Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


danai*

Recommended Posts

εχω ακριβως τα ιδια συμπτωματα οπως ειχα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου. ενω περιμενω περιοδο σε 6 μερες απο προχτες το βραδυ εχω τσιμπηματακια στην αριστερη πλευρα χαμηλα. απο την αριστερη ωοθηκη ειχα και ωορρηξια .ελαφριας μορφης πονους σαν τησ περιοδου και ευαισθητο στηθος .

ετσι και στην προηγουμενη μου εγκυμοσυνη, ειχαν ξεκινησει πονακια μια εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο.

πιστευω να μην ειναι καινουργια καμωματα του κυκλου μου αυτα. μετα την επεμβατικη υστεροσκοπηση που εκανα ειχα μια ανωμαλια ως προς τις ημερες του κυκλου.

αχχχχχ υπομονη και σε λιγες μερες θα ξερω.

οι ενεσεις πονανε? εσυ μονη σου τις κανεις ή στις κανει αλλος? εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι θα ξεκινησω με κλεξαν των 40.

Αντε Γιαννα μου με το καλό το θετικό λοιπόν!

Τώρα είναι η πιο άχαρη περίοδος....αυτές οι μέρες πριν το τεστ δεν περνάνε με τίποτα!

Τις ενέσεις έλεγα ότι θα μου τις κάνει ο άντρας μου.

Οταν λοιπόν ξύπνησα και ήταν να κάνω την πρώτη σκέφτηκα ότι πρέπει να το πάρω απόφαση μιας και θα γίνουμε αυτοκολλητες και την έκανα μόνη μου.

Κοίταξε είναι λίγο ανατριχιαστικό...αλλά δεν πονάει..ειδικά αν βρεις τον τροπο που σε βολεύει!

Τσουζει λίγο το φάρμακο αλλά όχι να μην το αντεχεις!

Μέχρι στιγμής έχω μόνο μια μελανια(εκανα βλακεια εγω ομως)και τις κάνω δέκα μέρες.

Εχω βρει κόλπα...

1)κάθε βράδυ βάζω αμυγδαλέλαιο η baby oil στην κοιλιά πιο πολύ για το θέμα της ελαστικοτητας του δέρματος.ενα βράδυ δεν έβαλα οπότε την άλλη μέρα με πόνεσε παραπάνω.οποτε...απαραίτητο για μένα το λαδάκι!

2)να είσαι ξαπλωμενη!μια μέρα πήγα να την κάνω όρθια..ήταν όταν μελανιασα.

3)δεν τριβω μετά την ένεση το σημείο!ακομα και αν τσουζει απλά το ακουμπαω με βαμβάκι όχι τριψιμο.αυτο το τόνισε και η αιματολογος!

4)το καλύτερο....μετά το τσιμπηματάκι βάζω εκεί λίγο βούτυρο!δεν ξέρω αν έχει τύχει αλλα τέρμα και στο παραμικρό σημαδακι!

Αυτά είναι κολπακια διάφορα....περί του πως θα τις κανείς...θα σου πει ο γιατρός και θα σου πω και εγώ να ανταλλασουμε ιδέες!:tongue:


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αντε Γιαννα μου με το καλό το θετικό λοιπόν!

Τώρα είναι η πιο άχαρη περίοδος....αυτές οι μέρες πριν το τεστ δεν περνάνε με τίποτα!

Τις ενέσεις έλεγα ότι θα μου τις κάνει ο άντρας μου.

Οταν λοιπόν ξύπνησα και ήταν να κάνω την πρώτη σκέφτηκα ότι πρέπει να το πάρω απόφαση μιας και θα γίνουμε αυτοκολλητες και την έκανα μόνη μου.

Κοίταξε είναι λίγο ανατριχιαστικό...αλλά δεν πονάει..ειδικά αν βρεις τον τροπο που σε βολεύει!

Τσουζει λίγο το φάρμακο αλλά όχι να μην το αντεχεις!

Μέχρι στιγμής έχω μόνο μια μελανια(εκανα βλακεια εγω ομως)και τις κάνω δέκα μέρες.

Εχω βρει κόλπα...

1)κάθε βράδυ βάζω αμυγδαλέλαιο η baby oil στην κοιλιά πιο πολύ για το θέμα της ελαστικοτητας του δέρματος.ενα βράδυ δεν έβαλα οπότε την άλλη μέρα με πόνεσε παραπάνω.οποτε...απαραίτητο για μένα το λαδάκι!

2)να είσαι ξαπλωμενη!μια μέρα πήγα να την κάνω όρθια..ήταν όταν μελανιασα.

3)δεν τριβω μετά την ένεση το σημείο!ακομα και αν τσουζει απλά το ακουμπαω με βαμβάκι όχι τριψιμο.αυτο το τόνισε και η αιματολογος!

4)το καλύτερο....μετά το τσιμπηματάκι βάζω εκεί λίγο βούτυρο!δεν ξέρω αν έχει τύχει αλλα τέρμα και στο παραμικρό σημαδακι!

Αυτά είναι κολπακια διάφορα....περί του πως θα τις κανείς...θα σου πει ο γιατρός και θα σου πω και εγώ να ανταλλασουμε ιδέες!:tongue:

αχχχχχ χιλια ευχαριστω γιατρε μου....:D

οτι χρειαζομαι θα σε ρωταω αφου μου εδωσες και το ελευθερο......θα σε τρελανω στις ερωτησεις....χαχαχαχα. πολυ χρησιμες οι συμβουλες σου.

εσυ ποιες ενεσεις κανεις? αφου καταφερνεις βρε θηριο και τις κανεις μονη σου τι να πω? σου βγαζω το καπελο.....εγω δεν ξερω αν θα μπορεσω να το κανω......βεβαια στην αναγκη ξεχνας και φοβιες και τα παντα.....θα δειξει....!!!!


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχχχ χιλια ευχαριστω γιατρε μου....:D

οτι χρειαζομαι θα σε ρωταω αφου μου εδωσες και το ελευθερο......θα σε τρελανω στις ερωτησεις....χαχαχαχα. πολυ χρησιμες οι συμβουλες σου.

εσυ ποιες ενεσεις κανεις? αφου καταφερνεις βρε θηριο και τις κανεις μονη σου τι να πω? σου βγαζω το καπελο.....εγω δεν ξερω αν θα μπορεσω να το κανω......βεβαια στην αναγκη ξεχνας και φοβιες και τα παντα.....θα δειξει....!!!!

Τις innohep κάνω!

Και εγω μόνο που το σκεφτόμουν τα κλαμματα μου ερχόντουσαν!

Ειναι μια απόφαση...και επειδή κάποια στιγμή θα αναγκαστεις να την κάνεις μόνη σου καντη απο την αρχή να ξεμπερδευεις!

Ασε που ειναι γλυκητατες...πολύ μικρούλες!εγω νόμιζα οτι θα δω τίποτα θηρία!

Εδώ είμαι οτι θες ρώτα!!:tongue:

Μην μασάς!ολα για τα μωρά μας!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τις innohep κάνω!

Και εγω μόνο που το σκεφτόμουν τα κλαμματα μου ερχόντουσαν!

Ειναι μια απόφαση...και επειδή κάποια στιγμή θα αναγκαστεις να την κάνεις μόνη σου καντη απο την αρχή να ξεμπερδευεις!

Ασε που ειναι γλυκητατες...πολύ μικρούλες!εγω νόμιζα οτι θα δω τίποτα θηρία!

Εδώ είμαι οτι θες ρώτα!!:tongue:

Μην μασάς!ολα για τα μωρά μας!

αλλη μια ερωτηση και δεν ξανα ρωταω για σημερα τιποτα αλλο ....:oops::oops::oops:

τις ενεσεις τις κανεις πλαγιαστα?? εννοω εχουν κλιση ή ορθιες? πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω......


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση και δεν ξανα ρωταω για σημερα τιποτα αλλο ....:oops::oops::oops:

τις ενεσεις τις κανεις πλαγιαστα?? εννοω εχουν κλιση ή ορθιες? πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω......

Πιανεις με δυο δάκτυλα λιγο την κοιλιτσα σαν να θες να την τσιμπησεις..καταλαβαίνεις τι λέω ε?

Την ένεση δεν θα την βάζεις ευθεία...

Αλλα με κλίση περίπου 45 μοίρες...:tongue:


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιανεις με δυο δάκτυλα λιγο την κοιλιτσα σαν να θες να την τσιμπησεις..καταλαβαίνεις τι λέω ε?

Την ένεση δεν θα την βάζεις ευθεία...

Αλλα με κλίση περίπου 45 μοίρες...:tongue:

σε ευχαριστω για ολες τις απαντησεις σου.

νομιζω οτι με εχεις καλυψει απολυτα σε οτι απορια ειχα.

χιλια ευχαριστω


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.μπηκα κ γω στο κλαμπ των της θρομβοφιλιας.ειμαι στην 16η εβδομαδα.κανω καθημερινα κλεξαν των 4000.

γιαννα εμενα ο γιατρος μου μου ειπε η βελονα να ειναι σε ορθια σταση.η αδελφη μου που κανει κ αυτη ενεσεις κ εχει τον ιδιο γιατρο τις κανει με κλιση.ετσι κ αλλιως ,την 1η ενεση την κανεις παρουσια του γιατρου σου ο οποιος και θα σε καθοδηγησει.

να σας ρωτησω ρε κοριτσια,με τις μελανιες τι κανετε,εγω εχω γεμισει απο τη μια πλευρα και κανω συνεχεια απο την αλλη.υπαρχει προβλημα οταν κανεις συνεχεια απο τη μια πλευρα;


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.μπηκα κ γω στο κλαμπ των της θρομβοφιλιας.ειμαι στην 16η εβδομαδα.κανω καθημερινα κλεξαν των 4000.

γιαννα εμενα ο γιατρος μου μου ειπε η βελονα να ειναι σε ορθια σταση.η αδελφη μου που κανει κ αυτη ενεσεις κ εχει τον ιδιο γιατρο τις κανει με κλιση.ετσι κ αλλιως ,την 1η ενεση την κανεις παρουσια του γιατρου σου ο οποιος και θα σε καθοδηγησει.

να σας ρωτησω ρε κοριτσια,με τις μελανιες τι κανετε,εγω εχω γεμισει απο τη μια πλευρα και κανω συνεχεια απο την αλλη.υπαρχει προβλημα οταν κανεις συνεχεια απο τη μια πλευρα;

καλησπερα geni μου. εγω δεν μπορω να σε βοηθησω με τις μελανιες γιατι ακομα δεν εχω ξεκινησει ενεσουλες. παντως απο τα λιγα που ξερω και εχω διαβασει, λενε οτι καλο ειναι η ενεση να γινεται 3 δαχτυλα περιμετρικα του αφαλου και οχι συνεχεια στο ιδιο σημειο. θα γνωριζει ομως καλυτερα η γλυκια μας mummytobe.

οσο για εμενα, σιγουρα οταν μαθω τα ευχαριστα θα παω να μου κανουν την πρωτη στο κεντρο υγειας που εχουμε εδω (Σαντορινη) ωστε να μου δειξουν και πως γινονται καιθα μιλησωκαι με τον γυναικολογο μουπου ειναι στην Αθηνα αν εχει να μου δωσει και αυτος καποια συμβουλη.

παντως βρε κοριτσια πρεπει να υπαρχει θεμα με τις ενεσεις, σωστα? εγω βρηκα 10 κουτια απο καλαματα μεσω συγγενη φιλης μου, αλλα 7 κουτια απο Αθηνα απο 2 ξεχωριστα φαρμακαεια. εσας σας εχουν ενημερωσει για ελλειψης???


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

τα αποτελεσματα των εξετασεων για αντι-χα ποσο καιρο κανουν να βγουν?

τα δικαιολογει ο εοπυυ?

εγω θα χρειστει να κανω για : anti-xa , αιμοπεταλλιων, και αντιφοσφωλιπιδικων αντισωματων. εχετε καμια ιδεα ποσο περιπου κοστιζουν?


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.μπηκα κ γω στο κλαμπ των της θρομβοφιλιας.ειμαι στην 16η εβδομαδα.κανω καθημερινα κλεξαν των 4000.

γιαννα εμενα ο γιατρος μου μου ειπε η βελονα να ειναι σε ορθια σταση.η αδελφη μου που κανει κ αυτη ενεσεις κ εχει τον ιδιο γιατρο τις κανει με κλιση.ετσι κ αλλιως ,την 1η ενεση την κανεις παρουσια του γιατρου σου ο οποιος και θα σε καθοδηγησει.

να σας ρωτησω ρε κοριτσια,με τις μελανιες τι κανετε,εγω εχω γεμισει απο τη μια πλευρα και κανω συνεχεια απο την αλλη.υπαρχει προβλημα οταν κανεις συνεχεια απο τη μια πλευρα;

Νομίζω θέλει εναλλάξ...μια απο τη μια μια απο την άλλη...κάπου είχα διαβάσει οτι πρέπει να πηγαίνουν κυκλικό όπως οι δείκτες του ρολογιού.

Ομως πάνω και κάτω απο τον αφαλό δεν μου είπε η αιματολογος μου να κάνω.

Οσο για τις μελανιες δοκίμασε βούτυρο....μετα την ένεση στο σημείο και το σημαντικότερο ΜΗΝ ΤΡΙΒΕΙΣ!οσο και αν τσουζει!

Επίσης μια μελανια που έκανα την έκανα όταν έκανα την ένεση όρθια και οχι ξαπλωμενη!:confused:

τα αποτελεσματα των εξετασεων για αντι-χα ποσο καιρο κανουν να βγουν?

τα δικαιολογει ο εοπυυ?

εγω θα χρειστει να κανω για : anti-xa , αιμοπεταλλιων, και αντιφοσφωλιπιδικων αντισωματων. εχετε καμια ιδεα ποσο περιπου κοστιζουν?

Δεν εχω ιδέα....το μονο που ξερω ειναι οτι την αντί-χα εχω την αίσθηση οτι την πληρώνουμε κανονικά και εχει κανενα 30 αρι μέσο όρο!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν εχω ιδέα....το μονο που ξερω ειναι οτι την αντί-χα εχω την αίσθηση οτι την πληρώνουμε κανονικά και εχει κανενα 30 αρι μέσο όρο!

δεν σου εχει πει ο γιατρος σου να την κανεις την εξεταση αντι-χα? εμενα μου ειπε οτι θα την ξεκινησω απο την 6η κιολας εβδομαδα και θα την επαναλαμβανω καθε τοσο.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν σου εχει πει ο γιατρος σου να την κανεις την εξεταση αντι-χα? εμενα μου ειπε οτι θα την ξεκινησω απο την 6η κιολας εβδομαδα και θα την επαναλαμβανω καθε τοσο.

Ενα μήνα μετα την πρώτη ένεση μου είπε.

Και μετα μια φορα τον μήνα.


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

mammytobe εχεις δικιο για το βουτυρο.εβαλα σε μια μελανια που ειχα κανει πριν ενα μηνα και τωρα η μιση και παραπανω εφυγε.

οσο για το τριψιμο το ξερω οτι δεν κανει καν να ακουμπας εκει που εκανες την ενεση.

εγω σχεδον παντα ξαπλωμενη τις κανω.αν και τον τελευταιο καιρο ξαπλωνω στην πλατη του καναπε και τις κανω γιατι ετσι δεν με ποναει πολυ.


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μία "συνάδελφο" στις ενέσεις:).

Εγώ ξεκίνησα πριν 10 μέρες τις innohep και έχω δοκιμάσει και κάθετα και πλάγια αλλά οι μελανίτσες είναι εκεί πάλι!:(

Έμένα το κυρίως πρόβλημα μου είναι ότι δυσκολεύομαι να βάλω μέσα στο δέρμα μου την ένεση, βρίσκω πολλή αντίσταση! Μόνο 2 φορές μπήκε εύκολα, τις υπόλοιπες τζίφος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μία "συνάδελφο" στις ενέσεις:).

Εγώ ξεκίνησα πριν 10 μέρες τις innohep και έχω δοκιμάσει και κάθετα και πλάγια αλλά οι μελανίτσες είναι εκεί πάλι!:(

Έμένα το κυρίως πρόβλημα μου είναι ότι δυσκολεύομαι να βάλω μέσα στο δέρμα μου την ένεση, βρίσκω πολλή αντίσταση! Μόνο 2 φορές μπήκε εύκολα, τις υπόλοιπες τζίφος!

Αλλαξε μερια οταν βλεπεις οτι δεν μπαινει η ενεσουλα και προσπαθεισε με βθειες ανασες να εισαι χαλαρη οταν ειναι να κανεις ενεσουλα.:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...