Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Sandykou είπε:

Να σου ζησει η κορουλα σου! Θα μιλησω με το γιατρο μου και θα δω τι θσ προτεινει!

Κι εγω το Φεβρουαριο ειχα πσλλινδρομη εγκυμοσυνη.. οποτε μσζι πσμε.. γιατι δεν εχει πεσει η χοριακη σου, τι σημαινει αυτο;

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου, σύντομα και στις δικές σου /σας χαρές!

Ενα τυχερο εμβρυακι χρειάζεται για να γινετε μανουλες! Και ταπεινή μου γνωμη, το εχω ξαναπει και θα το πω ξανά και ξανά, η ζωη δεν χωραει σε αριθμούς και στατιστικες. Εμεινα 3 φορές εγκυος σε πολυ νεαρότερη ηλικια, οι πιθανοτητες δεν ηταν με το μέρος μου, τουλάχιστον ηλικιακα;;; Και ομως, παιδι δεν έκανα. Και εχω τωρα το μωρο μου κόντρα στις στατιστικες σε ηλικια 40++ 

Φυσικά και είναι πολυπαραγοντικο.... Καταλληλος γιατρός, καταλληλο πρωτοκολλο, και και και.... Όμως ειναι και τι αποφασίζετε απο άνωθεν και εκει και αν δεν χωράνε ανθρωπινοι υπολογισμοί! 

Καλη επιτυχια κορίτσια, keep going! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 hours ago, Luckystars said:

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου, σύντομα και στις δικές σου /σας χαρές!

Ενα τυχερο εμβρυακι χρειάζεται για να γινετε μανουλες! Και ταπεινή μου γνωμη, το εχω ξαναπει και θα το πω ξανά και ξανά, η ζωη δεν χωραει σε αριθμούς και στατιστικες. Εμεινα 3 φορές εγκυος σε πολυ νεαρότερη ηλικια, οι πιθανοτητες δεν ηταν με το μέρος μου, τουλάχιστον ηλικιακα;;; Και ομως, παιδι δεν έκανα. Και εχω τωρα το μωρο μου κόντρα στις στατιστικες σε ηλικια 40++ 

Φυσικά και είναι πολυπαραγοντικο.... Καταλληλος γιατρός, καταλληλο πρωτοκολλο, και και και.... Όμως ειναι και τι αποφασίζετε απο άνωθεν και εκει και αν δεν χωράνε ανθρωπινοι υπολογισμοί! 

Καλη επιτυχια κορίτσια, keep going! 

Καλο μηνα και να δωσεις ενα μεγαλι φιλι στο μωρσκι σου απο μενα! Ειδες τελικα δεν εινσι ολα κουτακια και λογικη..εκει ελπιζω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ας μπω κ σε αυτη την παρέα που μου ταιριαζει κ ηλικιακά! έκανα ορμόνες σήμερα, 2η μερα περιόδου κ έπαθα σοκ απο την τιμη της οιστραδιολης, 760!!! τετοια τιμη δεν είχα ουτε με τις ενέσεις της διέγερσης, δηλ έλεος. Μου ειπε ο γιατρός οτι προφανώς εχω κύστη αλλα με τετοια τιμη πρέπει να ειναι μπαλόνι οχι απλή κύστη!!! έχετε παρόμοια εμπειρία; κύστες είχα πολλές φορές στο παρελθόν που έφευγαν με αντισσυληπτικα αλλα η E2 ειχε φτάσει 150 2η μερα οχι 800, έλεος! Φοβάμαι τι θα δει στον υπέρηχο 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Moana said:

Καλησπέρα κορίτσια, ας μπω κ σε αυτη την παρέα που μου ταιριαζει κ ηλικιακά! έκανα ορμόνες σήμερα, 2η μερα περιόδου κ έπαθα σοκ απο την τιμη της οιστραδιολης, 760!!! τετοια τιμη δεν είχα ουτε με τις ενέσεις της διέγερσης, δηλ έλεος. Μου ειπε ο γιατρός οτι προφανώς εχω κύστη αλλα με τετοια τιμη πρέπει να ειναι μπαλόνι οχι απλή κύστη!!! έχετε παρόμοια εμπειρία; κύστες είχα πολλές φορές στο παρελθόν που έφευγαν με αντισσυληπτικα αλλα η E2 ειχε φτάσει 150 2η μερα οχι 800, έλεος! Φοβάμαι τι θα δει στον υπέρηχο 

Καλωςορισες στην παρεα μας και καλη επιτυχια! Δεν εχω εμπειρια να σου πω σε αυτο αλλα ποτε θα κανεις υπερηχο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sandykou said:

Καλωςορισες στην παρεα μας και καλη επιτυχια! Δεν εχω εμπειρια να σου πω σε αυτο αλλα ποτε θα κανεις υπερηχο;

Καλως σας βρηκα κ σε αυτο το θεμα! θα παω αυριο ευτυχώς να με δει, τον πηρα τηλ έντρομη... ειναι υπερβολικά υψηλή η τιμη! Για να δούμε, κάθε φορα κ κατι καινουριο να προσθέτει επιπλέον άγχος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moana said:

Καλως σας βρηκα κ σε αυτο το θεμα! θα παω αυριο ευτυχώς να με δει, τον πηρα τηλ έντρομη... ειναι υπερβολικά υψηλή η τιμη! Για να δούμε, κάθε φορα κ κατι καινουριο να προσθέτει επιπλέον άγχος!

Μη σε πιανει πανικος, μπορει να μην ειναι αυτο! Καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sandykou είπε:

Καλο μηνα και να δωσεις ενα μεγαλι φιλι στο μωρσκι σου απο μενα! Ειδες τελικα δεν εινσι ολα κουτακια και λογικη..εκει ελπιζω και εγω...

@Sandykou

Καλο μηνα κορίτσι μου, σε ευχαριστω πολυ! Θα σου την φιλησω και εύχομαι να σου φερει τύχη! 

Εμας η μπουμπου ηρθε κόντρα σε ολες τις προβλέψεις πολλων γιατρων, πολλων ετών, πολλων πιθανοτητων κοκ Φυσικα και η επιστήμη καθοδηγει αλλά τον τελευταίο λογο τον εχει η χαρη Τους! 

2 ώρες πρίν, Moana είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ας μπω κ σε αυτη την παρέα που μου ταιριαζει κ ηλικιακά! έκανα ορμόνες σήμερα, 2η μερα περιόδου κ έπαθα σοκ απο την τιμη της οιστραδιολης, 760!!! τετοια τιμη δεν είχα ουτε με τις ενέσεις της διέγερσης, δηλ έλεος. Μου ειπε ο γιατρός οτι προφανώς εχω κύστη αλλα με τετοια τιμη πρέπει να ειναι μπαλόνι οχι απλή κύστη!!! έχετε παρόμοια εμπειρία; κύστες είχα πολλές φορές στο παρελθόν που έφευγαν με αντισσυληπτικα αλλα η E2 ειχε φτάσει 150 2η μερα οχι 800, έλεος! Φοβάμαι τι θα δει στον υπέρηχο 

Καλησπέρα @Moanaκοριτσι μου!

Κυστη μου είχε τύχει και εμενα μια στο παρελθόν, δεν θυμάμαι να σου πω τιμη. Πηρα αντισυλληπτικα και εφυγε. Μιλησες με τον γιατρο σου; Μην πανικοβαλεσαι καλη μου, οτι και αν συμβαίνει θα σε καθοδηγησει!

On 31/3/2020 at 7:27 ΜΜ, Ydroxoos76 είπε:

Άσε πραγματικά δεν πρόλαβα να το χαρώ. Βάλαμε στον ίδιο κύκλο της διέγερσης 4 έμβρυα 3 ημερών. Όλα έβαιναν καλώς και πήρα θετική χοριακή η οποία ανέβαινε σωστά. Πήγα να κάνω και τέταρτη λόγω των προηγούμενων βιοχημικών που είχα για να σιγουρευτούμε και άρχισε να πέφτει. Πάλι βιοχημική κύηση δηλαδή μου είπε ο γιατρός. τέλος πάντων για να μη στα πολυλογώ εκεί που η χοριακή έπεφτε πήγα σε μία εβδομάδα να ξανά μετρήσω αν μηδένισε και αυτή είχε αρχίσει να ξανά ανεβαίνει αλλά όχι σωστά. το παρακολουθήσαμε μιάμιση εβδομάδα αλλά δυστυχώς η χοριακή συνεχώς ανέβαινε οπότε υποπτεύθηκαν εξωμήτριο και μου χορήγησαν φάρμακο για να μην ανέβει άλλο και Έχω προβλήματα. Οπότε τώρα σιγά-σιγά η χοριακή έχει αρχίσει και πέφτει. Έχω αυτή τη στιγμή πάνω από 12 μέρες περίοδο και ακόμα περιμένω να μηδενίσει. Λογικά τώρα θα είχα μπει 8η εβδομάδα...στεναχωρο βέβαια αλλά για την ηλικία μου κρατάω το θετικό ότι έπιασα με δικά μου ωάρια και μάλιστα με την πρώτη. Πιο πριν βέβαια είχα κάνει τρεις προσπάθειες με δανεικά ωάρια στα οποία και εκεί είχα βιοχημικές. Και ακόμα πιο πριν με δικά μου ωάρια φυσική σύλληψη παλινδρομησε. Στο τέλος λέω θα σπάσω το ρεκόρ εγκυμοσύνων χωρίς να έχω παιδί στην αγκαλιά μου. Άσε μεγάλο δράμα. Το θέμα είναι τώρα ότι πρέπει να περιμένω τρεις με τέσσερις μήνες τουλάχιστον για νέα διέγερση. Εσύ Σε ποιο κέντρο είσαι; Έχεις κάποιο έμβρυο στην κατάψυξη;

Κοριτσι μου @Ydroxoos76 θα σου πω κάτι που μου ειχε πει η κουμπάρα μου και ειλικρινά με βοηθησε πολύ.....

"Μια φορα εγκυος, παντα εγκυος"

Πολυ καλα κανεις και κρατάς το θετικο κομματι και ευχομαι και εσενα να σε βοηθησει αυτη η κουβέντα και να σου φερει τυχη, καλη επιτυχια απο καρδιάς! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ευχαριστω κορίτσια @Sandykou @Luckystars! Αυριο θα ξέρω, ελπίζω να ειναι κατι απλό που δε θα με παει πολυ πίσω!

Ολα για καλο κορίτσι μου, αυτο να σκεφτεσαι! Γραψε μας αν θελεις οταν θα εχεις κατι νεότερο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Moana είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ας μπω κ σε αυτη την παρέα που μου ταιριαζει κ ηλικιακά! έκανα ορμόνες σήμερα, 2η μερα περιόδου κ έπαθα σοκ απο την τιμη της οιστραδιολης, 760!!! τετοια τιμη δεν είχα ουτε με τις ενέσεις της διέγερσης, δηλ έλεος. Μου ειπε ο γιατρός οτι προφανώς εχω κύστη αλλα με τετοια τιμη πρέπει να ειναι μπαλόνι οχι απλή κύστη!!! έχετε παρόμοια εμπειρία; κύστες είχα πολλές φορές στο παρελθόν που έφευγαν με αντισσυληπτικα αλλα η E2 ειχε φτάσει 150 2η μερα οχι 800, έλεος! Φοβάμαι τι θα δει στον υπέρηχο 

Κοριτσια   Κι εγώ θα ξεκινουσα διεγερση τον Ιανουαριο ,, παω για υπέρηχο την 2 η ημερα περιοδου βλέπει κύστη   και οχι μεγαλη  3 εκ. ... 3ος μηνας τωρα  με αντισυλληπτικα  πηγε   2, 6  εκ. και δεν εφυγε ακομη ...  10 Απριλιου θα ξαναπαω για ελεγχο.  Αν δεν εξαφανιστεί τελείως  διεγερση δεν ξεκιναει . 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, CATHRINE said:

Κοριτσια   Κι εγώ θα ξεκινουσα διεγερση τον Ιανουαριο ,, παω για υπέρηχο την 2 η ημερα περιοδου βλέπει κύστη   και οχι μεγαλη  3 εκ. ... 3ος μηνας τωρα  με αντισυλληπτικα  πηγε   2, 6  εκ. και δεν εφυγε ακομη ...  10 Απριλιου θα ξαναπαω για ελεγχο.  Αν δεν εξαφανιστεί τελείως  διεγερση δεν ξεκιναει . 

Ευχομαι να εξαφανιστει αυτο το μηνα! Διεγερση κανει κανονικα το κεντρο σου τον απριλιο? Εγω περιμενω να με παρει ο ντοκ για να μου πει τι γινετσι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars said:

@Moana ολα καλα κοριτσι μου; 

Ειναι κυστη τελικά, όπως περιμενα, κ μάλιστα μεγάλη, μου ειπε όμως να μη παρω τίποτα κ να την αφήσω μηπως φύγει μονη της, οποτε υπομονή κ αναμονή μέχρι την επομενη περίοδο για να δω αν έφυγε. 

Just now, CATHRINE said:

Κοριτσια   Κι εγώ θα ξεκινουσα διεγερση τον Ιανουαριο ,, παω για υπέρηχο την 2 η ημερα περιοδου βλέπει κύστη   και οχι μεγαλη  3 εκ. ... 3ος μηνας τωρα  με αντισυλληπτικα  πηγε   2, 6  εκ. και δεν εφυγε ακομη ...  10 Απριλιου θα ξαναπαω για ελεγχο.  Αν δεν εξαφανιστεί τελείως  διεγερση δεν ξεκιναει . 

Μπορει να στην παρακέντησει πάντως να ξερεις αν δε θέλεις να περιμένεις κ να χάνεις χρόνο. το ξέρω γιατί το εχω ξαναπεράσει κ εγω με κύστες στο παρελθόν κ ευτυχώς το 2ο μήνα καθάρισα με τα αντισσυληπτικα αλλιώς θα έμπαινα χειρουργειο! Οχι οτι ειναι τπτ τρομερό, σαν ωοληψια ειναι, σου αναροφα το κυστικο ωοθηλακιο, αν δε μου φύγει κ εμενα στον επόμενο κυκλο θα του πω να το κανει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Ειναι κυστη τελικά, όπως περιμενα, κ μάλιστα μεγάλη, μου ειπε όμως να μη παρω τίποτα κ να την αφήσω μηπως φύγει μονη της, οποτε υπομονή κ αναμονή μέχρι την επομενη περίοδο για να δω αν έφυγε. 

Μπορει να στην παρακέντησει πάντως να ξερεις αν δε θέλεις να περιμένεις κ να χάνεις χρόνο. το ξέρω γιατί το εχω ξαναπεράσει κ εγω με κύστες στο παρελθόν κ ευτυχώς το 2ο μήνα καθάρισα με τα αντισσυληπτικα αλλιώς θα έμπαινα χειρουργειο! Οχι οτι ειναι τπτ τρομερό, σαν ωοληψια ειναι, σου αναροφα το κυστικο ωοθηλακιο, αν δε μου φύγει κ εμενα στον επόμενο κυκλο θα του πω να το κανει 

Ποναει η παρακεντηση; ειναι να κανει η αδελφη μου και εχει φρικαρει γιατι της ειπαν οτι ποναει πολυ μετα, ισχυει?

Just now, Sandykou said:

Ποναει η παρακεντηση; ειναι να κανει η αδελφη μου και εχει φρικαρει γιατι της ειπαν οτι ποναει πολυ μετα, ισχυει?

Συνηθως φευγουν με την περιοδο, ελπιζω να ξεμπερδεψεις αυτο το μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sandykou said:

Ποναει η παρακεντηση; ειναι να κανει η αδελφη μου και εχει φρικαρει γιατι της ειπαν οτι ποναει πολυ μετα, ισχυει?

Συνηθως φευγουν με την περιοδο, ελπιζω να ξεμπερδεψεις αυτο το μηνα!

Δε ξέρω αν πονάει γιατί δεν εχω κανει, αλλα φαντάζομαι οσο κ η ωοληψια, το ίδιο πράγμα ειναι, θα της βάλουν κ μια παυσίπονη μετα κ δε θα καταλαβει τπτ, φαντάσου εγω είχα ζητήσει να μου το κανουν χωρίς ναρκωση, ευτυχώς ειχε φύγει όμως κ δε χρειάστηκε... εξαρτάται κ ποσό αντοχή εχει στον πόνο κανεις

Just now, Moana said:

Δε ξέρω αν πονάει γιατί δεν εχω κανει, αλλα φαντάζομαι οσο κ η ωοληψια, το ίδιο πράγμα ειναι, θα της βάλουν κ μια παυσίπονη μετα κ δε θα καταλαβει τπτ, φαντάσου εγω είχα ζητήσει να μου το κανουν χωρίς ναρκωση, ευτυχώς ειχε φύγει όμως κ δε χρειάστηκε... εξαρτάται κ ποσό αντοχή εχει στον πόνο κανεις

Τωρα που το ξανασκέφτομαι βέβαια εξαρτάται κ άπο το είδος της κύστης, εγω μιλάω για κυστικο ωοθηλακιο που δεν εσκασε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...