Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια ! Σασα να σου ζήσει το μωρακι σου γερό και τυχερό να ειναι!!! Ιωσννα ελπίζω να μην ριναι παλινδρόμηση ειχε ο γιος μου μεχρι 5-6 μηνων δεν προλάβαινα να τον αλλάξω περιμενουμε τα νεα σου συριο απο τον παιδίατρο. Βαμβάκι μου φαινεται το μωρακι σου θελει να κάτσει ακομα μεσα στην κοιλιτσα σου , δως του λιγο χρόνο και μην φοβάσαι η φύση τα κανονίζει ολα! Νυμερια που εχεις χαθεί ;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το κορίτσι μου αποφάσισε μόνο του Β΄οτι θέλει να σκάσει μύτη από μόνη της. Αφού με πήγε σε χρόνο dt από διαστολή 2 σε 7....και πέθανα στους πόνους μέχρι βα καταλάβω Β΄οτι πρέπει να πάω στη κλινική!!!!ίσα ίσα πρόλαβα την επισκληρίδειο και μετά δεν έλεγε να βγει. Άγιος όποιος την ανακάλυψε!!!

Τελικά γέννησα στις 4:10 φτ και το θηριάκι μου βγήκε 3800γρ και 53 πόντους.

Περιττό να σας πω τα συναισθήματά μου. Μόλις συνέλθω θα σας πω περισσότερα.


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Το κορίτσι μου αποφάσισε μόνο του Β΄οτι θέλει να σκάσει μύτη από μόνη της. Αφού με πήγε σε χρόνο dt από διαστολή 2 σε 7....και πέθανα στους πόνους μέχρι βα καταλάβω Β΄οτι πρέπει να πάω στη κλινική!!!!ίσα ίσα πρόλαβα την επισκληρίδειο και μετά δεν έλεγε να βγει. Άγιος όποιος την ανακάλυψε!!!

Τελικά γέννησα στις 4:10 φτ και το θηριάκι μου βγήκε 3800γρ και 53 πόντους.

Περιττό να σας πω τα συναισθήματά μου. Μόλις συνέλθω θα σας πω περισσότερα.

Καλημέρα!!! Μπράβο κορίτσι μου που επέλεξες να περιμένεις κ να έχεις ένα φυσιολογικό τοκετό κ τόσο γρήγορο! να σου ζήσει η μικρούλα σου κ καλέ αυτή είναι γκομενακι ψηλό κ τσουποτο καλούς θηλασμους εύχομαι.

Εγώ κοριτσία είμαι τρελά ερωτευμένη με το νέο άντρα της ζωής μου κ πολύ χαρούμενη γτ φενεται να μας βγαίνει τόσο ωραία ο θηλασμός κάτι που ήθελα σα τρελή αφού δε γέννησα φυσιολογικά τουλάχιστον να θηλάζουμέ.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Σασα κ βαμβάκι να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Γερά κ τυχερά να είναι!

Εγω ακόμη εδω, ούτε στο μήνα μου δεν εχω μπει κι αγκομαχώ.... Κάθομαι ξαπλωμένη όλη μέρα γιατί νιώθω βαριά κ η αλήθεια είναι ότι πλέον κουράζομαι κ παρα πολύ εύκολα.... Μπάνιο με κάνει ο άντρας μου....

Κάνω υπομονή γιατί όπως είπαμε είμαι κ η τελευταία της λίστας!

Φιλάκια σε όλες! Καλά γεννητούρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ Sasa και Gvamvaki συγχαρητήρια!! Να σας ζήσουν να μικρούλια! Αχ τι όμορφα που τα έχετε στο στήθος σας! Ιωάννα, μπορεί η μικρή σου να θέλει πολύ καλό ρέψιμο και αν την κρατάς σε όρθια θέση για αρκετή ώρα μετά τον θηλασμό.

Happy, το Βιοφυσικό Προφίλ είναι κάτι σαν Ντόπλερ μαζί με nst. Συνήθως το κάνουν στις 40, αλλά εμείς το κάναμε από τις 39 μισό γιατί δεν τον άκουγα πολύ.

Τα δικά μου δεδομένα δεν είναι και τόσο ενθαρρυντικά. Το παιδί είναι ψηλά, εκτός λεκάνης, κοιτάζει μπροστά, ο τράχηλος μακρύς και κλειστός (35 mm!) και γενικά δεν έχω συσπάσεις.

Το Βιοφυσικό έδειξε γερασμένο πλακούντα και έτσι τα περιθώρια στενεύουν. Κάνω καθημερινή παρακολούθηση με nst και στο Σάββατο θα ξανα-κάνω το Βιοφυσικό Προφίλ. Από προχτές ξεκίνησα βελονισμό μπας και καταφέρουμε κάτι στις λίγες μέρες που φαίνεται ότι απομένουν σαν ευκαιρία μπας και καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά...


OyuRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!!!!πωπω λιγες μερες ελειψα κι εγινε χαμος με τα γεννητουρια!!!ντομπυ μου σασα μου μαρτακη μου αορατουλα βαμβακι μου ιωαννα μου σας ευχομαι τα μωρακια σας να ειναι παντα γερα και καλοτυχα!!!!πολυ χαιρομαι που ολα πηγαν καλα για ολες σας!!!τωρα προσπαθω να διαβασω τα μην τοσων ημερων!!!!

Εμεις γενικα καλα ειμαστε για nst πηγαινω καθε βδομαδα και περιμενω να γεννησω αλλα απο σημαδια τοκετου τιποτα...χτες και σημερα μονο εχω τσιμπηματα στον τραχηλο αλλα δεν ξερω αν σημαινει κατι...καθε φορα που παω τουαλετα ψαχνω να δω καμια βλεννη αλλα τπτ χαχαχα απογοητευση!!!

κοριτσια που γεννησατε φυσιολογικα, πριν γεννησετε τι σημαδια ειχατε?μπας και δω τιποτα και χαρω!!!!η κινητικοτητα του μωρου σας πως ηταν?

Εμεις που ακομα περιμενουμε κοριτσια πως την παλευετε?εγω ακομα καλα, τον περιμενα χειροτερο τον 9ο, απλα θελω να γνωρισω το μωρακι μου πλεον...(βαλιτσα ακομα να φτιαξω χαχα)

Link to comment
Share on other sites

ααα τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!vamvaki να σου ζήσει!!Ότι ότι καλύτερο εύχομαι!!

sasa πάλι καλά που πάει καλά ο θυλασμός και δεν έχεις θέματα..Ο μικρός ήσυχος;;Κάθε πόση ξυπνάει;;

nymeria δεν την παλεύω εγώ προσωπικά!!Άντε να γεννήσουυυυμε!!Κι εγώ όλο περιμένω σημάδια τοκετού αλλά τίποτα!!

busybee ελπίζω να πάνε όλα καλά και να πάρει γρήγορα καλή θέση το bebe..υπομονή!

Εγώ κορίτσια πριν λίγο γύρισα απο τον γιατρό..Το μωρό είναι ακόμα ψηλά..πφφ..Μου πε να περπατάω πολύ και να κάνουμε και σεξ(μια κουβέντα είναι αυτό με την κοιλιά τούρλα)...Άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

FUSALIDA 14/5/2015 ΑΓΟΡΑΚΙ

BusyBee 15/5/ 2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

NYMERIA 19/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ZETA20 20/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

LIAKI 22/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

MOTHER_2016 25/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

BARBIE 26/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

MARIA GRE 30/5/2015 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ANNAP 3/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ERI87 10/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

SANDY 2 13/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

B.HAPPY 15/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ALEX_MFP 16/6/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

PEPLY 25/6/2015 ΑΓΟΡΑΚΙ

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ :D:D:D

ORXIDEA 16/04 ΑΓΟΡΑΚΙ Κ.Τ

IOIO 23/04(?) ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ.Τ

INVISIBLE 30/04/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ Φ.Τ

IOANNART 7/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ.Τ

DOBBY 7/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Φ.Τ

17Μάρτη2015 7/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΑΓΟΡΑΚΙ Κ.Τ

SASA 10/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ Κ.Τ

GVAMVAKI 12/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Φ.Τ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Εύχομαι γρήγορη λευτεριά σε όσες απέμειναν.

Εγώ είμαι πολύ καλά. Έχω ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό, και την έχω σχεδόν όλη μέρα μαζίμου γιατί έτυχε και είναι μόνη στο δωμάτιο. Με το θηλασμό προσπαθούμε και όπως πάει. Είναι λίγο πειναλού βέβαια και εμένα ακόμα δεν έχει κατέβει πολύ γάλα. Το παλεύουμε όμως.

Αχ κορίτσια είναι απίστευτο συναίσθημα......

Nymeria μου, ένα θα σου πω. Τις τελευταίες μέρες δεν είχα ούτε συσπάσεις. Να φανταστείς Β΄οτι το μεσημέρι της Τετάρτης που έκανα καρδιοτοκογράφο είχα όλο κ όλο 2συσπάσεις. Ούτε βλέννη ούτε τίποτα. Αφού είχα απελπιστεί!!!! Κι όμως...ένα μπαμ έκανε και τα είδα όλα μαζί.

Κινητικότητα τις τελευταίες μέρες ελάχιστη.

Mother μου....κι εμένα για sex μου έλεγε ο γιατρός και ο άντρας μου κοιτούσε με μισό μάτι. Είναι δύσκολο. Άσε που δεν ήθελα να του δημιουργήσω και κανένα ψυχολογικό του καημένους. Χαχαχαχα

Bussy μου. Εύχομαι ολόψυχα να έρθουν όλα όπως τα θες. Το βασικότερο όμως είναι κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου υγιές.


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα! Καταρχάς αγαπημένο βαμβάκι να σου ζήσει το κορίτσι σου! Γερή και τυχερή να είναι! Πως την έβγαλες 3800??? ήρωας!! Σας ευχαριστω ολρε πολυ για τις ευχες σας, με το καλό οι υπολοιπες!

Εμείς κορίτσια γυρίσαμε σπίτι, τα έχω δει λίγο όλα αλλά κάνω υπομονή να περασει αυτό το δυσκολο πρώτο διάστημα της προσαρμογής. Βαρανε και οι ορμόνες κόκκινο και καταλαβαίνετε. Από θηλασμό δεν την παλεύουμε πολύ γιατί έχω επίπεδες θήλες και η μπεμπα είναι πολύ ανυπομονονη αλλά έχω πολύ γάλα που το βγάζω με θηλαστρο και της το δίνω, το οποίο με έχει κάνει σωματικά ρακος. Καμία συμβουλή οι παλιότερες??

Η ιστορία μας έχει ως εξης: Σάββατο πρωί ξυπνάω με μια σύσταση που δεν είχε καμία σχέση με τα πονακια που ένιωθα το τελευταίο διάστημα, πάω τουαλέτα και βλέπω λίγο καφέ. Ένιωσα άλλες μια ή δύο τέτοιες συσπασεις αλλά πολύ αραιες. Δε δίνω σημασία και πάω για καφέ. Εκεί έγιναν λίγο πιο συχνές αλλά ακανονιστες οπότε ενημερώνω γιατρό και πάω από εκεί. Με κοιτάζει από κάτω και μου λέει 1 εκ. Διαστολη και εεεεχεις ακόμα μιας και η μπεμπα δεν είχε πολυκατεβει , είχε και την περίδεση και να τον ενημερωσω αν συγχρονιζονταν οι πονοι η μου εσπαγαν τα νερα. Η ώρα ήταν 3μιση το μεσημέρι. Γυρίζουμε στο σπίτι και στην τουαλέτα είδα ότι έπεσε το τραχήλικο βυσμα και μετά από λίγο ένιωσα ένα φρρρ και είδα μια ποσότητα υγρών τα οποία ήταν τόσο λίγα που δεν κατάλαβα ότι ήταν αμνιακα. Κορίτσια μετά δεν κατάλαβα τι έγινε γιατί οι εξελίξεις ήταν ραγδαίες! Πονοι ανα 5λεπτο με διάρκεια 1.5 λεπτό ο καθένας και άλλα υγρά να φεύγουν, εγώ να μην πιστεύω ότι γενναω με τίποτα και να θέλω να πάω βόλτα με το αυτοκίνητο για να μου περάσει, ο γιατρός να με ψάχνει να πάω μαιευτηριο, με τον άντρα μου να βάζουμε πράγματα τελευταίας στιγμής στη δική μου βαλιτσα με χίλια διαλείμματα γιατί έρχοντουσαν οι πονοι ενδιάμεσα και με αυτά και με άλλα τραγελαφικα έφτασα στο μαιευτήριο 7μιση η ώρα με πόνους ανά 3 λεπτά και μεγάλη διάρκεια και διαστολη.... 2. Εκεί είπα ότι θα πεθάνω. Μέσα σε μια ώρα όμως η διαστολη πήγε 5 και έκανα την επισκληριδιο. Μετά δεν κατάλαβα καν πως έφτασε στο 10 και στις 10 και μισή ακούσαμε το κλάματακι της! Με το που βγήκε ήταν σαν να μην πονεσα ποτέ! Αυτη ήταν η ιστορία μας! Για αυτό Νυμερια μην απογοητευεσαι, δεν ξέρεις πότε! 7μιση η ώρα και διαστολη 2 και 10 και μισή είχα ήδη γεννησει!

Mother περπατά όσο μπορείς, το Πάσχα πέθανα στο περπάτημα και είχε αποτέλεσμα! Σεξ κάνε αν μπορείς, αλήθεια βοηθάει, τλχ εμένα με αυτές οι 2 με 3 φορές με βοήθησαν από άποψη ότι είχα πονακια.

Σάσα μου δε θυμάμαι αν σου ευχηθηκα, αν όχι να σου ζήσει ο γιος σου!

Έρη μου εύχομαι Περαστικά στη μαμά σου, να είναι όλα καλά τώρα!

BHappy πηγές στο γιατρό? Όλα καλά?ποτέ σε υπολογίζει τελικά?

BusyBee μη στενοχωριεσαι! Μπορεί να αλλάξει θέση το μικρουλι. Ενδιαφέρον αυτό με το βελονισμο, πες μας αν έχει αποτέλεσμα!

Φυσαλιδακι μου τι κάνεις??

Φιλιά σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Κι αλλά ευχάριστα? Τι καλά!!!

Βαμβάκι μου, να σου ζησει!!!! Να ειναι γερή και τυχερή!!! Η ιστορία σου μου δίνει θάρρος!!!

Ντομπυ μου, το ωραία ιστορία!!!! Γέννα με χουμορ!!! Χαχαχ Μην απογοητεύεσαι με τον θηλασμό... Κάθε αρχή και δύσκολη.. Θα βρω κάτι βιντεακια που μου έδωσε η health advisor και θα τα στείλω μήπως βοηθήσουν!

Νυμερια, ΑΣΕ κι έγω έχω αρχίσει να απορω.... Σήμερα μπήκα στην 40η βδομάδα και πέρα απο κάτι συσπάσεις και κάτι τσιμπηματακια στον τράχηλο, δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Και περπαταω αρκετά!!! Εσύ καλού κακού κάνε την βαλιτσουλα σου να είσαι έτοιμη!

Μother, κουράγιο, σε νιώθω απόλυτα! Θα κατέβει, που θα παει!!!!

Busy bee, μην στεναχωριεσαι. Κάνε οτι σου λέει ο γιατρός και όλα θα πάνε καλά. Ενημέρωσε μας αν εχεις νέα απο τον γιατρό!

Κι εμείς εδώ στην αναμονή και όλο για συμπτωματα ψανχουμε και όλο παίρνουν οι φίλοι κι οι συγγενείς να δουν τι έγινε.... Η αλήθεια είναι πως θέλω πολύ πια να γνωρίσω το πλασματακι μου... Ευχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας! Και εύχομαι να έχουμε κι αλλά ευχάριστα μέσα στο σαββατοκύριακο!!!

Σας φιλώ πολύ πολύ! Καλό σαββατοκύριακο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

dobby τι ωραία που μας τα διηγήθηκες!!!Είναι ήσυχη η γλυκούλα σου ή ξυπνάει συνέχεια;;Θύλαστρο αγόρασες;;Είναι καλό;Σε βολεύει;;Για πες ποιο γιατί θα χρειαστούμε άμεσα κι εμείς!Το σεξ κι εμένα δεν με ψήνει η αλήθεια είναι με την κοιλιά τούρλα αλλά τι να κάνω...θέλω να γεννήσω..δεν αντέχω άλλο οπότε θα γίνει κι αυτό!!

vamvaki κι εμένα έτσι με κοιτάει..αλλά λες κι έχουμε εμείς όρεξη για σεξ..εμείς τα περνάμε όλα..ας βοηθήσουν κι αυτοί λίγο!!!

fysalida κι εμένα μια απο τα ίδια..όλοι ρωτάνε αν γέννησα κλπ..Περπατάς πολύ;Τι κάνεις;Σου ανέφερε για πρόκληση;;

eri ελπίζω η μαμά σου να ναι καλά και να χει βγει απο το νοσοκομείο!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ζησουν!! Βαμβακι, ειδες που σου το ειπα, οτι θα ερθει εκει που δεν το περιμενεις??

Νυμερια, εγω δεν ειχα κανενα διαφορετικο συμπτωμα περα απο τις μικροσυσπασεις και τα τσιμπηματα. Πηγα για nst Μ. Παρασκευη πρωι και εκει ο γιατρος μου διαπιστωσε διαστολη 3. Με ζορισε λιγο με το χερι βεβαια και μετα ειχα λιγο καφε-ροζ αλλα μεχρι εκει. Μετα να φανταστεις πηγα για ψωνια και περπατησα κανα δυο χλμ σιγουρα. Το απογευμα στο σπιτι, ειχε εντονη κινητικοτητα ο μικρος, ενω συνεχιζαν τα τσιμπηματα, οι μικροσυσπασεις και λιγο καφε στο σερβιετακι. Εγω χαλαρη, εκανα λιγη δουλεια στο λαπτοπ, μισοξαπλωμενη στον καναπε. Κατα τις 12 νομιζω, νιωθω ενα "πλοπ" σαν να σκαει μπαλονι η σαν να κλωτσησε το μωρο τον τραχηλο. Σηκωνομαι και νιωθω να ρεει ο Νιαγαρας στα ποδια μου! Παω τουαλετα και τρεχανε τα νερα ασταματητα! Λεω στον αντρα μου να μου φερει εσωρουχο, σερβιετα (λοχειας) και μια μεγαλη πετσετα, να παρει τηλ και τη μαια να μας πει τι ωρα να παμε. Μας λεει η μαια, πως δεν εχουμε περιθωρια και σε μιση ωρα να ειμαστε μαιευτηριο. Μας πιανει ενας ψιλοπανικος, ο δικος μου να μου λεει "αντε ετοιμασου" και εγω να μην μπορω να σηκωθω απο την τουαλετα γιατι τρεχανε τα νερα. Τελοσπαντων σηκωνομαι κουτσα στραβα, φορεσα οτι βρηκα μπροστα μου και φυγαμε. Μεχρι να κατεβω τις σκαλες (μενω στον 2ο και δεν εχουμε ασανσερ) και να βγω εξω, ειχε ξεχειλισει η σερβιετα, το κολαν ειχε γινει μουσκεμα και ειχαν βραχει μεχρι και τα παπουτσια μου. Ο δικος μου να βιαζεται, εγω να αγχωνομαι μη βρεξω το αυτοκινητο (!) και να καθομαι εξω απο την πορτα του συνοδηγου με ποδια ανοιχτα, προσπαθωντας να βρω τροπο να κατσω! Γενικα πολυ σουρεαλ σκηνικο.

Τελοσπαντων φτανουμε στο μαιευτηριο σε 15 λεπτα, με παιρνουν κατευθειαν, κατεβαινουμε στην αιθουσα ωδινων για τα κλασικα (κλυσμα, ντους) ενω ειχαν ξεκινησει εντονα πονακια περιοδου ανα 5λεπτο. Ερχεται η μαια μου, με κοιταζει απο κατω, ειχα διαστολη μολις 4. Με παει και με συνδεει στον καρδιοτοκογραφο, στο επομενο μισαωρο ηρθε και ο γιατρος, ντυσανε και τον αντρα μου για να μπει και αυτος μεσα και ξεκινησε η αναμονη. Μου ειπανε για επισκληριδιο, εγω αντεχα ακομα οποτε αρνηθηκα. Τελικα την εκανα με διαστολη 6 γυρω στις 3.30 το πρωι και παρολαυτα παλι αργησα, γιατι μετα μειωθηκαν οι συσπασεις. Αν την εκανα νωριτερα, μπορει να εκανα περισσοτερες ωρες να γεννησω. Στις 5.30 εφτασα στην τελεια διαστολη, αλλα ο μικρος ηταν ακομη ψηλα. Κατα τις 6 ειχε σχεδον περασει η επισκληριδιος και ενιωθα κανονικα τους πονους οι οποιοι ειχαν μετατεθει απο την κοιλια και τη λεκανη, στη μεση και πισω στο εντερο (σαν να ειχα πολυ εντονη δυσκοιλιοτητα) και λεει η μαια να ξεκινησουμε την προβα για το πως να σπρωχνω. Δεν τα πολυκαταφερα γιατι πονουσα κιολας, παντως αντεξα για 3 τεταρτα, ψιλοκατεβηκε ο μικρος με τα σπρωξιματα, αλλα μετα ζητησα και αλλη δοση επισκληριδιου, οποτε παλι μειωθηκαν οι συσπασεις. Επισης επειδη πλεον δεν ενιωθα πονο, δεν μπορουσα να σπρωξω σωστα, ενω οταν πονουσα, ερχοταν πιο φυσικα. Ετσι παλι ειχαμε μια καθυστερηση και καμια ωρα μετα μου βαλανε ορο για να κανω συσπασεις και να κατεβει το παιδι. Οταν φανηκε το κεφαλι, τον τραβηξε με βεντουζα ο γιατρος, γιατι δεν ηθελε να ρισκαρει να μεινει αλλο, οποτε 8 παρα 5 το πρωι του Σαββατου γεννηθηκε ο μικρος μου! Σεντονιασα, σορρυ :oops:


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια !!!!!! Εμείς γεννήσαμε την Πέμπτη που μας πέρασε 5/5 με πρόκληση. Ηταν πανεύκολο και δεν πόνεσε καθόλου όπως φοβόμουν. Εκανα επισκληρίδιο από την αρχή με το που μου έσπασε τα νερά. Ο μικρός μου γεννήθηκε 2800 και τον πήραμε από το μαιευτήριο στα 2600. Μπορώ να πω ότι το προσωπικό του Λητώ είναι super και το εντυπωσιακό είναι ότι δεν φέρνουν τα μωρά αν δεν φύγουν όλοι οι επισκέπτες. Πραγματικά δεν το περίμενα ότι θα ήταν τόσο καλό μαιευτήριο. Είμαι πολύ τυχερή που γέννησα εκεί !!!!!!!

Τώρα είμαι απλά κομμάτια αλλά που θα πάει θα περάσει ....:) !!!! Αλήθεια βρε κορίτσια το αίμα μετά την γέννα;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...