Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Iife είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; αυτό το ΝΚ που λέτε δηλαδή τα υψηλά αντισώματα του οργανισμού  ειναι συγκεκριμένη εξέταση που πρέπει να κάνεις για να δεις άμα το έχεις;ρωτάω γιατί όταν είχα πάει στο ενδοκλινολογο και είχα κάνει κάτι εξετάσεις αίματος μου είχε βρει ανεβασμένα τα αντιθυρεοειδικα  αντισώματα,  δεν ξέρω αν επηρεάζει αυτό,  το έχω ξεχάσει να το πω και στην Γυναικολόγο. 

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

Life μου άλλο πράγμα ειναι τα αντισώματα που λες. Τα ΝΚ γνωριζω πως ανιχνευονται μεσω της διαγνωστικης υστεροσκόπησης. Δεν ξερω αν υπαρχει αλλος τροπος. Παντως και τα θεματα του θυρεοειδη επηρεαζουν τη γονιμοτητα και την εγκυμοσύνη. Να πεις καλου-κακου στη γυναικολόγο σου ό,τι βρηκε ο ενδοκρινολόγος σου.

Μαράκι μου, φυσικά και θα πιαστει! Είναι σημαντικό πως έχεις ξανασυλλάβει. Το "χωράφι" είναι εύφορο!

Εμένα η διαγνωστική υστεροσκόπηση έγινε με νάρκωση στο ΙΑΣΩ! Πήραν κομματι του ενδομητρίου και έκαναν βιοψία. Μετα έπρεπε να πάρω για καποιες μέρες αντιβίωση. Το '13 που την έκανα κόστιζε 800 ευρω.

Αχ, Lila μου κι εγώ με τον πρωτο μου εξωσωματικό έχασα πολύτιμο χρόνο, χρήματα και πηρα πολλές στενοχώριες και τελικα εφτασα στα δανεικά... Τι να πεις; Ευτυχώς εσυ εφυγες νωρις απο τον πρωτο σου.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sunny μου εγώ κατάλαβα ότι μέχρι την 3η αποβολή και την 2 εξωσωματική το θεωρούν τυχαίο γεγονος. Μετα αρχίζουν να σε ψάχνουν. Μέχρι εκεί το πάνε στην τύχη που τελικά δεν τους κάθεται κι άσχημα με τόσα χιλιάρικα... Όλες οι εξετάσεις μας ήταν μέσα στα όρια. Έτσι μας έλεγαν. 

Life κορίτσι μου, καλό είναι να μαζέψεις Ό,ΤΙ εξέταση έχεις κάνει μέχρι σήμερα  γενικότερα. Αίματος, ακτινογραφίες,  ούρων, τεστ Παπ, υπέρηχους, καρδιογραφηματα, όλες. Και από όλες τις ειδικότητες. Απο παλια ό,τι έχεις. Να φτιάξεις ένα φάκελο με χρονολογική σειρα και να πας στην γυναικολόγο σου ώστε να έχει την εικόνα σου. Λεπτομέρειες που για εμάς είναι ασήμαντες μπορεί να είναι η λύση στα προβλήματά μας. Και σε ένα χαρτί γράψε τις πληροφορίες που παίρνεις από το ίντερνετ για την θρομβοφιλια, τα NK, το φάρμακο glucophage για τις πολυκυστικες και ό,τι άλλο μου διαφεύγει που έχεις συζητήσει και να σου τα εξηγήσει και να σου πει τι σε αφορά. 

Γεωργία μου ευτυχώς που χτύπησα το χέρι στο τραπέζι και πήγαμε αλλού γιατί ο άντρας μου δεν ήθελε ούτε να το ακούσει... Ο άντρας μου έχει πολύ ψηλά την συγγένεια και ούτε του περνούσε από το μυαλό του να φύγουμε. Τι να σου πω τι λέει τώρα που είδε και το κόστος... πληρώναμε έναν περιδρομο στον συγγενή... 

 

  • Μου αρέσει 2

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομορφουλες μου....μανούλες ,εγκυουλες κ μελλοντικές μανούλες....πως είστε; 

Εμεις ξεστολισαμε,μαζέψαμε το σπιτι μας οποτε ξεκινησε κ η Σοφουλα μου σχολειο κ εχουμε μπει σε ενα ρυθμο.Την αλλη εβδομαδα θα τους πανε κ θέατρο με το σχολειο στο ακροπολ να δουν την Αλεπου του Αισωπου.πολυ καλο φαινεται απ'οτι ειδα.

Life μου μην αγχωνεσαι θα μεινεις εγκυουλα πολυ συντομα ...κ εγω τις ιδιες ανησυχιες ειχα οταν προσπαθουσα να μεινω εγκυος για 1η φορα κ ηρθε απο εκει που δεν το περιμενα.κ ειχε περασει κ τοσος καιρος μεχρι να το παρω χαμπαρι.

 

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Iife είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; αυτό το ΝΚ που λέτε δηλαδή τα υψηλά αντισώματα του οργανισμού  ειναι συγκεκριμένη εξέταση που πρέπει να κάνεις για να δεις άμα το έχεις;ρωτάω γιατί όταν είχα πάει στο ενδοκλινολογο και είχα κάνει κάτι εξετάσεις αίματος μου είχε βρει ανεβασμένα τα αντιθυρεοειδικα  αντισώματα,  δεν ξέρω αν επηρεάζει αυτό,  το έχω ξεχάσει να το πω και στην Γυναικολόγο. 

Τα  υψηλά αντιθυρεοειδικά αντισωμάτα θεωρείται ότι ευθύνονται για αποβολές. Χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι αποκλείεται να ολοκληρωθεί εγκυμοσύνη με υψηλά αντιθυρεοειδικά αντισώματα. Συνήθως δίνουν κορτιζόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα μείνει ποτέ έγκυος και να αποβάλλω, μπορεί πρίν ολοκληρωθεί εγκυμοσύνη να το αποβάλει ο οργανισμός; βρε κορίτσια δεν ξέρω ποια τι μπορεί να συμβαίνει με εμένα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως ειστε;

Εγω σημερα πηγα και εδωσα αιμα για το μη επεμβατικο τεστ. Ο γιατρος μου ηθελε να κανω το βασικο.

Life μου, δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι. Πηγαινε με το ιστορικο σου στην γιατρο σου, οπως σου ειπε και αλλη κοπελα και ολα θα παρουν το δρομο τους. Αρκει και η γυναικολογος σου να ειναι "ψαγμενη".

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Iife είπε:

Εγώ δεν είχα μείνει ποτέ έγκυος και να αποβάλλω, μπορεί πρίν ολοκληρωθεί εγκυμοσύνη να το αποβάλει ο οργανισμός; βρε κορίτσια δεν ξέρω ποια τι μπορεί να συμβαίνει με εμένα. 

Καλημερα ! συγγνωμη που μπαινω σφηνα στην συζητηση σας ... εεγω εχω ανεβασμενα τα anti-tpo  , 92 αλλα την tsh thn exw 2.5 και ο γιατρος δεν μου εδωσε χαπι απλα μου ειπε οτι θα παρακολουθουμε την tsh στην εγκυμοσυνη. εμεινα εγκυος στο 6μηνο προσπαθειων αλλα ηταν βιοχημικη. μετα απο 1 βδομαδα , επεσε η χοριακη κ μ ου ηρθε περιοδος.. τον ρωτησα τον γιατρο αν ειναι απο αυτα  η αποβολη και μου ειπε οχι . Βεβαια διαβασα οτι το σεληνιο , ριχνει τα αντισωματα αυτα .. 

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημερα ! συγγνωμη που μπαινω σφηνα στην συζητηση σας ... εεγω εχω ανεβασμενα τα anti-tpo  , 92 αλλα την tsh thn exw 2.5 και ο γιατρος δεν μου εδωσε χαπι απλα μου ειπε οτι θα παρακολουθουμε την tsh στην εγκυμοσυνη. εμεινα εγκυος στο 6μηνο προσπαθειων αλλα ηταν βιοχημικη. μετα απο 1 βδομαδα , επεσε η χοριακη κ μ ου ηρθε περιοδος.. τον ρωτησα τον γιατρο αν ειναι απο αυτα  η αποβολη και μου ειπε οχι . Βεβαια διαβασα οτι το σεληνιο , ριχνει τα αντισωματα αυτα .. 

 

Καλημέρα ada32 δεν μπαίνεις σφήνα δεν ξέρω πάρα πολλά να σου πω και εγώ γιατί τώρα ψάχνομαι και εγώ με όλα αυτά, αλλά εμένα μου είπε η Γυναικολόγος μου πως επειδή έχω ανεβασμένη και εγώ την anti-tpo όταν μείνω έγκυος με το καλό θα κάνω θεραπεία για αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

έκλεισα για β επιπέδου, 5 Φλεβάρη! και 22 Γενάρη έχω ραντεβού με τον γιατρό. Δεν λένε να περάσουν οι μέρες.

το έλεγα στον άντρα μου και γελούσε: τα τελευταία πρωινά , μετά τις 10, αφού έχω φάει πρωινό κι έχω κάνει κάτι μικρές δουλίτσες, τρώω ένα τετραγωνάκι σοκολάτα, ξαπλώνω, κάνω τοκ τοκ στην κοιλιά μου κι ακούω κι από μέσα χτυπήματα. ε δεν μπορεί να είναι τυχαίο κάθε φορά χαχαχαχχαχ.

παρολ αυτά μ έχει πιάσει ένα άγχος, βλέπω εφιάλτες κι όλα αυτά εξαιτίας της βλακείας που έκανα. τέσπα.

Γεωργία καλά αποτελέσματα!

Life  ρώτα όσο θες! τα περισσότερα κορίτσια εδώ και ψαγμένα είναι και πρόθυμα να σε διαφωτίσουν!

Αντζυ σε χαίρομαι που ξεστόλισες. Εμένα δε μου κάνει καρδιά γιατί είναι τόσες πολλές οι δουλειές που πρέπει να γίνουν στο σπίτι, που το ξεστόλισμα μου φαίνεται αμελητέα ποσότητα. Φαντάσου τι επικρατεί εδώ μέσα!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...