Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


danai*

Recommended Posts

τα εχω κανει ηδη,αυτες ηταν για να δουμε την επιδραση της θρομβινης-αντιθρομβινη.οχι με φυσιολογικο τροπο προσπαθουμε,κ απο τα γενικοτερα αποτελεσματα δεν χρειαζετε απο πριν απλα να περνω το φολικο.

Συντομα ,με ενα γερο μωρακι σου ευκομαι!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συντομα ,με ενα γερο μωρακι σου ευκομαι!:D

σε ευχαριστωωωωωωωω,κ εσυ με το καλο να αγκαλιασεις την μικρη σου πριγκιπισσα!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσια καλημερα!! ειμαι η Μαιρη οπως βλεπετε και πασχω απο θρομβοφιλια κι εγω!!!!! καλως ηρθα στο κλαμπ ε;; χαααα!!!

ειμαι στην 29 εβδομαδα και εκανα αντι χα και αυτο το μηνα...0,10 η τελευταια μετρηση στις 3 ωρες και 45 λεπτα μετα την χορηγηση. δεν εχω παρει πολλα κιλα, 8 συνολο. παιρνω αντι επιληπτικα που γενικα οφειλονται οι θρομβοι κτλ. κανω ινοχεπ 0,45.

μιλησα με την γιατρο μου και μου ειπε οτι τα φαρμακα μου μαλλον κατεβαζουν τοσο την αντι χα! θα κανω τις ενεσεις καθε 12 ωρες! συνολο; 9000 μοναδες!

τωρα να σας πω οτι εχω φρικαρει; σε 15 μερες παλι αντι χα να δουμε τι γινεται.μεγαλη δοση.

εχει τυχει σε καμια τοσο μεγαλη δοση;;;;;;;;;;;


....ηρθε το θαυμα.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να μην αγχωνεσαι κ να ακουλουθεις αυτα που σου λεει ο γιατρος σου!εγω ξεκινησα με ο,45 πηγα στην 0,70 ινοχεπ κ ξαναεπεσα στην 0,60κλεξαν!ολα αυτα επειδη κ εμενα τα αποτελεσμετα στην αντι-χα ηταν περιεργα!οποτε τωρα ειμαστε καλα!αλλα στην αρχη θυμαμαι οτι μου ειχε πει οτι μπορει να ανεβει κ παραπανω!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα να μην αγχωνεσαι κ να ακουλουθεις αυτα που σου λεει ο γιατρος σου!εγω ξεκινησα με ο,45 πηγα στην 0,70 ινοχεπ κ ξαναεπεσα στην 0,60κλεξαν!ολα αυτα επειδη κ εμενα τα αποτελεσμετα στην αντι-χα ηταν περιεργα!οποτε τωρα ειμαστε καλα!αλλα στην αρχη θυμαμαι οτι μου ειχε πει οτι μπορει να ανεβει κ παραπανω!

να σαι καλα βρε αννα μου! μου φανηκε υπερβολη το 9000 συνολο,αλλα απο τη αλλη 4500 δεν με καλυπτουν καθολου!!! δεν προκαλουνται αιμοραγιες ε; τωρα θα μου πεις τι σε ρωταω,αλλα με επιασε η τρελα!!!


....ηρθε το θαυμα.....

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα βρε αννα μου! μου φανηκε υπερβολη το 9000 συνολο,αλλα απο τη αλλη 4500 δεν με καλυπτουν καθολου!!! δεν προκαλουνται αιμοραγιες ε; τωρα θα μου πεις τι σε ρωταω,αλλα με επιασε η τρελα!!!

μαιρουλα μην αγχωνεσαι αγαπη, ειχα διαβασει στο παρεντ κι αλλες κοπελες που επαιρναν τοσο μεγαλη δοσολογια κι ολα μια χαρα!

αιμοραγια θα ειχες αν η δοση ηταν μεγαλυτερη απ οσο επρεπε! η δικη σου ειναι συμφωνα με την αντι χα αυτη που χρειαζεσαι!

φανταζομαι πως και η γιατρος δεν θα σου εδινε ετσι απλα αν δεν υπηρχε λογος!!!!


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites

μαιρουλα μην αγχωνεσαι αγαπη, ειχα διαβασει στο παρεντ κι αλλες κοπελες που επαιρναν τοσο μεγαλη δοσολογια κι ολα μια χαρα!

αιμοραγια θα ειχες αν η δοση ηταν μεγαλυτερη απ οσο επρεπε! η δικη σου ειναι συμφωνα με την αντι χα αυτη που χρειαζεσαι!

φανταζομαι πως και η γιατρος δεν θα σου εδινε ετσι απλα αν δεν υπηρχε λογος!!!!

και γω διαβασα βρε ειρηνακι αλλα το αγχος βλεπεις θολωνει και χανουμε την εμπιστοσυνη μας στους γιατρους μας! θα δουμε...

εσυ τι νεα; το μπεμπεκι;;ολα καλα;


....ηρθε το θαυμα.....

Link to comment
Share on other sites

και γω διαβασα βρε ειρηνακι αλλα το αγχος βλεπεις θολωνει και χανουμε την εμπιστοσυνη μας στους γιατρους μας! θα δουμε...

εσυ τι νεα; το μπεμπεκι;;ολα καλα;

σε καταλαβαινω απολυτα!! μηπως εγω δεν τρωω τις φρικες μου; ασε..

εμεις προς το παρον ολα καλα! αυριο εχω παλι ραντεβου με τον γιατρο και ηδη καθομαι σε αναμμενα καρβουνα! βλεπεις στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα φτασει μεχρι αυτο το σταδιο ακριβως, οποτε αυριο για μενα ειναι σημαντικη μερα απο ψυχολογικης κυριως αποψη! ουφφφφφφφ


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας κοριτσια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με τις εξετασεις θρομβοφιλιας..Εσεις κανατε ολο το πακετο;Ο γιατρος μου μου προτεινε ορισμενες (πχ mhtf,omokysteinh και καποιες αλλες δεν τις θυμαμαι) που συμφωνα με τα λεγομενα του θα μπορεσουμε να βρουμε λυση αν διαπιστωθει καποιο προβλημα..Πρεπει να γινετε ολο το πακετο εξετασεων;


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...
Γεια σας κοριτσια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με τις εξετασεις θρομβοφιλιας..Εσεις κανατε ολο το πακετο;Ο γιατρος μου μου προτεινε ορισμενες (πχ mhtf,omokysteinh και καποιες αλλες δεν τις θυμαμαι) που συμφωνα με τα λεγομενα του θα μπορεσουμε να βρουμε λυση αν διαπιστωθει καποιο προβλημα..Πρεπει να γινετε ολο το πακετο εξετασεων;

καλησπερα,

το καλυτερο ειναι να γινεται ολο το πακετο των εξετασεων. ειναι πολυ σημαντικο να υπαρχει μια γενικοτερη εικονα. ειναι λιγο τσουχτερο το κοστος αλλα πιστεψε με αξιζει να την κανεις την εξεταση.

εγω εκανα ολο το πακετο. δυστηχως εχω θρομβοφιλια και μαλιστα ειναι λιγο ζορικη. αλλα τουλαχιστον το γνωριζω και ξερω πως θα το αντιμετωπισω στην επομενη εγκυμοσυνη μου. εγω εδωσα για ολο το πακετο 260 ευρω σε συνεργατη του γυναικολογο μου. αν θες στοιχεια ευχαριστως να σου στειλω πμ.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

το καλυτερο ειναι να γινεται ολο το πακετο των εξετασεων. ειναι πολυ σημαντικο να υπαρχει μια γενικοτερη εικονα. ειναι λιγο τσουχτερο το κοστος αλλα πιστεψε με αξιζει να την κανεις την εξεταση.

εγω εκανα ολο το πακετο. δυστηχως εχω θρομβοφιλια και μαλιστα ειναι λιγο ζορικη. αλλα τουλαχιστον το γνωριζω και ξερω πως θα το αντιμετωπισω στην επομενη εγκυμοσυνη μου. εγω εδωσα για ολο το πακετο 260 ευρω σε συνεργατη του γυναικολογο μου. αν θες στοιχεια ευχαριστως να σου στειλω πμ.

Σ ευχαριστω για την απαντηση...εκανα καποιες και μου στοιχησαν 450 ευρω σε εξωτερικο εργαστηριο...γιατι στι ικα δεν τις κανουν ευκολα..ακομη θα περιμενα.Ελπιζω να ειμαι καλυμμενη..

Στον βασικο παραγοντα θρομβοφιλιας που ειναι κι αυτος που ευθυνεται για τις περισσοτερες αποβολες V-LEIDEN δεν εχω προβλημα...

Ειμαι ομως ετεροζυγη MHTFR..οποτε θα κανω ενεσεις προληπτικα


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση...εκανα καποιες και μου στοιχησαν 450 ευρω σε εξωτερικο εργαστηριο...γιατι στι ικα δεν τις κανουν ευκολα..ακομη θα περιμενα.Ελπιζω να ειμαι καλυμμενη..

Στον βασικο παραγοντα θρομβοφιλιας που ειναι κι αυτος που ευθυνεται για τις περισσοτερες αποβολες V-LEIDEN δεν εχω προβλημα...

Ειμαι ομως ετεροζυγη MHTFR..οποτε θα κανω ενεσεις προληπτικα

κι εγω διπλη ετεροζυγωτια MTHFR

ανεπαρκεια πρωτεινης S

προφιλ θρομβοφιλιας υψηλου μαιευτικου κινδυνου.

αυτη ηταν η διαγνωση. φυσικα κι εγω θα κανω ενεσεις απο την διαγνωση της κυησης μεχρι και ενα μηνα μετα τον τοκετο, οπως επισης θα κανω αντιθρομβωτικη αγωγη σε περιπτωση κακωσης-τραυματος-καταγματος-αεροπορικου ταξιδιου ανω των 3 ωρων, ακινησια, χειρουργειο και αγωγη αντισυλληπτικων/οιστρογονων.

λογικα θα χρειαστει να κανεις και εξετασεις σε συγκεκριμενους παραγοντες κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. κι εμενα μου το ειπαν αυτο.οπως επισης μου ειπαν να πινω το φιλισιν εφ'ορου ζωης ανεξαρτητα απο το εαν ειμαι εγκυος 'η οχι. και να προσεχω την αρτιριακη πιεση, να κανω γυμναστικη και μεσογειακη διατροφη.

ααααχχχχχχ υπομονη , τι να κανουμε? δεν γινεται αλλιως.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω διπλη ετεροζυγωτια MTHFR

ανεπαρκεια πρωτεινης S

προφιλ θρομβοφιλιας υψηλου μαιευτικου κινδυνου.

αυτη ηταν η διαγνωση. φυσικα κι εγω θα κανω ενεσεις απο την διαγνωση της κυησης μεχρι και ενα μηνα μετα τον τοκετο, οπως επισης θα κανω αντιθρομβωτικη αγωγη σε περιπτωση κακωσης-τραυματος-καταγματος-αεροπορικου ταξιδιου ανω των 3 ωρων, ακινησια, χειρουργειο και αγωγη αντισυλληπτικων/οιστρογονων.

λογικα θα χρειαστει να κανεις και εξετασεις σε συγκεκριμενους παραγοντες κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. κι εμενα μου το ειπαν αυτο.οπως επισης μου ειπαν να πινω το φιλισιν εφ'ορου ζωης ανεξαρτητα απο το εαν ειμαι εγκυος 'η οχι. και να προσεχω την αρτιριακη πιεση, να κανω γυμναστικη και μεσογειακη διατροφη.

ααααχχχχχχ υπομονη , τι να κανουμε? δεν γινεται αλλιως.

Υπομονη τουλαχιστον υπαρχει λυση στα προβληματα μας!!

Εγω παιρνω φυλλικο απο τοτε που ξεκινησα τις προσπαθειες (3 μηνες τωρα)

Και φανταζομαι και καθ ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης οταν μεινω με το καλο:P

Ενεσουλα καθημερινα οπως τα λες!!!

Ευχομαι ολα να πανε καλα και να μεινουμε συντομα.Προσπαθεις καιρο;


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!

ηρθα και εγω στην παρεα σας και ελπιζω να με θελετε!!;)

Ετσι για να σας συστηθω...ειμαι 32 με λενε Κωνσταντινα ειχα μια βιοχημικη τον προηγουμενο μηνα και ο γιατρος μου συνεστησε εξετασεις θρομβοφιλιας.

Διπλη ετεροζυγωτια στην ομοκυστεινη,ομοζυγωτια στο ινωδογονο,ομοζυγωτια στην μεταλλαξη 807c στην γλυκοπρωτεινη...αν τα λεω και καλα γιατι δεν τα εχω και μπροστα μου.

Δεν θεωρειται βαρυα και ας ειμαι θετικη σε 6 μεταλλαξεις.

Αλλωστε v leiden ανεπαρκεια στην c και τα σχετικα βγηκαν καλα,αλλα παρολα αυτα μαλλον θα κινηθουμε με αντιπηκτικες!

Ευχομαι με το καλο να ερθουν ολα τα μωρακια και να ειναι γερα και καλοτυχα!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...