Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


danai*

Recommended Posts

Να το ψαξεις μην το αφηνεις..πρωτα απ ολα για την υγεια σου..το μωρακι θα ρθει μην στεναχωριεσαι...

Αν και η θρομβοφιλια επηρεαζει και την εμφυτευση του εμβρυου!!!

Καλο ειναι να το κοιταξεις

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!Ναι θα το ψάξω..αφού μου μπηκε η έγνοια πρέπει να την βγάλω..


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βασικά ναι..δεν ήξερα όμως πόσο ακριβές είναι..

εχώ ένα μικρό πρόβλημα με τη καρδία μου και συχνά παίρνω ασπιρίνη..έχει πάνω από 2 χρόνια που προσπαθούμε για παιδάκι αλλά δν έρχεται..και μου μπήκε η ιδέα ότι μπορεί να έχω..

δεν έχω αναφέρει στο γιατρό μου ακόμη την ανησυχία μου

ναι καλο ειναι να την κανεις αφου εχεις και το προβλημα με την καρδια σου. και αν το πεις στον γιατρο σου ειμαι σιγουρη οτι κι εκεινος να την κανεις θα σου πει.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δωρα μου, καλο ειναι να πας να ρωτησεις. και παρε τον αιματολογο σου ή τον γυναικολογο σου για να σου πει με ποιες θα ξεκινησεις. clexane? innohep? και των ποσων...0,20 0,40 0,60? ρωτησε τα ααυτα να τα ξερεις.

και δες το ακομα και τωρα αν μπορεις.

εμενα ο αιματολογος ξερεις τι μου ειπε? με την υποψια μου λεει οτι εισαι εγκυος θα ξεκινησεις ενεσεις. δεν θα περιμενεις να βγει η χοριακη....αυτα ακριβως ηταν τα λογια του. οποτε φαντασου ποσο σημαντικο ειναι.

παρε τον γιατρο σου , ρωτησε τον ποιες θα κανεις και τρεχα στο φαρμακειο.

Επειδη εχω απλη προδιαθεση γι αυτο δεν ανησυχησα!!!

Κι εμενα μου ειπε με την υποψια πως ειμαι να παω στο ιατρειο να μου πει τι θα κανω...

Οποτε το τεστ αν το κανω θα δειξει;


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!Ναι θα το ψάξω..αφού μου μπηκε η έγνοια πρέπει να την βγάλω..

Μπραβο κοπελα μου...καλο ειναι να γνωριζεις για να μπορεις να το αντιμετωπισεις

Ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι καλο ειναι να την κανεις αφου εχεις και το προβλημα με την καρδια σου. και αν το πεις στον γιατρο σου ειμαι σιγουρη οτι κι εκεινος να την κανεις θα σου πει.

ναι δεν θα το αμελήσω..αυτές τις μέρες θα πάω..να ξεπερδεύω και με αυτό το θέμα..


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο κοπελα μου...καλο ειναι να γνωριζεις για να μπορεις να το αντιμετωπισεις

Ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην

ευχαριστώ μακάρι..

και σε σένα εύχομαι να είναι θετικό το τεστ!!!


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω απλη προδιαθεση γι αυτο δεν ανησυχησα!!!

Κι εμενα μου ειπε με την υποψια πως ειμαι να παω στο ιατρειο να μου πει τι θα κανω...

Οποτε το τεστ αν το κανω θα δειξει;

ποιο τεστ εχεις?

μωρε καντο χαλαλι δεν πειραζει.....αν και να σου πω την αληθεια μου δεν τα πολυ εμπιστευομαι. αλλα αφου εχεις ηδη καθυστερηση καντο......αντε περιμενουμε........φφφφφφ καλε αγχωθηκα ......!!!!!


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

ποιο τεστ εχεις?

μωρε καντο χαλαλι δεν πειραζει.....αν και να σου πω την αληθεια μου δεν τα πολυ εμπιστευομαι. αλλα αφου εχεις ηδη καθυστερηση καντο......αντε περιμενουμε........φφφφφφ καλε αγχωθηκα ......!!!!!

Δεν εχω καποιο ελεγα για το πρωι..βρε λες να δειξει αν το κανω το απογευμα;

Επειδη λενε με πρωινα ουρα γι αυτο....


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καποιο ελεγα για το πρωι..βρε λες να δειξει αν το κανω το απογευμα;

Επειδη λενε με πρωινα ουρα γι αυτο....

τα πρωινα ουρα εχουν περισσοτερη ποσοτητα γοναδοτροπινης, γι'αυτο λενε οτι ειναι καλυτερο να γινεται το τεστ πρωι . εγω θα το εκανα και οτι εβγαινε.......


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα πρωινα ουρα εχουν περισσοτερη ποσοτητα γοναδοτροπινης, γι'αυτο λενε οτι ειναι καλυτερο να γινεται το τεστ πρωι . εγω θα το εκανα και οτι εβγαινε.......

θες καλυτερα να παρεις ενα τηλεφωνο τον γιατρο σου....????? πεστου οτι εχεις καθυστερηση ...εξηγησε του την κατασταση και αποφασιζεται μαζι τι να κανεις.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δωρα μου να το κανεις το τεστ!

και βασικα μη σου πω χοριακη καλυτερα δεν ειναι να κανουμε λαθη τετοιες ωρες!

tinkerbell με το καλο να μπεις και εσυ σε μια σειρα και να ειναι ολες οι εξετασεις σου τελειες!!!

εγω παλι μπερδευτηκα......

διπλη ετεροζυγωτια σε ομοκυστεινη αλλα ομοκυστεινη εχω 6,2 δηλαδη εντος φυσιολογικων τιμων!

θα παρω τον γιατρο αποψε να δω τι θα μου πει...

θα τις κανω τις ενεσεις ή θα την τσεκαρουμε και βλεπουμε?

πφφφφφφφφφφφ........

παντως εμενα δεν μου ειπε τις clexane μου ειπε καποιες αλλες που δεν ειχα ξανακουσει τις ivor 2500


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δωρα μου να το κανεις το τεστ!

και βασικα μη σου πω χοριακη καλυτερα δεν ειναι να κανουμε λαθη τετοιες ωρες!

tinkerbell με το καλο να μπεις και εσυ σε μια σειρα και να ειναι ολες οι εξετασεις σου τελειες!!!

εγω παλι μπερδευτηκα......

διπλη ετεροζυγωτια σε ομοκυστεινη αλλα ομοκυστεινη εχω 6,2 δηλαδη εντος φυσιολογικων τιμων!

θα παρω τον γιατρο αποψε να δω τι θα μου πει...

θα τις κανω τις ενεσεις ή θα την τσεκαρουμε και βλεπουμε?

πφφφφφφφφφφφ........

παντως εμενα δεν μου ειπε τις clexane μου ειπε καποιες αλλες που δεν ειχα ξανακουσει τις ivor 2500

στην MTHFR C677T(μεταλλαξη ομοκυστεινης) και στην MTHFR A1298C τι αποτελεσμα εχεις???? με μοναδες??? γιατι εμενα δεν εχει φυσιολογικες τιμες....πχ απο 1-20....εχει μονο απαντηση...ετεροζυγωτια και στα δυο. το 6,2 που στο δινει σαν αποτελεσμα?


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

στην MTHFR C677T(μεταλλαξη ομοκυστεινης) και στην MTHFR A1298C τι αποτελεσμα εχεις???? με μοναδες??? γιατι εμενα δεν εχει φυσιολογικες τιμες....πχ απο 1-20....εχει μονο απαντηση...ετεροζυγωτια και στα δυο. το 6,2 που στο δινει σαν αποτελεσμα?

εκανα αλλη εξεταση εχθες....εξεταση ομοκυστεινης που δινει την τιμη.

τοσο τρυπημα τον τελευταιο καιρο.....σουρωτηρι εχω καταντησει!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δωρα μου να το κανεις το τεστ!

και βασικα μη σου πω χοριακη καλυτερα δεν ειναι να κανουμε λαθη τετοιες ωρες!

tinkerbell με το καλο να μπεις και εσυ σε μια σειρα και να ειναι ολες οι εξετασεις σου τελειες!!!

εγω παλι μπερδευτηκα......

διπλη ετεροζυγωτια σε ομοκυστεινη αλλα ομοκυστεινη εχω 6,2 δηλαδη εντος φυσιολογικων τιμων!

θα παρω τον γιατρο αποψε να δω τι θα μου πει...

θα τις κανω τις ενεσεις ή θα την τσεκαρουμε και βλεπουμε?

πφφφφφφφφφφφ........

παντως εμενα δεν μου ειπε τις clexane μου ειπε καποιες αλλες που δεν ειχα ξανακουσει τις ivor 2500

Πηγα για χοριακη...Πηρα το γιατρο μου και μου ειπε να κανω αμεσα!!!

Λογω θρομβοφιλιας δεν πρεπει ν αφηνουμε τις μερες να περνανε..ετσι μου ειπε

Ειχατε δικιο..σας ευχαριστω πολυ

Αμεσως μετα την συζητηση που ειχαμε τον πηρα τηλ και με εστειλε για χοριακη...Αν εισαι μου ειπε πρεπει να κανουμε ηπαρινες!!!

Δεν με αγχωνει αν θα ειμαι η οχι παντως..αν οχι τον αλλο μηνα απλα απο δω και περα θα ξερω πως τα τεστ δεν ειναι για μενα

Για μας γενικοτερα κοριτσια που εχουμε αυτο το θεματακι με το αιμα!!!!

Μαλλον δεν ειστε εδω απλα σας ενημερωνω

φιλουρες


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...