Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

απορίες-εγχύσεις-αντιβιώσεις-γαλλακτοβάκοιλοι


Recommended Posts

Kορίτσια καλησπέρα

Να σας εξηγήσω το ιστορικό μου…2,5 χρόνια προσπάθειας. 4 αποτυχημένες εξωσωματικές με πολύ γνωστό γιατρό . 43 ετών..Πολλές εναλλαγές στο σχήμα, βλαστοκύστες, έμβρυα 3 ημερών, με διέγερση 3 φορές, πολλοί φυσικοί κύκλοι, πολλή υπομονή και προσπάθεια. 2,5 χρόνια.’ Εμβρυα πολύ καλά καθώς κ βλαστοκύστες ωστόσο καμία εμφύτευση δεν προχωρούσε. Από την 2η φορά αποτυχίας κ μετά αρχίσαμε να το ψάχνουμε περισσότερο, ενδομητρίτιδα με την εξέταση Νίκα διαπιστώθηκε. 1,5 χρόνο παίρνω συνεχόμενα αντιβίωση απο το στόμα (εναλλάσσοντας σχήμα) κ κάνω εγχύσεις με αντιβίωση. Οι  τελευταίες προσπάθειες εμβρυομεταφοράς γίνονταν όταν υπήρχε ύφεση στην εξέταση Νίκα. Στην τελευταία μάλιστα εξέταση Νίκα διαπιστώθηκε σημαντική ύφεση κ βελτίωση σε σχέση με άλλες φορές ωστόσο πάλι χωρίς αποτέλεσμα. Ο γιατρός έχοντας δοκιμάσει όλους τους πιθανούς συνδυασμούς μας είπε ότι θα προσπαθήσουμε με κάποια που έχουμε κατεψυγμένα ίσως μια τελευταία φορά ελέγχοντας πάντα  την κατάσταση της μήτρας  και συνεχίζοντας τις εγχύσεις και την αντιβίωση. Παράλληλα έκανα αναλυτικές εξετάσεις στο Κέντρο Αποβολών του Έλενα, Όλες οι εξετάσεις πολύ καλές/άριστες. Η καλλιέργεια υγρού μόνο έδειξε αρκετούς μύκητες κ απουσία γαλλακτοβάκοιλων . Το απέδωσαν στην πολλή αντιβίωση κ στις εγχύσεις κ ότι το περιβάλλον είναι αφιλόξενο να δεχθεί το εμβρυο. Ήταν κατηγορηματικοί. Μου είπαν να σταματήσω εντελώς τις εγχύσεις και την αντιβίωση κ να ξανακάνω καλλιέργεια τρώγοντας πολλά γιαούρτια με πέτσα κ προβιοτικά για να δούμε αν βελτιώθηκε το περιβάλλον. Το θέμα είναι ότι οι απόψεις είναι διαφορετικές…. Άλλοι θεωρούν ότι οι εγχύσεις κ η αντιβίωση είναι πειραματικές (πήραμε κ δεύτερη γνώμη από άλλο γιατρό), άλλοι ότι επιδρούν αρνητικά (Έλενα), άλλοι ότι είναι θετικές για την αντιμετώπιση της ενδομητρίτιδας (γιατρός μου) . Τελικά, τι ισχύει και τι θα πρέπει κάποιος να ακολουθήσει? Από κάποιο σημείο κ μετά κουράζεσαι κ ψυχολογικά κ δεν ξέρεις τι να κάνεις και ποιον να εμπιστευθείς…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...