Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!κουραστηκατε ε???φτανουμε στο τελος,υπομονη κ θα συναντησουμε τα μπεμπακια μας!!

εγω κοριτσια μπηκα κ επισημα στο μηνα μου,αν κ ο γιατρος με υπολογισε τελη μαιου με 3-4 ιουνιου??μπηκα δν μπηκα στι μηνα μου???γιατι εχω μπερδευτει..

εχω κ τη μανουλα μου στο νοσοκομειο,ετσι ξανφνικα κ τα εχω χασει λιγο γι αυτο δν πολυ μπαινω στη παρεα σας..προσπαθω να μενω ηρεμη για τη μπεμπα,αλλα μου ειναι τοσο δυσκολο να το διαχειριστω.κ την εχω αναγκη αυτες τις μερες που φτανουμε στο τελος..μακαρι να ειναι ολα περαστικα..

να μπαινετε να μας λετε συμβουλες για ολα οσες μπορειτε,θα μα φανουν χρησιμες..σας φιλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έρη περαστικά εύχομαι για τη μαμά σου να μην είναι κάτι σοβαρό ελπίζω...

busybee τι είναι το βιοφυσικό προφίλ? πες μας τα νέα σου...

από κούραση κορίτσια δεν μπορώ να φανταστώ εσάς που είστε στην 39η εβδομάδα... εγώ μπήκα στην 36η κ τα 'χω παίξει όχι τόσο από την κοιλιά, ακόμη έχω καλή κινητικότητα, αλλά ο μικρός είχε πάλι πυρετό κ ο άντρας μου έλειπε ταξίδι κ εγώ δεν πρόλαβα καν να ξεκουραστώ από το νοσοκομείο... σήμερα είχα αυξημένες συσπάσεις κ ανησύχησα... να περάσει κ αυτή η εβδομάδα να κλείσω την 36η να μην έχω τουλάχιστον άγχος αν γεννήσω...

Link to comment
Share on other sites

Έρη περαστικά εύχομαι για τη μαμά σου να μην είναι κάτι σοβαρό ελπίζω...

busybee τι είναι το βιοφυσικό προφίλ? πες μας τα νέα σου...

από κούραση κορίτσια δεν μπορώ να φανταστώ εσάς που είστε στην 39η εβδομάδα... εγώ μπήκα στην 36η κ τα 'χω παίξει όχι τόσο από την κοιλιά, ακόμη έχω καλή κινητικότητα, αλλά ο μικρός είχε πάλι πυρετό κ ο άντρας μου έλειπε ταξίδι κ εγώ δεν πρόλαβα καν να ξεκουραστώ από το νοσοκομείο... σήμερα είχα αυξημένες συσπάσεις κ ανησύχησα... να περάσει κ αυτή η εβδομάδα να κλείσω την 36η να μην έχω τουλάχιστον άγχος αν γεννήσω...

happy μου περαστικα στον μικρουλη σου,ειναι οι ανοιξιατικεςιωσεις ιωσεις αυτες,υπομονη..κ εσυ οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι αν κ ξερω ποσο δυσκολο ειναι..ποτε κλεινεις τη 36 εβδομαδα??δηλαδη οταν θα τη κλεισουμε με το καλο κ θα διανυουμε τη 37 θα ειμαστε πιο ασφαλεις να φανταστω??

Link to comment
Share on other sites

happy μου περαστικα στον μικρουλη σου,ειναι οι ανοιξιατικεςιωσεις ιωσεις αυτες,υπομονη..κ εσυ οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι αν κ ξερω ποσο δυσκολο ειναι..ποτε κλεινεις τη 36 εβδομαδα??δηλαδη οταν θα τη κλεισουμε με το καλο κ θα διανυουμε τη 37 θα ειμαστε πιο ασφαλεις να φανταστω??

βασικά όλα τα μωρά που γεννιούνται με κλεισμένη 36η εβδομάδα δεν θεωρούνται πρόωρα, αν μπορείς να βάλεις τέτοιες ταμπέλες... είναι βέβαια κ θέμα ανάπτυξης... την πέμπτη πάω για doppler κ θα εξαρτηθεί κ από το βάρος. Ο γιος μου 36η εβδομάδα κ 3η μέρα με βάρος 3230 θεωρείται τελειόμηνος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια βλεπετε τι ωρα ειναι οποτε καταλαβαινετε αρχισανε τα οργανα... Με το θηλασμο κατι κανω λαθος δεν εξηγειται αλλιως την ταιζω καθεται λιγο πενταλεπτα δεκαλεπτα κ μετα τα βγαζει κ τι δεν εχω δοκιμασει τωρα πσλι την ταοσα παλι τα εβγαλε λιγο μου παν ειναι λαιμαργη τι να πω τη οεμπτη περιμενω τον παιδιατρο να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! !!! Τι κανετεε; Ακομα εδω στο περίμενε!!!!

Eri μου, τι κριμα τωρα να συμβαινει κι αυτο με τη μαμα σου. Ελπίζω να είναι περαστικό!!!

Happy μου είναι οντως κουραστικό αλλά και για εσενα ειναι υπερβολικά δυσκολο σε προχωρημενη εγκυμοσύνη και με τοσα στοκεφάλι σου. Κανε κ εσύ υπομονή!!!! Ελπιζω να εχεισ συντομα βοήθεια και ξεπεράσετε και τις ιωσεις.

Sasa μου να σου ζήσει το μωράκι σου. Να ειστε γεροί και οι 2 και με το καλό να επιστρέψετε σπίτι σας. Περιμένουμε να μας πεις την εμπειρία σου.

Iwanna μου κουράγιο. Τωρα αρχίζουν τα συσκολα ε;;; Μηπως να παρεις κανενα συμβουλο θηλασμου; ξερω κι εγω μπορει να σε βοηθήσει.

Εγω παω σημερα στο γιατρό. Αντε δουμε τι θα μας πει και ποσο θα περιμενουμε ακομα.!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;

Ερη, περαστικά στην μαμά σου. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό. Προσπάθησε, όσο μπορείς, να είσαι ήρεμη και να μην κουραζεσαι.

Σασα, να σου ζησει το μωράκι!! Παντελόνι γέρο και χαρούμενο!

Happy, περαστικά στο παιδάκι σου. Λίγη υπομονή ακόμα...

Βαμβακακι μου, κι εγώ ακόμα στην αναμονή... Νιώθω ένα εκατομμύριο κιλά! Με νιώθεις; Το θέμα είναι ότι εδώ σε αφήνουν μέχρι τις 42 βδομάδες και μετά κάνουν πρόκληση.... Ελπιζω να έρθει πιο πριν ο Μπέμπης.. Ενημέρωσε μας τι σου είπε ο γιατρός.

Στο μεταξύ, κάθε βράδυ έχω συσπάσεις για 2-3 ώρες, ανά 20 λεπτά, οι οποίες μετά σταματάνε... Οι μαία είπε ότι είναι προετοιμασία... Θα δειξει, δεν γκρινιαζουμε ας είναι καλά τα μωράκια μας κι όλα θα γίνουν στην ώρα τους!

Οι νέες μανουλες τι κάνουν; Πείτε μας νεακια σας!!!

Σας φιλώ πολύ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;

Ερη, περαστικά στην μαμά σου. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό. Προσπάθησε, όσο μπορείς, να είσαι ήρεμη και να μην κουραζεσαι.

Σασα, να σου ζησει το μωράκι!! Παντελόνι γέρο και χαρούμενο!

Happy, περαστικά στο παιδάκι σου. Λίγη υπομονή ακόμα...

Βαμβακακι μου, κι εγώ ακόμα στην αναμονή... Νιώθω ένα εκατομμύριο κιλά! Με νιώθεις; Το θέμα είναι ότι εδώ σε αφήνουν μέχρι τις 42 βδομάδες και μετά κάνουν πρόκληση.... Ελπιζω να έρθει πιο πριν ο Μπέμπης.. Ενημέρωσε μας τι σου είπε ο γιατρός.

Στο μεταξύ, κάθε βράδυ έχω συσπάσεις για 2-3 ώρες, ανά 20 λεπτά, οι οποίες μετά σταματάνε... Οι μαία είπε ότι είναι προετοιμασία... Θα δειξει, δεν γκρινιαζουμε ας είναι καλά τα μωράκια μας κι όλα θα γίνουν στην ώρα τους!

Οι νέες μανουλες τι κάνουν; Πείτε μας νεακια σας!!!

Σας φιλώ πολύ πολύ!

Αν σε νιώθω λέει.... το πιο αστείο είναι το περπάτημα.... Δε κλείνουν τα πόδια πια...!!! Τέτοιες συσπάσεις είχα εγώ τη προηγούμενη εβδομάδα και ήμουν και σίγουρη ΄οτι θα γεννήσω τρομάρα μου!!!!

Ένα το μεταξύ συγκρούομαι εσωτερικά για το τι θέλω....απο τη μια θέλω να γεννήσω ΤΩΡΑΑΑΑ....αλλά απο την άλλη δε θέλω να πάω για πρόκληση,παρόλο που οι συνθήκες είναι ιδανικές να γεννήσω. Θέλω να έρθει απο μόνο του.

Οπότε φυσαλιδάκι μου υπομονή....θα σας πω τα νέα το απόγευμα!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και απο μένα!Τι κάνετε;;Δεν έχει πολύ κίνηση στο καφέ μας :P

sasa να σου ζήσει το μωράκι σου!!Καλότυχο και ευτυχισμένο να ναι!!Γέννησες με καισαρική τελικά;;Περιμένουμε νέα σου όταν μπορέσεις!!

fysalida και vamvaki κι εγώ 1 εκατομύρια κιλά νοιώθω..αν και είμαι λίγο λιγότερο :P

Άντε να γεννήσουμεεε κι εμείς!

iwanna υπομονή..κι εγώ θα σου πρότεινα να ζητήσεις συμβουλές απο καμιά μαία ίσως...

eri ελπίζω όλα να πάνε καλά με την μαμα σου..Περαστικά!

Εγώ αύριο θα πάω στον γιατρό κορίτσια..να δούμε αν κατέβηκε καθόλου το μωράκι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


FUSALIDA 14/5/2015 ΑΓΟΡΑΚΙ

GVAMVAKI 15/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BusyBee 15/5/ 2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

NYMERIA 19/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ZETA20 20/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

LIAKI 22/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

MOTHER_2016 25/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

BARBIE 26/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

MARIA GRE 30/5/2015 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ANNAP 3/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ERI87 10/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

SANDY 2 13/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

B.HAPPY 15/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ALEX_MFP 16/6/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

PEPLY 25/6/2015 ΑΓΟΡΑΚΙ

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ

ORXIDEA 16/04 ΑΓΟΡΑΚΙ Κ.Τ

IOIO 23/04(?) ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ.Τ

INVISIBLE 30/04/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ Φ.Τ

IOANNART 7/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ.Τ

DOBBY 7/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Φ.Τ

17Μάρτη2015 7/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΑΓΟΡΑΚΙ Κ.Τ

SASA 10/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ Κ.Τ

Link to comment
Share on other sites

sasa να σας ζήσει κοριτσάκι μου, πάντα τυχερό κ ευτυχισμένο το παιδάκι σου!!!!

fusalida 42 εβδομάδες??????? παναγία μου ένας αιώνας θα μου φαινότανε... αλλά ίσως είναι καλύτερα βρε κορίτσια να έρθουν όταν είναι η ώρα τους... εμένα που αποφασίζει ο γιατρός δεν σας κρύβω ότι έχω μια ανησυχία μήπως είναι νωρίς...

mother κ εγώ αύριο... το πρωί doppler το απόγευμα γιατρό. Αχ ελπίζω να μην ξανακούσω αρριθμίες κ να είναι όλα καλά... πιστεύω αύριο θα καταλάβω κ πότε το υπολογίζει ο γιατρός ανάλογα κ με το βάρος της μπέμπας!

ιωάννα υπομονή για κάποιες μαμάδες είναι δύσκολη η αρχή του θηλασμού... όταν λες τα βγάζει, κάνει εμετό ή κάνει γουλίτσες? την ώρα που τρώει ή μετά που την ξαπλώνεις? είναι δείγματα παλιδρόμησης αυτά, του λεγόμενου ΓΟΠ αν το έχεις ακούσει που έχει η πλειοψηφία των μωρών άλλα λιγότερο κ άλλα περισότερο... κάνει πολύ πολύ καλό να ανασηκώσεις το στρωματάκι που κοιμάται με χαμηλό μαξιλάρι ή πετσετούλες για να μην είναι τελείως οριζόντια όταν κοιμάται. Αυτά με κάθε επιφύλαξη (ότι ξέρω από το γιο μου) δες τί θα σου πει κ ο παιδίατρος... κ υπομονή οι πρώτες 40 μέρες θέλουν υπομονή μην απελπίζεσαι!!!!!!

vamvaki ότι κ να κάνεις έρχεται κ η σειρά σου... το ότι δεν κλείνουν τα πόδια λένε πως είναι δείγμα... αν κ εγώ με την καισαρική δεν τα κατέχω αυτά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γυρίσαμε απο το γιατρό!!!! Το δίλλημα υφίσταται τελικά. Όλα είναι σε καλό δρόμο. Διαστολή 2 και τράχηλος έχει εξαλειφθεί κατα 60%. Συσπάσεις ελάχιστες και δε μπορούμε να καταλάβουμε το λόγο. Εφόσον η μικρή είναι πολύ χαμηλά. Τα κιλά της είναι 3550. Οπότε ή μπαίνω τη Παρασκευή για να γεννήσω με καλές συνθήκες αλλά την απαιτούμενη αναμονή, ή περιμένουμε το αργότερο την άλλη εβδομάδα με φόβο τις δυσκολίες που θα έχει ένα μεγαααάλο μωρό και αυξημένη πιθανότητα καισαρικής. (Σε σχέση με τώρα).

Πολύ προβληματίζομαι και ο γιατρός με αφήνει να επιλέξω εγώ.....πφφφφ Μάλλον με βλέπω να μπαίνω αυτή τη βδομάδα....γιατί φοβάμαι το θηριάκι πόσο θα μεγαλώσει. ....!!!

Αυτά τα νέα μας λοιπόν!!!! Τι λέτε κι εσείς;;;;


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γυρίσαμε απο το γιατρό!!!! Το δίλλημα υφίσταται τελικά. Όλα είναι σε καλό δρόμο. Διαστολή 2 και τράχηλος έχει εξαλειφθεί κατα 60%. Συσπάσεις ελάχιστες και δε μπορούμε να καταλάβουμε το λόγο. Εφόσον η μικρή είναι πολύ χαμηλά. Τα κιλά της είναι 3550. Οπότε ή μπαίνω τη Παρασκευή για να γεννήσω με καλές συνθήκες αλλά την απαιτούμενη αναμονή, ή περιμένουμε το αργότερο την άλλη εβδομάδα με φόβο τις δυσκολίες που θα έχει ένα μεγαααάλο μωρό και αυξημένη πιθανότητα καισαρικής. (Σε σχέση με τώρα).

Πολύ προβληματίζομαι και ο γιατρός με αφήνει να επιλέξω εγώ.....πφφφφ Μάλλον με βλέπω να μπαίνω αυτή τη βδομάδα....γιατί φοβάμαι το θηριάκι πόσο θα μεγαλώσει. ....!!!

Αυτά τα νέα μας λοιπόν!!!! Τι λέτε κι εσείς;;;;

Μην απελπιζεσαι, με διαστολη 3 μου εσπασαν τα νερα! Μπορει να εισαι το ιδιο τυχερη! Επισης ο υπερηχος μου τον εβγαζε 3700 3 μερες πριν τη γεννα και τελικα βγηκε 3400. Πιστευω και το δικο σου θα εχει καποια αποκλιση. Περπατας καθολου? Ξεκινα μπολικο περπατημα, σκαλες κλπ.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

sasa να σας ζήσει κοριτσάκι μου, πάντα τυχερό κ ευτυχισμένο το παιδάκι σου!!!!

fusalida 42 εβδομάδες??????? παναγία μου ένας αιώνας θα μου φαινότανε... αλλά ίσως είναι καλύτερα βρε κορίτσια να έρθουν όταν είναι η ώρα τους... εμένα που αποφασίζει ο γιατρός δεν σας κρύβω ότι έχω μια ανησυχία μήπως είναι νωρίς...

mother κ εγώ αύριο... το πρωί doppler το απόγευμα γιατρό. Αχ ελπίζω να μην ξανακούσω αρριθμίες κ να είναι όλα καλά... πιστεύω αύριο θα καταλάβω κ πότε το υπολογίζει ο γιατρός ανάλογα κ με το βάρος της μπέμπας!

ιωάννα υπομονή για κάποιες μαμάδες είναι δύσκολη η αρχή του θηλασμού... όταν λες τα βγάζει, κάνει εμετό ή κάνει γουλίτσες? την ώρα που τρώει ή μετά που την ξαπλώνεις? είναι δείγματα παλιδρόμησης αυτά, του λεγόμενου ΓΟΠ αν το έχεις ακούσει που έχει η πλειοψηφία των μωρών άλλα λιγότερο κ άλλα περισότερο... κάνει πολύ πολύ καλό να ανασηκώσεις το στρωματάκι που κοιμάται με χαμηλό μαξιλάρι ή πετσετούλες για να μην είναι τελείως οριζόντια όταν κοιμάται. Αυτά με κάθε επιφύλαξη (ότι ξέρω από το γιο μου) δες τί θα σου πει κ ο παιδίατρος... κ υπομονή οι πρώτες 40 μέρες θέλουν υπομονή μην απελπίζεσαι!!!!!!

vamvaki ότι κ να κάνεις έρχεται κ η σειρά σου... το ότι δεν κλείνουν τα πόδια λένε πως είναι δείγμα... αν κ εγώ με την καισαρική δεν τα κατέχω αυτά!!!!

Βασικα και γουλιτσες κανει και πιο μεγαλες γουλιες. Και πολλες φορες πριν προλαβω να τη βαλω στον ωμο τα βγαζει πηρα παιδιατρο κ μου ε αυριο που θα ερθει θα τα δουμε ολα κ να μην ανησυχω δεν ειναι τιποτα μου πε κα για παλλινδρομηση κλπ αλλα ολα αυριο θα μου δειξει και τεχνικες μηπως βοηθησει. Απλα φοβαμαι που πινει λιγο δηλαδη κανα πενταλεπτο δεκαλεπτο με το ζορι μετα κοιμαται βεβαα κακακια κανει δοξα το θεο καθε μερα πανω απο εξι πανες αλλαζω που μας ειπαν στο νοσοκομειο ως πρεπει αρα πιστευω αρκει αυτο που πινει..ουφ η σκατουλα μου μας αγχωσε αλλα για αυτα τα ματακια χαλαλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...