Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


danai*

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νομίζω θέλει εναλλάξ...μια απο τη μια μια απο την άλλη...κάπου είχα διαβάσει οτι πρέπει να πηγαίνουν κυκλικό όπως οι δείκτες του ρολογιού.

Ομως πάνω και κάτω απο τον αφαλό δεν μου είπε η αιματολογος μου να κάνω.

Οσο για τις μελανιες δοκίμασε βούτυρο....μετα την ένεση στο σημείο και το σημαντικότερο ΜΗΝ ΤΡΙΒΕΙΣ!οσο και αν τσουζει!

Επίσης μια μελανια που έκανα την έκανα όταν έκανα την ένεση όρθια και οχι ξαπλωμενη!:confused:

Δεν εχω ιδέα....το μονο που ξερω ειναι οτι την αντί-χα εχω την αίσθηση οτι την πληρώνουμε κανονικά και εχει κανενα 30 αρι μέσο όρο!

Την αντι-χα την κανω στο Αττικο Νοσοκομειο και κανει σχεδον 5 ευρο!:o

Link to comment
Share on other sites

Κορητσια εχω βρει κατι σχετικα με της ξετασεις θρομβοφιλιας και τιμες:

http://www.pharmagenetix.net/greece/pharmagenetix/exam_view/156/13570

καλησπερα

τι ακριβως αναφερει το σαιτ γιατι νομιζω οτι μπερδευτηκα.....


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

τι ακριβως αναφερει το σαιτ γιατι νομιζω οτι μπερδευτηκα.....

Της εξετασεις Θρομβοφιλιας με αναλυτικες τιμες.Συνιθως λενε να κανουμε πακετο θρομβοφιλιας(τα 10 γονιδια),οπως εκανα και'γω χωρεις να ξερεις ποσο κανει η καθε μια.Εγω εκανα το πακετο θρομβοφιλας πριν 6 χρονια περειπου και ειχα δωσει σχεδον τα διπλα.Τωρα μπορεις να βρεις κατα πολυ φτινοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μία "συνάδελφο" στις ενέσεις:).

Εγώ ξεκίνησα πριν 10 μέρες τις innohep και έχω δοκιμάσει και κάθετα και πλάγια αλλά οι μελανίτσες είναι εκεί πάλι!:(

Έμένα το κυρίως πρόβλημα μου είναι ότι δυσκολεύομαι να βάλω μέσα στο δέρμα μου την ένεση, βρίσκω πολλή αντίσταση! Μόνο 2 φορές μπήκε εύκολα, τις υπόλοιπες τζίφος!

αχ...και εγω το παθαινω καμμια φορα!!

και ειναι τοοοοοσο απαισιο!!!!!

ειναι να βρεις την κλιση...πιο ξαπλωτα ισως???

βουτυρακι βαζεις για τις μελανιτσες??μηπως και....????

Την αντι-χα την κανω στο Αττικο Νοσοκομειο και κανει σχεδον 5 ευρο!:o

αα..πολυ ενδιαφερον!!!

κλεινεις ραντεβου??????


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ...και εγω το παθαινω καμμια φορα!!

και ειναι τοοοοοσο απαισιο!!!!!

ειναι να βρεις την κλιση...πιο ξαπλωτα ισως???

βουτυρακι βαζεις για τις μελανιτσες??μηπως και....????

αα..πολυ ενδιαφερον!!!

κλεινεις ραντεβου??????

Δεν κλεινω ραντεβου.Αιμολιψια γινεται στο Νοσοκομειο Λοιμοδον-Αγ.Βαρβαρα και παει ο ανδρας μου με το δειγμα στο Αττικο Νοσοκομειο μαζι με παραπεμπτικο .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Τις εξετάσεις θρομβοφιλίας τις έκανα με 250 ευρώ σε ιδιωτικό διαγνωστικό. Όποια ενδιαφέρεται, ας μου στείλει μνμ να της πώ ποιό.

καλησπερα κι απο εμενα.

κι εγω κοριτσια για τον πληρη ελεγχο (ολο το πακετο) εδωσα 260 ευρω σε ιδιωτικο στην Πανορμου.

τα μεγαλά ιδιωτικα μαιευτηρια βαρανε κατα κεφαλα με τις τιμες τους.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο εμενα.

κι εγω κοριτσια για τον πληρη ελεγχο (ολο το πακετο) εδωσα 260 ευρω σε ιδιωτικο στην Πανορμου.

τα μεγαλά ιδιωτικα μαιευτηρια βαρανε κατα κεφαλα με τις τιμες τους.

μια απο τα ιδια....μαλλον!:rolleyes:

κοριτσια ειμαι πολυ προβληματισμενη...

στις εξετασεις μου βγηκε διπλη ετεροζυγωτια στην ομοκυστεινη και ομοζυγια σε μια θεση που εχει σχεση με το ινωδογονο τελοσπαντων...(και σε αλλες αλλα αυτες ειναι οι πιο "βαρυες" να το πω ετσι)

προχθες αλλαξα γιατρο.

Εχω διαβασει πολλα για αυτον στο parents και απο οσο εχω καταλαβει ειναι πολυ καλος επιστημονας και μαλιστα εχει πειρα και σε πιο δυσκολες κυησεις.

Μου ειπε οτι κατα την γνωμη του οι θεσεις στις οποιες εχω τις μεταλλαξεις δεν δικαιολογουν αντιπηκτικες.

Με εστειλε σε μια αιματολογο στο Αλεξανδρας μεσα και μου ειπε οτι το πιθανοτερο η ιδια θα μου τις κοψει...απο εκει και περα μου λεει μη τις κοβεις αν δεν το συζητησουμε και μαζι...

Ξερω μου λεει οτι θα το εχεις συνεχως στο μυαλο σου και θα σε πιανει αγχος μην τυχον κανεις κακο που δεν τις παιρνεις.

Την ιδιωτικη αιματολογο που παω την ξερει πολυ καλα και μαλιστα μου ειπε:"θες να σε στειλω σε αιματολογο που δινει ενεσεις ακομα και στην μανα της ή θες να σε στειλω σε αιματολογο του Αλεξανδρας που θα σου πει κοφτες?"οταν του ειπα πια αιματολογος με παρακολουθει..μου λεει "ε σε αυτη θα σε εστελνα"...δεν υπαρχει περιπτωση να φυγει εγκυος απο εκει και να μην παρει ενεσεις!

παρενεργειες μου ειπε δεν εχουν...εκτος απο..

α)μπορει να δημιουργησουν ελαφρυα οστεοπορωση:shock:

β)δινεις στον γιατρο πατημα να σου κανει καισαρικη και ειναι κριμα...

το πιθανοτερο ειναι η αιματολογος του Αλεξανδρας να μου πει να τις κοψω...

εγω φοβαμαι ομως...


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μια απο τα ιδια....μαλλον!:rolleyes:

κοριτσια ειμαι πολυ προβληματισμενη...

στις εξετασεις μου βγηκε διπλη ετεροζυγωτια στην ομοκυστεινη και ομοζυγια σε μια θεση που εχει σχεση με το ινωδογονο τελοσπαντων...(και σε αλλες αλλα αυτες ειναι οι πιο "βαρυες" να το πω ετσι)

προχθες αλλαξα γιατρο.

Εχω διαβασει πολλα για αυτον στο parents και απο οσο εχω καταλαβει ειναι πολυ καλος επιστημονας και μαλιστα εχει πειρα και σε πιο δυσκολες κυησεις.

Μου ειπε οτι κατα την γνωμη του οι θεσεις στις οποιες εχω τις μεταλλαξεις δεν δικαιολογουν αντιπηκτικες.

Με εστειλε σε μια αιματολογο στο Αλεξανδρας μεσα και μου ειπε οτι το πιθανοτερο η ιδια θα μου τις κοψει...απο εκει και περα μου λεει μη τις κοβεις αν δεν το συζητησουμε και μαζι...

Ξερω μου λεει οτι θα το εχεις συνεχως στο μυαλο σου και θα σε πιανει αγχος μην τυχον κανεις κακο που δεν τις παιρνεις.

Την ιδιωτικη αιματολογο που παω την ξερει πολυ καλα και μαλιστα μου ειπε:"θες να σε στειλω σε αιματολογο που δινει ενεσεις ακομα και στην μανα της ή θες να σε στειλω σε αιματολογο του Αλεξανδρας που θα σου πει κοφτες?"οταν του ειπα πια αιματολογος με παρακολουθει..μου λεει "ε σε αυτη θα σε εστελνα"...δεν υπαρχει περιπτωση να φυγει εγκυος απο εκει και να μην παρει ενεσεις!

παρενεργειες μου ειπε δεν εχουν...εκτος απο..

α)μπορει να δημιουργησουν ελαφρυα οστεοπορωση:shock:

β)δινεις στον γιατρο πατημα να σου κανει καισαρικη και ειναι κριμα...

το πιθανοτερο ειναι η αιματολογος του Αλεξανδρας να μου πει να τις κοψω...

εγω φοβαμαι ομως...

κοριτσακι μου σκεψου καλα τι θα κανεις και αν χρειαζεται παρε και αλλη γνωμη......μην αφησεις το θεμα στην τυχη του......

κι αν θες τη δικη μου ταπεινη γνωμη , απο τη στιγμη που υπαρχει θεμα θρομβοφιλιας τοτε να κανεις και τις ενεσεις.....αρμοδια δεν ειμαι για συμβουλες....αλλα θα μπορουσες να κοιμασαι υσηχη αν σταματησεις τις ενεσεις???? δεν νομιζω......

τι να σου πω????? ρωτα και αλλον αιματολογο αν χρειαστει......


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα.

Ξανά. Επαναφέρω το θέμα.

Λοιπόν με λένε γεωργία δεν είμαι έγκυος. Ήμουν αλλά και της δύο φορές τα έχασα.

Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα θρομβοφιλιας τα οποία είναι

Παράγοντας ΧΊΙ (μετάλλαξη-V34L) nl/mt(ετεροζυγό)

MTHFR(μετάλλαξη Ομοκυστεινης C677Tκαι A1298C) και στα δύο ετεροζυγη

Και μετατρέπτικο ένζυμο αγγείοτενσινης(ACE/ID) del/del

Μέχρι να πάω σε αιματολογο μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας,εάν καμία είχε τα ίδια αποτελέσματα,και εάν σχετίζονται αυτές οι μεταλλάξεις με της αποβολές.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...
πρίν από 13 λεπτά , sofia13 είπε:

καλησπερα!εχει καποια κοπελα εμπειρια για τον παραγοντα mthfr a1298c;;βρεθηκε στις εξετασεις θρομβοφιλιας μεταλλαξη στον συγκεκριμενο παραγοντα..ομοζυγοτια..ευχαριστω..

εγω εχω ετεροζυγωτης σε ενα παραγοντα MTHFR. θα μιλησεις με τον γυναικολογο σου κ θα σου πει. εγω για αυτη την ετεροζυγωτια κανω ενεσουλες ηπαρινης σε ολη την εγκυμοσυνη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...