Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Γεωργια ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!

Μελενια ξεκουρασου!!!

Μαρια τουλαχιστον τωρα ξερετε ακριβως τι γινεται.. Μπορεις να μου πεις τι ειναι ο καρυοτυπος? Τον εκανες εσυ η το κανει το ζευγαρι?

Κοριτσια σημερα ειμαι οκ. Δεν ποναω κ απο αιμα σχεδον τπτ. Πανω στην ατυχια μου κατι ειναι κι αυτο, ειναι κι ο γιατρος καλος χειρουργος. Ειμαι σαν καινουρια πια, πηγα κ για νυχι-μαλλι. Να περασουν κ οι μερες να ξεκινησω κ αγκαλιτσες, γιατι οσο ναναι χαχα..

Αν δεν έχεις και πολύ αιματακι θα ξεκινησεις σύντομα τις αγκαλιτσες ;)

Όσον αφορά τον καρυοτυπο. Τον εκανα οπως και κάποιες αλλες εξετάσεις αφού ήταν η δεύτερη αποβολή μου και ήθελα να δω τι παιζει. Καρυοτυπο καλο είναι να κάνει το ζευγάρι. Με την εξεταση αυτη βλέπουμε τα χρωμοσώματα μας αν έχουν κάποιο πρόβλημα. Εμείς μπορεί να είμαστε χωρίς θεμα αλλά όταν φτιαχνονται τα ωαρια και τα σπερματοζωάρια και εν συνεχεία να ενώνονται μπορεί να δημιουργείται πρόβλημα στο έμβρυο. Αυτό χονδρικά. 

Σκεψου το αν θες να την κανετε. Το κόστος δεν είναι μεγαλο και μπορεί να σε γλιτώσει από προβλήματα στην επόμενη προσπάθεια σας.

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω Μαρια για τις πληροφοριες.. Προς το παρον δε θα ασχοληθω με γιατρους κ εξετασεις. Οταν νιωσω ετοιμη θα βαλουμε τα επομενα κ βλεπουμε.. Χρησιμη πληροφορια παντως.. Παντως σε πολλες κοπελες βρισκεται η θρομβοφιλια. Εδωσα κι εγω αιμα για μοριακες εξετασεις κ ειναι κ για θρομβοφιλια μεσα. Επαιρνα innohep βεβαια αλλα κ παλι..

Τωρα ξερεις κ την επομενη φορα θα κανεις μωρακι! Το 2018 να ειναι πιο τυχερο για μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Ευχαριστω Μαρια για τις πληροφοριες.. Προς το παρον δε θα ασχοληθω με γιατρους κ εξετασεις. Οταν νιωσω ετοιμη θα βαλουμε τα επομενα κ βλεπουμε.. Χρησιμη πληροφορια παντως.. Παντως σε πολλες κοπελες βρισκεται η θρομβοφιλια. Εδωσα κι εγω αιμα για μοριακες εξετασεις κ ειναι κ για θρομβοφιλια μεσα. Επαιρνα innohep βεβαια αλλα κ παλι..

Τωρα ξερεις κ την επομενη φορα θα κανεις μωρακι! Το 2018 να ειναι πιο τυχερο για μας!

Μακάρι να είναι καλύτερο!!!

Εννοείται να προχωρησεις όποτε νιώσεις έτοιμη... εγω αυτη τη φορά δεν το αφησα να με πάρει από κατω. Κινουμαι αμεσα γτ δεν εχω τπτ στην καταψυξη και πρέπει να παω απο την αρχή και οτι ηλικιακα δεν με παίρνει να το πολυαφησω.


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Μαρία1430 said:

Μακάρι να είναι καλύτερο!!!

Εννοείται να προχωρησεις όποτε νιώσεις έτοιμη... εγω αυτη τη φορά δεν το αφησα να με πάρει από κατω. Κινουμαι αμεσα γτ δεν εχω τπτ στην καταψυξη και πρέπει να παω απο την αρχή και οτι ηλικιακα δεν με παίρνει να το πολυαφησω.

Τωρα Μαρακι ξεκινας αφου ξερεις το τι εφταιξε και θα πανε ολα κατ' ευχην! Ξεκινα, θα πανε ολα καλα, κ  θα παρω κι εγω μπροστα!

Link to comment
Share on other sites

Miss Sunny μου χαίρομαι πολύ που ξαναβρίσκεις τους ρυθμους σου. Καρυοτυπο εχουμε κανει κι εμεις. Ηταν ολα φυσιολογικα. Αλλα ανηκουμε στην κατηγορια που αναφερει η Μαρια. Οταν γινοταν η ενωση κατι πηγαινε λαθος. Εσύ εισαι ομως πιο μικρουλα και εχεις πολλες πιθανοτητες ακομα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπιζω να μην ξανασυμβει ουτε σε εμας ουτε σε αλλη κοπελα. Δυστυχως σε οποια ηλικια κ να ειμαστε χρωμοσωμικες ανωμαλιες συμβαινουν... Μερικες φορες κι εκει ειναι το στεναχωρο, τα παιδια φτανουν κ γεννιουνται με διαφορα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας χαιρετώ. Είδα τον τίτλο του θέματος και ταυτίστικα πολύ γιατί θέλω και εγώ να γίνω μανούλα με αισιοδοξία και χάμογελο :-) και αποφάσισα να σας γράψω. Εύχομαι το 2018 να είναι τυχερό για όλες τις κοπέλες και να έχουμε σποράκι στη κοιλίτσα.  Κάποτε φυσικά με πιάνουν τα κάτω μου αλλά πάλι ανεβαίνω σιγά σιγά :-) Η πρώτη μας γενικά προσπάθεια ήταν το καλοκαίρι που μας πέρασε και δεν ήταν επιτυχημένη και ελπίζουμε για το μετά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας χαιρετώ. Είδα τον τίτλο του θέματος και ταυτίστικα πολύ γιατί θέλω και εγώ να γίνω μανούλα με αισιοδοξία και χάμογελο :-) και αποφάσισα να σας γράψω. Εύχομαι το 2018 να είναι τυχερό για όλες τις κοπέλες και να έχουμε σποράκι στη κοιλίτσα.  Κάποτε φυσικά με πιάνουν τα κάτω μου αλλά πάλι ανεβαίνω σιγά σιγά :-) Η πρώτη μας γενικά προσπάθεια ήταν το καλοκαίρι που μας πέρασε και δεν ήταν επιτυχημένη και ελπίζουμε για το μετά.

Καλώς ήρθες Ελενακι!!!! Εύχομαι σύντομα μανούλα! Ήρθες στην κατάλληλη παρέα.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τελικα εχω σημερα γιατρο. Μ' εχει πιασει μια αγωνια δε σας λεω τιποτα! Αχ Παναγιτσα μου να ειναι ολα καλα! 

Ελενακι καλως ηρθες. Με το καλο κοριτσι μου να πανε ολα τελεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...