Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Eg93 είπε:

Ναι σίγουρα θα επαναλάβω .. απλά ξέρεις κάθε τεστ είναι κ μια απογοήτευση .. θα φανεί τι θα γίνει .. πάντως ειλικρινά αυτό με το στήθος μ έκανε εντύπωση .. δεν θυμάμαι να το έχω ξανά δει έτσι εκτός αν τόσο δεν το είχα παρατηρήσει .. τι να πω .. 

Όσο για το τσιγάρο κ εγώ στην ίδια φάση είμαι κορίτσια σημερα Ειδικά το σκεφτόμουν πολύ να καπνίσω αλλά τελικά δεν άντεξα .. λέω ας μάθω πρώτα ότι είμαι κ μετά το κόβω .. 

μακαρι να δούμε όλες ένα θετικό τεστακι αυτές τις μέρες ❤️

Σε νιώθω και εγώ τα ίδια .. από εβδομάδα αν δεν έρθει θα κλείσω κ εγώ .. αυτές τις μέρες λίγο δύσκολα λόγω δουλειάς.. 

Εγώ φοβήθηκα με τους πόνους τους περίεργους κι επειδή την προηγούμενη την ανίχνευσε πολύ σύντομα, τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια ό, τι κι αν μου πει!
Όταν "έδεσε" το γλυκό κι υπολόγιζα, φανταζόμουν οτι θα είχα το θετικό μου τεστ πριν ανοίξουν τα σχολεία για να έχω το μυαλό μου στα μαθήματα και όχι στο αν είμαι-δεν είμαι! (καθηγήτρια είμαι κι απ'ότι καταλαβαίνεις, όχι καθηγήτρια βιολογίας 😂) 😂 Αλλά όταν κάνουμε σχέδια, ο Θεός γελάει.. τουλάχιστον ας γελάσουμε όλες μας με τα καλύτερα νέα 💕

Πάντως αυτό με τις ρώγες πρώτη φορά το ακουω.. όταν φοράς σουτιέν σε ενοχλεί;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , rodok είπε:

Εγώ φοβήθηκα με τους πόνους τους περίεργους κι επειδή την προηγούμενη την ανίχνευσε πολύ σύντομα, τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια ό, τι κι αν μου πει!
Όταν "έδεσε" το γλυκό κι υπολόγιζα, φανταζόμουν οτι θα είχα το θετικό μου τεστ πριν ανοίξουν τα σχολεία για να έχω το μυαλό μου στα μαθήματα και όχι στο αν είμαι-δεν είμαι! (καθηγήτρια είμαι κι απ'ότι καταλαβαίνεις, όχι καθηγήτρια βιολογίας 😂) 😂 Αλλά όταν κάνουμε σχέδια, ο Θεός γελάει.. τουλάχιστον ας γελάσουμε όλες μας με τα καλύτερα νέα 💕

Πάντως αυτό με τις ρώγες πρώτη φορά το ακουω.. όταν φοράς σουτιέν σε ενοχλεί;;

Χαχα μα κ εμένα πρώτη φορά μ συμβαίνει .. διάβασα στο Ίντερνετ ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη τώρα τι να σ πω ένας θεός ξέρει .. όχι δεν με ενοχλεί το σουτιέν μόνο οταν το φοράω κ οταν το βγάζω .. και απλά πονάνε οταν τα αγγίζω . 
 

εισαι τυχερή που έχεις καλό γιατρο τουλάχιστον .. εγώ ζω Γερμανία κ δεν τους πολύ εμπιστεύομαι .. άσε που άμα πάρω θα μ κλείσουν μετά από ένα μήνα ραντεβού .. είναι περίπλοκα λίγο εδώ τα πράγματα .. όποτε τα τεστ για εμένα είναι μονόδρομος .. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Eg93 είπε:

Χαχα μα κ εμένα πρώτη φορά μ συμβαίνει .. διάβασα στο Ίντερνετ ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη τώρα τι να σ πω ένας θεός ξέρει .. όχι δεν με ενοχλεί το σουτιέν μόνο οταν το φοράω κ οταν το βγάζω .. και απλά πονάνε οταν τα αγγίζω . 
 

εισαι τυχερή που έχεις καλό γιατρο τουλάχιστον .. εγώ ζω Γερμανία κ δεν τους πολύ εμπιστεύομαι .. άσε που άμα πάρω θα μ κλείσουν μετά από ένα μήνα ραντεβού .. είναι περίπλοκα λίγο εδώ τα πράγματα .. όποτε τα τεστ για εμένα είναι μονόδρομος .. 

Ναι είμαι τυχερή που "κούμπωσα" εύκολα με τον γιατρό μου, γιατί όσο ήμουν φοιτήτρια είχα απογοητευτεί τελείως! 
Απ' ό,τι ξέρω στο εξωτερικό είναι δύσκολο το θέμα "γιατρός".. (να και κάτι "καλό" που έχουμε στην Ελλάδα!), εύχομαι για όσες ανυπομονούμε να δούμε σύντομα το θετικό τεστάκι ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , rodok είπε:

Ναι είμαι τυχερή που "κούμπωσα" εύκολα με τον γιατρό μου, γιατί όσο ήμουν φοιτήτρια είχα απογοητευτεί τελείως! 
Απ' ό,τι ξέρω στο εξωτερικό είναι δύσκολο το θέμα "γιατρός".. (να και κάτι "καλό" που έχουμε στην Ελλάδα!), εύχομαι για όσες ανυπομονούμε να δούμε σύντομα το θετικό τεστάκι ❤️

Είναι πολύ σημαντική η καλή χημεία και επικοινωνία με τον γιατρό γενικότερα και ειδικά σε αυτή την περίπτωση που μπορεί να τραβήξει χρονικά και απαιτείται σίγουρα καλή συνεργασία.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Είναι πολύ σημαντική η καλή χημεία και επικοινωνία με τον γιατρό γενικότερα και ειδικά σε αυτή την περίπτωση που μπορεί να τραβήξει χρονικά και απαιτείται σίγουρα καλή συνεργασία.

Ε μα ναι! ντάξει ξεφεύγουμε λίγο επί του θέματος, αλλά σαν φοιτήτρια που γνώριζα καλύτερα το σώμα μου και τη σεξουαλική μου ζωή, τον είχα είχα κάνει μια απορία και με έκανε να νιώσω πολύ άβολα!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Eg93 είπε:

Ναι σίγουρα θα επαναλάβω .. απλά ξέρεις κάθε τεστ είναι κ μια απογοήτευση .. θα φανεί τι θα γίνει .. πάντως ειλικρινά αυτό με το στήθος μ έκανε εντύπωση .. δεν θυμάμαι να το έχω ξανά δει έτσι εκτός αν τόσο δεν το είχα παρατηρήσει .. τι να πω .. 

Όσο για το τσιγάρο κ εγώ στην ίδια φάση είμαι κορίτσια σημερα Ειδικά το σκεφτόμουν πολύ να καπνίσω αλλά τελικά δεν άντεξα .. λέω ας μάθω πρώτα ότι είμαι κ μετά το κόβω .. 

μακαρι να δούμε όλες ένα θετικό τεστακι αυτές τις μέρες ❤️

Σε νιώθω και εγώ τα ίδια .. από εβδομάδα αν δεν έρθει θα κλείσω κ εγώ .. αυτές τις μέρες λίγο δύσκολα λόγω δουλειάς.. 

Εντωμεταξυ όταν είχα δει θετικό το έκοψα μαχαίρι από μόνη μου, αλλά ο γιατρός μου είπε πως εάν είναι να με ψάχνει στα βουνά προτιμάει να κάνω ένα🤣 ακόμα το θυμάμαι, είχα γελάσει πολύ όπως το είχε πει

1 hour ago, rodok είπε:

Εγώ φοβήθηκα με τους πόνους τους περίεργους κι επειδή την προηγούμενη την ανίχνευσε πολύ σύντομα, τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια ό, τι κι αν μου πει!
Όταν "έδεσε" το γλυκό κι υπολόγιζα, φανταζόμουν οτι θα είχα το θετικό μου τεστ πριν ανοίξουν τα σχολεία για να έχω το μυαλό μου στα μαθήματα και όχι στο αν είμαι-δεν είμαι! (καθηγήτρια είμαι κι απ'ότι καταλαβαίνεις, όχι καθηγήτρια βιολογίας 😂) 😂 Αλλά όταν κάνουμε σχέδια, ο Θεός γελάει.. τουλάχιστον ας γελάσουμε όλες μας με τα καλύτερα νέα 💕

Πάντως αυτό με τις ρώγες πρώτη φορά το ακουω.. όταν φοράς σουτιέν σε ενοχλεί;;

αυτό ξανά πες το!! Έρχονται όλα εκεί που δεν το περιμένεις🥰 οπότε θα περιμένουμε να πας πεις τι θα σου πει!! 

Όσο για τους γιατρούς πικρή ιστορία!! Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ μέχρι που βρήκα τον δικό μου και είμαι φουλ ευχαριστημένη, πιο χαλαρός τύπος δεν υπάρχει🤣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , rodok είπε:

Ε μα ναι! ντάξει ξεφεύγουμε λίγο επί του θέματος, αλλά σαν φοιτήτρια που γνώριζα καλύτερα το σώμα μου και τη σεξουαλική μου ζωή, τον είχα είχα κάνει μια απορία και με έκανε να νιώσω πολύ άβολα!  

Είναι πολύ σημαντικό το να υπάρχει η άνεση να μιλήσεις ελεύθερα για οτιδήποτε σε απασχολεί. Εγώ στις αρχές κυριολεκτικά την είχα ζαλίσει την γιατρό μου με κάθε λογής απορία μου με συμπτώματα κλπ. αλλά και για θέματα σεξουαλικής φύσεως και πάντοτε ανταποκρινόταν με ενδιαφέρον και χωρίς ποτέ να με κάνει να νιώσω άβολα. Αν δηλαδή δεν έχουμε την άνεση να απευθυνόμαστε γι'αυτά τα θέματα στον γιατρό που είναι ο κατά βάση αρμόδιος, που θα το κάνουμε;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Εντωμεταξυ όταν είχα δει θετικό το έκοψα μαχαίρι από μόνη μου, αλλά ο γιατρός μου είπε πως εάν είναι να με ψάχνει στα βουνά προτιμάει να κάνω ένα🤣 ακόμα το θυμάμαι, είχα γελάσει πολύ όπως το είχε πει

αυτό ξανά πες το!! Έρχονται όλα εκεί που δεν το περιμένεις🥰 οπότε θα περιμένουμε να πας πεις τι θα σου πει!! 

Όσο για τους γιατρούς πικρή ιστορία!! Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ μέχρι που βρήκα τον δικό μου και είμαι φουλ ευχαριστημένη, πιο χαλαρός τύπος δεν υπάρχει🤣

Αυτό με το τσιγάρο το έχω ακούσει και από άλλους γιατρούς! Το είχε πει και ο γιατρός της μαμάς μου σε μένα. Βέβαια, η μαμά μου είχε εμετούς μέχρι και τον 8ο μήνα, πού όρεξη για τσιγάρο! 😂

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2023 at 10:45 ΠΜ, Marianne είπε:

Κορίτσι μου χωρίς να σου δίνω ελπίδες ψεύτικες, θα σου πρότεινα να επαναλάβεις αύριο 🥰

Κορίτσι μου καλησπέρα! το έκανα ξανά το πρωί που ξύπνησα, μέσα στο πεντάλεπτο είδα μια "σκιά" σαν δεύτερη γραμμή, αλλά έπρεπε να ήμουν σε πολύ φως για να το παρατηρήσω.. μετά που στέγνωσε, έμεινε έτσι απαλή! Έχω αγχωθεί και λίγο για το ραντεβού με τον γιατρό! πάντως ακόμη πρησμένο στήθος, τραβήγματα κάτω, πρήξιμο στην κοιλιά αρκετό και υγρά κανονικά θα έλεγα. Με έλεγξα και δεν νιώθω ότι έρχεται κάτι 😂

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , rodok είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα! το έκανα ξανά το πρωί που ξύπνησα, μέσα στο πεντάλεπτο είδα μια "σκιά" σαν δεύτερη γραμμή, αλλά έπρεπε να ήμουν σε πολύ φως για να το παρατηρήσω.. μετά που στέγνωσε, έμεινε έτσι απαλή! Έχω αγχωθεί και λίγο για το ραντεβού με τον γιατρό! πάντως ακόμη πρησμένο στήθος, τραβήγματα κάτω, πρήξιμο στην κοιλιά αρκετό και υγρά κανονικά θα έλεγα. Με έλεγξα και δεν νιώθω ότι έρχεται κάτι 😂

Προφανώς τα συμπτώματα σχετίζονται με αυτό που έρχεται, όποιο και αν είναι, οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Σίγουρα θετικό το ότι δεν νιώθεις να έρχεται κάτι. Πότε περιμένεις κανονικά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Προφανώς τα συμπτώματα σχετίζονται με αυτό που έρχεται, όποιο και αν είναι, οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Σίγουρα θετικό το ότι δεν νιώθεις να έρχεται κάτι. Πότε περιμένεις κανονικά;

Ή σήμερα ή σε 4 μέρες... Γενικά όταν περιμένω περίοδο κάτω νιώθω πιο "ανοιχτή", ενώ τώρα ένα μόνιμο σφίξιμο και "σφικτή".. μακάρι να πάνε όλα καλά και να είναι αυτό που εύχομαι! Αλλά το τεστακι σκέτη απογοήτευση, δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι γραμμή εξάτμισης ή δεύτερη γραμμή 😂

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , rodok είπε:

Ή σήμερα ή σε 4 μέρες... Γενικά όταν περιμένω περίοδο κάτω νιώθω πιο "ανοιχτή", ενώ τώρα ένα μόνιμο σφίξιμο και "σφικτή".. μακάρι να πάνε όλα καλά και να είναι αυτό που εύχομαι! Αλλά το τεστακι σκέτη απογοήτευση, δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι γραμμή εξάτμισης ή δεύτερη γραμμή 😂

Αφού θα δεις τον γιατρό, θα αποσαφηνιστεί τι συμβαίνει. Όσον αφορά τα τεστ, ίσως θα ήταν καλύτερα να περιμένεις πιθανή καθυστέρηση για μεγαλύτερη σιγουριά.. Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, κι εγώ με το ζόρι κρατιέμαι σε αυτή την περίπτωση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, IOANNA28 είπε:

Αφού θα δεις τον γιατρό, θα αποσαφηνιστεί τι συμβαίνει. Όσον αφορά τα τεστ, ίσως θα ήταν καλύτερα να περιμένεις πιθανή καθυστέρηση για μεγαλύτερη σιγουριά.. Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, κι εγώ με το ζόρι κρατιέμαι σε αυτή την περίπτωση.

Αυτά τα τεστ για κακό εφευρέθηκαν 😂😂

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , rodok είπε:

Αυτά τα τεστ για κακό εφευρέθηκαν 😂😂

Είναι κάτι γρήγορο και εύκολο να γίνει στο σπίτι, οπότε όταν υπάρχει αγωνία και ανυπομονησία είναι λογικό να λειτουργούν ως "πειρασμός".

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rodok είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα! το έκανα ξανά το πρωί που ξύπνησα, μέσα στο πεντάλεπτο είδα μια "σκιά" σαν δεύτερη γραμμή, αλλά έπρεπε να ήμουν σε πολύ φως για να το παρατηρήσω.. μετά που στέγνωσε, έμεινε έτσι απαλή! Έχω αγχωθεί και λίγο για το ραντεβού με τον γιατρό! πάντως ακόμη πρησμένο στήθος, τραβήγματα κάτω, πρήξιμο στην κοιλιά αρκετό και υγρά κανονικά θα έλεγα. Με έλεγξα και δεν νιώθω ότι έρχεται κάτι 😂

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Τι να πω μακάρι να είναι αυτό που θέλουμε!!🥰 Στο εύχομαι! Πότε θα πας στον γιατρό;;; 

Απλά επέμενα χθες γιατί έπαθα ότι περιγράφεις!😹 Θέλει λίγο υπομονή η κατάσταση (που να την βρεις να μου πεις🤣)

Πάντως έχεις μέρες ακόμα και αφού δεν έρχεται αυτό είναι θετικό έχει δίκιο και η @IOANNA28 😊

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...