Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Just now, annamariag77 είπε:

Ευχαριστω ειμαι παλια καραβανα χαχαχαχ κανω φυσικους τωρα πια

Φυσικους μονο εχω κανειπολλες ivf

Και εγώ τωρα μαζευω με φυσικό παω και καταψυξη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 minutes ago, CATHRINE said:

Ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες..μονη μου τα μαθαίνω τωρα που τα ψαχνω..ε2 δεν ξαναεκανα ζητησα μονη μου να κανω την Δευτερα θα παω.   Ξερετε ισχυει απο 3 εως 6η μερα γίνονται τα fsh, li kai e2?

2 η 3 μερα του κύκλου γίνονται, κανε fsh, lh  κ e2

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, annamariag77 είπε:

Ομοιως αθηνα εισαι

Ναι ,αθηνα ευτυχως δουλευει το  γενεσις ,αλλα θα ανοιξουν και τα αλλα οπου ναναι...νταξει υπομονη  ,αλλα τρεχει ο χρονος ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε εχτές στο fb διαφήμιση από γνωστό γιατρό εξωσωματικής ότι κάνει ραντεβού μέσω Skype ή Viber και γράφει εξετάσεις κλπ για να γλιτώνει χρόνο η ενδιαφερόμενη με τις απαραίτητες εξετάσεις και το πρόγραμμα που θα ακολουθηθεί...

αν κάποια κοπέλα βιάζεται ας το ψάξει...

πάντως εγώ έχω σκοπό την επόμενη εβδομάδα μετά το Πάσχα να αρχίσω τα τηλέφωνα για ραντεβού. Θα σας ενημερώσω για κάθε νεότερο!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εγω την Παρασκευη που πηγα ρωταω ποτε θα αρχισουν?  Και μου λενε δεν ξέρουμε ακομη ουτε κι εμεις οτι ακουτε στην τηλεοραση κι οσο κρατάει η καραντινα. Κατσε εδω πεθαινει κοσμος καθε μερα.   Αυτα μου ειπαν. 

Και για φανταστειτε να ανοιξουν τι εχει να γινει.. σφαγη κανονικη ποια θα πρωτοκοιταξουν αναρωτιεμαι με τοσες υποψηφιες που περιμενουμε θα τα κανουν μηπως αρπα κολα.? ..προβληματιζομαι ελπιζω αδικως 

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να γινει θα γινει! Το σημαντικο για μενσ ειναι να εμπιστευεσαι το γιατρο σου και να σκολουθεις οτι σου λερι, αυτο καταλαβα. Δε θελω να εχω καθολου αμφιβολιεε για το καθε βημα ουτε πριν ουτε μετα και ουτε να μου λεει κατι και να ψσχνομσι κσι μονη μου γιατι νομιζω εινσι το πιο ψυχοφθορο που πηγα να παθω κσι ευτυχως το εκοψσ απο μονη μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι κοριτσια μου συμφωνω κι ετσι πρεπει να γινεται παντα να εμπιστευομαστε τους γιατρους  γιατι τρελαινομαστε και προσπαθουμε οπως απο εδω μεσα η μια να μαθει απο την αλλη δυστυχως. Ευχομαι να πανε ολα καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!

Κι εγώ 43 κλεισμένα και προσπαθώ με φυσικούς και κατάψυξη εδώ και ένα χρόνο...

Κάναμε μια εμβρυομεταφορα... Κουλούρα...

Περισυ, πριν μπω στον χορό των εξωσωματικων, ειχα μια παλινδρομη και μια βιοχημική από φυσικές συλλήψεις...

Τώρα μετά την αποτυχία μας, ο γιατρός συστήνει υστεροσκοπηση...

Κορίτσια προβληματίζομαι... Έχει νόημα? Μήπως είναι χάλια η ποιότητα των ωαρίων μου και τζάμπα παιδευομαστε?... Από το κέντρο αποφεύγουν στην ενημέρωση να μου δώσουν rating, όλα τα εμβρυακια πολύ καλά και εξαιρετικα μου τα έλεγαν... Από ότι μαθαίνω αυτη είναι η πολιτική του Γεν...ις να μην δίνουν λεπτομέρειες.

Με τριβελιζει πολύ αυτή η σκέψη...

Και δεν βοηθά και η κατάσταση με τον κορωνοιο, τα πάντα έχουν παγώσει...

Κοριτσια, πειτε μου ηλικίες... είμαι η μεγαλύτερη που  προσπαθώ με δικά μου ωάρια??

Εύχομαι σε ολες καλή ανάσταση!

Του χρόνου να είμαστε καλά κι εμείς και οι αγαπημένοι μας και ....να ζούμε το θαύμα!!

Φιλιά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!

Κι εγώ 43 κλεισμένα και προσπαθώ με φυσικούς και κατάψυξη εδώ και ένα χρόνο...

Κάναμε μια εμβρυομεταφορα... Κουλούρα...

Περισυ, πριν μπω στον χορό των εξωσωματικων, ειχα μια παλινδρομη και μια βιοχημική από φυσικές συλλήψεις...

Τώρα μετά την αποτυχία μας, ο γιατρός συστήνει υστεροσκοπηση...

Κορίτσια προβληματίζομαι... Έχει νόημα? Μήπως είναι χάλια η ποιότητα των ωαρίων μου και τζάμπα παιδευομαστε?... Από το κέντρο αποφεύγουν στην ενημέρωση να μου δώσουν rating, όλα τα εμβρυακια πολύ καλά και εξαιρετικα μου τα έλεγαν... Από ότι μαθαίνω αυτη είναι η πολιτική του Γεν...ις να μην δίνουν λεπτομέρειες.

Με τριβελιζει πολύ αυτή η σκέψη...

Και δεν βοηθά και η κατάσταση με τον κορωνοιο, τα πάντα έχουν παγώσει...

Κοριτσια, πειτε μου ηλικίες... είμαι η μεγαλύτερη που  προσπαθώ με δικά μου ωάρια??

Εύχομαι σε ολες καλή ανάσταση!

Του χρόνου να είμαστε καλά κι εμείς και οι αγαπημένοι μας και ....να ζούμε το θαύμα!!

Φιλιά!!

42 και παω με φυσικους και εγω στο γενεσις , δε θα σταματησω να προσπαθω ..πολλες απογοητευομαστε αλλα ξαναξεκιναμε ..εχω κανει υστεροσκοπηση δε ποναει καθολου ειναι απλη διαδικασια ..τωρα θα κανω για τυχον μικροβια στο ενδομητριο..Και γιατί να μη τα καταφερεις;με φυσικο και επιασες ειχες τις ατυχιες σου οκ αλλα ποτε δε ξερεις σκεψου θετικα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

43 κι εγώ!

1η εξωσωματική παλινδρομη και τώρα περιμένω να ανοίξουν τα κέντρα να κάνω άλλη μια προσπάθεια...

με δικά μου ωάρια θα ήθελα μια τελευταία προσπάθεια... 


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...