Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Καλημέρα! !!!!κι εμεις ετοιμαζομαστε για παιδιατρο σημερα!!!!ενος μηνος κι εμεις!!!!για να δουμε ποσο μεγαλωσαμε!!!!

Κοριτσια πως τα πατε;κοιμαστε τα βραδυα;βολτιτσες βγαινεται;

Μεγαλώνουν όλα σιγά σιγά! Εμένα το βράδυ πιο πολύ με ξενυχτάει ο μεγάλος παρά το μωρό... Το πρόβλημα είναι οτι είχα συνηθίσει να κοιμάμαι 10.30 και τώρα το μωρό κάθεται σερί ξύπνιο από τις 7 το απόγευμα μέχρι τις 12 μπορεί και 1 η ώρα το βράδυ... αλλά άπαξ και κοιμηθεί κοιμάται πολύ καλά... Βόλτες εμείς βγαίνουμε πολύ συχνά από πολύ νωρίς, μέχρι και σε πιτσαρία έχουμε πάει, δεν μπορώ να κλειστώ με τίποτα, ειδικά τωρα που έχω τη μαμά μου και με βοηθάει με τις βόλτες, γιατί μετά θα είναι δύσκολο να τα βγάλω και τα δύο...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια!!

Χθές είχαμε παιδίατρο..όλα καλά! Ο μπεμπάκος έχει φτάσει 4290γρ. & 54 πόντους! Πήρε 1300γρ. σε 1 μήνα!! Την ενημέρωσα για τους κολικούς, κάποιες γουλιές που βγάζει & γενικώς για το βογκητό, σφίξιμο & την υπερέκταση του κεφαλιού & τόξο όλο το σώμα προς τα πίσω!! Μου είπε ότι θα συνεχίσουμε μέχρι 3 μηνών το γάλα για τους κολικούς Sanilac AC & τις σταγόνες & το μάραθο ρόφημα & ζήτησε επειδή έτρωγε πολύ & μάλλον του "γύριζε" το φαγητό, να τον ταίζω ανά 2,5 ώρες από 120ml την φορά (δικό μου + ξένο) & το βράδυ να μην τον ξυπνάω για τάισμα (εκτός αν το ζητήσει ο ίδιος). Αλλά δυστυχώς χθες βράδυ που νόμιζα ότι θα κοιμηθώ.., ο μικρός ήταν ανήσυχος, βόγκαγε & γκρίνιαζε μέχρι τις 6:00 το πρωί!! Επίσης μου είπε να προσέξω μήπως ζεσταίνεται!! Κι εγώ σήμερα του φοράω σκέτο το φορμάκι μακρυμάνικο χωρίς εσωρουχάκι κοντομάνικο από μέσα. Αλήθεια εσείς πώς τα έχετε ντυμένα τα μωράκια στο σπίτι??


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Χθές είχαμε παιδίατρο..όλα καλά! Ο μπεμπάκος έχει φτάσει 4290γρ. & 54 πόντους! Πήρε 1300γρ. σε 1 μήνα!! Την ενημέρωσα για τους κολικούς, κάποιες γουλιές που βγάζει & γενικώς για το βογκητό, σφίξιμο & την υπερέκταση του κεφαλιού & τόξο όλο το σώμα προς τα πίσω!! Μου είπε ότι θα συνεχίσουμε μέχρι 3 μηνών το γάλα για τους κολικούς Sanilac AC & τις σταγόνες & το μάραθο ρόφημα & ζήτησε επειδή έτρωγε πολύ & μάλλον του "γύριζε" το φαγητό, να τον ταίζω ανά 2,5 ώρες από 120ml την φορά (δικό μου + ξένο) & το βράδυ να μην τον ξυπνάω για τάισμα (εκτός αν το ζητήσει ο ίδιος). Αλλά δυστυχώς χθες βράδυ που νόμιζα ότι θα κοιμηθώ.., ο μικρός ήταν ανήσυχος, βόγκαγε & γκρίνιαζε μέχρι τις 6:00 το πρωί!! Επίσης μου είπε να προσέξω μήπως ζεσταίνεται!! Κι εγώ σήμερα του φοράω σκέτο το φορμάκι μακρυμάνικο χωρίς εσωρουχάκι κοντομάνικο από μέσα. Αλήθεια εσείς πώς τα έχετε ντυμένα τα μωράκια στο σπίτι??

Καλημερα κοριτσια εμεις μετα τον ενα μηνα εχουμε ηρεμήσει αρκετά.Χθες κοιμήθηκε απο τις έντεκα το βραδυ και ξύπνησε στις πέντε το πρωι,έφαγε στις οκτώ και ξανά κοιμήθηκε.Μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ξεκουραστη.Εγω τον φοράω ενα φορμάκια και πολλές φορες τον σκεπάζω με μια πάνα οταν τον βλεπω να ειναι ζεστός.Να τα πιάνετε πίσω στον αυχένα για να βλέπετε ποσο ζεστά ειναι.Μια μερα που τον έβλεπα πολυ ζεστό και ανηςυχο τον άφησα με το εσώρουχο και αμέσως ηρεμησε.Εγω δεν εχω βγει ακομη,περιμενω να σαραντησω γιατι μου έτυχαν διάφορα κάποιες στιγμές που με είδε κοσμος(μια μου άνοιξε η καισαρικη λιγο και μια ειχα πρόβλημα στο ενα στήθος)οποτε το μάτι το φοβάμαι,γιατι ημουν πολυ καλα και έτρεχα μετα στα νοσοκομεία.Οποτε αυριο παω εκκλησία και την Παρασκευή παιδίατρο και για καφεδάκι.

Γενικά απολαμβάνω το μωρακι μου τα πρωινά περισσότερο που λείπουν τα αλλα,άρχισα να τον παίζω και γελάει κάπου καπου οταν του μιλάω.Θα τρελλαθουμε με τα ζουζούνια μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εδώ και εμείς !!!!

1 μηνος και εμείς εχθές πως πέρασε!

Η μικρή το βράδυ κοιμάται καλύτερα από την μέρα... δηλαδη ξυπναει πινει γαλα και ξανακοιμάται βασικά κατευθείαν ευυυχως!το πρωί είναι πολύ ανήσυχη και θηλάζει συνέχεια από λίγο....είναι λίγο γκρινιαρουλα και αγκαλιτσας βέβαια !!!

Εμείς και για καφέ έχουμε πάει και σε γάμο έχουμε πάει σε εξωτερικό χώρο βέβαια και μια χαρά κοιμόταν ξύπναγε την θηλαζα και κοιμόταν πάλι! Της αρέσει το έξω γενικά....περιμένω να φτιάξει ο καιρός επιτέλους τον φοβάμαι πολύ είναι πολύ άστατος ρε γαμωτο!

Παρασκευή θα πάμε παιδίατρο εμείς αλλά που τηβ ζυγιζω σπίτι είμαστε 4 κιλα ήδη. ...θηρίο τα χέρια μου πονάνε πλέον από την πολύ αγκαλιά !

Πιπίλα τους βάζετε ;;;εγώ παρολο πκυ θηλάζω αποκλειστικα της δίνω κάποιες φορές που θα κάνει γκρίνια αλλά δεν τηβ κρατάει πάντα. ...την κρατάει λίγο και την φτηνει!

Αίμα εχω ακόμα εγώ βγαίνει λίγο λίγο άντε να τελειώνει δεν μπορώ άλλο σερβιετες! !

Τι άλλο τι αλλο;;;;


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Μια χαρουλα βλέπω είστε όλες, έχουμε ήσυχα μωράκια!

Κ εμένα ήσυχη είναι σε γενικές γραμμές, αυτό που με κουράζει περισσότερο είναι ο θηλασμός αλλά ακόμα κ αυτό καλυτερεύει λίγο μέρα με τη μέρα... Πήρα ένα θήλαστρο χειροκίνητο γιατί ήθελα κάτι οικονομικό,. Philips Avent δεν ξέρω αν το έχει καμία, αλλά δεν με βολεύει κ ιδιαίτερα, με τα χίλια ζόρια βγάζω 100ml. Αλλά δεν έχω σκοπό να το χρησιμοποιώ πολύ επομένως δεν με ενδιαφέρει να βρω κάτι άλλο, ίσα το θέλω για μια στο τόσο που θα βγω μόνη μου για 1-2 ώρες για να μην πάρει ξένο γάλα εφόσον μπορώ να το αποφύγω.

Το βράδυ η δικιά μου ξυπνάει κατά τις 5 κ την βάζω να φάει αλλά ευτυχώς ξανακοιμαται γρήγορα. Όσο για το ντύσιμο μέσα στο σπίτι το έχω κ εγώ πολύ άγχος για το αν κρυώνει ή ζεσταίνεται αλλά της φοράω ένα μόνο φορμάκι (λεπτό όχι βελουτε) μακρυμάνικο μεν αλλά τα μπουτάκια έξω κ από κάτω καλτσουλες! Κ με μια απαλή βαμβακερή κουβερτούλα αγκαλιας είναι κατά τη διάρκεια της ημέρας, κ με κουβερτούλα πικε τη νύχτα... Σε λίγες μέρες σκοπεύω να της αρχίσω κ τα κοντομάνικα, δεν θέλω να μάθει κ στα πολύ βαριά ρούχα!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ με τα ρούχα έχω θέμα τηβ είχα με αμάνικο Φορμακι και από πάνω μακρύ και παντελόνι μακρύσήμερα τις έβγαλα το φορμακι από μέσα και βλέπουμε !

Για θήλαστρο εγώ έχω medela αλλά ακόμα δετο εζω χρησημοπιησει καθόλου γιατί μου έχουν πει ότι κάνει υπερπαραγωγη και επειδή έχω ήδη υπερπαραγωγη κσι πριζομαι συνέχεια φοβάμαι να το βάλω άλλα πρέπει να αρχίσω κάποια στιγμή για να της ξεκινήσω να της δίνω και εγώ το δικό μου από μπουκάλι να το μάθει να μπορεί να λείψω για λίγο γιατί δεν την παλεύω μέσα έχω φρικαρει !!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Χθές είχαμε παιδίατρο..όλα καλά! Ο μπεμπάκος έχει φτάσει 4290γρ. & 54 πόντους! Πήρε 1300γρ. σε 1 μήνα!! Την ενημέρωσα για τους κολικούς, κάποιες γουλιές που βγάζει & γενικώς για το βογκητό, σφίξιμο & την υπερέκταση του κεφαλιού & τόξο όλο το σώμα προς τα πίσω!! Μου είπε ότι θα συνεχίσουμε μέχρι 3 μηνών το γάλα για τους κολικούς Sanilac AC & τις σταγόνες & το μάραθο ρόφημα & ζήτησε επειδή έτρωγε πολύ & μάλλον του "γύριζε" το φαγητό, να τον ταίζω ανά 2,5 ώρες από 120ml την φορά (δικό μου + ξένο) & το βράδυ να μην τον ξυπνάω για τάισμα (εκτός αν το ζητήσει ο ίδιος). Αλλά δυστυχώς χθες βράδυ που νόμιζα ότι θα κοιμηθώ.., ο μικρός ήταν ανήσυχος, βόγκαγε & γκρίνιαζε μέχρι τις 6:00 το πρωί!! Επίσης μου είπε να προσέξω μήπως ζεσταίνεται!! Κι εγώ σήμερα του φοράω σκέτο το φορμάκι μακρυμάνικο χωρίς εσωρουχάκι κοντομάνικο από μέσα. Αλήθεια εσείς πώς τα έχετε ντυμένα τα μωράκια στο σπίτι??

Ζορίζεται ο μικρούλης ε; Δεν σου είπε τίποτα για παλινδρόμηση σαν ενδεχόμενο; Αυτό που κάνει τόξο το σωματάκι του κάτι τέτοιο μου θυμίζει...

Καλημέρα κορίτσια εδώ και εμείς !!!!

1 μηνος και εμείς εχθές πως πέρασε!

Η μικρή το βράδυ κοιμάται καλύτερα από την μέρα... δηλαδη ξυπναει πινει γαλα και ξανακοιμάται βασικά κατευθείαν ευυυχως!το πρωί είναι πολύ ανήσυχη και θηλάζει συνέχεια από λίγο....είναι λίγο γκρινιαρουλα και αγκαλιτσας βέβαια !!!

Εμείς και για καφέ έχουμε πάει και σε γάμο έχουμε πάει σε εξωτερικό χώρο βέβαια και μια χαρά κοιμόταν ξύπναγε την θηλαζα και κοιμόταν πάλι! Της αρέσει το έξω γενικά....περιμένω να φτιάξει ο καιρός επιτέλους τον φοβάμαι πολύ είναι πολύ άστατος ρε γαμωτο!

Παρασκευή θα πάμε παιδίατρο εμείς αλλά που τηβ ζυγιζω σπίτι είμαστε 4 κιλα ήδη. ...θηρίο τα χέρια μου πονάνε πλέον από την πολύ αγκαλιά !

Πιπίλα τους βάζετε ;;;εγώ παρολο πκυ θηλάζω αποκλειστικα της δίνω κάποιες φορές που θα κάνει γκρίνια αλλά δεν τηβ κρατάει πάντα. ...την κρατάει λίγο και την φτηνει!

Αίμα εχω ακόμα εγώ βγαίνει λίγο λίγο άντε να τελειώνει δεν μπορώ άλλο σερβιετες! !

Τι άλλο τι αλλο;;;;

Πιπίλα ούτε κι εμένα θέλει αλλά δεν τη χρειάζεται κιόλας, ούτε γκρινιάζει ούτε έχει το στήθος πιπίλα και πολύ χαίρομαι που δεν την θέλει γιατί με τον μικρό μου ακόμα παλεύουμε να την κόψει με παταγώδη αποτυχία, βέβαια μπορεί να της βγει το χούι και αργότερα, βλέπουμε... Αίμα είχα κι εγώ περίπου 1 μήνα κι μάλιστα πάνω που έλεγα καθάρισα τσουπ πάλι έβγαζα... Τώρα οκ, πήγα και γυναικολόγο, όλα καλά!

Α με τα ρούχα κι εγώ ανυπομονώ να βάλουμε τα καλοκαιρινά να ξεμπερδεύουμε...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζορίζεται ο μικρούλης ε; Δεν σου είπε τίποτα για παλινδρόμηση σαν ενδεχόμενο; Αυτό που κάνει τόξο το σωματάκι του κάτι τέτοιο μου θυμίζει...

Πιπίλα ούτε κι εμένα θέλει αλλά δεν τη χρειάζεται κιόλας, ούτε γκρινιάζει ούτε έχει το στήθος πιπίλα και πολύ χαίρομαι που δεν την θέλει γιατί με τον μικρό μου ακόμα παλεύουμε να την κόψει με παταγώδη αποτυχία, βέβαια μπορεί να της βγει το χούι και αργότερα, βλέπουμε... Αίμα είχα κι εγώ περίπου 1 μήνα κι μάλιστα πάνω που έλεγα καθάρισα τσουπ πάλι έβγαζα... Τώρα οκ, πήγα και γυναικολόγο, όλα καλά!

Α με τα ρούχα κι εγώ ανυπομονώ να βάλουμε τα καλοκαιρινά να ξεμπερδεύουμε...

Καλά και εμένα που της την δινω επειδή έχει γκρίνια δεν την κρατάει πάντα....ουτε εμένα κάνει το στήθος πιπίλα ευτυχώς! !!!

Κια εγώ ανυπομονώ να φτιαξει ο καιρός να βάλουμε καλοκαιρινά επιτέλους και να βγαίνουμε τις βόλτες μας σαν άνθρωποι! !!

Ντοριτα ο μικρός πως τα πάει με την μικρη;;;

Εμένα όλο να την κοιτάει να την φιλαει και να την χαϊδεύει θέλει...αλλα έχει κολλήσει τόσο πολύ μαζί της που δεν θέλει να πηγαίνει πουθενά...τον είχα στείλει το σκ με τα πεθερικα στο εξοχικό και ενώ ήθελε να πάει και πάντα κάνει σαν τρελός....ε με το που πήγα έκλαιγε να έρθει πίσω στην μπεμπα...τωρα όπου του λέμε να πάει λέει μαζί με το μωρό θέλει αλλιώς όχι. ..πφφφφ βρε τι έχουμε πάθει....


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα! Σφίξιμο και βογκιτο ενω εχουμε πολλα κακα και εδω!! Μολις τον παρεις πανω σου συνήθως ησυχάζει.. Τι ειναι αυτο, τον λυπάμαι τον καημενουλη..

Και εμένα έτσι ρε συ πωωω....πολύ αγκαλίτσα!!!

Εντομεταξυ εχω έντονη ροή στο στήθος και πεταγεται το γάλα από 3 4 σημεία συντριβανι με αποτέλεσμα την μέρα να μην κάθεται στο στήθος πολύ ώρα κανένα 5λεπτο γιατί νευριάζει κουράζεται πνίγεται και έτσι είναι μονημα ανήσυχη! !!απελπισία πια!!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έτσι ρε συ πωωω....πολύ αγκαλίτσα!!!

Εντομεταξυ εχω έντονη ροή στο στήθος και πεταγεται το γάλα από 3 4 σημεία συντριβανι με αποτέλεσμα την μέρα να μην κάθεται στο στήθος πολύ ώρα κανένα 5λεπτο γιατί νευριάζει κουράζεται πνίγεται και έτσι είναι μονημα ανήσυχη! !!απελπισία πια!!!!

Χριστινα εγω γνωρίζω οτι το θηλαστρο μειώνει το γαλα,γιατι δε ρωτάς.Εγω που βγάζω με το θηλαστρο μπορω να πω οτι μειώθηκε,για αυτο τον βάζω και στο στήθος αλλιως θα μειωθεί η ροή μου.Μου το έχουν πει και άλλες.Τοσο πολυ γαλα εχεις;Τι πίνεις και δε μας δίνεις;

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα εγω γνωρίζω οτι το θηλαστρο μειώνει το γαλα,γιατι δε ρωτάς.Εγω που βγάζω με το θηλαστρο μπορω να πω οτι μειώθηκε,για αυτο τον βάζω και στο στήθος αλλιως θα μειωθεί η ροή μου.Μου το έχουν πει και άλλες.Τοσο πολυ γαλα εχεις;Τι πίνεις και δε μας δίνεις;

Ναι ρε σύ έχω πολύ ...συνέχεια πριζομαι....χαχαχα άσε δράμα !!!!

Εμένα μου έχουν πει ότι το θήλαστρο κάνει μεγάλητερη παραγωγή για ερεθίζει το στήθος. ...Καλά δεν ξέρω και καθόλου πως να το χρησημοποιω δεν το έχω κοιτάξει καθόλου !!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,σαραντηςαμεε χθες και σημερα βόλτα αν και χάλια ο καιρος προλάβαμε να πιουμε ενα καφε.Ο μικρός 4500γρ δηλαδή 1400γρ σε 25 ημερες.Μια χαρα ειπε ο γιατρός ειμαστε.Καλες βόλτες να ευχηθώ απο βδομάδα,να φτιάξει οκαιρος πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου πως είσαστε ;;;εγώ χάλια άρρωστη με πονάνε αμυγδαλες και το βράδυ έκανα κια πυρετό....πιυ στο καλό αρρωστησα ένας θεός ξέρει!

Πήγαμε παιδιατρο εχθές σούπερ η μικρη πολύ καλή 4130 και 52.5 πόντους!!!!

Εμείς 40ντιζουμε στις 27

Βάσω μου πολύ καλός ο μικρός και εγώ περιμένω να φτιάξει ο καιρός πια να βγούμε τις βόλτες μας τι πράγμα είναι αυτό πια...Μάιος ριναι αυτος ;;;πφφφ


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...