Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Να ρωτήσω κ εγώ κορίτσια πόσο είναι το κόστος των εξετάσεων θρομβοφιλιας? Μόνο αυτές δεν έχω κάνει κ είπαμε με το γιατρό εφόσον έχουμε υγιης βλαστοκυστη στον προεμφυτευτικο, πριν την εμβρυομεταφορα να γίνει κ αυτός ο έλεγχος... Βέβαια στις τελευταίες εμβρυομεταφορες έκανα προληπτικά κ αντιπηκτικες. 

      οι περισσότερες από αυτές δεν γράφονται. Εμένα όλο το πακέτο κόστισε γύρω στα 300..

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Τελικά σήμερα έκανα απλό τεστ το πρωί και βγήκε αρνητικό.  Θα κάνω την Δευτέρα μια χοριακη για να το επιβεβαιωσω.  Μήπως είναι νωρίς για τεστ και χοριακη και να δειξουν κάτι λανθασμενο;;

Ναι τέλη Αυγούστου περιμένω να μου έρθει. Γύρω στις 27 του μηνός.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 15/8/2022 at 1:46 ΜΜ, Katerina P. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,  27 Ιουλίου είχα περίοδο η οποία κράτησε 3 με 4 ημέρες , την 3η μέρα περιόδου είχα ελάχιστο αίμα που συνήθως έχω αρκετό,  και την 4η μέρα Τέλος..  (εμένα μου κρατάει 6 μερες η περίοδος. Και έχει Τώρα 2 μέρες μου έρχονται κόκκινα υγρά και κομμάτια αιματος, αλλά δεν είναι περίοδος..  Δεν περιμένω να έρθει ακόμα..  μίλησα με τη γυναικολόγο μου με μηνύματα και με ρωτησε αν πρόκειται για εγκυμοσύνη και της λέω δεν ξέρω,  και μετά μου είπε να πάω αύριο να κάνω μια χοριακη.

Λέτε να παίζει κάτι τετοιο;  Η Ούτε καν;

αν ειχες μεινει απο τον προηγουμενο κυκλο θα εδειχνε κ το τεστ λογικα

γι αυτον τον κυκλο κ η χοριακη ειναι πολυ νωρις

 

Link to comment
Share on other sites

μου εχει τυχει σε κυκλο να δω αιμα στο μεσο του κυκλου,αλλα λιγες σταγονες,οπως κ απο μικροτραυματισμο.οχι κτ τετοιο που περιγραφεις

συνεχιζονται;ηταν κοκκινο η πιο καφε;

κ παρολο που εχω εναν μικρο πολυποδα,αιμα δ εχω δει ενδιαμεσα.αλλα με ρωτησε η γυναικολογος μου αν ετυχε ποτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Σαν καφέ ήταν σαν γλιντζα, .. και χθες είχα.. Σήμερα Όχι ακόμα..  

το καφε ειναι παλιο αιμα.συνηθως δ μας ανησυχει

οποτε πιθανολογω οτι ηταν καταλοιπο περιοδου η απο ωορρηξια

αν δ εχεις κτ αλλο σε συμπτωμα καλυτερα να περιμενεις την επομενη περιοδο αν ειναι νορμαλ,ξεχασε το

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα. 

Μετά από εκείνα τα κόκκινα υγρά σαν κομμάτια μες στη μέση του κύκλου ( σαν περίοδος) που δεν ήταν φυσικά,  έχω καθυστέρηση 7 μέρες χωρίς συμπτώματα ότι θα μου έρθει.  Στις 2 μέρες καθυστέρησης έκανα ένα τεστ το οποίο βγήκε αχνο  θετικό   ίσα που φαινόταν η κάθετη γραμμουλα. Στις 3 μέρες καθυστέρησης έκανα δεύτερο τεστ το ψηφιακό και βγήκε αρνητικό, και την ίδια μέρα έκανα χοριακη και βγήκε 1,20. Και τώρα ακόμα να μου έρθει. Ούτε καν συμπτώματα έχω όπως πόνο στο στήθος η στην κοιλιά η κάτι άλλο. Αρχίζω και ανησυχώ.  Ύπαρχει περίπτωση να έδειξε λάθος η χοριακη στις 3 μέρα καθυστέρησης; εννοώ να ήταν πολύ νωρίς; Η έχω κάποια κύστη η κάτι αλλο; συγγνώμη για το μακριναρι. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. 

Μετά από εκείνα τα κόκκινα υγρά σαν κομμάτια μες στη μέση του κύκλου ( σαν περίοδος) που δεν ήταν φυσικά,  έχω καθυστέρηση 7 μέρες χωρίς συμπτώματα ότι θα μου έρθει.  Στις 2 μέρες καθυστέρησης έκανα ένα τεστ το οποίο βγήκε αχνο  θετικό   ίσα που φαινόταν η κάθετη γραμμουλα. Στις 3 μέρες καθυστέρησης έκανα δεύτερο τεστ το ψηφιακό και βγήκε αρνητικό, και την ίδια μέρα έκανα χοριακη και βγήκε 1,20. Και τώρα ακόμα να μου έρθει. Ούτε καν συμπτώματα έχω όπως πόνο στο στήθος η στην κοιλιά η κάτι άλλο. Αρχίζω και ανησυχώ.  Ύπαρχει περίπτωση να έδειξε λάθος η χοριακη στις 3 μέρα καθυστέρησης; εννοώ να ήταν πολύ νωρίς; Η έχω κάποια κύστη η κάτι αλλο; συγγνώμη για το μακριναρι. 

Καλησπέρα. Νομίζω ότι πρέπει να κλείσεις ένα ραντεβού στο γυναικολόγο σου για να μάθεις σίγουρα τι συμβαίνει.

Εύχομαι πραγματικά να είσαι έγκυος!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Όλο λέω νά περιμένω λίγο ακόμα μήπως και μου έρθει γιατί σκέφτηκα ότι η χοριακη δεν κάνει λάθος...

Διαβάζοντας ολα αυτά που έχεις γράψει κάποια ανωμαλία του κύκλου μου μοιάζει να είναι..η ίσως κάποια κύστη,ινωμυωμα η πολυποδακι.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Ελένη Κ είπε:

Διαβάζοντας ολα αυτά που έχεις γράψει κάποια ανωμαλία του κύκλου μου μοιάζει να είναι..η ίσως κάποια κύστη,ινωμυωμα η πολυποδακι.

 

θα συμφωνησω

οποτε @Katerina P.,κλεισε ενα ραντεβου στον γιατρο,κανε κ μια χοριακη την δευτερα για σιγουρια,κ καλα αποτελεσματα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2022 at 7:53 ΜΜ, Katerina P. είπε:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.. 8 μέρες καθυστέρησης και συνεχίζουμε.. άν συνεχίσει  θα πάω να με δει η γυναικολόγος μου να ηρεμήσω..

Καλησπέρα. Τελικά τι έγινε;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αδιαθετησα  στις 9 μέρες καθυστερησης κορίτσια..  Αλλά ακόμα αναρωτιέμαι γιατί έδειξε αχνό θετικό το πρώτο τεστ και Όλα τα υπόλοιπα αρνητικά ακόμα και η χοριακη.. τι να πω δεν ξέρω..  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...