Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε? 

Τι ήταν αυτό το πράγμα χτες το βράδυ? Ελπίζω να μην είναι έτσι ο καιρός σήμερα γιατί έχουμε και ταξίδι.. 

Σήμερα εκτός από την επέτειο του πολυτεχνείου είναι και παγκόσμια ημέρα προωροτητας. Εύχομαι καμία μανούλα να μην περάσει την πόρτα της μενν. Να γεννιούνται μόνο γερά μωράκια!!!! 

  • Μου αρέσει 4

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Οχι στον δικο μου καρυτυπο βρεθηκε μεταθεση στα χρωμοσωματα 13 και 22. Βρεθηκε και θρομβοφιλια σε εμενα. Και αυτο που ξεραμε εδω και 2 χρονια ειναι οτι εχουμε θεμα και στο σπερμα. Που να το πιασεις που να το αφησεις και που να ελπιζεις κατεληξε η κατασταση

Ωραια ας πουμε οτι υπαρχει αυτο το θεμα στον καρυοτυπο σου. Ομως γεννηθηκες και μεγαλωσες! αρα δεν ηταν τοσο σοβαρο. Αν σου ειχαν κανει προεμφυτευτικο σαν εμβρυο, πιθανως να σε ειχαν καταταξει σαν μη κανονικο. Τι να συμπερανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι απο μένα. Πως ειστε; Χαμος απο το πρωι. Ανοιξαν οι ουρανοι. Εριξε και χαλαζι εδω.

Miss Sunny έχετε αργια ή και εκδηλωσεις; Δεν ξερω τι γινεται σε τοσο μικρες ταξεις.

Pingu μου έχεις δικιο. Ειχε το θεμα αυτο και μια εκπομπη εχθες και ηθελα να το δω, αλλα δεν προλαβα. Βεβαια εχω παρακολουθησει παρομοια ρεπορταζ και παλαιοτερα, αλλα όσα μαθαινεις καλο ειναι. Στη δικη μου περιπτωση που θα ειναι σιγουρα προωρακια θα μου χρειαστουν οι πληροφοριες. Καλο δρομο σημερα. Τα φαινομενα ακουσα πως θα κρατησουν μεχρι αυριο. Να προσεχετε.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι απο μένα. Πως ειστε; Χαμος απο το πρωι. Ανοιξαν οι ουρανοι. Εριξε και χαλαζι εδω.

Miss Sunny έχετε αργια ή και εκδηλωσεις; Δεν ξερω τι γινεται σε τοσο μικρες ταξεις.

Pingu μου έχεις δικιο. Ειχε το θεμα αυτο και μια εκπομπη εχθες και ηθελα να το δω, αλλα δεν προλαβα. Βεβαια εχω παρακολουθησει παρομοια ρεπορταζ και παλαιοτερα, αλλα όσα μαθαινεις καλο ειναι. Στη δικη μου περιπτωση που θα ειναι σιγουρα προωρακια θα μου χρειαστουν οι πληροφοριες. Καλο δρομο σημερα. Τα φαινομενα ακουσα πως θα κρατησουν μεχρι αυριο. Να προσεχετε.

Δεν είναι απόλυτο κορίτσι μου ότι θα είναι πρόωρα. Μια γνωστή μου γέννησε  διδυμακια στις 37εβδομάδες αν θυμάμαι καλά και δεν μπήκαν λεπτό θερμοκητιδα. Εύχομαι να μην χρειαστεί και σε σένα. Το έχω ζήσει και είναι πολύ δύσκολο να πηγαίνεις χωρίς το μωρο σου σπίτι. 

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα φύγουμε σε κανένα δίωρο και ελπίζω προς Εύβοια να μην έχει τέτοια φαινόμενα. 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ Γεωργία στο πρώτο παιδί έκανα όλες τις μεγάλες εξετάσεις στο ιασω. Μεαυτό το μαιευτήριο συνεργαζόταν ο γιατρός μου και μ έστελνε εκεί.

Άλλαξα όμως γιατρό και ο καινούριος μου έγραψε την αυχενική και μου είπε να κλείσω ραντεβού στην βιοιατρική για μικρότερο κόστος. Έτσι κι έκανα.

Σουγκαρ μου τώρα δεν έχω άγχος. Όταν θα πλησιάζουν οι μέρες θα έχω!

Έχω πάρει κιλά μόνο. Μεσα σε 20 μέρες πήρα 2. Δεν το σχολίασε ο γιατρός. Η αλήθεια είναι ότι τρώω φουλ. Αλλά θα προσέχω από εδώ και πέρα γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 16 και τρόμαξα να τα χάσω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Α, ναι Miss Sunny. Σήμερα ειναι ολα τα σχολεια κλειστα.

Pingu μου μακαρι να κρατηθουν οσο πιο πολυ γινεται και να ειναι γερα.

Lia και ο δικος μου ο γιατρος με το Ιασω συνεργαζεται. Αρα για εκει με βλεπω κι εμενα.

Οι άλλες οι μικρουλες που βρίσκονται;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Lia21 είπε:

καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ Γεωργία στο πρώτο παιδί έκανα όλες τις μεγάλες εξετάσεις στο ιασω. Μεαυτό το μαιευτήριο συνεργαζόταν ο γιατρός μου και μ έστελνε εκεί.

Άλλαξα όμως γιατρό και ο καινούριος μου έγραψε την αυχενική και μου είπε να κλείσω ραντεβού στην βιοιατρική για μικρότερο κόστος. Έτσι κι έκανα.

Σουγκαρ μου τώρα δεν έχω άγχος. Όταν θα πλησιάζουν οι μέρες θα έχω!

Έχω πάρει κιλά μόνο. Μεσα σε 20 μέρες πήρα 2. Δεν το σχολίασε ο γιατρός. Η αλήθεια είναι ότι τρώω φουλ. Αλλά θα προσέχω από εδώ και πέρα γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 16 και τρόμαξα να τα χάσω.

Άσε από κιλά κι εγώ νομίζω δύσκολα είμαι! Έχω πάρει ήδη 5. Ελπίζω βέβαια να είναι επειδή είναι η αρχή και ήμουν πολύ αδύνατη οπότε πγρα γρήγορα, έτσι τουλάχιστον ξεγελιεμαι! 

Νομιζω οτι 16 κιλά είναι στα φυσιολογικά; 

Πιγκου καλό δρόμο και προσεκτικά! 

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μού είχε πει ο γιατρός να πάρω μέχρι 12 κιλά  για να έχω καλό τοκετό, αλλά και για να μπορώ να τα χάσω μετά εύκολα. Καλά τα πήγαινα, στον πέμπτο είχα πάρει 6 κιλά. 

Ώσπου έφτασε ο έκτος.... Πήρα 4 κιλά μπαμ μπαμ. Μ΄είχε προειδοποιήσει ο γιατρός ότι τότε ξεκινούν οι μεγάλες λιγούρες, αλλά πώς τα πήρα ούτε που το κατάλαβα.

Άρχισα να προσέχω , έκανα μεγάλο άθλο γιατί ο νους μου ήταν στο φαγητό. Μαγείρευα φακές και μετρούσα τις ώρες να έρθει η στιγμή να φάω.

Είχα βάλει σκοπό να τρώω ένα παγωτό τη βδομάδα για επιβραβεύση.

14 κιλά ήμουν στην τελευταία επίσκεψη στον γιατρό, ευχαριστημένος ήταν, αλλά μέχρι να γεννήσω πήρα άλλα 2.

Πιστεύω ότι δεν ήταν τραγικά κιλά. 

Αφού γέννησα, στο 2μηνο, είχα χάσει τα 10. Λογικά βοηθούσε και ο θηλασμός. Αλλά εκεί που έπρεπε να το ράψω για να χάσω και τ άλλα 4, δεν το έκανα και δυσκολεύτηκα να τα χάσω.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλλλλοοοοοοο

Κορίτσια μου πως είμαστε;;;; Μελένια μου νταπαντουπα κ υποψήφιο μπεμπε για αεριο γιογκα κρεμεται το βλασταρι σου σιγά σιγά από τον πλακούντα ολεεε...

Γεωργία μου μη φοβάσαι για προωρωτητα δεν είναι απαραίτητο αντε,,.....

Εμαθα κ για αλλη εγκυμοσύνη οχι απο το φορουμ το αφεντικο του αντρα μου μέχρι πέρυσι μπήκε στην διαδικασία μετα απο αποβολές κ γεννάνε την άλλη εβδομάδα διδυμάκια!!! Στις βδομάδες που πρέπει με ραντεβου...Γεωργία ακούς;;;;;

Το μαθαμε απο κουτσομπολιο κ χαρηκα ο ιδιος δεν μας ειπε τίποτα λόγω της καταστασης μας

Σας φιλώ όλες σβουρηχτά τρέχω με την δουλεια του άντρα μου συνέχεια καλά πάμε θα βγει κ ο φετινος χειμώνας :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστες οι πληροφορίες σου Δημητρούλα!

Κι εμας απο το σοι του αντρα μου γεννησε μια κοπελια σημερα! Μια ροδαλη μελαχρινη μπεμπουλα!

Μπράβο Pingu. Πολυ ωραια.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...