Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


danai*

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!

ηρθα και εγω στην παρεα σας και ελπιζω να με θελετε!!;)

Ετσι για να σας συστηθω...ειμαι 32 με λενε Κωνσταντινα ειχα μια βιοχημικη τον προηγουμενο μηνα και ο γιατρος μου συνεστησε εξετασεις θρομβοφιλιας.

Διπλη ετεροζυγωτια στην ομοκυστεινη,ομοζυγωτια στο ινωδογονο,ομοζυγωτια στην μεταλλαξη 807c στην γλυκοπρωτεινη...αν τα λεω και καλα γιατι δεν τα εχω και μπροστα μου.

Δεν θεωρειται βαρυα και ας ειμαι θετικη σε 6 μεταλλαξεις.

Αλλωστε v leiden ανεπαρκεια στην c και τα σχετικα βγηκαν καλα,αλλα παρολα αυτα μαλλον θα κινηθουμε με αντιπηκτικες!

Ευχομαι με το καλο να ερθουν ολα τα μωρακια και να ειναι γερα και καλοτυχα!

Καλως την....εδω λεμε τον πονο μας Κωνσταντινα μου!!!

Εμενα με γνωριζεις Δωρα 29 ετων 1 φυσιολογικη γεννα και 2 αποβολες μετα!

Γιαννα για σενα δεν ξερουμε τιποτα!!Αν θελεις μας λες την δικη σου ιστορια..


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η δικια μου λοιπον ιστορια εχει ως εξης:

ειμαι 28 χρονων με λενε Γιαννα και δεν εχω παιδακια ακομα. ξεκινησα προσπαθειες τον Ιανουαριο και εμεινα σχεδον αμεσως εγκυος. δυστηχως ειχα κι εγω την δυσαρεστη εμπειρια της παλλινδρομης στην 9η εβδομαδα. μεσα στον Μαρτιο καναμε την αποξεση και μου διαγνωστηκαν 2 διαφραγματα στη μητρα, τα οποια και αφαιρεσα με υστεροσκοπηση στις 16/07. επρεπε να περιμενω να περασουν 2 μηνες απο την αποξεση για να μπορεσω να κανω την υστεροσκοπηση. βεβαια επειδη ειναι μια ακριβη επεμβαση εγω την εκανα τον Ιουλιο. ειμασταν 90% σιγουροι οτι τα διαφραγματα ευθυνονται για την ασχημη εξελιξη που ειχε η κυηση μου. παρολα αυτα εμενα κατι μου ελεγε να κανω και την εξεταση για θρομβοφιλια....δεν ξερω τι...αλλα κατι με εσπρωχνε....διαισθηση?...ειχα επηρεαστει απο οσα διαβαζω στο ιντερνετ...???? πειτε το οπως θελετε, αποφασισα τελικα να την κανω και δυστηχως μου ανακοινωσαν τα αποτελεσματα πριν 1 εβδομαδα περιπου. θα πρεπει οπως σας ειπα να κανω ενεσεις και γενικοτερα να προσεχω σε περιπτωση που χρειαστει να μεινω σε ακινησια ή για καποιον αλλο λογο που περιγραφω παρακατω σε αλλο μυνημα μου.

ο γιατρος μου, μου συνεστησε να περιμενω να μου ερθει η πρωτη περιοδος μετα την επεμβαση και μετα να ξεκινησω προσπαθειες. σημερα λοιπον αδιαθετησα, αλλα αυτον τον μηνα θα τον αφησω και πρωτα ο θεος θα ξεκινησω απο τον επομενο.

ετσι εχουν τα πραγματα για μενα μεχρι στιγμης. πονεσα εκλαψα στεναχωρεθηκα, αναρωτηθηκα γιατι σε εμενα? αλλα ηταν γραφτο μου να γινει και εγινε. τωρα κοιταω πιο αισιοδοξα το μελλον, εχω βεβαια λιγο αγχος, οχι για το αν θα ξανα μεινω εγκυος, αλλα για το οταν μεινω εγκυος, αλλα προσπαθω να ειμαι καλα......:D


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου λοιπον ιστορια εχει ως εξης:

ειμαι 28 χρονων με λενε Γιαννα και δεν εχω παιδακια ακομα. ξεκινησα προσπαθειες τον Ιανουαριο και εμεινα σχεδον αμεσως εγκυος. δυστηχως ειχα κι εγω την δυσαρεστη εμπειρια της παλλινδρομης στην 9η εβδομαδα. μεσα στον Μαρτιο καναμε την αποξεση και μου διαγνωστηκαν 2 διαφραγματα στη μητρα, τα οποια και αφαιρεσα με υστεροσκοπηση στις 16/07. επρεπε να περιμενω να περασουν 2 μηνες απο την αποξεση για να μπορεσω να κανω την υστεροσκοπηση. βεβαια επειδη ειναι μια ακριβη επεμβαση εγω την εκανα τον Ιουλιο. ειμασταν 90% σιγουροι οτι τα διαφραγματα ευθυνονται για την ασχημη εξελιξη που ειχε η κυηση μου. παρολα αυτα εμενα κατι μου ελεγε να κανω και την εξεταση για θρομβοφιλια....δεν ξερω τι...αλλα κατι με εσπρωχνε....διαισθηση?...ειχα επηρεαστει απο οσα διαβαζω στο ιντερνετ...???? πειτε το οπως θελετε, αποφασισα τελικα να την κανω και δυστηχως μου ανακοινωσαν τα αποτελεσματα πριν 1 εβδομαδα περιπου. θα πρεπει οπως σας ειπα να κανω ενεσεις και γενικοτερα να προσεχω σε περιπτωση που χρειαστει να μεινω σε ακινησια ή για καποιον αλλο λογο που περιγραφω παρακατω σε αλλο μυνημα μου.

ο γιατρος μου, μου συνεστησε να περιμενω να μου ερθει η πρωτη περιοδος μετα την επεμβαση και μετα να ξεκινησω προσπαθειες. σημερα λοιπον αδιαθετησα, αλλα αυτον τον μηνα θα τον αφησω και πρωτα ο θεος θα ξεκινησω απο τον επομενο.

ετσι εχουν τα πραγματα για μενα μεχρι στιγμης. πονεσα εκλαψα στεναχωρεθηκα, αναρωτηθηκα γιατι σε εμενα? αλλα ηταν γραφτο μου να γινει και εγινε. τωρα κοιταω πιο αισιοδοξα το μελλον, εχω βεβαια λιγο αγχος, οχι για το αν θα ξανα μεινω εγκυος, αλλα για το οταν μεινω εγκυος, αλλα προσπαθω να ειμαι καλα......:D

Kαι η δικια μου αγωνια αυτη ειναι...το μετα!!!!

Μπραβο σου που το ξεπερασες...μονο ετσι μπορουμε να παμε μπροστα!!!

Το αποδεχεσαι και συνεχιζεις...


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

εχω βεβαια λιγο αγχος, οχι για το αν θα ξανα μεινω εγκυος, αλλα για το οταν μεινω εγκυος, αλλα προσπαθω να ειμαι καλα......:D

μια απο τα ιδια Γιαννα!!

Καλως σας βρηκα λοιπον!

Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας.

Εγω πηγα σημερα στο φαρμακειο να ρωτησω ποτε κλεινουν και τα σχετικα και μου ειπε οτι θα ειναι κλειστοι(οι συγκεκριμενοι μεχρι 30/08)

Εγω γυρω στις 27 θα ειναι να αδιαθετησω αλλα θα κανω και κανα 2 μερες νωριτερα χοριακη να ειμαι σιγουρη για να ξεκινησω αντιπηκτικες οσο νωριτερα μπορω.

Το κουφο που ακουσα ξερετε ποιο ειναι?οτι λεει ο φαρμακευτικος συλλογος τους εδωσε εντολη να δεχονται συνταγες γιατρων μεχρι και τον Αυγουστο.

Επειδη τους χρωστανε τα ταμεια πολλα λεφτα δεν θα δεχονται λεει απο Σεπτεμβριο.

Οσο για τις ενεσεις μου μου ειπε οτι εχουν καποια ελλειψη!

Αυτο μας ελειπε τωρα....να τρεχουμε πανικοβλητες και να μην μας τις δινουν και δωραν!

ρε κοριτσια εχετε ακουσει τιποτα?

αληθεια κατι τελευταιο...ειμαι και ολο αποριες!

αν ο αιματολογος δεν ειναι στο ιδιο μαιευτηριο με τον γυναικολογο πειραζει?

πρεπει να υπαρχει καποια συνεργασια την ωρα του τοκετου?


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια απο τα ιδια Γιαννα!!

Καλως σας βρηκα λοιπον!

Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας.

Εγω πηγα σημερα στο φαρμακειο να ρωτησω ποτε κλεινουν και τα σχετικα και μου ειπε οτι θα ειναι κλειστοι(οι συγκεκριμενοι μεχρι 30/08)

Εγω γυρω στις 27 θα ειναι να αδιαθετησω αλλα θα κανω και κανα 2 μερες νωριτερα χοριακη να ειμαι σιγουρη για να ξεκινησω αντιπηκτικες οσο νωριτερα μπορω.

Το κουφο που ακουσα ξερετε ποιο ειναι?οτι λεει ο φαρμακευτικος συλλογος τους εδωσε εντολη να δεχονται συνταγες γιατρων μεχρι και τον Αυγουστο.

Επειδη τους χρωστανε τα ταμεια πολλα λεφτα δεν θα δεχονται λεει απο Σεπτεμβριο.

Οσο για τις ενεσεις μου μου ειπε οτι εχουν καποια ελλειψη!

Αυτο μας ελειπε τωρα....να τρεχουμε πανικοβλητες και να μην μας τις δινουν και δωραν!

ρε κοριτσια εχετε ακουσει τιποτα?

αληθεια κατι τελευταιο...ειμαι και ολο αποριες!

αν ο αιματολογος δεν ειναι στο ιδιο μαιευτηριο με τον γυναικολογο πειραζει?

πρεπει να υπαρχει καποια συνεργασια την ωρα του τοκετου?

Mια μερα πριν την γεννα δεν κανεις την ενεση..


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια Γεια σας και από μένα..

υπάρχει συγκεκριμένη μέρα του κύκλου που πρέπει να γίνει η ανάλυση για θρομβοφιλία?

ξέρετε πόσα στοιχίζει???


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια Γεια σας και από μένα..

υπάρχει συγκεκριμένη μέρα του κύκλου που πρέπει να γίνει η ανάλυση για θρομβοφιλία?

ξέρετε πόσα στοιχίζει???

Ειναι απλη αιματολογικη εξεταση..πας οποιαδηποτε στιγμη της ημερας..δεν παιζει ρολο η μερα του κυκλου που θα πας!!!

Ολο το πακετο ειναι ακριβο..μονο αν τις γραψεις περιπου 1000 ευρω

Εγω εκανα ορισμενα που ευθυνονται για αποβολες,μαζι με θυροειδη και κατι αλλες μετρησης δεν θυμαμαι και μου στιχοισαν 450

Ο γιατρος σου μπορει να σε κατευθυνει...ακομη καλυτερα αιματολογος που ειναι και η δουλεια του!!!

Σκοπευεις να κανεις;


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια Γιαννα!!

Καλως σας βρηκα λοιπον!

Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας.

Εγω πηγα σημερα στο φαρμακειο να ρωτησω ποτε κλεινουν και τα σχετικα και μου ειπε οτι θα ειναι κλειστοι(οι συγκεκριμενοι μεχρι 30/08)

Εγω γυρω στις 27 θα ειναι να αδιαθετησω αλλα θα κανω και κανα 2 μερες νωριτερα χοριακη να ειμαι σιγουρη για να ξεκινησω αντιπηκτικες οσο νωριτερα μπορω.

Το κουφο που ακουσα ξερετε ποιο ειναι?οτι λεει ο φαρμακευτικος συλλογος τους εδωσε εντολη να δεχονται συνταγες γιατρων μεχρι και τον Αυγουστο.

Επειδη τους χρωστανε τα ταμεια πολλα λεφτα δεν θα δεχονται λεει απο Σεπτεμβριο.

Οσο για τις ενεσεις μου μου ειπε οτι εχουν καποια ελλειψη!

Αυτο μας ελειπε τωρα....να τρεχουμε πανικοβλητες και να μην μας τις δινουν και δωραν!

ρε κοριτσια εχετε ακουσει τιποτα?

αληθεια κατι τελευταιο...ειμαι και ολο αποριες!

αν ο αιματολογος δεν ειναι στο ιδιο μαιευτηριο με τον γυναικολογο πειραζει?

πρεπει να υπαρχει καποια συνεργασια την ωρα του τοκετου?

χμ......αχχχχχ αλλο βασανο αυτο.

πριν λιγες μερες πηγα στο φαρμακειο να ρωτησω για τις ενεσεις, να δω αν γραφονται και να μου λυθουν καποιες αποριες που ειχα. μολις η φαρμακοποιος ακουσε οτι εχω θρομβοφιλια και θα χρειαστει να κανω ενεσεις στην εγκυμοσυνη, κουνησε το κεφαλι της και με κοιταξε με "απογοητευση". οι ενεσεις ειναι οντως σε ελειψη. μιλησα με τον γυναικολογο μου για να μου πει με ποιες ενεσεις θα ξεκινησω ετσι ωστε να το ξερουμε και να της εχουμε εδω. μου ειπε για τις κλεξαν των 0,40. η φαρμακοποιος, να ειναι καλα η γυναικα, ενδιαφερθηκε παρα πολυ και εκανε ενα σορο τηλεφωνα μπροστα μου σε προμηθευτες της και ρωτουσε αν υπαρχουν και ποσο καιρο πρεπει να περιμενουμε σε περιπτωση που υπαρχει ελλειψη. μεσα στην ατυχια το μονο θετικο ειναι οτι των 0,40 ειναι πιο ευκολο να βρεθουν απο οτι οι αλλες. παραγγειλα 15 κουτια για να ειμαι καλυμενη τουλαχιστον στην αρχη. το καθε κουτι εχει μεσα 2 ενεσεις και κοστιζει 8,80. δηλαδη το μηνα θα χρειαστει να δινουμε 130 ευρω περιπου. εν το μεταξυ, με ολο το χαος που επικρατει μεταξυ εοπυυ και φαρμακειων, η φαρμακοποιος μου ξεκαθαρισε απο τωρα οτι αν δν πληρωθουν απο το κρατος δεν θα δεχονται καμια συνταγη και θα ειμαι αναγκασμενη να τις πληρωνω και μετα να στυνομαι στο ικα με τις ωρες για να καταθεσω την αποδειξη του φαρμακειου με οτι αλλα δικαιολογητικα θα θελει το ικα, προκειμενου να μου δωσουν πισω τα χρηματα μετα απο κανενα μηνα?

μπαχαλο δηλαδη η κατασταση.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

[quote=mummytobe;1673826

αν ο αιματολογος δεν ειναι στο ιδιο μαιευτηριο με τον γυναικολογο πειραζει?

πρεπει να υπαρχει καποια συνεργασια την ωρα του τοκετου?

εμενα ο γυναικολογος ειναι συνεργατης του αιματολογου μου. δηλαδη ο γυναικολογος με εστειλε στον συγκεκριμενο. την ωρα του τοκετου ομως δεν εχουν καποια συνεργασια απο οσο τουλαχιστον ξερω.

βασικα εχω ακουσει οτι στην καισαρικη πρεπει να εχουν περασει 24 ωρες απο την τελευταια ενεση. και οτι οταν κανεις ενεσεις δεν κανεις επισκληριδιο. βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν αυτα.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χμ......αχχχχχ αλλο βασανο αυτο.

πριν λιγες μερες πηγα στο φαρμακειο να ρωτησω για τις ενεσεις, να δω αν γραφονται και να μου λυθουν καποιες αποριες που ειχα. μολις η φαρμακοποιος ακουσε οτι εχω θρομβοφιλια και θα χρειαστει να κανω ενεσεις στην εγκυμοσυνη, κουνησε το κεφαλι της και με κοιταξε με "απογοητευση". οι ενεσεις ειναι οντως σε ελειψη. μιλησα με τον γυναικολογο μου για να μου πει με ποιες ενεσεις θα ξεκινησω ετσι ωστε να το ξερουμε και να της εχουμε εδω. μου ειπε για τις κλεξαν των 0,40. η φαρμακοποιος, να ειναι καλα η γυναικα, ενδιαφερθηκε παρα πολυ και εκανε ενα σορο τηλεφωνα μπροστα μου σε προμηθευτες της και ρωτουσε αν υπαρχουν και ποσο καιρο πρεπει να περιμενουμε σε περιπτωση που υπαρχει ελλειψη. μεσα στην ατυχια το μονο θετικο ειναι οτι των 0,40 ειναι πιο ευκολο να βρεθουν απο οτι οι αλλες. παραγγειλα 15 κουτια για να ειμαι καλυμενη τουλαχιστον στην αρχη. το καθε κουτι εχει μεσα 2 ενεσεις και κοστιζει 8,80. δηλαδη το μηνα θα χρειαστει να δινουμε 130 ευρω περιπου. εν το μεταξυ, με ολο το χαος που επικρατει μεταξυ εοπυυ και φαρμακειων, η φαρμακοποιος μου ξεκαθαρισε απο τωρα οτι αν δν πληρωθουν απο το κρατος δεν θα δεχονται καμια συνταγη και θα ειμαι αναγκασμενη να τις πληρωνω και μετα να στυνομαι στο ικα με τις ωρες για να καταθεσω την αποδειξη του φαρμακειου με οτι αλλα δικαιολογητικα θα θελει το ικα, προκειμενου να μου δωσουν πισω τα χρηματα μετα απο κανενα μηνα?

μπαχαλο δηλαδη η κατασταση.

Εγω ακομη δεν το εψαξα τοσο πολυ..ειπα ας μεινω με το καλο και βλεπουμε!!!

Τωρα με αγχωσατε...Αυριο λεω να κανω τεστ ειμαι στη 2 μερα καθυστερησης..υπο αλλες συνθηκες δεν θα ετρεχα για τεστ αλλα τωρα λογω θρομβοφιλιας νομιζω πως πρεπει να το κανω εγκαιρως..

Τι λετε θα δειξει αν ειμαι η ειναι νωρις;


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια Γεια σας και από μένα..

υπάρχει συγκεκριμένη μέρα του κύκλου που πρέπει να γίνει η ανάλυση για θρομβοφιλία?

ξέρετε πόσα στοιχίζει???

καλησπερα,

δεν παιζει ρολο ποτε θα την κανεις, αρκει τους 2 τελευταιους μηνες να μην εχεις κανει καποιο χειρουργειο.

εγω εδωσα για πληρη ελεγχο θρομβοφιλιας 260 ευρω.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλη αιματολογικη εξεταση..πας οποιαδηποτε στιγμη της ημερας..δεν παιζει ρολο η μερα του κυκλου που θα πας!!!

Ολο το πακετο ειναι ακριβο..μονο αν τις γραψεις περιπου 1000 ευρω

Εγω εκανα ορισμενα που ευθυνονται για αποβολες,μαζι με θυροειδη και κατι αλλες μετρησης δεν θυμαμαι και μου στιχοισαν 450

Ο γιατρος σου μπορει να σε κατευθυνει...ακομη καλυτερα αιματολογος που ειναι και η δουλεια του!!!

Σκοπευεις να κανεις;

βασικά ναι..δεν ήξερα όμως πόσο ακριβές είναι..

εχώ ένα μικρό πρόβλημα με τη καρδία μου και συχνά παίρνω ασπιρίνη..έχει πάνω από 2 χρόνια που προσπαθούμε για παιδάκι αλλά δν έρχεται..και μου μπήκε η ιδέα ότι μπορεί να έχω..

δεν έχω αναφέρει στο γιατρό μου ακόμη την ανησυχία μου


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομη δεν το εψαξα τοσο πολυ..ειπα ας μεινω με το καλο και βλεπουμε!!!

Τωρα με αγχωσατε...Αυριο λεω να κανω τεστ ειμαι στη 2 μερα καθυστερησης..υπο αλλες συνθηκες δεν θα ετρεχα για τεστ αλλα τωρα λογω θρομβοφιλιας νομιζω πως πρεπει να το κανω εγκαιρως..

Τι λετε θα δειξει αν ειμαι η ειναι νωρις;

Δωρα μου, καλο ειναι να πας να ρωτησεις. και παρε τον αιματολογο σου ή τον γυναικολογο σου για να σου πει με ποιες θα ξεκινησεις. clexane? innohep? και των ποσων...0,20 0,40 0,60? ρωτησε τα ααυτα να τα ξερεις.

και δες το ακομα και τωρα αν μπορεις.

εμενα ο αιματολογος ξερεις τι μου ειπε? με την υποψια μου λεει οτι εισαι εγκυος θα ξεκινησεις ενεσεις. δεν θα περιμενεις να βγει η χοριακη....αυτα ακριβως ηταν τα λογια του. οποτε φαντασου ποσο σημαντικο ειναι.

παρε τον γιατρο σου , ρωτησε τον ποιες θα κανεις και τρεχα στο φαρμακειο.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

βασικά ναι..δεν ήξερα όμως πόσο ακριβές είναι..

εχώ ένα μικρό πρόβλημα με τη καρδία μου και συχνά παίρνω ασπιρίνη..έχει πάνω από 2 χρόνια που προσπαθούμε για παιδάκι αλλά δν έρχεται..και μου μπήκε η ιδέα ότι μπορεί να έχω..

Να το ψαξεις μην το αφηνεις..πρωτα απ ολα για την υγεια σου..το μωρακι θα ρθει μην στεναχωριεσαι...

Αν και η θρομβοφιλια επηρεαζει και την εμφυτευση του εμβρυου!!!

Καλο ειναι να το κοιταξεις


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...