Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


danai*

Recommended Posts

Πηγα για χοριακη...Πηρα το γιατρο μου και μου ειπε να κανω αμεσα!!!

Λογω θρομβοφιλιας δεν πρεπει ν αφηνουμε τις μερες να περνανε..ετσι μου ειπε

Ειχατε δικιο..σας ευχαριστω πολυ

Αμεσως μετα την συζητηση που ειχαμε τον πηρα τηλ και με εστειλε για χοριακη...Αν εισαι μου ειπε πρεπει να κανουμε ηπαρινες!!!

Δεν με αγχωνει αν θα ειμαι η οχι παντως..αν οχι τον αλλο μηνα απλα απο δω και περα θα ξερω πως τα τεστ δεν ειναι για μενα

Για μας γενικοτερα κοριτσια που εχουμε αυτο το θεματακι με το αιμα!!!!

Μαλλον δεν ειστε εδω απλα σας ενημερωνω

φιλουρες

μπραβο κοριτσι μου,

καλα αποτελεσματα στη χοριακη σου. λογικα αυριο το πρωι θα ξερεις τα αποτελεσματα ε? ή μηπως υπαρχει περιπτωση να σε ενημερωσουν σημερα πριν κλεισουν?

σου ειπε ποιες ενεσεις να παρεις? ρωτησες στο φαρμακειο αν υπαρχουν "ετοιμοπαραδοτες"?

οσο για τα τεστ.....να σου πω εγω τι ειχα παθει? ειχα 2 θετικες χοριακες, δηλαδη εκανα την πρωτη φορα βγηκε θετικη κανω μετα απο 2 μερες τη δευτερη για να δουμε αν ανεβαινουν οι μοναδες και ειχαν τριπλασιαστει και λεω ας κανω μωρε και το τεστ να το εχω ενθυμιο και βγηκε αρνητικο.....:shock::shock::shock: ναι ναι ναι αρνητικο παρακαλω...και ηταν απο αυτα της νεας γενιας.....!!!!

λοιπον, περιμενουμε νεα πο την χοριακη.

φιλια πολλα


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπραβο κοριτσι μου,

καλα αποτελεσματα στη χοριακη σου. λογικα αυριο το πρωι θα ξερεις τα αποτελεσματα ε? ή μηπως υπαρχει περιπτωση να σε ενημερωσουν σημερα πριν κλεισουν?

σου ειπε ποιες ενεσεις να παρεις? ρωτησες στο φαρμακειο αν υπαρχουν "ετοιμοπαραδοτες"?

οσο για τα τεστ.....να σου πω εγω τι ειχα παθει? ειχα 2 θετικες χοριακες, δηλαδη εκανα την πρωτη φορα βγηκε θετικη κανω μετα απο 2 μερες τη δευτερη για να δουμε αν ανεβαινουν οι μοναδες και ειχαν τριπλασιαστει και λεω ας κανω μωρε και το τεστ να το εχω ενθυμιο και βγηκε αρνητικο.....:shock::shock::shock: ναι ναι ναι αρνητικο παρακαλω...και ηταν απο αυτα της νεας γενιας.....!!!!

λοιπον, περιμενουμε νεα πο την χοριακη.

φιλια πολλα

Δεν με απασχολει τοσο το αποτελεσμα..σιγουρα θα χαρω αν ειναι θετικο...οσο το οτι ξερω απο δω και περα τι να κανω οταν εχω καθυστερηση κι αυτο το οφειλω σε σενα και την Κωνσταντικα που με ξεκουνισατε:P απ τη θεση μου

Δεν παιζουμε μ αυτο οταν εχουμε θρομβοφιλια

Ευχαριστω πολυ θα τα πουμε αυριο

φιλια


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολει τοσο το αποτελεσμα..σιγουρα θα χαρω αν ειναι θετικο...οσο το οτι ξερω απο δω και περα τι να κανω οταν εχω καθυστερηση κι αυτο το οφειλω σε σενα και την Κωνσταντικα που με ξεκουνισατε:P απ τη θεση μου

Δεν παιζουμε μ αυτο οταν εχουμε θρομβοφιλια

Ευχαριστω πολυ θα τα πουμε αυριο

φιλια

καλε τι ευχαριστεις? γι'αυτο ειμαστε εδω για να συμβουλευομαστε και να βοηθαμε η μια την αλλη.

παντως αν σε περιπτωση βγει αρνητικη η χοριακη, μην επαναπαυθεις και αμελησεις το θεμα με τις ενεσεις. θα σου ελεγα να επαιρνες κιολας λιγα κουτια να τα εχεις σπιτι. ισως φαινομαι λιγο υπερβολικη αλλα εχω αγχωθει τοσο πολυ με το συγκεκριμενο θεμα και τις ελλειψεις οσο δε φανταζεσαι. κι εγω μενω και σε νησι δεν ειμαι στην αθηνα να πεις ε δε βρηκα στο ενα φαρμακειο παω στο

αλλο....γυρω-γυρω θαλασσα ειναι.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Δώρα ελπίζουμε σε θετικο αποτέλεσμα σήμερα και σε μεγάλη χοριακη ε?

Καλα αποτελεσματα κοπέλα μου!

Γιαννα σε αυτο που λες εχεις δίκιο!εμενα ο γιατρος βέβαια λέει αν δεν υπάρχει εγκυμοσυνη δεν μου τις γράφει αλλα ενα κουτί των 10 θα τις πάρω μόλις γυρίσω απο διακοπές.

Εδω ελλείψεις υπάρχουν στην Αθήνα οχι στο νησι...που μένεις αν επιτρέπεται?


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια αρνητικη η χοριακη...τον αλλο μηνα!!!

:(:(:(

Δεν πειράζει κοπέλα μου!

Τον άλλο μηνα όπως λες....να κάνουμε παρέα!

Γιατι εγω αυτόν θα μεινω😄😄😄😄😄😄και θέλω και άλλες μαζι μου!

Ολα καλα θα πανε....


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

:(:(:(

Δεν πειράζει κοπέλα μου!

Τον άλλο μηνα όπως λες....να κάνουμε παρέα!

Γιατι εγω αυτόν θα μεινω😄😄😄😄😄😄και θέλω και άλλες μαζι μου!

Ολα καλα θα πανε....

Μακαρι Κωνσταντινα μου..

Δεν ερχεται η βλαμμενη...ν αρχισω να ελπιζω ξανα

Λογικα αφου ειναι αρνητικη η χοριακη θα ερθει στα κοντα;εχω 3 μερες καθυστερηση


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι Κωνσταντινα μου..

Δεν ερχεται η βλαμμενη...ν αρχισω να ελπιζω ξανα

Λογικα αφου ειναι αρνητικη η χοριακη θα ερθει στα κοντα;εχω 3 μερες καθυστερηση

καλημερα Δωρα μου, δεν πειραζε τον αλλο μηνα ε? μην στεναχωριεσαι. λογικα σημερα αυριο θα αδιαθετησεις. μεσα στον χρονο συμβαινει καμια φορα να μεταβαλεται η περιοδος μας. αλλες το καταλαβαινουν αλλες παλι οχι. μην το σκεφτεσαι και θα δεις που θα ερθει η ακατανομαστη. οσο πιο πολυ αγχωνεσαι τοσο θα καθυστερει κι αυτη.....!!!

Καλημέρα κορίτσια!

Δώρα ελπίζουμε σε θετικο αποτέλεσμα σήμερα και σε μεγάλη χοριακη ε?

Καλα αποτελεσματα κοπέλα μου!

Γιαννα σε αυτο που λες εχεις δίκιο!εμενα ο γιατρος βέβαια λέει αν δεν υπάρχει εγκυμοσυνη δεν μου τις γράφει αλλα ενα κουτί των 10 θα τις πάρω μόλις γυρίσω απο διακοπές.

Εδω ελλείψεις υπάρχουν στην Αθήνα οχι στο νησι...που μένεις αν επιτρέπεται?

Καλημερα και σε σενα.

αχ ασε σε 3 φαρμακεια ρωτησα και οι 3 φαρμακοποιει το ιδιο ειπαν. να δω τι θα κανουμε? μα καλα ειναι δυνατον να μην βγαζουν ποσοτητα απο τι στιγμη που ολο και περισσοτερες κοπελες βρισκονται με θρομβοφιλια??? και αυτο που με τσατιζει περισσοτερο ειναι που δε στο λενε οι γιατροι...οτι ξερεις κατι ναι μεν εχεις το προβλημα και θα πρεπει να κανεις ενεσεις αλλα κανε τα κουμαντα σου γιατι ειναι σε ελειψη. δηλαδη αν εγω δεν το εψαχνα απο μονη μου και εμενα εγκυος θα χτυπαγα το κεφαλι μου σωστα????? τι να πω βρε κοριτσια, παιζουν με τοσο σημαντικα θεματα?

Σαντορινη μενω ....σε αυτον τον πανεμορφο τοπο.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αχ....διαβαζω το θεματακι και βλεπω τελικα ποσο μεγαλο ρολο παιζει η ψυχολογια!

Δωρακι.....

τι ελεγα?θα μεινω αυτον τον μηνα...και εμεινα!!

και τι ελεγα?θελω και παρεα!και εμεινες και εσυ!:P:p:p

στα υπολοιπα κοριτσια να πω οτι ευχομαι ολοψυχα να εχουν συντομα θετικο αποτελεσμα!

εμεις με το Δωρακι ηδη ξεκινησαμε ενεσουλες και τα παμε μια χαρα!!

και στα δικα σας κουκλιτσες!!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ....διαβαζω το θεματακι και βλεπω τελικα ποσο μεγαλο ρολο παιζει η ψυχολογια!

Δωρακι.....

τι ελεγα?θα μεινω αυτον τον μηνα...και εμεινα!!

και τι ελεγα?θελω και παρεα!και εμεινες και εσυ!:P:p:p

στα υπολοιπα κοριτσια να πω οτι ευχομαι ολοψυχα να εχουν συντομα θετικο αποτελεσμα!

εμεις με το Δωρακι ηδη ξεκινησαμε ενεσουλες και τα παμε μια χαρα!!

και στα δικα σας κουκλιτσες!!

να σαι καλα κοπελα μου

καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγιεστατο μωρακι να εχεις.

κοριτσια με τις ενεσεις ολα καλα?

να ρωτησω κατι......

επειδη εχω βασιμες υποψιες οτι μπορει να μην αδιαθετησω........ τις ενεσεις ο αιματολογος σας ειπε να τις κανετε συγκεκριμενη ωρα της ημερας? οταν θα ερθει η ωρα να κανετε αντι-χα εξεταση θα πρεπει να εχει περασει καποια ωρα απο τη στιγμη της ενεσης? διαβαζω διαφορα και εχω μπερδευτει......:confused: εγω ας πουμε λεω να την κανω κατα τις 8 καθε βραδυ οταν ερθει η ωρα εκεινη.......ειναι καλα?


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα κοπελα μου

καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγιεστατο μωρακι να εχεις.

κοριτσια με τις ενεσεις ολα καλα?

να ρωτησω κατι......

επειδη εχω βασιμες υποψιες οτι μπορει να μην αδιαθετησω........ τις ενεσεις ο αιματολογος σας ειπε να τις κανετε συγκεκριμενη ωρα της ημερας? οταν θα ερθει η ωρα να κανετε αντι-χα εξεταση θα πρεπει να εχει περασει καποια ωρα απο τη στιγμη της ενεσης? διαβαζω διαφορα και εχω μπερδευτει......:confused: εγω ας πουμε λεω να την κανω κατα τις 8 καθε βραδυ οταν ερθει η ωρα εκεινη.......ειναι καλα?

Τις ενέσεις θα τις κανείς πρωί!

Οταν έρθει η ώρα της αντί-χα θα πρέπει να έχουν περάσει 3-5 ώρες από την τελευταία ένεση.

Θα αναγκαστεις να αλλάξεις ώρα οπότε ξεκινά από τώρα πρωί!

Αντε με το καλό το +!παρε σειρά Γιαννα μου!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τις ενέσεις θα τις κανείς πρωί!

Οταν έρθει η ώρα της αντί-χα θα πρέπει να έχουν περάσει 3-5 ώρες από την τελευταία ένεση.

Θα αναγκαστεις να αλλάξεις ώρα οπότε ξεκινά από τώρα πρωί!

Αντε με το καλό το +!παρε σειρά Γιαννα μου!

αχ μακαρι.......

και θα πρεπει να την κανω καθε μερα την ιδια ωρα ε?


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ μακαρι.......

και θα πρεπει να την κανω καθε μερα την ιδια ωρα ε?

Ναι ίδια ώρα!

Εγώ την κάνω 9,45πμ...δεν είναι ευχάριστο αλλά αν το πάρεις απόφαση θα πανε όλα καλά!

Εχεις συμπτωματακια?


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ίδια ώρα!

Εγώ την κάνω 9,45πμ...δεν είναι ευχάριστο αλλά αν το πάρεις απόφαση θα πανε όλα καλά!

Εχεις συμπτωματακια?

εχω ακριβως τα ιδια συμπτωματα οπως ειχα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου. ενω περιμενω περιοδο σε 6 μερες απο προχτες το βραδυ εχω τσιμπηματακια στην αριστερη πλευρα χαμηλα. απο την αριστερη ωοθηκη ειχα και ωορρηξια .ελαφριας μορφης πονους σαν τησ περιοδου και ευαισθητο στηθος .

ετσι και στην προηγουμενη μου εγκυμοσυνη, ειχαν ξεκινησει πονακια μια εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο.

πιστευω να μην ειναι καινουργια καμωματα του κυκλου μου αυτα. μετα την επεμβατικη υστεροσκοπηση που εκανα ειχα μια ανωμαλια ως προς τις ημερες του κυκλου.

αχχχχχ υπομονη και σε λιγες μερες θα ξερω.

οι ενεσεις πονανε? εσυ μονη σου τις κανεις ή στις κανει αλλος? εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι θα ξεκινησω με κλεξαν των 40.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...