Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Thriller- Horror movies


CoffeeBean

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα το δω, αλλα οχι μονη μου! Μου φανηκε αρκετα τρομακτικο οπως το διαβασα! Θυμαμαι, τον Εξορκιστη το ειχα δει μεσημερι, με συχνα διαλειμματα, για να εχω επαφη με την πραγματικοτητα!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω, αλλα οχι μονη μου! Μου φανηκε αρκετα τρομακτικο οπως το διαβασα! Θυμαμαι, τον Εξορκιστη το ειχα δει μεσημερι, με συχνα διαλειμματα, για να εχω επαφη με την πραγματικοτητα!

Αν μιλάτε για το κρυφτό, δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς, οκ καλή ταινία, αλλά μέχρι εκεί. Δεν μου έκανε εντύπωση.

Προ αμνημονεύτων ετών όταν υπήρχε το New channel έβαζε τα βράδια ταινίες τρόμου, οι περισσότερες των οποίων ασπρόμαυρες. Ολα τα λεφτά οι εκφράσεις των πρωταγωνιστών, δεν ξέρω αλλά στο ασπρόμαύρο γράφουν καλύτερα. Θυμάμαι αρκετές ταινίες αλλά δεν θυμάμαι τίτλους.

Η ταινία που με κράτησε μέχρι το τέλος της ήταν το Saw 1, ήταν πολύ κοντά στην πραγματικότητα και τρόμαξα αρκετά.

Επίσης αρκετά κινέζικα θρίλερ τα οποία έχουν ξαναγυριστεί με αμερικάνικες παραγωγές, τύπου "η κατάρα", "το μάτι" κτλ, τα είχαμε δει με παρέα στο εξοχικό του άντρα μου, το οποίο βρίσκεται σε εναν οικισμό πάνω σε έναν λόφο και το "δέρνει" ο αέρας, ο οποίος όταν έχει κέφια σφυρίζει περίεργα. Εκεί να σας έχω, να πρέπει να φύγουν τα παιδια απο την παρέα (όλοι οι φίλοι έχουν εξοχικό στον ίδιο οικισμό) και να φοβόμαστε να βγούμε στην αυλή (γιατί εκτός απο αέρα, έχουμε και σκοτάδι), σε σημειο να ανάβουμε όλα τα φώτα της αυλής για να πάνε τα παιδιά σπίτια τους!!! Αυτές είναι φάσεις!!!!!


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

το "δέρνει" ο αέρας, ο οποίος όταν έχει κέφια σφυρίζει περίεργα. Εκεί να σας έχω, να πρέπει να φύγουν τα παιδια απο την παρέα (όλοι οι φίλοι έχουν εξοχικό στον ίδιο οικισμό) και να φοβόμαστε να βγούμε στην αυλή (γιατί εκτός απο αέρα, έχουμε και σκοτάδι), σε σημειο να ανάβουμε όλα τα φώτα της αυλής για να πάνε τα παιδιά σπίτια τους!!! Αυτές είναι φάσεις!!!!!

Κατερινιω, περιγραφεις το σπιτι μου! Δεν υπαρχει μερα και νυχτα που να μην εχουμε αερα, και το βραδυ, απολυτο σκοταδι...:rolleyes:


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολύ ωραία συζήτηση

θα συμφωνήσω για το "Οι άλλοι" και το "Η 6η αίσθηση" αν και παραμοιάζουν τα σενάρια...

και το hide & seek είναι επίσης τρομερή ταινία

και εγώ απεχθάνομαι τα σπλάτερ, είναι περιττό να μην πω βλακώδες να απαιτείται ένα βαρέλι αίμα για να με καθηλώσει μια ταινία... άλλωστε ο κος Χίτσοκ πριν πολλά χρόνια που δεν υπήρχαν οι σημερινές τεχνολογικές δυνατότητες έβγαζε αριστουργήματα ;)

ps μια που το είδα πριν από λίγα λεπτά ΜΗ δείτε το "The Mist" από τις μεγαλύτερες μπαρούφες που έχω δει, τρανή απόδειξη πως οι μεταφορές του St. King στη μεγάλη οθόνη πολλές φορές δεν αποδίδουν τα αναμενόμενα.

Προσωπική άποψη βέβαια έτσι... είδα στο νετ και βαθμολογίες πάνω από 7/10 για την ταινία αυτή.


age.png

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εκεί να σας έχω, να πρέπει να φύγουν τα παιδια απο την παρέα (όλοι οι φίλοι έχουν εξοχικό στον ίδιο οικισμό) και να φοβόμαστε να βγούμε στην αυλή (γιατί εκτός απο αέρα, έχουμε και σκοτάδι), σε σημειο να ανάβουμε όλα τα φώτα της αυλής για να πάνε τα παιδιά σπίτια τους!!! Αυτές είναι φάσεις!!!!!

Εγώ ανάβω όλα τα φώτα για να πάω τουαλέτα:D και βουρτσίζω τα δόντια μου αποφεύγοντας να κοιτάζω στον καθρέφτη:D. Τώρα θυμήθηκα και το What lies beneath ( Χ. Φορντ και Μ. Φάιφερ) που μου άρεσε αρκετά. Ελπίζω να έγραψα σωστά τον αγγλικό τίτλο.

ΥΓ: Μετά την 6η Αίσθηση δεν μου άρεσε ο Σαιαμάλαν:-(.

Link to comment
Share on other sites

Να το hide and seek http://www.imdb.com/title/tt0382077/

Ωραίο ήταν. Εγώ έχω ένα θέμα τελευταία με τη μνήμη και δεν μου έρχονται τίτλοι αν κι έχω δει πολλά θριλεράκια. Τώρα μου έσκασε το Μωρό της Ρόζμαρι και το Χέρι στην κούνια (επηρρεασμένη μάλλον από το μωρό μου!).

Τίτλοι (να 'ναι καλά το imdb.com): Η Προφητεία, Το Παιχνίδι... δε θυμάμαι άλλα αυτή τη στιγμή, θα επανέλθω


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΤΟ ΟΡΦΑΝΟΤΡΟΦΕΙΟ (EL ORFANATO)

Ίσως μία από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει ποτέ μου, φοβερά ατμοσφαιρική, χωρίς αιματοχυσίες αλλά με συγκλονιστικό φινάλε!

Eπίσης το OLDBOY, το ΑΡΩΜΑ, το ZODIAC (αληθινή ιστορία), το GONE BABY GONE, το PRESTIGE, Η ΛΑΜΨΗ φυσικά, και τα πάντα από ΧΙΤΣΚΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

ps μια που το είδα πριν από λίγα λεπτά ΜΗ δείτε το "The Mist" από τις μεγαλύτερες μπαρούφες που έχω δει, τρανή απόδειξη πως οι μεταφορές του St. King στη μεγάλη οθόνη πολλές φορές δεν αποδίδουν τα αναμενόμενα.

Προσωπική άποψη βέβαια έτσι... είδα στο νετ και βαθμολογίες πάνω από 7/10 για την ταινία αυτή.

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Δεν μου άρεσε καθόλου. Το τέλος κάπως πήγε να σώσει την ταινία, το γεγονός δηλαδή ότι ήταν ανατρεπτικό, γιατί κατά τα άλλα πήξαμε στα τέρατα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλέπω τετοιες ταινιες ,ελάχιστες εχω δει ..

Αλλα ο αντρας μου τρελενεται θεωρει καλυτερο θριλερ το Blair Witch Project.

Eννοειται οτι δεν το ειδα...μονο 10 λεπτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είδα κ εγώ βλακείες αυτές τις μέρες.μακριά AΠO

¤εξίσωση

¤το μυστικό

Τα αλλά δεν θυμάμαι τίτλους. Το χειρότερο όμως ΠOY εχω δει ωσ τώρα the tomb.

Μακρυάαα.όλη η ιστορία μια φτηνόπαραγωγή αντιγραφή του SAW γυρισμένη όλη μέσα σε μια αποθήκη


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλέπω τετοιες ταινιες ,ελάχιστες εχω δει ..

Αλλα ο αντρας μου τρελενεται θεωρει καλυτερο θριλερ το Blair Witch Project.

Eννοειται οτι δεν το ειδα...μονο 10 λεπτα!!!!

Συμφωνώ, είναι το μοναδικό που θα έβλεπα πρωί με φασαρία (Τάρα, πού είσαι; :D). Η σκηνοθεσία μου φέρνει σύγκρυο, μπρρ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...