Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Αν δεν έρθει κανονική περίοδος δεν τα βάφουμε μαύρα!! 

Μην απελπίζεσαι ακόμα .. κάνε μια εξέταση αυτές τις μέρες να δούμε τι θα βγει .. είπα εγώ που έχω ήδη απελπιστεί μετά το αρνητικό τεστ 😂 αν κ όσο δεν βλέπω αίμα κάπου βαθιά κοιμάται μια ελπίδα 

Εγώ να δεις πως κρατιέμαι .. 2 μου έμειναν .. δεν ξέρω αν θα κρατηθώ να μην τα κάνω μέχρι να δω καθυστέρηση (αν δω ) 😂😂 κ είναι κ πανάκριβα τα άτιμα 

Καλημέρα !!! Καλέ εννοείται δεν τα βάφουμε μαύρα! Έχουμε ένα στόχο.

Αν και πιστεύω θα κατέβει γιατί έχω αρκετά πονακια!

Εσείς σε τι φάση είστε ;;🥰

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Marianne είπε:

Καλημέρα !!! Καλέ εννοείται δεν τα βάφουμε μαύρα! Έχουμε ένα στόχο.

Αν και πιστεύω θα κατέβει γιατί έχω αρκετά πονακια!

Εσείς σε τι φάση είστε ;;🥰

Εγώ Μαριάννα μου έχω κανονικά μεγάλο στήθος με αυτό το πρήξιμο δεν χωράει πουθενά το άτιμο! 😂 έχει πρηστεί και πονάει όπου αυτό το σύμπτωμα το έχουμε και στις 2 περιπτώσεις...Το περίεργο είναι ότι χθες ένιωθα ένα περίεργο σφίξιμο στα γυναικολογικά μου, δεν πονούσα, αλλά δεν ήταν και αδιάφορο.. πιο πολύ με ανησύχησε να σου πω την αλήθεια 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , rodok είπε:

Εγώ Μαριάννα μου έχω κανονικά μεγάλο στήθος με αυτό το πρήξιμο δεν χωράει πουθενά το άτιμο! 😂 έχει πρηστεί και πονάει όπου αυτό το σύμπτωμα το έχουμε και στις 2 περιπτώσεις...Το περίεργο είναι ότι χθες ένιωθα ένα περίεργο σφίξιμο στα γυναικολογικά μου, δεν πονούσα, αλλά δεν ήταν και αδιάφορο.. πιο πολύ με ανησύχησε να σου πω την αλήθεια 

Πότε περιμένεις ;;;🥰 Ποτέ δεν ξέρεις, εγώ από την μικρή εμπειρία που είχα θα σου πω ότι τα συμπτώματα είναι ίδια, οπότε μπέρδεμα μεγάλο!!🤣

Έχεις σταθερό κύκλο; Προσπαθείτε καιρό;;🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marianne είπε:

Πότε περιμένεις ;;;🥰 Ποτέ δεν ξέρεις, εγώ από την μικρή εμπειρία που είχα θα σου πω ότι τα συμπτώματα είναι ίδια, οπότε μπέρδεμα μεγάλο!!🤣

Έχεις σταθερό κύκλο; Προσπαθείτε καιρό;;🥰

Περιμένω 6-8 του μηνός κάπου εκεί.. Ναι έχω σταθερό κύκλο 28-30 μέρες! Είναι η πρώτη φορά που προσπαθούμε και προσπαθήσαμε την στιγμή που βγήκε θετικό το τεστ ωορρηξίας. Τέλη Αυγούστου - αρχές Σεπτέμβρη είχαμε μια βιοχημική που μάθαμε τυχαία και τότε γλυκαθήκαμε λίγο στην ιδέα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , rodok είπε:

Περιμένω 6-8 του μηνός κάπου εκεί.. Ναι έχω σταθερό κύκλο 28-30 μέρες! Είναι η πρώτη φορά που προσπαθούμε και προσπαθήσαμε την στιγμή που βγήκε θετικό το τεστ ωορρηξίας. Τέλη Αυγούστου - αρχές Σεπτέμβρη είχαμε μια βιοχημική που μάθαμε τυχαία και τότε γλυκαθήκαμε λίγο στην ιδέα! 

Κοντά είμαστε!! Και εγώ 7 περίμενα με κύκλο 35 ημερών (που συνήθως καθυστερεί) αλλά τώρα έχω καφέ από χθες και περιμένω να δω 🙄 

Έλπιζω να είναι το τυχερό σας, πάντως από συμπτώματα καλά πας!!🥰 

Λυπάμαι για το άτυχος γεγονός, δυστυχώς πλέον είναι πολύ συχνά αυτα, δεν απογοητευομαστε όμως🥰

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Marianne είπε:

Κοντά είμαστε!! Και εγώ 7 περίμενα με κύκλο 35 ημερών (που συνήθως καθυστερεί) αλλά τώρα έχω καφέ από χθες και περιμένω να δω 🙄 

Έλπιζω να είναι το τυχερό σας, πάντως από συμπτώματα καλά πας!!🥰 

Λυπάμαι για το άτυχος γεγονός, δυστυχώς πλέον είναι πολύ συχνά αυτα, δεν απογοητευομαστε όμως🥰

Μακάρι, μακάρι...😍 το πρωί έκανα ένα τεστάκι της One step (δεν κρατήθηκα) κι εννοείται ότι έδειξε αρνητικότατο 😂 μόνο γραμμή εξάτμισης βλέπω και για λίγα δευτερόλεπτα φτερουγίζει η καρδιά μου.. 
Επειδή αυτός ο πόνος με πηγαίνει το μυαλό σε καμιά κύστη ή κατι τέτοιο, έκλεισα ένα ραντεβού για αύριο στον γυναικολόγο! δεν άντεξα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , rodok είπε:

Μακάρι, μακάρι...😍 το πρωί έκανα ένα τεστάκι της One step (δεν κρατήθηκα) κι εννοείται ότι έδειξε αρνητικότατο 😂 μόνο γραμμή εξάτμισης βλέπω και για λίγα δευτερόλεπτα φτερουγίζει η καρδιά μου.. 
Επειδή αυτός ο πόνος με πηγαίνει το μυαλό σε καμιά κύστη ή κατι τέτοιο, έκλεισα ένα ραντεβού για αύριο στον γυναικολόγο! δεν άντεξα

Δεν βγήκε αμέσως η γραμμή;;; 

Και εγώ τα one step είχα πάρει τότε, έκανα έβγαζε μια γραμμουλα και στην αρχή έλεγα "γραμμή εξάτμισης θα είναι" αλλά κάθε μέρα εκανα ένα για να σιγουρευτώ και τελικά ήμουν!!

Μήπως να το επαναλάβεις ;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marianne είπε:

Δεν βγήκε αμέσως η γραμμή;;; 

Και εγώ τα one step είχα πάρει τότε, έκανα έβγαζε μια γραμμουλα και στην αρχή έλεγα "γραμμή εξάτμισης θα είναι" αλλά κάθε μέρα εκανα ένα για να σιγουρευτώ και τελικά ήμουν!!

Μήπως να το επαναλάβεις ;;

Στην αρχή που το βάζω στο δοχείο και έπειτα το αφήνω, φαινόταν ότι δυσκολευόταν, ήταν πολύ κόκκινο, μετά που τελείωσε ο χρόνος για να είναι έγκυρο τότε εμφανίζεται η γραμμή αυτή... δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι πολύ απαλό ροζ, αν είναι γκρι ή λευκή ή στο μυαλό μου.. και ο φακός της κάμερας δεν το πιάνει! είναι ανάλογα με τι φως το κοιτάζω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , rodok είπε:

Στην αρχή που το βάζω στο δοχείο και έπειτα το αφήνω, φαινόταν ότι δυσκολευόταν, ήταν πολύ κόκκινο, μετά που τελείωσε ο χρόνος για να είναι έγκυρο τότε εμφανίζεται η γραμμή αυτή... δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι πολύ απαλό ροζ, αν είναι γκρι ή λευκή ή στο μυαλό μου.. και ο φακός της κάμερας δεν το πιάνει! είναι ανάλογα με τι φως το κοιτάζω! 

Κορίτσι μου χωρίς να σου δίνω ελπίδες ψεύτικες, θα σου πρότεινα να επαναλάβεις αύριο 🥰

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Marianne είπε:

Κορίτσι μου χωρίς να σου δίνω ελπίδες ψεύτικες, θα σου πρότεινα να επαναλάβεις αύριο 🥰

Θα κάνω γιατί θα πάω στον γιατρό το απόγευμα, έτσι κι αλλιώς! Εδώ σκέφτηκα να κάνω και χοριακή σήμερα (γιατί αύριο το πρωί δουλέυω), αλλά λέω το κάθε πράγμα στον καιρό του! 😂 
και σε σένα έτσι ήταν στις αρχές; εμφανιζόταν μετά από τα πέντε λεπτά κάτι; άρχισα να πιστεύω ότι η παρτίδα είναι χαλασμένη 😂

Επίσης, κανονικά καπνίζω, αλλά αυτές τις μέρες το κάνω με μισή καρδιά. Κάνω το μισό και το άλλο το πετάω γιατί σκέφτομαι την πιθανότητα να είμαι και δεν με τραβάει.. υπάρχουν και μέρες που δεν με τραβάει καν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα !!! Καλέ εννοείται δεν τα βάφουμε μαύρα! Έχουμε ένα στόχο.

Αν και πιστεύω θα κατέβει γιατί έχω αρκετά πονακια!

Εσείς σε τι φάση είστε ;;🥰

Καλημέρα .. έτσι ακριβώς !! Εγώ μπορώ να πω ότι μετά από τοσες μέρες ελαττωθήκαν οι πόνοι στην κοιλιά χα τώρα αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό η κακό .. όμως έχει εδώ κ δυο μέρες που παρατηρώ κάτι διαφορετικό στο στήθος μου .. οι ρώγες προεξέχουν μόνιμα προς τα έξω κ πονάνε απίστευτα .. ενώ στην περίοδο πάντα πρηζόταν το στήθος κ πονούσε όμως οι ρώγες μ ήταν πάντα μέσα .. πετούσαν μόνο αν κρύωνα η ανατρίχιαζα.. δεν ξέρω τι είναι αυτό πάντως πρώτη φορά στην ζωή μ το παθαίνω .. σήμερα έκανα τεστ αλλά πάλι αρνητικό .. είμαι στις 5-6 μέρες πριν την περίοδο ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χρόνια πολλά κ Καλή χρονιά με υγεία, πολλά θετικά τεστ, τελειομηνες εγκυμοσύνες υγιή μωρά κ μαμάδες!!!

Ημουν χρονιά μέλος στις σελίδες, κάποια στιγμή το καλοκαίρι αποχώρησα γιατί όσο διάβαζα δεν μου έκανε καλό αλλά... Η συνήθεια δεν κόβετε!

Ειμαι 39. Έχω στην πλάτη μου δύο παλλινδρομες (10/21 κ 4/22) στις 8 βδομάδες κ οι δυο με καμία απάντηση για την αιτία κ κανένα παθολογικό εύρημα τελικά.  Από τον Σεπτέμβριο προσπαθούμε ξανά. Τώρα είμαι στη φάση που παρακαλάω σε 5 μέρες να μην δω επιτέλους περίοδο!!! Ψήνομαι να πάρω κανένα τεστ πρωινής ανίχνευσης αλλά πιστεύω δεν θα δείξει...

Μακάρι να έχουμε όλες ευχάριστα νέα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Eg93 είπε:

Καλημέρα .. έτσι ακριβώς !! Εγώ μπορώ να πω ότι μετά από τοσες μέρες ελαττωθήκαν οι πόνοι στην κοιλιά χα τώρα αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό η κακό .. όμως έχει εδώ κ δυο μέρες που παρατηρώ κάτι διαφορετικό στο στήθος μου .. οι ρώγες προεξέχουν μόνιμα προς τα έξω κ πονάνε απίστευτα .. ενώ στην περίοδο πάντα πρηζόταν το στήθος κ πονούσε όμως οι ρώγες μ ήταν πάντα μέσα .. πετούσαν μόνο αν κρύωνα η ανατρίχιαζα.. δεν ξέρω τι είναι αυτό πάντως πρώτη φορά στην ζωή μ το παθαίνω .. σήμερα έκανα τεστ αλλά πάλι αρνητικό .. είμαι στις 5-6 μέρες πριν την περίοδο ! 

Καλημέρα κορίτσι μου! Σίγουρα είναι αρκετά νωρίς ακόμη, οπότε παρά το αρνητικό τεστ, έχει αρκετό δρόμο ακόμη θεωρώ αυτός ο μήνας. Για το θέμα με το στήθος, ίσως το έντονο πρήξιμο να συμπαρασυρει και τις ρώγες προς τα έξω. Εμένα πάντα πρήζεται πολύ το στήθος πρίν την περίοδο και αυτό προκαλεί ένα φούσκωμα και στο συγκεκριμένο σημείο.

πρίν από 42 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Καλημέρα! Χρόνια πολλά κ Καλή χρονιά με υγεία, πολλά θετικά τεστ, τελειομηνες εγκυμοσύνες υγιή μωρά κ μαμάδες!!!

Ημουν χρονιά μέλος στις σελίδες, κάποια στιγμή το καλοκαίρι αποχώρησα γιατί όσο διάβαζα δεν μου έκανε καλό αλλά... Η συνήθεια δεν κόβετε!

Ειμαι 39. Έχω στην πλάτη μου δύο παλλινδρομες (10/21 κ 4/22) στις 8 βδομάδες κ οι δυο με καμία απάντηση για την αιτία κ κανένα παθολογικό εύρημα τελικά.  Από τον Σεπτέμβριο προσπαθούμε ξανά. Τώρα είμαι στη φάση που παρακαλάω σε 5 μέρες να μην δω επιτέλους περίοδο!!! Ψήνομαι να πάρω κανένα τεστ πρωινής ανίχνευσης αλλά πιστεύω δεν θα δείξει...

Μακάρι να έχουμε όλες ευχάριστα νέα!!!

Δυστυχώς η προσπάθεια αυτή είναι συχνά μακρύς και δύσκολος δρόμος και χρειάζεται πολύ υπομονή και ψυχική και σωματική δύναμη. Εύχομαι να μην δεις αυτή τη φορά την περίοδο αλλά να υπάρχουν πολύ ευχάριστα νέα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rodok είπε:

Θα κάνω γιατί θα πάω στον γιατρό το απόγευμα, έτσι κι αλλιώς! Εδώ σκέφτηκα να κάνω και χοριακή σήμερα (γιατί αύριο το πρωί δουλέυω), αλλά λέω το κάθε πράγμα στον καιρό του! 😂 
και σε σένα έτσι ήταν στις αρχές; εμφανιζόταν μετά από τα πέντε λεπτά κάτι; άρχισα να πιστεύω ότι η παρτίδα είναι χαλασμένη 😂

Επίσης, κανονικά καπνίζω, αλλά αυτές τις μέρες το κάνω με μισή καρδιά. Κάνω το μισό και το άλλο το πετάω γιατί σκέφτομαι την πιθανότητα να είμαι και δεν με τραβάει.. υπάρχουν και μέρες που δεν με τραβάει καν! 

Και εγώ καπνίζω και έχω το ίδιο άγχος.. σε καταλαβαίνω.

Εγώ έκανα και έβλεπα την γραμμή τόσο αμυδρά που νόμιζα ότι την βλέπω γιατί το θέλω τόσο. Επειδή με έτρωγε έκανα ένα κάθε μέρα... Φαντάσου ο άντρας μου στα 3-4 δεν έβλεπε τίποτα!!! Για αυτό σου λέω επανέλαβε, μπορεί να σημαίνει κάτι, αλλά και να μη, εδώ θα είμαστε να προσπαθούμε!🥰

3 ώρες πρίν, rodok είπε:

Θα κάνω γιατί θα πάω στον γιατρό το απόγευμα, έτσι κι αλλιώς! Εδώ σκέφτηκα να κάνω και χοριακή σήμερα (γιατί αύριο το πρωί δουλέυω), αλλά λέω το κάθε πράγμα στον καιρό του! 😂 
και σε σένα έτσι ήταν στις αρχές; εμφανιζόταν μετά από τα πέντε λεπτά κάτι; άρχισα να πιστεύω ότι η παρτίδα είναι χαλασμένη 😂

Επίσης, κανονικά καπνίζω, αλλά αυτές τις μέρες το κάνω με μισή καρδιά. Κάνω το μισό και το άλλο το πετάω γιατί σκέφτομαι την πιθανότητα να είμαι και δεν με τραβάει.. υπάρχουν και μέρες που δεν με τραβάει καν! 

Και εγώ καπνίζω και έχω το ίδιο άγχος.. σε καταλαβαίνω.

Εγώ έκανα και έβλεπα την γραμμή τόσο αμυδρά που νόμιζα ότι την βλέπω γιατί το θέλω τόσο. Επειδή με έτρωγε έκανα ένα κάθε μέρα... Φαντάσου ο άντρας μου στα 3-4 δεν έβλεπε τίποτα!!! Για αυτό σου λέω επανέλαβε, μπορεί να σημαίνει κάτι, αλλά και να μη, εδώ θα είμαστε να προσπαθούμε!🥰

2 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Καλημέρα .. έτσι ακριβώς !! Εγώ μπορώ να πω ότι μετά από τοσες μέρες ελαττωθήκαν οι πόνοι στην κοιλιά χα τώρα αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό η κακό .. όμως έχει εδώ κ δυο μέρες που παρατηρώ κάτι διαφορετικό στο στήθος μου .. οι ρώγες προεξέχουν μόνιμα προς τα έξω κ πονάνε απίστευτα .. ενώ στην περίοδο πάντα πρηζόταν το στήθος κ πονούσε όμως οι ρώγες μ ήταν πάντα μέσα .. πετούσαν μόνο αν κρύωνα η ανατρίχιαζα.. δεν ξέρω τι είναι αυτό πάντως πρώτη φορά στην ζωή μ το παθαίνω .. σήμερα έκανα τεστ αλλά πάλι αρνητικό .. είμαι στις 5-6 μέρες πριν την περίοδο ! 

Να επαναλάβεις κορίτσι μου, ακόμα μπορεί να είναι νωρίς! 🥰 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Marianne είπε:

Και εγώ καπνίζω και έχω το ίδιο άγχος.. σε καταλαβαίνω.

Εγώ έκανα και έβλεπα την γραμμή τόσο αμυδρά που νόμιζα ότι την βλέπω γιατί το θέλω τόσο. Επειδή με έτρωγε έκανα ένα κάθε μέρα... Φαντάσου ο άντρας μου στα 3-4 δεν έβλεπε τίποτα!!! Για αυτό σου λέω επανέλαβε, μπορεί να σημαίνει κάτι, αλλά και να μη, εδώ θα είμαστε να προσπαθούμε!🥰

Και εγώ καπνίζω και έχω το ίδιο άγχος.. σε καταλαβαίνω.

Εγώ έκανα και έβλεπα την γραμμή τόσο αμυδρά που νόμιζα ότι την βλέπω γιατί το θέλω τόσο. Επειδή με έτρωγε έκανα ένα κάθε μέρα... Φαντάσου ο άντρας μου στα 3-4 δεν έβλεπε τίποτα!!! Για αυτό σου λέω επανέλαβε, μπορεί να σημαίνει κάτι, αλλά και να μη, εδώ θα είμαστε να προσπαθούμε!🥰

Να επαναλάβεις κορίτσι μου, ακόμα μπορεί να είναι νωρίς! 🥰 

 

Ναι σίγουρα θα επαναλάβω .. απλά ξέρεις κάθε τεστ είναι κ μια απογοήτευση .. θα φανεί τι θα γίνει .. πάντως ειλικρινά αυτό με το στήθος μ έκανε εντύπωση .. δεν θυμάμαι να το έχω ξανά δει έτσι εκτός αν τόσο δεν το είχα παρατηρήσει .. τι να πω .. 

Όσο για το τσιγάρο κ εγώ στην ίδια φάση είμαι κορίτσια σημερα Ειδικά το σκεφτόμουν πολύ να καπνίσω αλλά τελικά δεν άντεξα .. λέω ας μάθω πρώτα ότι είμαι κ μετά το κόβω .. 

μακαρι να δούμε όλες ένα θετικό τεστακι αυτές τις μέρες ❤️

5 ώρες πρίν, rodok είπε:

Μακάρι, μακάρι...😍 το πρωί έκανα ένα τεστάκι της One step (δεν κρατήθηκα) κι εννοείται ότι έδειξε αρνητικότατο 😂 μόνο γραμμή εξάτμισης βλέπω και για λίγα δευτερόλεπτα φτερουγίζει η καρδιά μου.. 
Επειδή αυτός ο πόνος με πηγαίνει το μυαλό σε καμιά κύστη ή κατι τέτοιο, έκλεισα ένα ραντεβού για αύριο στον γυναικολόγο! δεν άντεξα

Σε νιώθω και εγώ τα ίδια .. από εβδομάδα αν δεν έρθει θα κλείσω κ εγώ .. αυτές τις μέρες λίγο δύσκολα λόγω δουλειάς.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...