Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Βρε κορίτσια δύσκολο πράγμα ο θηλασμός... Πονάωωωωωω... πραγματικά αν δεν ήταν τα αντισώματα που παίρνει με τον θηλασμό δεν θα το έκανα...Συνεχίζω να θέλω να καπνίσω και τώρα θέλω να βγω και μια βόλτα...απλά μια βόλτα...

είναι κ οι ορμόνες ζετα μου κ εγώ παλεύω με το θηλασμό πολύ όλη μέρα στο στήθος αλλά το θέλω πολύ γτ τη κόρη μου δε το πάλεψα κ το μετανιώνω ασε αυτό το θέμα της αποστηρωσης αν δε θηλαζεις ειναι πολύ κουραστικο. Εγω χρησιμοποιώ κ θήλαστρο, μου πλήγωσε κ της θήλες ο μικρός κ με βαλσαμαλαιό στρώσανε η μαία μου έδωσε μια συνταγή χαμομήλι, τηλιο, μάραθο σπόρο κ αστερωριδη γλυκάνισο πίνω μισό λίτρο κάθε μέρα κ κατεβάζω γάλα κ με βοηθάει κ με τους κολικούς του μωρου.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι ησυχία ριναι αυτη; Φυσαλίδα bysebee numeria πως είστε ; Γεννησετε ;;;; Ζέτα και μενα το τσιγάρο μου λείπει πολυ και το θέλω ακομα δύστυχως αλλα θα κανω υπομονή λεω λιγάκι ακομα!!!! Το καλοκαίρι που θα ερθω ελλαδα θα ειναι απο τα πρώτα πράγματα που θα κανω!!!! Alex παλι καλα που δεν έπαθες κατι και συ και το μωρο σου !!! Να προσεχείς πολυ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου.εχω καιρο να μπω,αλλα μου εχουν ερθει ολα μαζι.η μανουλα μου ειναι ακομα νοσοκομειο κ μπαινει κ η γιαγια μου σε λιγες μερες..τα εχω δει ολα κ δν μπορω να βοηθησω καμια τους.δν ειναι κατι ανησυχητικο,αλλα δν θελω να γεννησω χωρις τη μαμα μου,αρνουμαι..

θα παω γιατρο σημερα να μας δει,τουλαχιστον να ειναι ολα καλα να χαμογελασουμε λιγακι..

θα σας διαβασω οποτε χαλαρωσουν λιγο τα πραγματα..ευχομαι να ειστε ολες καλα!!!σας. Φιλω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε;

Έρη, περαστικά σε μανούλα και γιαγιά! Εύχομαι όλα να πάνε καλα!

Αλεξ, τι λαχτάρα πρεπει να πήρες... Ευτυχώς ολα καλά.

Εμενα κορίτσια προχτες με πιάσαν οι πόνοι. Αρχισαν κατα τις δύο το βράδυ ανα μισαωρο. Πήρα τηλ στο νοσοκομείο και μου είπαν να ξαναπαρω αν γίνουν ανα δεκάλεπτο. Χτες το μεσημέρι γίναν ανα δεκάλεπτο και τους πήρα τηλ. Μου ειπαν να πάρω όταν γίνουν ανα πεντάλεπτο. Το βραδακι γίναν ανα πεντάλεπτο και ξαναπήραν τηλ. Τοτε μου ειπαν να πάρω όταν γίνουν ανα τρια λεπτά!!! Είχα σπάσει!!!!! Μην τα πολυλογω, οι πόνοι παρέμειναν ανα 5 λεπτά άλλα έγιναν αφορητοι. Τοτε επιτέλους μου ειπαν να πάω. Στο νοσοκομείο η μαία διαπίστωσε οτι έχω διαστολή 1, για την έναρξη του τοκετού έπρεπε να έχω τουλάχιστον 4!!!! Και μας έδιωξε... Μου έδωσε κάτι παυσίπονα για τον πόνο και γυρισαμε σπίτι... Ευτυχώς, κάναν δουλεια τα παυσίπονα και κατάφερα να ξεκουραστω λιγάκι... Μου είπε οτι είναι το αρχικό στάδιο του τοκετού, θα ξαναπαρω όταν οι πόνοι γίνουν 3 στα δέκα λεπτά η αν σπάσουν τα νερά... Αυτή τη στιγμη ποναω ανα τέταρτο.... Ευτυχώς, νιώθω συχνα τον μπέμπη και ηρεμω.... Ελπίζω να μην σας κούρασα, έγραψα πολλά σήμερα κι έτσι όπως είμαι ζαλισμενη δεν ξέρω αν βγάζουν νόημα.

Εύχομαι να πάνε ολα καλά.

Σας φιλώ πολύ πολύ και περιμένω νέα σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαστε ηδη 16 ημερων και ακομα δεν εχουμε παρει βαρος.. Θηλαζω αποκλειστικα, ο μικρος κανει κανονικα τσισα και κακα, πλεον εχει αρχισει και

κοιμαται περσσοτερο και φαινεται οτι χορταινει καλυτερα. Γενικα εχει εικονα υγιους μωρου. Ειναι φυσιολογικο να μην εχει καποια διακυμανση βαρους? Η παιδιατρος θα ξαναρθει αρχες της αλλης εβδομαδας και μεχρι τοτε μας ειπε να τον ζυγιζουμε μερα παρα μερα..

Κ εγώ το ίδιο θέμα έχω έχει πάρει μόνο 30 γρ από τη παρασκευή που βγήκαμε κ είναι όλη μέρα στο στήθος τσισα κ κακά κάνει μια χαρα η παιδίατρος μου είπε ότι είναθα πολύ λίγο κ τώρα βγάζω κ με το θήλαστρο δίνω ένα στήθος κ από το άλλο βγάζω κ δίνω με μπουκάλι κ είδα διαφορά σε 1 μερα πήρε αλλά 60 γρ έχω κ μεγάλη θηλή κ πιστεύω ότι τον κουράζει αύριο έρχετε η παιδίατρος κ θα πάρω κ σύμβουλο θηλασμού για βοήθεια.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσαλίδα, έλα κοντά είσαι! :)

Εγώ δεν έχω ενοχλήματα, τίποτα το ιδιαίτερο. Κάθε μέρα κάνω nst, εκτός από σήμερα. Αύριο το πρωί θα έχουμε Βιοφυσικό προφίλ να δούμε πόσο ακόμη μπορούμε να περιμένουμε... Απλά είναι απογοητευτικό γιατί δεν υπάρχει καμία εξέλιξη και όλο αυτό θυμίζει το σενάριο της καισαρικής... :cry:


OyuRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!!! Τρίτη φορά που προσπαθώ να γράψω αυτές τις μέρες. Δε προλαβαίνω όμως. Η αλήθεια είναι Β΄οτι τα χω παίξει λίγο αλλά το παλεύω. Η μικρή είναι full time job και εγώ μόνη όλη τη μέρα σχεδόν. Τα βράδια έρχεται η μαμά μου ευτυχώς. Σήμερα είμαστε απο το πρωί ασταμάτητα στο στήθος. Κάθε μέρα και κάτι διαφορετικό. Το μόνο κακό είναι Β΄οτι δεν έχει κενώσεις από τη Δευτέρα. Ο γιατρός λέει Β΄οτι ειπναι φυσιολογικό και να μην ανησυχώ. Κατα τρέλα πάνε καλά μάλλον.

Κορίτσια μου διάβασα τα νέα σας και χαίρομαι που είστε καλά....φυσαλιδάκι μου,σε τυραννά ε αλλά έφτασε η ώρα μάλλον. Έρχεται το θαυματάκι σου!!!!

Dobby μου πάλεψε το πόσο μπορείς αλλά μέχρι το σημείο που είσαι εσύ καλά. Έχει περισσότερη σημασία από οτιδήποτε.

Ζετάκι μου,κουράγιοοοοοο!!!! Θα περάσει το δύσκολο. Και εγώ δε ξέρω τι θα μου ξημερώσει κάθε μέρα. Είναι κουραστικός ο θηλασμός αλλά μάλλον μέχρι εδρεωθεί. (Ελπίζω δλδ)

Alexμου,τι ήταν αυτό. Ευτυχώς ειπναι όλα καλά!!!!να προσέχεις!!!!

Eri μου, είναι δύσκολο ξέρω.αλλά κοίτα να είναι ανεβασμένη η ψυχολογία σου για το μπεμπάκι. Εύχομαι να βγούνε γρήγορα και σιδερένιες απο το νοσοκομείο μαμά και γιαγιά.

Bussy μου, έκανες και παραπάνω απ Β΄οτι μπορούσες....σημασία έχει να βγεις υγιές το μωράκι σου και να είστε και οι 2καλά. Πάντως ευχή μου ειπναι να αλλάξει κάτι έστω και τη τελευταία στιγμή.


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το ίδιο θέμα έχω έχει πάρει μόνο 30 γρ από τη παρασκευή που βγήκαμε κ είναι όλη μέρα στο στήθος τσισα κ κακά κάνει μια χαρα η παιδίατρος μου είπε ότι είναθα πολύ λίγο κ τώρα βγάζω κ με το θήλαστρο δίνω ένα στήθος κ από το άλλο βγάζω κ δίνω με μπουκάλι κ είδα διαφορά σε 1 μερα πήρε αλλά 60 γρ έχω κ μεγάλη θηλή κ πιστεύω ότι τον κουράζει αύριο έρχετε η παιδίατρος κ θα πάρω κ σύμβουλο θηλασμού για βοήθεια.

Εμενα πηρε 100γρ απο τη μερα που βγηκαμε μεχρι τη μερα που ηρθε η παιδιατρος (4 μερες) . Αλλα τα ξαναεχασε, μετα τα ξαναπηρε και απο τοτε ειναι στασιμος. Θα την παρω τηλ σημερα να δω τι θα μου πει...


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα πηρε 100γρ απο τη μερα που βγηκαμε μεχρι τη μερα που ηρθε η παιδιατρος (4 μερες) . Αλλα τα ξαναεχασε, μετα τα ξαναπηρε και απο τοτε ειναι στασιμος. Θα την παρω τηλ σημερα να δω τι θα μου πει...

Να την παρεις εμενα ηρθε σημερα κ τελικα δεν εχει παρει ειναι σαν να βγηκε απο το νοσοκομειο τωρα οτι ειχε παρει το εχασε του εδωσα κ 2 φορες ξενο κ πηρε τα πανω του, αυριο περιμενω κ τη συμβουλο θηλασμου, ενω εχω γαλα τωρα εβγαλα 50μλ μονο απο το 1 στηθος κατι κανω λαθος δε ξερω. θα γραψω αυριο τι μου ειπε η συμβουλος, ακομα η παιδιατρος μου ειπε να κανω κ εξεταση για ικτερο.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Σε λίγο ξεκινάμε για την κλινική, κορίτσια μπαίνω με καισαρική. Χτες είδαν κάτι βραδυκαρδίες και μας έβαλαν στην διαδικασία να πάρουμε αποφάσεις. Διάλεξα το μικρότερο ρίσκο για το παιδί.

Λυπάμαι που τελειώνει έτσι αυτή η εγκυμοσύνη με όλα τα όνειρα που κουβαλούσε!.

Όμως είμαι έτοιμη να την αφήσω πίσω, μαζί με όλες τις ελπίδες που είχα, για να κρατήσω στα χέρια μου την καρδούλα αυτή που χτύπησε μέσα μου.

Σας φιλώ με αγάπη!


OyuRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Σε λίγο ξεκινάμε για την κλινική, κορίτσια μπαίνω με καισαρική. Χτες είδαν κάτι βραδυκαρδίες και μας έβαλαν στην διαδικασία να πάρουμε αποφάσεις. Διάλεξα το μικρότερο ρίσκο για το παιδί.

Λυπάμαι που τελειώνει έτσι αυτή η εγκυμοσύνη με όλα τα όνειρα που κουβαλούσε!.

Όμως είμαι έτοιμη να την αφήσω πίσω, μαζί με όλες τις ελπίδες που είχα, για να κρατήσω στα χέρια μου την καρδούλα αυτή που χτύπησε μέσα μου.

Σας φιλώ με αγάπη!

Καλημέρα όλα μια χαρά θα πάνε καλά έκανες κ διαλέξες τη καισαρική αφού δεν είχες άλλη επιλογή έφτασες την εγκυμοσύνη σου στο τέλος, εγώ προσωπικά σου βγάζω το καπέλο που έφτασες 40& μέρες εγώ στις 38&5 κ τα είχα παίξει από το βάρος της κοιλιάς. σε λίγες ώρες θα κρατάς το μωρο σου αγκαλια κ το κεφάλαιο καισαρική θα έχει λήξει.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

BusyBee να μη στενοχωρίεσαι καθόλου! Σήμερα θα φέρεις στον κόσμο το παιδί σου και αυτό είναι το πιο σημαντικό από όλα! Εκανες ο,τι ήταν δυνατό αλλά πάνω από όλα προέχει η ασφάλεια και η υγεία του παιδιού οπότε πήρες την πιο σωστή απόφαση! Με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου και περιμένουμε νέα σου!

Αλεξ έπαθες αυτό που φοβόμουν σε όλη την εγκυμοσύνη αλλά ευτυχώς όλα καλά! Πω πω ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω, άτιμα αυτά τα πεσίματα! Πάλι καλά που δεν έπαθες καμία αποκόλληση, όσο για τις συσπάσεις καλοδεχούμενες αφού έχεις μπει και στο μήνα σου!:-)

Σάσα και Invisible θα βρεθεί λύση, αφού θηλάζετε θα πάρουν τα πάνω τους τα μπεμπε σας. Θα ακούσετε και τον παιδίατρο και όλα θα πάνε καλά. Δεν έχω εμπειρία για να σας πω κάτι άλλο, απλά είμαι σίγουρη ότι θα βρεθεί σίγουρα μια λύση. Σασα είσαι πολύ τυχερή που μπορείς να πάρεις μια σύμβουλο θηλασμού. Εδώ στην επαρχία αυτά είναι πολυτέλειες και μόνο λάθος συμβουλές ακούς. Για μένα η κακή αρχή έγινε από το μαιευτήριο, αν υπήρχαν γνώσεις το μωρό μου τώρα θα θήλαζε κανονικά.

Φυσαλιδάκι μου είμαι σίγουρη ότι ήδη έχεις γεννήσει και κρατάς το γιο σου αγκαλιά! Μόλις βρεις το χρόνο να μας πεις τα νέα σου! Θα περιμένουμε!

Βαμβάκι μου το θηριάκι σου πρέπει να σε έχει ξεζουμίσει! Καλή υπομονή με το θηλασμό, πρέπει να είναι δύσκολα στην αρχή αλλά μετά θα ανταμειφθείς αφού θα γλυτώσεις από αποστειρώσεις και χίλια δυο.

Ζέτα σε νιώθω, μόνο που εγώ το έκανα αυτό το άτιμο το τσιγάρο και χθες πήγα και μια βόλτα! Οπότε είναι ήρεμο το μωράκι να βγεις λίγο να ξεσκάσεις, είναι πολύ άτιμες αυτές οι ορμόνες ρε γαμώτο.

Έρη μου περαστικά σε μαμά και σε γιαγιά αλλά αφού δεν είναι κάτι σοβαρό να μην ταράζεσαι και ταράζεται και το μικρούλι σου. Η ψυχική σου ηρεμία προέχει και να σκέφτεσαι θετικά!!

Εμείς εδω παλεύουμε ακόμα με θήλαστρα, την έβαλα στο στήθος λίγο αλλά έχει μάθει στο μπουκάλι κι αυτή η κακομοίρα και δεν έχει υπομονή, κλαίει και οδύρεται. Είναι πολύ λαίμαργη και πάρα πολύ φαγανή και πραγματικά δεν την προλαβαίνω. Σε κάθε άντληση βγάζω γύρω στα 150 με 200 ml, θα πιει γύρω στα 100 και μετά από μιαμιση ώρα θα ξαναπεινάσει και θα κλαίει. Το ξένο την κρατάει πολύ παραπάνω και κοιμάται πιο ήσυχη. Να φανταστείτε εμάς δεν έχασε καν στο μαιευτήριο, πήρε και 40 γρ και μέσα σε μια βδομάδα που ήρθε η παιδίατρος πήρε άλλα 300. Τι να πω, δεν ξέρω που θα βγει όλο αυτό, όσο αντέχω μάλλον.

Αυτά τα νέα από το δικό μας μέτωπο! Φιλιά σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..διαβαζω τα νεακια σας κ χαιρομαι τοσο πολυ που κρατατε τα νινακια σας αγκαλια κ παλευετε με τον θηλασμο..ανυπομονω κ εγω να τη κρατησω αγκαλια τη μπουμπου μου..τοσο δυσκολος ο θηλασμος ρε κοριτσια??δωστε συμβουλες κ σε μας να προετοιμαστουμε..

ευτυχως κοριτσια η μαμα μου βγηκε απο το νοσοκομειο κ ειναι καλα,υπο παρακολουθηση ομως..αλλα μου φτανει που ειναι καλα κ ειναι στο σπιτι της!!

τα δικα μας τα νεα.πηγα τεταρτη στο γιατρο κ μας βρηκε πολυ καλα.σε δυο εβδομαδες μου ειπε να τη περιμενω.ειμαστε 2.973 κ μου εβαλε χερι για το φαγητο κ τα γλυκα(???)..κ παραπονιομουν συνεχεια οτι δν τρωω,αληθεια δν τρωω πολυ!!δν εχει εμπεδωθει ακομα,προσπαθει ομως μου λεει.θελει να περπαταω οσο μπορω κ καθε μερα σεξ (!!) κ να ολοκληρωνει κανονικα μου ειπε..εμεινα,λιγο αλλα θα το,προσπαθησουμε μπας κ καταφερει κ εμπεδωθει η μικρουλα μου!!τη δευτερα εχω παλι ραντεβου,αλλα μπορει να γεννησω ανα πασα ωρα κ στιγμη μου ειπε,ποτε δν ειμαστε σιγουροι!!αχ εχω μια γλυκια αγωνια..

ποσες αναμενουμε ακομα κοριτσια??αντε μπειτε να λεμε τα νεακια μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...