Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL said:

      Καλησπέρα! Σου δίνουν πριν την έμβρυομεταφορά ένα χαρτί που γράφει πόσα ωάρια έβαλαν για γονιμοποίηση, πόσα γονιμοποιήθηκαν τελικά και την ποιότητα των γονιμοποιημένων. Και στη φίλη μου από τα 6 είχε γονιμοποιηθεί 1.....

      Κατάλαβα αλλά ο γιατρός κανονικά ενημερώνει σίγουρα η αλλιώς η κλινική ποσά γονιμοποιήθηκαν πολύ πριν την ΕΤ ειδικά με τη δότρια απορώ πως και δεν την ενημέρωσαν και σε αυτή τη περίπτωση ακυρώνουν τη προσπάθεια και δίνουν άλλη !! Άλλη προσπάθεια η άλλη δότρια ! Έτσι μας είπαν όταν πήγαμε για ενημέρωση !

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου....πως ειστε;

Εμενα το σιναχι μου καλα κρατει...

Βασι μου εγω στη θεση σου δεν θα το ρισκαρα.Να φανταστεις κ εγω που δεν εχω ολα αυτα στη δουλεια μου λογω του οτι ειχα κ μια αποβολη πηρα αναρρωτικη απο την αρχη.κ ετσι καθομαι 1.5 χρονο.απο το καλοκαιρι του '16.Σιγουρα τα χρηματα δεν ειναι τα ιδια.Αν θυμαμαι καλα πληρώνεσαι γυρω το 60-70% του μισθου σου ομως καποια στιγμη σου πληρωνει ο οαεδ τη διαφορα κ ετσι χανεις λιγα.

Γεωργια μου κ Σουγκαρινι μετα θα χορευουν τα μωρα σας κ θα τρελαίνεστε απο το χτυπημα....χαχαχα. το ωραιοτερο συναισθημα

  • Μου αρέσει 2

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Angie'84 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου....πως ειστε;

Εμενα το σιναχι μου καλα κρατει...

Βασι μου εγω στη θεση σου δεν θα το ρισκαρα.Να φανταστεις κ εγω που δεν εχω ολα αυτα στη δουλεια μου λογω του οτι ειχα κ μια αποβολη πηρα αναρρωτικη απο την αρχη.κ ετσι καθομαι 1.5 χρονο.απο το καλοκαιρι του '16.Σιγουρα τα χρηματα δεν ειναι τα ιδια.Αν θυμαμαι καλα πληρώνεσαι γυρω το 60-70% του μισθου σου ομως καποια στιγμη σου πληρωνει ο οαεδ τη διαφορα κ ετσι χανεις λιγα.

Καλημέρα Angie84, περαστικά σου.Δυστυχώς με τη δική μου δουλειά επειδή το έχω ψάξει, παίρνεις το μισό ημερομίσθιο και τίποτα παραπάνω. Αφού ούτε το εξάμηνο του οαεδ δικαιούμαι μετά τη γέννα.Αν δω οτι δυσκολεύομαι όμως εννοείται θα σταματήσω, δεν το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά για την ημέρα! Αγιάσατε τα σπιτάκια σας; Βοήθειά σας. Και του χρόνου να είστε καλά!

Eamo με το καλό. Καλή επιτυχία να έχεις! :)

Angie μου περαστικά σου. Ναι, περιμένω πως και πως για τα χτυπήματα!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

καλή φώτιση σε όλους!

πέρασαν οι μέρες, αύριο επιστρέφουμε Αθήνα :( το Πάσχα πάλι χωριό, αν με αφήσει ο γιατρός! Θα είμαι  7ο μήνα τότε!

Βασι θα σου πει και ο γιατρός σου αν χρειάζεσαι ξεκούραση. Εμένα μ έβγαλε από την πρώτη μέρα σε άδεια γιατί φοβόταν. Και όντως έπαθα και μια μικρή αποκόλληση όντας σπίτι.  Βλέποντας και κάνοντας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Χρόνια πολλά!!! Είστε καλά??? Εμείς αυτό το Σκ έχουμε πολλές γιορτές και ξεκινάμε από τώρα μέχρι αύριο βράδυ... Χάθηκα λιγάκι γιατί ο άντρας μου ήταν με 39 πυρετό 2μερες τώρα και φαντάζεστε τι επικρατούσε στο σπίτι.... Τώρα όλα καλά... Να ρωτήσω βρε κορίτσια μου, εμείς μπορούμε να ξεκινήσουμε αυτό το μήνα, όμως ο πυρετός των 2 ημερών επηρεάζει το σπέρμα? Να το αφήσουμε για αργότερα??? 

Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες μας!!! Συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε κάθε μία κοπέλα χωριστά!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στον αντρούλη σου Καλλιοπη. Για το σπερμα θα σου πει καποια αλλη κοπέλα γιατι εγω δεν γνωριζω αλλα και ενα τηλεφωνημα στον γιατρο σας για να σας πει, δεν βλαπτει.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vasi34 είπε:

Καλημέρα Angie84, περαστικά σου.Δυστυχώς με τη δική μου δουλειά επειδή το έχω ψάξει, παίρνεις το μισό ημερομίσθιο και τίποτα παραπάνω. Αφού ούτε το εξάμηνο του οαεδ δικαιούμαι μετά τη γέννα.Αν δω οτι δυσκολεύομαι όμως εννοείται θα σταματήσω, δεν το συζητάμε.

Δεν γνωριζω στην περιπτωση που εισαι με ημερομισθιο τι ισχυει.εγω ειμαι με συμβαση αορίστου κ μηνιαιο μισθο.οσον αφοτα τον οαεδ ξερω οτι αν ενημερώσεις 1 μηνα πριν τον εργοδοτη ειναι υποχρεωμενος να σου δωσει το 6μηνο.παρε κ ρωτα στην επιθεωρηση εργασιας...

Οπως νιωθεις κοριτσακι.κ εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη δουλεψα μεχρι τον 5ο μηνα.μετα σταματησα γιατι ανεβαζα πιεση.


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angie'84 είπε:

Δεν γνωριζω στην περιπτωση που εισαι με ημερομισθιο τι ισχυει.εγω ειμαι με συμβαση αορίστου κ μηνιαιο μισθο.οσον αφοτα τον οαεδ ξερω οτι αν ενημερώσεις 1 μηνα πριν τον εργοδοτη ειναι υποχρεωμενος να σου δωσει το 6μηνο.παρε κ ρωτα στην επιθεωρηση εργασιας...

Οπως νιωθεις κοριτσακι.κ εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη δουλεψα μεχρι τον 5ο μηνα.μετα σταματησα γιατι ανεβαζα πιεση.

Είμαι με σύμβαση ορισμένου χρόνου σε δημόσιο φορέα και δυστυχώς δεν το δικαιούμαστε το εξάμηνο. Μια συνάδελφος που γέννησε πρόσφατα επέστρεψε στους 2 μήνες.Δεν αμοίβομαι με ημερομίσθιο με το μήνα κι εγώ, απλά εννοούσα πως αν λείψω μια μέρα με αναρρωτική μου κόβουν το μισό ημερομίσθιο. Αλλά προτεραιότητα αυτή τη στιγμή έχει το παιδάκι οπότε αν δω τα δύσκολα εννοείται πως θα πάρω και μια και δυο και όσες μέρες χρειαστεί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Calliopi. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Χρόνια πολλά!!! Είστε καλά??? Εμείς αυτό το Σκ έχουμε πολλές γιορτές και ξεκινάμε από τώρα μέχρι αύριο βράδυ... Χάθηκα λιγάκι γιατί ο άντρας μου ήταν με 39 πυρετό 2μερες τώρα και φαντάζεστε τι επικρατούσε στο σπίτι.... Τώρα όλα καλά... Να ρωτήσω βρε κορίτσια μου, εμείς μπορούμε να ξεκινήσουμε αυτό το μήνα, όμως ο πυρετός των 2 ημερών επηρεάζει το σπέρμα? Να το αφήσουμε για αργότερα??? 

Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες μας!!! Συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε κάθε μία κοπέλα χωριστά!!!! 

Από αυτά που μας είχε πει ο ουρολόγος, το σπερμα ανανεώνεται ανα 3 περίπου  μήνες, όποτε ο πυρετός θα έχει επίπτωση στο σπερμα σε 3 μήνες από όταν εκδηλώθηκε . Νομιζω λοιπόν ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα, αν το εχω καταλάβει και εγώ σωστά ! 

Βεβαια και μια ερώτηση στο γιατρό σας δε βλάπτει !

 

  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lia21 είπε:

καλημέρα κορίτσια!

καλή φώτιση σε όλους!

πέρασαν οι μέρες, αύριο επιστρέφουμε Αθήνα :( το Πάσχα πάλι χωριό, αν με αφήσει ο γιατρός! Θα είμαι  7ο μήνα τότε!

Βασι θα σου πει και ο γιατρός σου αν χρειάζεσαι ξεκούραση. Εμένα μ έβγαλε από την πρώτη μέρα σε άδεια γιατί φοβόταν. Και όντως έπαθα και μια μικρή αποκόλληση όντας σπίτι.  Βλέποντας και κάνοντας!

Γεια σου Lia21, με το καλό το μωράκι σου! Όπως το πες βλέποντας και κάνοντας. Κι ο γιατρός αυτό μου είπε.Το μωράκι αυτή τη στιγμή είναι το σημαντικότερο από όλα!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angie'84 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου....πως ειστε;

Εμενα το σιναχι μου καλα κρατει...

Βασι μου εγω στη θεση σου δεν θα το ρισκαρα.Να φανταστεις κ εγω που δεν εχω ολα αυτα στη δουλεια μου λογω του οτι ειχα κ μια αποβολη πηρα αναρρωτικη απο την αρχη.κ ετσι καθομαι 1.5 χρονο.απο το καλοκαιρι του '16.Σιγουρα τα χρηματα δεν ειναι τα ιδια.Αν θυμαμαι καλα πληρώνεσαι γυρω το 60-70% του μισθου σου ομως καποια στιγμη σου πληρωνει ο οαεδ τη διαφορα κ ετσι χανεις λιγα.

Γεωργια μου κ Σουγκαρινι μετα θα χορευουν τα μωρα σας κ θα τρελαίνεστε απο το χτυπημα....χαχαχα. το ωραιοτερο συναισθημα

Μακάρι αντζι μου και γιατί αρχίζω να ανησυχώ για άλλη μια φορά! Περαστικά σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!

Σας γραφω απο το χωριο. Τι χαλαρωση που νιωθω. Σαν εδω πουθενα! Μας ετυχαν κ αλλα στραβα το τελευταιο διμηνο περαν της παλλινδρομης οποτε χαλαρωνω. Αυριο ομως επιστροφη...

Vasi συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη! Εγω οταν εμεινα εγγυος πηγαινα σχολειο, οδηγουσα αρκετα κ προσεχα πολυ γενικα. Βεβαια μετα απο 1 μηνα ειχα παλλινδρομη αλλα αυτο δεν ειχε σχεση με τη δουλεια. Αμα ζοριστεις παιρνεις αδεια..

Calliopi εμεις 2 μερες πριν την γονιμοποιηση ο συζυγος επαθε 39 πυρετο. Σπερμα ηταν χαλια, αλλα πρεπει να ταν ετσι κι αλλιως οποτε εγινε μικρογονιμοποιηση.

Σε ολα τα κοριτσια δινω πολλα φιλια!!! Φιλακια στις κοιλιτσες κ στα παιδακια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραία που ξεκουράστηκες Miss Sunny. Καλή επιστροφή αύριο. Και να θυμάσαι πως ο χρόνος που ήρθε θα διορθώσει όλα τα στραβά του προηγούμενου. :)

Sugaraki μην ανησυχείς όλα καλα θα είναι. Παιζει ρολο και θεση της μητρας οπως εχουμε ξαναπει.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...