Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Δεν έχουμε καινούρια γεννητούρια ε;

Εγώ χάθηκα γιατί πόναγε ένα δόντι μου φουλ και ξεκίνησα απονεύρωση..αφήστε πόνος!!!Ενοείτε δεν ολοκληρώθηκε απλά μου την ξεκίνησε για να ανακουφιστώ λιγάκι...

Τα νέα μου είναι ότι έχει μειωθεί πολύ το αμνιακό οπότε αύριο θα μπω για πρόκληση τοκετού...το μωρό είναι ακόμα ψηλά οπότε να δούμε αν θα κατέβει με την πρόκληση ή αν θα καταλήξουμε σε καισαρική..Έχω άγχος...αχ!!!

Ελπίζω όλες να στε καλά..θα σας γράψω όταν γεννήσω!Φιλάκια πολλά!!

Busybee με το καλό!Με έναν πόνο..να μας γράψεις όταν γεννήσεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έρη μου σεξ κάθε μέρα??? Α πα πα πα! Εμένα δε θα μου καθόταν σε καμία περίπτωση! 2 φορές το κάναμε όλες κι όλες στον 9ο και τον λύπηθηκε η ψυχή μου! Αντε είσαι κοντά! Σε λίγο θα έχεις αγκαλιά την μπεμπα σου!! Είδες που όλα πήγαν καλά με τη μαμά σου?? Περαστικά της! Για μένα ο θηλασμός ήταν πιο δύσκολος από τον τοκετό οπότε δεν μπορώ να σε συμβουλευσω, ας μιλήσουν τα υπόλοιπα κοριτσια!!

Mother μου ήρθε η ώρα να γνωρίσεις το παιδί σου!! Δεν έχει σημασία πως θα καταλήξει ο τοκετος και μην το σκέφτεσαι καν! Αυτό που έχει σημασία είναι ότι αύριο θα γίνεις μανουλα! Όλα να πάνε καλά και με το καλό να υποδεχθείς το αγορακι σου! Οπότε μπορέσεις περιμένουμε νέα σου!!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

α σας κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε; εχουμε νέα γεννητουρια;;

Εμεις γεννησαμε χτες!!!! Ήρθε το θαύματα κι μας!! Γεννήθηκε 3060 και είναι πολύ φαγάνος! Θήλασε αμέσως και απο χτες το πρωι που γεννήθηκε έχει θηλασει ανα μια ωρα!!! Βέβαια κάτι δεν εκανα σωστα στην αρχή και έχει πληγωθεί η μια μου θηλή.... Θέλει υπομονή.

Ο τοκετός ηταν τρομερά δύσκολος και επίπονος και εξαντλητικος, θα σας πω αλλη στιγμη λεπτομέρειες. Εξάλλου όλα σβήστηκαν όταν κράτησα στην αγκαλιά μου το μωρο!

Κορίτσια, σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την παρέα, την κατανόηση, την συντροφιά, την παρηγοριά σε όλο αυτό ταξίδι!! Ηταν πολύ σημαντικό για μένα που σας είχα!!!!

Εννοείται θα τα λέμε κι απο δω, αλλά αν καμια θέλει να τα λέμε γενικώς ας στείλει πμ με τα στοιχεια Facebook η e mail.

Περιμένουμε τα καλά νέα απο τα κορίτσια που γεννάνε αυτές τις μέρες!

Σας φιλώ πολύ πολύ και καλό σαββατοκύριακο

Link to comment
Share on other sites

Να την παρεις εμενα ηρθε σημερα κ τελικα δεν εχει παρει ειναι σαν να βγηκε απο το νοσοκομειο τωρα οτι ειχε παρει το εχασε του εδωσα κ 2 φορες ξενο κ πηρε τα πανω του, αυριο περιμενω κ τη συμβουλο θηλασμου, ενω εχω γαλα τωρα εβγαλα 50μλ μονο απο το 1 στηθος κατι κανω λαθος δε ξερω. θα γραψω αυριο τι μου ειπε η συμβουλος, ακομα η παιδιατρος μου ειπε να κανω κ εξεταση για ικτερο.

Πηγαμε σημερα στην παιδιατρο. Τον εξετασε εξονυχιστικα, δεν του βρηκε τιποτα. Της εδειξα και το σημειωματαριο με τους ημερισιους θηλασμους και τις πανες που αλλαζουμε και τα βρηκε ολα οκ. Με εβαλε κιολας να δει πως θηλαζω και αυτο μια χαρα. Μας εγραψε εξετασεις τελικα. Γενικη και καλλιεργεια ουρων για να αποκλεισουμε την ουρολοιμωξη. Αυριο θα παμε και καθομαι σε αναμμενα καρβουνα..


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε σημερα στην παιδιατρο. Τον εξετασε εξονυχιστικα, δεν του βρηκε τιποτα. Της εδειξα και το σημειωματαριο με τους ημερισιους θηλασμους και τις πανες που αλλαζουμε και τα βρηκε ολα οκ. Με εβαλε κιολας να δει πως θηλαζω και αυτο μια χαρα. Μας εγραψε εξετασεις τελικα. Γενικη και καλλιεργεια ουρων για να αποκλεισουμε την ουρολοιμωξη. Αυριο θα παμε και καθομαι σε αναμμενα καρβουνα..

Καλησπερα.εχετε ελεγξει το χαλινο.καποιο μωρακια θηλαζουν αλλα επειδη ειναι λαθος η προσκολληση δε θηλαζουν αποτελεσματικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα.εχετε ελεγξει το χαλινο.καποιο μωρακια θηλαζουν αλλα επειδη ειναι λαθος η προσκολληση δε θηλαζουν αποτελεσματικα

Το χαλινο τον αφαιρεσαμε στο μαιευτηριο, οποτε δεν ειναι απο εκει..


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα χρειαζεται ξανα.τωρα ειδα οτι το μωρακι σου ειναι μολις δυο βδομαδων.πολλα νεογεννητα που θηλαζουν μπορει να χασουν μεχρι κ το 10%του βαρους κ να κανουν εως κ 3βδομαδες να το ξαναφτασουν.επισης δεν ξερω αν θηλαζεις κ απο τα δυο στηθη καθε φορα,αλλα καλυτερα να δινεις γευμα κ στηθος για να πινει το πιο παχυ που αργει λιγο να κατεβει.ευχομαι συντομα να παρετε τα πανω σας!προσπαθησε να εισαι ηρεμη.ξερω ποσο αγχωτικο κ ψυχοφθορο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Fysalida, να σου ζήσει! Καλούς θηλασμούς!

Αορατούλα, εύχομαι να είναι κσλές οι εξετάσεις σας και σύντομα να αρχίσει να παίρνει βάρος ο μικρούλης.

Για το θηλασμό, νομίζω θέλει υπομονή. Να έχετε κατά νου ότι λιγότερο ή περισσότερο οι θηλές θα σας πονέσουν. Για μένα είναι σημαντική η σωστή προσκόληση στο στήθος. Αν δεν πιάνει σωστά το μωρό, να το βγάζετε για να διορθώσετε την προσκόληση. Μία αλοιφή για τις θηλές. Και να έρχονται οι θηλές σε επαφή με τον αέρα, βοηθάει να σκληρύνουν. Εγώ ακόμα και τώρα δεν μπορώ να φοράω σουτιέν για πολλή ώρα. να ζητάτε από τις μαίες βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από εμένα κορίτσια! fysalida να σας ζήσε το μωράκι σας. Καλότυχο κ με υγεία!

Κορίτσια πράγματι ο θηλασμός θέλει υπομονή... κ δυστυχώς πολλές φορές οι μάιες κ οι παιδίατροι δίνουν αντίθετες πληροφορίες κ είναι μπέρδεμα. Κ εμένα η μαία μου είχε πει από το 1 στήθος ανά γεύμα, θα μετράω τουλάχιστον 40 λεπτά για να έχει πιει αρκετά (στο νεογέννητο) θα ρεύεται κ μετά θα προσφέρω κ το άλλο να δω αν θέλει... κ η ιοιο έχει δίκιο οι θηλές θα πονέσουν στην αρχή. Επίσης για τις κοπέλες στην αθήνα υπάρχουν πάρα πολλά σεμινάρια θηλασμού που μπορείτε να πάτε μαζί με τα μωράκια σας κ να σας καθοδηγήσουν κ κάποια μαιευτήρια στέλνουν κ στο σπίτι, επί πληρωμή φυσικά, κάποια μαία για καθοδήγηση...

Υπομονή γιατί κ η αυπνία δεν βοηθάει...

χαχαχα μιλάω τώρα γιατί από την ερχόμενη εβδομάδα θα είμαι κ εγώ στα ξενύντια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Fysalida μου, ήρθε ο μπέμπης!!!! Να σας ζήσει κορίτσι μου!!!! Β΄Οτι και να περάσαμε μόλις πιάσουμε τα θαυματάκια στην αγκαλιά μας όλα ξεχνιούνται. Καλή ανατροφή απο εδώ και πέρα. Θα σου στείλω pm για τα στοιχεία στο fb. Η αλήθεια είναι Β΄οτι απο εδώ και πέρα θα χρειαζόμαστε παραπάνω η μία την άλλη νομίζω. Όλο καινούρια πράγματα και απορίες. ...!!

Invisible μου, τα μωράκια που θηλάζουν έχουν περίεργη ροή στην αύξηση του βάρους τους. Ελπίζω να μην είναι τίποτα και οι εξετάσεις να είναι πεντακάθαρες!!!εγω δε τη ζυγίζω και δεν έχω ιδέα αν παίρνει βάρος ή όχι.!!

Bussy μου, πιθανότατα έχεις ήδη κρατήσει το μωράκι σου στην αγκαλιά σου. Εύχομαι να πήγαν όλα καλά και για τους 2σας.

Mother μου, με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου το μπεμπάκι σου. Εύχομαι να πάνε οοοόλα καλά.περιμένουμε νέα σου μόλις μπορέσεις!!!

Εγώ σήμερα περιμένω μια μαία να έρθει να μου δείξει κάποια πράγματα κι να μου πει αν κάνω κάτι σωστά ή λάθος.

Καλό ΣΚ να έχουμε γεμάτο μωρουδίστικες αγκαλίτσες!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έφερα συμβούλοιπόν θηλασμου κ με βοήθησε πάρα πολύ ήδη ο μικρός μου έχει πάρει 100γρ κ η εξεταση ίκτερου ήταν πολύ καλή, αχ μεγάλη θηλή κ μου έδειξε στάση που βοηθάει χαλίνος δεν έχει τον εξέτασε με εμψύχωσε πολύ είδε ότι ο μικρός κάνει κίνηση κ καταιβενει γάλα κ πίνει βγάζω κ με το θήλαστρο κ του δίνω δικό μου συμπλήρωμα μόνο το βράδυ βγάζω 60-70μλ νιώθω κ εγώ ήδη πολύ καλύτερα κορίτσια συνιστώ να πάρετε σύμβουλο βοηθάει κ ψυχολογικά πολύ! !!! αξίζει τα λεφτά.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφερα συμβούλοιπόν θηλασμου κ με βοήθησε πάρα πολύ ήδη ο μικρός μου έχει πάρει 100γρ κ η εξεταση ίκτερου ήταν πολύ καλή, αχ μεγάλη θηλή κ μου έδειξε στάση που βοηθάει χαλίνος δεν έχει τον εξέτασε με εμψύχωσε πολύ είδε ότι ο μικρός κάνει κίνηση κ καταιβενει γάλα κ πίνει βγάζω κ με το θήλαστρο κ του δίνω δικό μου συμπλήρωμα μόνο το βράδυ βγάζω 60-70μλ νιώθω κ εγώ ήδη πολύ καλύτερα κορίτσια συνιστώ να πάρετε σύμβουλο βοηθάει κ ψυχολογικά πολύ! !!! αξίζει τα λεφτά.

Συγχαρητήρια! Τώρα που έγινε η αρχή, θα παίρνει βάρος συνέχεια! Καλούς θηλασμούς!

Link to comment
Share on other sites

Φυσαλιδακι μου να σου ζήσει ο μπεμπάκος σου! Πάντα γερός και να σας γεμίζει ευτυχία και χαρά! Σου έστειλα pm!

Μother μου είμαι σίγουρη ότι όλα πήγαν καλά και θα κρατάς το γιο σου αγκαλιά κι εσύ! Οποτε μπορείς ενημέρωσέ μας!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφερα συμβούλοιπόν θηλασμου κ με βοήθησε πάρα πολύ ήδη ο μικρός μου έχει πάρει 100γρ κ η εξεταση ίκτερου ήταν πολύ καλή, αχ μεγάλη θηλή κ μου έδειξε στάση που βοηθάει χαλίνος δεν έχει τον εξέτασε με εμψύχωσε πολύ είδε ότι ο μικρός κάνει κίνηση κ καταιβενει γάλα κ πίνει βγάζω κ με το θήλαστρο κ του δίνω δικό μου συμπλήρωμα μόνο το βράδυ βγάζω 60-70μλ νιώθω κ εγώ ήδη πολύ καλύτερα κορίτσια συνιστώ να πάρετε σύμβουλο βοηθάει κ ψυχολογικά πολύ! !!! αξίζει τα λεφτά.

Mπραβο! Πριν ερθει η συμβουλος ποσες φορες τη μερα θηλαζες? Και για ποση ωρα? Εμεις καναμε γενικη ουρων, βγηκε πολυ καλη και περιμενουμε την καλλιεργεια που θα βγει αυριο. Λογικα ομως θα ειναι καθαρη. Η συμβουλος θηλασμου ποσο κοστισε? Ποιο θηλαστρο εχεις? Εμενα πηρε 80γρ σε 4 μερες...


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Mπραβο! Πριν ερθει η συμβουλος ποσες φορες τη μερα θηλαζες? Και για ποση ωρα? Εμεις καναμε γενικη ουρων, βγηκε πολυ καλη και περιμενουμε την καλλιεργεια που θα βγει αυριο. Λογικα ομως θα ειναι καθαρη. Η συμβουλος θηλασμου ποσο κοστισε? Ποιο θηλαστρο εχεις? Εμενα πηρε 80γρ σε 4 μερες...

πριν τη σύμβουλο όλη μέρα στο στήθος ήταν πιστεύω ότι άργησα να κατε βασω γάλα είχα άγχος γτ έχασε βάρος, μου πήρε 60? αλλά τα άξιζε κ με το παραπανο, έχω θήλαστρο της αβεν. Συνεχίζω κ βγάζω το πρωί 70μλ κ ας έχει φάει κ του ρα δίνω το βράδυ για ευκολία αφού τον έχω βάλει κ στήθος. Εσύ βγάζεις κ με θήλαστρο?


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...