Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 hours ago, Eflenew said:

      Στην 20η εβδομάδα το κατάλαβα. Νομιζα στην αρχή ήταν το έντερο. Στους υπέρηχους κανει σβούρες 😁

      Μπραβοοοο!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να πάνε ολα καλα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Μπήκα για να σου ευχηθώ για αύριο και είδα τα όμορφα νέα!!!!

      Καθόλου χοριακη ε? Τότε υπομονή και προσοχή μέχρι τον υπέρηχο!!!

      Σε ευχαριστω πολύ !!! Εύχομαι μετά από τόση ταλαιπωρία τόσο κλάμα κλπ κλπ κλπ αυτή τη φορά να είναι ένα υγιές έμβρυο και να μεγαλώσει με υγεία ! Ναι  εδώ χρειάζεται υπομονή δεν έχει χοριακες κ σκαν νωρίτερα από την 7η εβδομάδα, βέβαια μπορείς και ιδιωτικά αλλά και εκεί τα ίδια συνήθως λένε ότι σε δέχονται μετά την 7η η 9η εβδομάδα κάποια ! Ναι προσέχω πολύ και αναμένω δεν έχω άλλη λύση 

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Mpoukou είπε:

Εμένα τώρα μου βγάζει τις γόνιμες η εφαρμογή σύμφωνα με τν κύκλο μ 29-30 μέρες και οι γόνιμες που μ δείχνει είναι από 19-25/2 χθες 11η μέρα έγινε κάτι με τ σύντροφο μου όμως δεν έχω ελπίδες ότι μπορεί να γίνει κάτι διότι ο κύκλος όπως ειπα είναι στις 32 μέρες δλδ περιοδο είχα 9/2 

Ο μοναδικος σιγουρος τροπος για να δεις τις γονιμες ειναι παρακολουθηση με τεστ ωορρηξιας και θερμοκρασια. 

Εμεινα εγκυος σε κυκλο που η εφαρμογη εδινε ωορρηξια την 17η μερα και με τεστ κ θερμομετρηση εκανα τελικα 23η. Θα εχανα τον μηνα αν βασιζομουν στην εφαρμογη. 

Αν δεν τα κανεις ολα αυτα, φροντισε απο 11η-12η μεχρι 20η-21η μερα να εχεις καθημερινα επαφες, εφοσον μιλαμε για κυκλο γυρω στις 30+ μερες!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες ❤️Ελπιζω να είστε όλες καλά!Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστη ενότητα.Ειμαι λίγο μπερδεμένη και θα ήθελα την βοήθεια σας.

ΤΕΡ 27Απριλιου.8 Μαϊου πάω για τεστ Παπ κι ο γυναικολόγος μου βρίσκει γόνιμες ημέρες κι ένα μεγάλο ωοθυλάκιο,το οποίο μου είπε ότι αυτό θα έβγαινε στην ωορρηξία η οποία θα γινόταν περίπου 11-12 Μαϊου(την ίδια ημέρα που μου βγαζει και το ημερολόγιο μου).Κανονικά η περίοδος έπρεπε να έρθει 25 Μαϊου.Σημερα σηκώθηκα χωρίς τίποτα να προϊδεάζει για περίοδο και μετά από λίγη ώρα είδα στο εσώρουχο μου μια στάμπα καφέ.Λεω οκ ήρθε η ρουφιάνα.Βαζω την σερβιετα μου και είχα ακόμα 2 στάμπες.εκτοτε είχα απλά λίγο καφέ αίμα στο χαρτί και τίποτε άλλο.Δεν έχω πόνους στη μέση και στη κοιλιά ως συνήθως παρά μόνο λίγα τραβηγματακια χαμηλά αριστερα.Επαφες με τον σύντροφό είχαμε στις 3/5 , 13/5 κι 20/5(δεν το κάψαμε το πελεκουδι αυτόν τον μήνα 😂) και κάνουμε διακεκομμένη επαφή.Δεν προσπαθούμε για παιδάκι αν κι εγώ θα ήθελα πολύ να έρθει ένα.Λετε να είμαι αιμορραγία εμφύτευσης ή ο γυναικολόγος μου να έπεσε έξω?Να σας πω ότι γέννησα πριν 17 μήνες περίπου και τότε είχα βρει δύο σταγόνες αίμα στο εσώρουχο μου.Η περίοδος μου ήρθε πριν ένα χρόνο και τους τελευταίους 4 μήνες σταθεροποιήθηκε.Θηλαζω ακόμα και δεν ξέρω αν κι αυτό επηρεάζει μετά από τόσο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλες! 

Πρώτη φορά δημοσιεύω εδώ.. είμαι 29 χρόνων και στον 8ο μήνα προσπαθειών με το συζυγο αλλά χωρίς αποτέλεσμα.. τον προηγούμενο μήνα έκανα τεστ ωορηξιας την 4η μέρα περιόδου και βγήκε θετικο..ωστόσο εμείς προσπαθουσαμε τη 10η με 16η λόγω 29 ημερών κύκλου.. τώρα στη 2η μέρα περιόδου μ έβγαλε πάλι σχεδόν θετικο..υποθέτω ότι αύριο θα βγει θετικο κανονικά.. έχω τρελαθεί.. είναι δυνατόν? Συμβαίνει σε καμία άλλη? Πήγαν στράφι όλες μ οι προσπάθειες ως τώρα..? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mikabou29 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 

Πρώτη φορά δημοσιεύω εδώ.. είμαι 29 χρόνων και στον 8ο μήνα προσπαθειών με το συζυγο αλλά χωρίς αποτέλεσμα.. τον προηγούμενο μήνα έκανα τεστ ωορηξιας την 4η μέρα περιόδου και βγήκε θετικο..ωστόσο εμείς προσπαθουσαμε τη 10η με 16η λόγω 29 ημερών κύκλου.. τώρα στη 2η μέρα περιόδου μ έβγαλε πάλι σχεδόν θετικο..υποθέτω ότι αύριο θα βγει θετικο κανονικά.. έχω τρελαθεί.. είναι δυνατόν? Συμβαίνει σε καμία άλλη? Πήγαν στράφι όλες μ οι προσπάθειες ως τώρα..? 

η αληθεια ειναι αν κανεις ωορρηξια 3-4η μερα κ επαφες μετα την 10η,ειναι λογικο οτι δ συμβαδιζαν οι προσπαθειες με τις γονιμες

συνεχισες τα τεστ μεχρι να γινει αρνητικο;

η περιοδος σου ποσο κραταει;

εγω αυτο που θα εκανα,ειναι αν οχι αμεσα,στον επομενο κυκλο,να επικοινωνησω με τον/την γυναικολογο ωστε να παρακολουθησουμε υπερηχογραφικα την ωορρηξια.να δειτε αν μεγαλωνει φυσιολογικα το ωαριο,ισως να μετρησετε προγεστερονη στην ωχρινικη φαση,κ να σου πει αν δημιουργει καποιο θεμα που διαρκει τοσες μερες

προσωπικα δ γνωριζω κτ περισσοτερο

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

@vikib 2 φορές πήγα στο γυναικολογο μια τη 12η μερα και μια τη 17η και ηταν οπως υπολογιζα..(αρκετα πρησμενο στη 12 και σκασμένο στη 17η)..μ είπε ότι δεν είναι δυνατόν να γίνεται ωορηξια στην 4η μέρα..

Σκέφτομαι μήπως απλά δεν δουλεύουν σ εμένα τα τεστακια ωορηξιας αν και στα περισσότερα ποστ βλεπω οτι τα παινευουν..θα συνεχίσω αυτό το μήνα και βλέπουμε! 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, mikabou29 είπε:

@vikib 2 φορές πήγα στο γυναικολογο μια τη 12η μερα και μια τη 17η και ηταν οπως υπολογιζα..(αρκετα πρησμενο στη 12 και σκασμένο στη 17η)..μ είπε ότι δεν είναι δυνατόν να γίνεται ωορηξια στην 4η μέρα..

Σκέφτομαι μήπως απλά δεν δουλεύουν σ εμένα τα τεστακια ωορηξιας αν και στα περισσότερα ποστ βλεπω οτι τα παινευουν..θα συνεχίσω αυτό το μήνα και βλέπουμε! 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

εφοσον εκανες κ υπερηχο,μαλλον δ δουλευουν σε σενα τα τεστ.δ μπορω να ξερω για ποιο λογο.η αληθεια ειναι δ εχω δοκιμασει

ισως εκανα την εξεταση προγεστερονης ετσι για σιγουρια,για μετα την ωορρηξια,που ειναι κτ απλο

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι θέλω την βοήθεια σας πρώτος κύκλος με  clomiphene και έκανα την ένεση ovitrelle στις 17 του μήνα ....οωρριξια έκανα 19 του μήνα ....έχω τώρα πολλά συμπτώματα περίοδου έντονα αλλά είναι από τα χάπια και την ένεση το καταλαβαίνω παρόλο αυτά έχω σκάσει δεν αντέχω δεν περνάνε οι μέρες έκανα σήμερα τεστ .. αρνητικό ..Κανονικά 2 Αυγούστου πρέπει να κάνω τεστ που θα έχω 1 μέρα καθυστέρηση αν ... Θα έχω καθυστέρηση..αλλα έχω πανικοβληθεί και κάνω κάθε  μέρα τεστ .... ξυπνάω και είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι πιστεύεται αν ήμουν δεν θα φαινόταν ακόμα ?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Katv said:

Κορίτσι θέλω την βοήθεια σας πρώτος κύκλος με  clomiphene και έκανα την ένεση ovitrelle στις 17 του μήνα ....οωρριξια έκανα 19 του μήνα ....έχω τώρα πολλά συμπτώματα περίοδου έντονα αλλά είναι από τα χάπια και την ένεση το καταλαβαίνω παρόλο αυτά έχω σκάσει δεν αντέχω δεν περνάνε οι μέρες έκανα σήμερα τεστ .. αρνητικό ..Κανονικά 2 Αυγούστου πρέπει να κάνω τεστ που θα έχω 1 μέρα καθυστέρηση αν ... Θα έχω καθυστέρηση..αλλα έχω πανικοβληθεί και κάνω κάθε  μέρα τεστ .... ξυπνάω και είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι πιστεύεται αν ήμουν δεν θα φαινόταν ακόμα ?

Σε καταλαβαινω απόλυτα .. όσες προσπαθούμε κάπως έτσι ήμαστε … αγωνία και ανυπομονησία ! Πιστεύω το έκανες πααααρα πολύ νωρίς το τεστ …

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Katv είπε:

Κορίτσι θέλω την βοήθεια σας πρώτος κύκλος με  clomiphene και έκανα την ένεση ovitrelle στις 17 του μήνα ....οωρριξια έκανα 19 του μήνα ....έχω τώρα πολλά συμπτώματα περίοδου έντονα αλλά είναι από τα χάπια και την ένεση το καταλαβαίνω παρόλο αυτά έχω σκάσει δεν αντέχω δεν περνάνε οι μέρες έκανα σήμερα τεστ .. αρνητικό ..Κανονικά 2 Αυγούστου πρέπει να κάνω τεστ που θα έχω 1 μέρα καθυστέρηση αν ... Θα έχω καθυστέρηση..αλλα έχω πανικοβληθεί και κάνω κάθε  μέρα τεστ .... ξυπνάω και είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι πιστεύεται αν ήμουν δεν θα φαινόταν ακόμα ?

με ωορρηξια 19 του μηνα μεσα σε μια βδομαδα ειναι πολυ νωρις να δειξει.βιαστηκες..απο τριτη κ μετα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vikib είπε:

με ωορρηξια 19 του μηνα μεσα σε μια βδομαδα ειναι πολυ νωρις να δειξει.βιαστηκες..απο τριτη κ μετα

Αχ χαίρομαι εγώ κάθε μέρα θα κάνω αλλά τουλάχιστον να ξέρω μετά από τρίτη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 28/7/2023 at 12:48 ΜΜ, vikib είπε:

με ωορρηξια 19 του μηνα μεσα σε μια βδομαδα ειναι πολυ νωρις να δειξει.βιαστηκες..απο τριτη κ μετα

Σήμερα το πρωί έκανα τεστ και βγήκε μια πολύ αχνή γραμμή στην αρχή νόμιζα ότι κάνουν τα μάτια μου αλλά το έβγαλα φωτογραφια και το έστειλα φαίνεται μέχρι και εκεί ... Και η μαμά μου την είδε μπορεί να είναι λάθος ?αύριο το πρωί θα ξανά κάνω και αν βγει πάλι έστω και λίγο θα πάω απευθείας για χωρική 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katv είπε:

Σήμερα το πρωί έκανα τεστ και βγήκε μια πολύ αχνή γραμμή στην αρχή νόμιζα ότι κάνουν τα μάτια μου αλλά το έβγαλα φωτογραφια και το έστειλα φαίνεται μέχρι και εκεί ... Και η μαμά μου την είδε μπορεί να είναι λάθος ?αύριο το πρωί θα ξανά κάνω και αν βγει πάλι έστω και λίγο θα πάω απευθείας για χωρική 

εφοσον το ειδε κ αλλος πιστευω οτι πραγματι ειναι εστω αχνο θετικο

στο ευχομαι.με μια καλη χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , vikib είπε:

εφοσον το ειδε κ αλλος πιστευω οτι πραγματι ειναι εστω αχνο θετικο

στο ευχομαι.με μια καλη χοριακη!

Ευχαριστώ πολύ ο γιατρός είπε να πάω να κάνω χοριακη σήμερα κ όλας και αν είμαι θα φανεί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, vikib είπε:

τελικα τι εγινε;εκανες;

Τελικά κ όμως ήταν λάθος το τεστ αρνητική χοριακη μετά από 4 ώρες !! Έριξα πολύ κλάμα πρώτος μήνα ήταν δεν ήταν αυτό αλλά δεν γίνεται 1 στο εκατομμύριο να γίνεται λάθος θετικό τεστ και να είναι το δικό μου .είχα ελπίδες . χαρηκε και ο δικός μου.... έκλαψα... ξύπνησα... το ξεπέρασα ...ήρθε η  περίοδος ξεκίνησα τα χάπια...και  πάμε στον επόμενο μήνα ε τι θα γίνει σε ένα μήνα 2-5  θα γίνει το θαύμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...