Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

The Café Au Lait !!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα Νατάσα,

Να σου ζήσει ο παίδαρος και .... σιδερένιοι.

Και εγώ θηλάζω αποκλειστικά αλλά όχι χωρίς προβλήματα... ακόμα με δαγκώνει!!!!!

Τί να κάνω.... υπομονή.

Τον πρώτο μου τον θήλαζα μέχρι 11 μηνών, με δάγκωνε τόσο πόλυ που μάτονα, έκανα υπομονή, αλλα δεν άντεξα, έυχομαι ο δικός σταματήσει γιατι είναι φρίκη.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον πρώτο μου τον θήλαζα μέχρι 11 μηνών, με δάγκωνε τόσο πόλυ που μάτονα, έκανα υπομονή, αλλα δεν άντεξα, έυχομαι ο δικός σταματήσει γιατι είναι φρίκη.

Σε δάγκωνε 11 μήνες????????????!!!!!!!!!!!!!!!

Χαράς την υπομονή σου. Εγώ δεν ξέρω αν θα αντέξω, μέρα - μέρα το πάω και ανυπομονώ να μπουν οι τροφές!!!!

Ελπίζω τώρα να μην σε δαγκώνει το δεύτερο, ε?


IxBZp3.png

Link to comment
Share on other sites

με τα δαγκώματα, ξέρετε τι πρέπει να κάνετε?? Βγάζετε το μωρό από τη θηλή και με αυστηρό ύφος του λέτε "η μαμά πονάει όταν το κάνεις αυτό"..μια-δυο-τρεις θα μάθει. Αρκεί να τον βγάζετε αμέσως (χρησιμοποιώντας το μικρό σας δαχτυλάκι).

Αν τα δαγκώματα είναι λόγω δοντιών, του δίνετε ένα μασητικό να δαγκώσει (κατά προτίμηση ελαφρώς παγωμένο).


ZIPWp2.pngCCPvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Τί τα λέτε βρε κορίτσια για την λίλια, θελω να την ξεχάσω αυτήν την ταινία, δεν κοιμήθηκα εκείνο το βράδυ...

Για την δυσκοιλιότητα εμένα βοηθάει πολύ να της κάνω το γνωστό μασάζ, το οποίο ανατομικά πάει κάπως έτσι:

Κοιτώντας την κοιλια, από αριστερά κάτω (εκεί που είναι η σκωληκοειδής απόφυση) πας προς τα πάνω μέχρι κάτω από τα πλευρά, μετά πας προς δεξιά μέχρι κάτω από τα άλλα πλευρά και μετά προς τα κάτω. Έχεις σχηματήσει δλδ ένα Π. Όταν φτάσεις κάτω (στο δεξί μέρος λεκάνης) δλδ απέναντι από όπου ξεκίνησες πας προς το κέντρο πάντα όμως σε εκείνο το ύψος. Θεωρητικά έχεις πάει γύρω γύρω από τον αφαλό. Ολο αυτό με μικρές κυκλικές κινήσεις, σπρώχνοντας ελαφρά προς την κατεύθυνση που πας... Τελειώνοντας το κρατάς αγκαλιά και του διπλώνεις τα πόδια λίγο, εαν το έχεις κάνει όλο αυτό σίγουρα θα βγάλει αέρια και μάλλον μετά από λιγο θα πάει κιόλας... :tongue:

Οπως σας περιέγραψα ακολουθείτε την σωστή πορεία του εντερου, οπότε βοηθάτε την αποβολή τους...

Επίσης βοηθάει και το ρεικι..:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Επεξεργάστηκαν by felinidoc

VQHBp3.png2ZWhp3.png

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.

Link to comment
Share on other sites

με τα δαγκώματα, ξέρετε τι πρέπει να κάνετε?? Βγάζετε το μωρό από τη θηλή και με αυστηρό ύφος του λέτε "η μαμά πονάει όταν το κάνεις αυτό"..μια-δυο-τρεις θα μάθει. Αρκεί να τον βγάζετε αμέσως (χρησιμοποιώντας το μικρό σας δαχτυλάκι).

Αν τα δαγκώματα είναι λόγω δοντιών, του δίνετε ένα μασητικό να δαγκώσει (κατά προτίμηση ελαφρώς παγωμένο).

Μπαααα

Το έχω κάνει αλλά δε φαίνεται να το καταλαβαίνει.

Δεν νομίζω να είναι τα δοντάκια της.

Το πιο πιθανό είναι να κάνω κάτι εγώ λάθος και να μην μπορώ να το εντοπίσω.

Τί να πω, μακάρι να το απολαμβανα όπως παλιότερα... δεν θα τις ξεχάσαω εκείνες τις στιγμές... ίσως ήταν οι πιο όμορφες της ζωής μου.... σνιφ.


IxBZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με τα δαγκώματα, ξέρετε τι πρέπει να κάνετε?? Βγάζετε το μωρό από τη θηλή και με αυστηρό ύφος του λέτε "η μαμά πονάει όταν το κάνεις αυτό"..μια-δυο-τρεις θα μάθει. Αρκεί να τον βγάζετε αμέσως (χρησιμοποιώντας το μικρό σας δαχτυλάκι).

Αν τα δαγκώματα είναι λόγω δοντιών, του δίνετε ένα μασητικό να δαγκώσει (κατά προτίμηση ελαφρώς παγωμένο).

Με δάγκωνε τους 3 τελευταίους μήνες, και πάντα το βράδυ στον ύπνο του τι να τον έλεγα το κακομοίρη, τέλος πάντον και 11 μήνες μια χαρά ήταν.....................


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα... σήμερα θα πλακώσω τον μικρό σε ακτινίδια και χαμομήλια με μελάκι και δαμάσκηνα... αν τα θελει βέβαια όλα αυτά και βλέπουμε.

Εντομεταξύ εχθές το βράδυ με έπιασε άλλη ψυχασθένεια ότι ο μικρός ότι απο την άνοιξη δεν έχει αλλάξει νούμερο στα ρουχαλάκια. Δεν νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα εεε; Ο γιατρός μου είπε θα το παρακολουθήσουμε με εξάμηνη μέτρησει. Εντάξει λογικά δεν είναι κάτι αλλά με πιασε ένα μικρό άγχος. Ξέρετε τώρα λίγο οι ορμόνες, λίγο ότι είμαι ψυχάκι... η μέρα, τα λόγια του παπα... λογω της ημεραααααας :)

Link to comment
Share on other sites

Μερεεεεεεεεες

Ρε κοριτσιαααααααα...

τι μου το θυμησατε το λιλια για πάντα???

Εγώ στη σκηνη που λέτε δεν άντεξα, σηκωθηκα κ εφυγα για λίγο....

ελεος... κ το χειρότερο είναι πως δεν ήταν τραβηγμενο σεναριο αλλά πραγματικοτητα για πολυ κοσμο....

αχ βαχ πρωι-πρωι...

Λοιπόν μπορώ μα αλλαξω το νικ μου σαν ''Ορέστης Μακρης'' κ της ντουντους σαν ''μεθούας''...

Ρε παιδια εμενα μου είχε πει κ η συμβουλος οτι ενα κρασακι δεν πειράζει κ μαλιστα τοτε η ντουντου ήταν εξι μηνών.....

Εγώ σε καποια φαση έπινα ενα λικερακι καθε μερα:oops::oops::oops:

Χτες βραδυ η ντουντου με εβαλε για υπνο στις δεκα!!!Με πηρε ο υπνος ενω τη θηλαζα....

Μυρτω επίσης κορυφαιο θα ειναι να τους τραγουδήσει ''ειμαι οκτω κ κανω μπαφ&.''........

Καλώς τις πιο καινουριες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα... σήμερα θα πλακώσω τον μικρό σε ακτινίδια και χαμομήλια με μελάκι και δαμάσκηνα... αν τα θελει βέβαια όλα αυτά και βλέπουμε.

Εντομεταξύ εχθές το βράδυ με έπιασε άλλη ψυχασθένεια ότι ο μικρός ότι απο την άνοιξη δεν έχει αλλάξει νούμερο στα ρουχαλάκια. Δεν νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα εεε; Ο γιατρός μου είπε θα το παρακολουθήσουμε με εξάμηνη μέτρησει. Εντάξει λογικά δεν είναι κάατι είμαι ψυχάκι... η μέρα, τα λόγια του παπα... λογω της ημεραααααας :)

χμμμμμμμμμ

δεν θα ηθελα να ημουν παρουσα οταν θα τα κανει τελικα.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...