Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


danai*

Recommended Posts

καλησπερα σας!ειπα να γραψω την ιστορια μου!οταν εμεινα εγκυος τα πραγματα ηταν πολυ καλα ολα τελεια καμια ενοχληση τιποτα!!στον 7 μηνα και οταν πηγα στο ιασω να κανω τον καθορισμενο υπερηχο επαθα σοκ!ο πλακουντας γερασμενος το μωρο μου ειπαν δεν παιρνει βαρος.....παγωσα!αρχισα μια σειρα εξετασεων στο αρεταιειο,πηγα σε αιματολογο...η διαγνωση θρομβοφιλια!ολα ομως πηγαν καλα εκανα τις ενεσουλες μου.εμεινα λιγο ξαπλα αρχισε να παιρνει βαρος η μικρη μου και ολα καλα!!!γεννησα το αστερακι μου φυσιολογικα προγραμματισμενα βεβαια αλλα ολα παγαν καλα!!:):):)

αν υπαρχει καποια κοπελα που αντιμετωπιζει αντιστοιχο θεμα της λεω απλως υπομονη και κουραγιο!!φιλια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα και εγώ το έχω θρομβοφιλία αλλά κάνω ενέσεις κάθε μέρες και όλα πάνε καλά

είναι κάτι που πρέπει να μάθουμε να ζούμε μαζί του!!

το γνωριζες απο πριν???εγω οχι,ολα καλα αφου κανεις τις ενεσουλες.εγω δεν το ξερα γι αυτο εμεινα για λιγο ξαπλωμενη!!!ομως ολα πηγαν μια χαρα η μικρη μου ειναι 8 μηνων μια χαρα ζουζουνι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και εγω μια απο τα ιδια αλλα το βρηκαμε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη αλλα δευστυχως τοτε δεν το προλαβαμε!!!Τωρα εχω ενα αντρακι σχεδον 7 μηνων και εκανα καθε μερα ενεσουλες!!!

Ησουνα πολυ τυχερη που το βρηκατε και πηγαν ολα καλα να χαιρεσαι την μικρουλα σου!!!


nQeqp3.png

hX2Ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Εγώ έμαθα ότι έχω θρομβοφιλία ύστερα από μια παλινδρομη κύηση...Ευτυχως ο γυναικολογος μου με εστειλε αμέσως για εξετάσεις και έτσι στην επόμενη εγκυμοσύνη (IVF) ξεκίνησα από την πρωτη μέρα της εμβρυομεταφορας ενέσεις ηπαρίνης και σαλοσπίρ. Τις ενέσεις τις έκανα μέχρι μια μέρα πριν γεννήσω και δέκα μέρες μετά τη γεννα. Τις είχα συνηθίσει και δεν έδινα σημασία, μόνο προς το τέλος της εγκυμοσύνης δυσκολοευομουν να βρω σημείο στην κοιλιά μου για να κάνω την ένεση αλλα την έκανα όσο πιο άκρη μπορούσα...


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη μου (ημουν και 24 ετων) στις 38 εβδ ειδαμε οτι δεν ειχα καθολου αμνιακο υγρο και γεννησα εκτακτα με καισαρικη.

Μετα απο 5 χρονια εμεινα επιτελους παλι εγκυος αλλα παλλινδρομησε...εξετασεις αιματος δεν εκανα ειδικα για θρομβοφιλια απλα εκανα καλλιεργειες μου εδειξε χλαμυδια και πηραμε αγωγη.Με το που εμεινα παλι εγκυος ο γιατρος μου εξηγησε οτι πρεπει να κανω ενεσεις ηπαρινης (δεν ηθελε να με αγχωσει πιο πριν γιατι το ειχα παρει πολυ στραβα και φοβοταν μηπως αγχωθω) ετσι απο την 6η εβδ τρυπιεμαι κανονικα καθημερινα με τις Inohep μου αλλα ωρες ωρες η κοιλια μου δεν τρυπιεται ετσι τις κανω στο ποδι ψηλα μου ειπε οτι μπορω και στο μπρατσο. αλλα εκει δεν μπορω μονη μου οποτε το παω εναλλαξ κοιλια ,ποδι.

Χαλαλι ομως!

Link to comment
Share on other sites

εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη μου (ημουν και 24 ετων) στις 38 εβδ ειδαμε οτι δεν ειχα καθολου αμνιακο υγρο και γεννησα εκτακτα με καισαρικη.

Μετα απο 5 χρονια εμεινα επιτελους παλι εγκυος αλλα παλλινδρομησε...εξετασεις αιματος δεν εκανα ειδικα για θρομβοφιλια απλα εκανα καλλιεργειες μου εδειξε χλαμυδια και πηραμε αγωγη.Με το που εμεινα παλι εγκυος ο γιατρος μου εξηγησε οτι πρεπει να κανω ενεσεις ηπαρινης (δεν ηθελε να με αγχωσει πιο πριν γιατι το ειχα παρει πολυ στραβα και φοβοταν μηπως αγχωθω) ετσι απο την 6η εβδ τρυπιεμαι κανονικα καθημερινα με τις Inohep μου αλλα ωρες ωρες η κοιλια μου δεν τρυπιεται ετσι τις κανω στο ποδι ψηλα μου ειπε οτι μπορω και στο μπρατσο. αλλα εκει δεν μπορω μονη μου οποτε το παω εναλλαξ κοιλια ,ποδι.

Χαλαλι ομως![/quote

εμενα μου τις εκανε ο αντρας μου νοσοκομα τον εκανα;)!!!στο ιασω μου τις κανανε στο μπρατσο πω πω πονος.....:cry:!!αλλα ενταξει ολα πηγαν καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και εγω μια απο τα ιδια αλλα το βρηκαμε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη αλλα δευστυχως τοτε δεν το προλαβαμε!!!Τωρα εχω ενα αντρακι σχεδον 7 μηνων και εκανα καθε μερα ενεσουλες!!!

Ησουνα πολυ τυχερη που το βρηκατε και πηγαν ολα καλα να χαιρεσαι την μικρουλα σου!!!

εμεις ευτυχως που το καταλαβαμε εγκαιρα γιατι μου ειπε ο αιματολογος στο αρεταιειο οτι θα μπορουσα να εχω παθει απο αποβολη εως πνευμονικο οιδημα!!!αφου ομως ολα πηγαν καλα......να χαιρεσαι και συ το παιδακι σου:)!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη μου (ημουν και 24 ετων) στις 38 εβδ ειδαμε οτι δεν ειχα καθολου αμνιακο υγρο και γεννησα εκτακτα με καισαρικη.

Μετα απο 5 χρονια εμεινα επιτελους παλι εγκυος αλλα παλλινδρομησε...εξετασεις αιματος δεν εκανα ειδικα για θρομβοφιλια απλα εκανα καλλιεργειες μου εδειξε χλαμυδια και πηραμε αγωγη.Με το που εμεινα παλι εγκυος ο γιατρος μου εξηγησε οτι πρεπει να κανω ενεσεις ηπαρινης (δεν ηθελε να με αγχωσει πιο πριν γιατι το ειχα παρει πολυ στραβα και φοβοταν μηπως αγχωθω) ετσι απο την 6η εβδ τρυπιεμαι κανονικα καθημερινα με τις Inohep μου αλλα ωρες ωρες η κοιλια μου δεν τρυπιεται ετσι τις κανω στο ποδι ψηλα μου ειπε οτι μπορω και στο μπρατσο. αλλα εκει δεν μπορω μονη μου οποτε το παω εναλλαξ κοιλια ,ποδι.

Χαλαλι ομως!

Καλησπερα δεν ξερω εαν στο ειπανε αλλα το καλυτερο ειναι σημειο ειναι η κοιλια γινεται καλυτερη απορροφηση του φαρμακου!!πραγματικα υπηρχουν μερες που δεν μπορουσα να τρυπησω σχεδουν πουθενα αλλα τελικα στο τελος τα καταφενα!!

και εγω τις ιδιες εκανα απο την πρωτη μερα που μαθαμε οτι ειμαι εγκυος!!!

με το καλο να ερθει το παιδακι σου!

εμεις ευτυχως που το καταλαβαμε εγκαιρα γιατι μου ειπε ο αιματολογος στο αρεταιειο οτι θα μπορουσα να εχω παθει απο αποβολη εως πνευμονικο οιδημα!!!αφου ομως ολα πηγαν καλα......να χαιρεσαι και συ το παιδακι σου:)!!!

Δυστυχως αυτο θα γινοτανε αλλα τωρα ολα καλα!!τι σου ειπανε για επομενη εγκυμοσυνη θα τις αρχισεις αμεσως???


nQeqp3.png

hX2Ap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο γιατρος μου ειπε για το ποδι και το χερι οπως επισης και η μαμα μου που ειναι νοσηλευτρια 25 χρονια οτι αν δεν μπορει να γινει στην κοιλια τοτε τις κανεις εκει χωρις προβλημα.Εγω εκανα και πολλους εμετους και η κοιλια μου πετρωνε και η συρριγγα δεν περναγε με τιποτα το δερμα ακομα και αλλος να μου την εκανε.

Οποτε το πηγαινω εναλλαξ αναγκαστικα...

εξαλλου υποδορια εχει σημασια να γινεται!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

κ γω σαν κ εσας κανω ενεσεις αντιπυκτικες κλεξαν των 4000

προχθες η γυναικολογος μου ειπε οτι αφου κανω ενεσεις δεν μπορω να γεννησω φυσιολογικα μονο με καισαρικη διοτι υπαρχει φοβος για το παιδι κατα την εξωθηση εφοσον οι αντιπυκτικες περνανε κ στο μωρο

αληθευει η να το ψαξω περισσοτερο?


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

κ γω σαν κ εσας κανω ενεσεις αντιπυκτικες κλεξαν των 4000

προχθες η γυναικολογος μου ειπε οτι αφου κανω ενεσεις δεν μπορω να γεννησω φυσιολογικα μονο με καισαρικη διοτι υπαρχει φοβος για το παιδι κατα την εξωθηση εφοσον οι αντιπυκτικες περνανε κ στο μωρο

αληθευει η να το ψαξω περισσοτερο?

καλησπερα!!!εγω γεννησα φυσιολογικα απλα μου ειπε οτι δεν επρεπε να σπασουν τα νερα γιατι δε θα μπορουσα να κανω επισκλειριδιο οποτε πηγα προγραμματισμενα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...