you !


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες τι κάνετε;:D

Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς!

Δύναμη εύχομαι σε όλες και συμπαράσταση!;)

Εμείς κλείσαμε μήνα σήμερα και την πασχαλίτσα μου την πήγαμε παιδίατρο!

Μια σακούλα φάρμακα πάλι συν την απογοήτευση που πήρα λόγω καθυστέρησης μια εβδομάδα ακόμα για να την φέρω ξανά στο στήθος...:|

Και για να μπείτε στο νόημα του τι λέω... έχουμε και λέμε,:?

Κρέμα φαρμακευτική για το σύγκαμα στο πωπουδάκι της

Κρέμα απλή για μετά από κάθε αλλαγή πάνας

Υγρό ταλκ για τον ίδιο λόγο

Σταγόνες για τις τσίμπλες στο ματάκι της και Φυσιολογικό ορό και γάζες για καθαρισμό ματιών και μασαζάκι μετά για να βοηθήσουμε να ανοίξει ο πόρος που έχει φράξει... .

Σταγόνες για βιταμίνη D

Σταγόνες για την μυκητίαση στο στοματάκι της (ο λόγος που δεν θα την βάλω στήθος ακόμα)

Προβιοτικά σε σταγόνες για τους κολικούς και το εντεράκι της.

Κρέμες για το την μυκητίαση του στήθους μου...

Αυτά τα βασικά...

Μας έχει φύγει μια μικρή περιουσία σε φαρμακείο, σε πάνες (20 την ημέρα):shock: και σε ενοικιάσεις των περιφερειακών ''εργαλείων''... (θήλαστρο επαγγελματικό, ζυγαριά)

Εκτός προυπολογισμό λέμε!!!!!!! :shock:

Καλά να είναι το αγγελούδι μας όμως, είναι θρεφταράκι 4,780 και 57 εκατοστά και τρώει μόνο μαμαδίσιο γάλα κάθε τριωράκι:oops: *μιας και το θήλαστρο έχει κάνει τρελή δουλειά και η παραγωγή μου είναι στο φουλ.

Είμαι ήδη 3 γεύματα 150 ml μπροστά.;)

Κατα τα άλλα καλά λέμε. Μην έχουμε παράπονο και παρόλη την ταλαιπωρία που ζούμε με τον καλό μου το μωρό μας να είναι καλά και τα πάει περίφημα.

Κοιμάται και το βράδυ μέχρι και 4 με 5 ώρες .

Θα κοιμόμουν κι εγώ αλλά το θήλαστρό μου με καλεί κάθε 2ωρο γιατί πρήζεται το στήθος μου και πονάω... έχω και τις αιμορροΐδες να με ταλαιπωρούν... :(

Να ρωτήσω... τα λόχεια βρε κορίτσια πόσο κρατάνε; Και πότε να περιμένω περίπου περίοδο; Έχετε ιδέα;:confused:

Αύριο πάμε για εξετάσεις αίματος και θυρεοειδούς και την άλλη εβδομάδα καρδιογράφημα και υπέρηχο ισχίων για προληπτικούς λόγους.

Έχει κόλλημα ο παιδίατρός μας και τις προτείνει σε όλους.

Αυτά από εμάς!:rolleyes:

Εύχομαι να είστε όλες καλά και τα μικρά μας καλύτερα! :)

Σας φιλώ και τα λέμε πάλι σύντομα!;)

http://www.mothersblog.gr/o-kosmos-toy-paidioy/item/36473-to-onoma-mou-einai-bempa-kai-prin-me-episkefteis-sto-spiti-thelo-na-ksereis-kapoia-pragmata

Γεια σου συμπεθεράκι μου. Καταρχήν να πω μπράβο που το κοριτσάκι σου μεγαλώνει τόσο γρήγορα, 57 εκατοστά κορίτσαρος!!!

Όλα μαζί σας βρήκαν βρε κοριτσάκι μου :( . Εύχομαι γρήγορα να γίνετε καλά και οι δυο σας και να αρχίσεις πάλι να της δίνει στήθος. Μπράβο σου και για το γαλατάκι που βγάζεις με το θήλαστρο.Θα βρείτε τους ρυθμούς σας και όλα θα είναι σούπερ. Φαντάζομαι πόσο κουρασμένη είσαι!Είναι δύσκολο να ξυπνάς κάθε 2 ώρες όπως και κάθε 3 που ξυπνάει ο δικός μου κάποιες βραδιές τελευταία που είναι ανήσυχος. Σήμερα για παράδειγμα είμαι κομμάτια, ξυπνούσε τη νύχτα κάθε 2.5 ώρες και όλη τη μέρα είναι ανήσυχος, τρώει κάθε 2 ώρες και δεν κοιμάται πάνω από ένα τέταρτο. Κι εμείς λερώνουμε πολλές πάνες, αλλά τώρα περισσότερο με τσίσα. Θα το δεις κι εσύ, θα σταματήσει σιγά σιγά να κάνει κακάκια τη νύχτα και θα κάνει μια και καλή 1 με 2 φορές τη μέρα.

Όσον αφορά τα λοχεία εμένα μου κράτησαν περίπου 40 ημέρες, τις τελευταίες 10 αχνό καφέ με σερβιετάκι. Κι εγώ ανυπομονούσα να σταματήσει, μέσα σε όλη αυτήν την κούραση έχουμε κι αυτό. Δεν ξέρω όμως να σου πω πότε θα ξαναέρθει η περίοδος. Έχω την εντύπωση ότι ποικίλει ο χρόνος από γυναίκα σε γυναίκα. Ελπίζω να αργήσει πολύυυυυυυ. Προσοχή όμως γιατι η ωορρηξία γίνεται κανονικά :tongue:

Υπέρηχο ισχύων και ένα σωρό άλλες εξετάσεις προληπτικές κάναμε κι εμείς. Είναι καλό γιατί αν βρεθεί κάτι στην αρχή αντιμετωπίζεται κι ευκολότερα.

Πολλά φιλιά και και αγωνιστικούς χαιρετισμούς :)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες! Κουράγιο μάνες!!!

Εμείς καλά είμαστε, την άλλη εβδομάδα προγραμματίζουμε το 1ο μας εμβόλιο! Να ρωτήσω βρε κορίτσια, τι ώρα κοιμούνται το βράδυ τα βλαστάρια σας; Έχω απελπιστεί, εμένα κοιμάται το νωρίτερο 11.30 και πιο συχνά 1... Ενώ νυστάζει και κοιμάται πάνω μου, με το που την ακουμπάω στην κούνια ανοίγει το μάτι γαρίδα... Ο γιος μου θυμάμαι κοιμόταν κατά τις 11 σε αυτή τη φάση, βέβαια ξυπνούσε ανά 2ωρο-3ωρο στανταρ ενώ η μπέμπα κάνει και κάτι 5ωρα...

Όσο για την περίοδο οσο θηλάζουμε αποκλειστικά λογικά δεν θα έχουμε γιατί τ επίπεδα προλακτίνης είναι υψηλά και δεν αφήνουν να γίνει ωορρηξία (αν το λέω σωστά), υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Κουράγιο μάνες!!!

Εμείς καλά είμαστε, την άλλη εβδομάδα προγραμματίζουμε το 1ο μας εμβόλιο! Να ρωτήσω βρε κορίτσια, τι ώρα κοιμούνται το βράδυ τα βλαστάρια σας; Έχω απελπιστεί, εμένα κοιμάται το νωρίτερο 11.30 και πιο συχνά 1... Ενώ νυστάζει και κοιμάται πάνω μου, με το που την ακουμπάω στην κούνια ανοίγει το μάτι γαρίδα... Ο γιος μου θυμάμαι κοιμόταν κατά τις 11 σε αυτή τη φάση, βέβαια ξυπνούσε ανά 2ωρο-3ωρο στανταρ ενώ η μπέμπα κάνει και κάτι 5ωρα...

Όσο για την περίοδο οσο θηλάζουμε αποκλειστικά λογικά δεν θα έχουμε γιατί τ επίπεδα προλακτίνης είναι υψηλά και δεν αφήνουν να γίνει ωορρηξία (αν το λέω σωστά), υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια...

Καλημέρα κοριτσάκια :)

Ντοριτάκι έχεις δίκιο, περίπου στο 6μηνο πρέπει να υπολογίζουμε χονδρικά ότι θα μας ξαναέρθει περίοδος. Πάντα βέβαια εφόσον θηλάζουμε αποκλειστικά, σε διαφορετική περίπτωση ίσως έρθει και νωρίτερα. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Η ωορρηξία κανονικά δεν γίνεται όσο δεν έρχεται η περίοδος αλλά επειδή η τελευταία ακολουθεί την ωορρηξία αφού συμβεί, καλό είναι να προσέχουμε ;) .

Η μπεμπούλα σου ξενυχτά από τώρα χαχαχα. Ο δικός μου κοιμάται κατά τις 23:00 και παίρνει και πολλούς υπνάκους κατά τη διάρκεια της ημέρας. Πολλές φορές κι εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα: κοιμάται στην αγκαλιά και μετά όταν τον ακουμπάω στο κρεβατάκι ξυπνάει. Τις περισσότερες φορές τον χαϊδεύω στο κεφαλάκι και ξανακοιμάται. Τις φορές που είναι ανήσυχος και κοιμάται με μια κάποια δυσκολία αποχωρώ από το κρεβάτι με κινήσεις νίντζα ,πολλή πλάκα :tongue:


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια & μπεμπάκια , τι κάνετε?

Που έχετε χαθεί? Εμείς είμαστε καλά..ακόμα ξυπνάμε την νύχτα ανά 3ωρο ή 4ωρο για φαγητό..είμαστε φαγανοί!! Φτάσαμε τα 5 κιλά!! Τα πονάκια από τους κολικούς έχουν μειωθεί πολύ, ευτυχώς! Έχουμε αρχίσει να βγάζουμε ήχους από το στόμα & να σκάμε και μερικά χαμογελάκια!! Είναι απίστευτο συναίσθημα! Νιώθω "ερωτευμένη" με τον γιό μου!! Νομίζω ότι με την κόρη μου είχα πολύ άγχος σαν πρωτομάνα, ενώ τώρα είμαι πιο χαλαρή και το απολαμβάνω!!

Επίσης πήγα στον γιατρό..όλα καλά μόνο η καισαρική τα ράμματα εσωτερικά δεν έχουν θρέψει ακόμα & είμαι λίγο πρησμένη. Είδαμε κιόλας ότι σχηματίζεται περίοδος σιγά σιγά κι έχει ξεκινήσει απογαλακτισμός διότι βγάζω όλη την ημέρα περίπου 100ml γάλα με το θήλαστρο. Επίσης μου απαγόρευσε οποιαδήποτε αθλητική δραστηριότητα εκτός από κολύμπι μέχρι τον Σεπτέμβρη λόγω καισαρικής και είμαι να σκάσω!

Εσείς τι νέα?


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μας! Καλά είμαστε κι εμείς, πήγαμε σήμερα για το πρώτο εμβόλιο... Πολύ κλάμα σαν παρενέργεια, πονάει το πόδι της και μου είπε ο ντοκ να δώσω ντεπον... Κατά τα αλλά μεγαλώνουμε, χαμογελάμε και μιλάμε και τρελαίνουμε τη μαμά :D!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμάς.Οντως χαθηκαμε,εύχομαι να είστε ολες καλα με τα ζουζούνια,να τα χαίρεστε για αυτο να χαθηκατε.Εμεις ειμαστε καλα,την αλλη Παρασκευή εχουμε το πρώτο εμβόλιο.Ντοριτα απο οτι θυμάμαι ο μεγάλος μου ειχε πόνο στο μπουτακι απο το πρώτο εμβόλιο και κάναμε κομπρεσες με κρύο νερό για να φύγει το κάψιμο που ειχε.Ο μικρός εχει ησυχάσει πολυ,τρώει και κοιμάται,το βραδυ εχουμε ενα γεύμα στις πέντε τα ξημερώματα και ξανά κοιμάται,μετα τρώει γυρω στις δέκα το πρωι ξανά και στη συνεχεια της ημέρας σχεδόν ανά τρίωρο.Εχουμε σχεδόν 5 γεύματα απο 150ml περιπου συν το τσάι.Τον βγάζω βολτούλα τα απογεύματα αφου τελειώσουμε τα μαθήματα με τα αλλα παιδια και έτσι περνάει η μερα χαλαρά πλέον.Τελικα λιγο στην αρχη ειναι το ζόρι αλλα μετα απόλαυση.

Για το θηλασμο να ρωτησω,δεν εχω και ιδιαίτερο γαλα,ούτε 100ml την ημερα δεν βγάζω.Σταματαει μονο του καποια στιγμη;Θα πρεπει να παρω χαπια;Δεν γνωρίζω καθολου γιατι στα αλλα το έκοβα νωρις λογω πόνου στις θηλές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...