Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ-ΟΚΤΩΒΡΗ 2007


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ-ΟΚΤΩΒΡΗ 2007..ΑΡΑΓΕ ΠΟΣΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ??ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 25/10/07...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΣΥΝΟΜΙΛΗΚΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ..


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ επιτελους λιγη κινηση κ εδω..να σας ζησουν τα παιδακια σας...αλλα μωρακια εχετε??και γενικα βρε κοριτσια τα δικας σας ειναι ζιζανια??η δικια μου ειναι πολυ υπερκινητικη ολη μερ τρεχει φωναζει παιζει ακουραστη τελειως:)


Link to comment
Share on other sites

γεια σου Ιωαννα, να χαιρεσαι τα παιδακια σου.

Εγω εχω μονο τον Κων/λη

Και ο δικος μου τα ιδια ειναι.... το θεμα ειναι οτι εγω δεν ειμαι χαχαχαχαχα ειχαμε παει εχθες στο παρκο που εχει και κουνιες, ειμασταν εκει 2 ωρες και συνεχεια ετρεχε!!!!!


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πω πω ναι..και εμενα μιλαμε για πολυ τρεχαλα μεσα εξω συνεχεια κανει κ το ποδηλατακι τηγς γυρω γυρω στο σπιτι..και παρολο αυτα τυχαινει να μην μου κοιματε μεσημερια./..την πανα την κοψατε??


Link to comment
Share on other sites

Αμαν... οχι ευτυχως ο Κων/λης κοιμαται κάθε μεσημέρι 2-2,5 ωρες. Οχι ακομη γιατι δουλευω και θελω να το μαθουμε μαζι οχι με την γιαγια του οποτε τον Αυγουστο που θα εχω αδεια θα αρχισουμε εντατικα. Παντως πηραμε γιογιο, βρακακια, μαντηλακια, καθεται στο γιογιο ειτε με πανα ειτε χωρις πανα αλλά ποτε δεν εχει κανει τίποτε... και να σου πω δεν εχω και πολλες ελπίδες οτι θα τα καταφερει ευκολα θα δουμε. Εσεις?


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω... τωρα που μεγαλωνει η κορη σου, κανει οτι ειναι μωρο? Ο Κων/λης οταν τον ξεντυνω, για να βαλουμε πυτζαμες, να κανει μπανιο.. μου λεει ειμαι μωρακι και ξερεις φερεται και μιλαει σαν μωρουλι!! εσένα το κάνει? και δεν εχουμε και μωρο!


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

την πανα την κοψαμε εδω και 1,5μηνα.τις φοραω μονο το βραδυ..το μεσημερι οταν κοιματε την βαζω κανει τσισακια και για υπνο κατευθειαν και δεν μου βρεχετε..μου κανει μερικες φορες κατι τετοια να μου μιλαει σαν μωρακι αλλα πολυ σπανια..το κανουν μωρε αυτα τα μικρουλια μας...εγω τις εχω κοψει και την πιπιλα επισης και τωρα παλευω να της κοψω και το μπιμπερο...τι ωρες σου κοιματε ο μικρος???αληθεια απο αθηνα εισαστε?


Link to comment
Share on other sites

Ναι, πειραια

Ξυπναει γυρω στις 7,30 Μεσημερι κοιμαται γυρω στις 2,30 με 3 το αργοτερο ξυπναει στις 5 και το βραδυ 9 με 9,30 ειναι στην κουνια του. Μπορει να κοιμηθει αμέσως, μπορει να περασει και μιση ωρα, μια , αλλα δεν γκρινιαζει μονο μια φορα θα με φωναξει οπωσδηποτε για να τον παρω αγκαλια, να τραγουδησουμε το 1-2-3 του Πετρέλη χιχιχι και μετα υπνο.

Μπραβο σου και μπραβο της και πανα και πιπιλα και μπιμπερο!!!

εμενα μονο το μπιμπερο εκοψε και αυτο γιατι σταματησε να πινει γαλα περίπου 7 μηνων σνιφ!! αστα μεγαλο προβλημα με το φαγητο... ενα θα σου πω ακομη το μεσημεριανο το τρωει αλεσμενο :mrgreen: ειναι πολυ λιγα τα φαγητα που τρωει κανονικά και ολα τα υγιεινα πιτσα, σουβλακι, πατατες τηγανητες, λουκανικα, τοστ και στα μεγαλα κεφια κεφτεδακι και μπριζολα αλλα και αυτα μην φανταστεις οτι θα φαει ικανοποιητικη ποσότητα ειναι και

λιγοφαγος.. και το λιωμενο για να το φαει τις περισσοτερες φορες πρεπει να απασχολειται με κατι...

να μην παραπονιεμαι ομως μπορει να με παιδευει με το φαγητο αλλα ειναι καλος, ζωηρος και με ενεργεια μεν αλλα με ακουει και γενικά ειναι ησυχος.

Η Μαρια σου?


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εεμνα η μαρια ειναι σχετικα καλοβολο παιδακι..κανει οτι κανουν τα παιδια της ηλικιας της..εμεις παλι τρελαινομαστε για γαλα και για αυτο δεν εχουμε κοψει την πιπιλα..απο φαγητο ετσι και ετσι και κυριως στο μεσημεριανο..αλεσμενα οχι τα εκοψε απο 16μηνων..εμεις ξυπναμε κατα της 9πινουμε γαλα θα φαμε αυγουλακι και στις 12χτυπαμε μια φρουτοκρεμα στις 3μεσημεριανο και νανακια αν κοιμηθουμε αναλογα τα κεφια..και θα μου ξυπνησει κατα της 5,30-6θα φαμε ξανα και μετα στις 10γαλατακι παραμυθακι και νανι..εγω την εχω βγαλει απο την κουνια την εχω σε παιδικο κρεβατακι γιατι την κουνια την χρησιμοποιω στον μπεμπη..


Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Και εγω σκεφτομουν να τον βγάλω από την κουνια αλλα το ανεβαλα για του χρονου, προς το παρον δεν εχει επιχειρησει ποτε να κατεβει από την κουνια, απο θεμα χωρου είναι μεγάλη τον χωράει οπότε είπαμε από του χρόνου που θα ειναι και λιγο μεγαλύτερος να έχει και γνώμη για το πως θα φτιάξουμε το δωματιο του, αχ μεγαλώνει το αντρακι μου!!!!


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα, χαρα μας, καλως την να τις χαιρεσαι τις κουκλες σου!!!

Ειδα και το μπλοκ σας, φοβερη ιδεα... λοιπον η Αννα ειναι γεννημένη ιδια μερα με τον Κων/λη μου και η Βικυ ιδια μέρα με μενα!!!

Και εμεις ποκογιο βλέπουμε, Ρουβα και Μπαρμπυ ευτυχως δοξα τον θεο οχι!!!


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα, χαρα μας, καλως την να τις χαιρεσαι τις κουκλες σου!!!

Ειδα και το μπλοκ σας, φοβερη ιδεα... λοιπον η Αννα ειναι γεννημένη ιδια μερα με τον Κων/λη μου και η Βικυ ιδια μέρα με μενα!!!

Και εμεις ποκογιο βλέπουμε, Ρουβα και Μπαρμπυ ευτυχως δοξα τον θεο οχι!!!

ευχαριστω...(κοιτα συμπτωσεις...και στο θεμα για τα μωρα του αυγουστου-σεπτεμβρη 09 ειναι αλλη μια κοπελα που εχει ιδια μερα με την αννα ο γιος της νομιζω...) το περιεργο θα ταν να βλεπει το ρουβα!!!χαχααχα οποτε μια χαρα ειστε.

λοιπον κι εμεις μαλλον οπως φαινεται εχουμε κοψει την πανα εδω και 2 βδομαδες περιπου, ξυπναει στεγνη ή με φωναζει μεσα στα αγρια μεσανυχτα να τη βαλω στο γιο γιο! φοραει πανα βρακακι για να μαι σιγουρη στον υπνο αλλα δε τη βρεχει. το κρεας μαλλον το σιχαινεται οποτε το τρωει ακομα αλεσμενο και ποτε οτιδηποτε αλλο εχει να κανει με κρεας εκτος απο τον κιμα (οχι ομως μπιφτεκι). κοιμαται στη κουνια της ακομα που εχει ψηλα καγκελα και ειναι 1,60 και δε βγανει ευτυχως γιατι φοβομουν μη πειραζει τη μικρη... μιλαει παρα πολυ καθαρα και κανουμε κανονικη κουβεντα. πινει ολο το γαλα γυρω στα 600 γρ τη μερα. αυγο φρουτα γιαουρτι στανταρ καθημερινα κ το μεσημερι κρεας με λαχανικα αλεσμενο+μακαρονια..

βαφτιστηκανε πριν 1 μηνα και οι 2 μικρες μαζι σε διπλα βαφτισια! εχω βαλει κ φωτο εδω

αυτα πανω κατω για μας...καλως σας βρηκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...