Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Κορίτσια για ακόμη μια φορά θέλω τη βοήθεια σας.. Τελευταία περίοδος 3/1 και τελευταία και μοναδική επαφή για τον Ιανουάριο το περασμένο Σάββατο..Κανονικά περιμένω περίοδο από βδομάδα οπότε η επαφή δεν έγινε σε γόνιμες μέρες..Όμως αμέσως μετά είχα λίγες καφετί εκκρίσεις.. Ωορρηξία που καθυστέρησε?Κάποιος τραυματισμός?(αν και δεν μου έχει ξανασυμβεί)..Τι πιστεύετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω απο την πρωτη μερα θετικου τεστ ωορρηξιας ποτε γινεται η ωιρρηξια?και ποτε ειναι καλο να κανουμε τα τεστ εν τελη?πρωι η απογευμα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω απο την πρωτη μερα θετικου τεστ ωορρηξιας ποτε γινεται η ωιρρηξια?και ποτε ειναι καλο να κανουμε τα τεστ εν τελη?πρωι η απογευμα?

Τα τεστ ωορρηξιας ειναι πιο αξιοπιστα το μεσημερι χωρις να εχουν προηγηθει πολλα υγρα και καθε μερα να γινονται την ιδια περιπου ωρα.

Απο το 1ο θετικο τεστ, η ωορρηξια θα συμβει μεσα στις επομενες 48 ωρες. Οποτε θελουμε επαφες αμεσως και καθημερινα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Τα τεστ ωορρηξιας ειναι πιο αξιοπιστα το μεσημερι χωρις να εχουν προηγηθει πολλα υγρα και καθε μερα να γινονται την ιδια περιπου ωρα.

Απο το 1ο θετικο τεστ, η ωορρηξια θα συμβει μεσα στις επομενες 48 ωρες. Οποτε θελουμε επαφες αμεσως 

Και γιατι τις 2 επομενες μερες μετα το πρωτο θετικο τεστ βγαινουν αρνητικα τα τεστ?μπορουμε να καταλαβουμε ποτε ακριβως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Και γιατι τις 2 επομενες μερες μετα το πρωτο θετικο τεστ βγαινουν αρνητικα τα τεστ?μπορουμε να καταλαβουμε ποτε ακριβως γινεται?

Το αρνητικο σημαινει οτι πεφτει η ορμονη. Το θετικο σημαινει η ορμονη ειναι στο πικ και αρχιζει η ωορρηξια. Δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να ξερεις την ακριβη στιγμη της ωορρηξιας. Και δε χρειαζεται κιολας.

Το κατα προσεγγιση ειναι αρκετο εφοσον εχεις επαφες καθημερινα τις μερες εκεινες. Το σπερμα ζει εως 5 ημερες. Μπορει να κανεις ωορρηξια και το σπερμα που τελικα γονιμοποιησε το ωαριο να ηταν το χθεσινο, ή το προχθεσινο, και οχι πχ το σημερινο.. οποτε το τεστ ειναι απλα ενας μπουσουλας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα,  θα θέλαμε τη βοήθειά σας. Προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι και εδώ και 2 μήνες παρακολουθώ την ωορηξία μου. Τελευταία περίοδος 25/01 και ωορηξία 6/2 όπου και προσπαθήσαμε εκείνες τις ημέρες. Από 12/2 άρχισε να πρήζεται πολύ το στήθος μου και η κοιλιά μου και γενικά είχα πόνο στη μέση κάτω δεξιά (Δεν το υπολογίζω τόσο γιατί στη δουλειά σηκώνω κατά καιρούς βάρος και υποθέτω ίσως είναι από εκεί). Ωστόσο δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα. Θεωρητικά σε 4 ημέρες θα μου έρθει η ακατονόμαστη (μακάρι να μην) αλλά από ανυπομονησία έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί (που υποτίθεται δείχνει 5 ημέρες νωρίτερα) και έδειξε αρνητικό δυστυχώς..να χάσω τις ελπίδες μου; να περιμένω να κάνω χοριακή; πότε πρέπει να κάνω όμως; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , GiolandaP είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,  θα θέλαμε τη βοήθειά σας. Προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι και εδώ και 2 μήνες παρακολουθώ την ωορηξία μου. Τελευταία περίοδος 25/01 και ωορηξία 6/2 όπου και προσπαθήσαμε εκείνες τις ημέρες. Από 12/2 άρχισε να πρήζεται πολύ το στήθος μου και η κοιλιά μου και γενικά είχα πόνο στη μέση κάτω δεξιά (Δεν το υπολογίζω τόσο γιατί στη δουλειά σηκώνω κατά καιρούς βάρος και υποθέτω ίσως είναι από εκεί). Ωστόσο δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα. Θεωρητικά σε 4 ημέρες θα μου έρθει η ακατονόμαστη (μακάρι να μην) αλλά από ανυπομονησία έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί (που υποτίθεται δείχνει 5 ημέρες νωρίτερα) και έδειξε αρνητικό δυστυχώς..να χάσω τις ελπίδες μου; να περιμένω να κάνω χοριακή; πότε πρέπει να κάνω όμως; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊

Καλησπέρα .προσωπικα είχα ακριβώς τα ίδια και τελικά είμαι έγκυος ! 
ειχα τελευταία περίοδο 15/1 με κύκλο 31 ημερών  και από τις 4/2   πρήστηκε το στήθος μου είχα ελαφριά πονάκια περιόδου και ποναγε η μέση μου (ακόμη με πονάει ) Δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα . και εγώ είχα κάνει  ένα τεστ εγκυμοσύνης 5 μέρες πριν και βγήκε αρνητικό .  τελικά έκανα χοριακη 14/2 και βγήκε θετική . 
μην απογοητεύεσαι και πήγαινε να κανεις μια χοριακη την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου . Σου εύχομαι να είσαι . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , elen98 είπε:

Καλησπέρα .προσωπικα είχα ακριβώς τα ίδια και τελικά είμαι έγκυος ! 
ειχα τελευταία περίοδο 15/1 με κύκλο 31 ημερών  και από τις 4/2   πρήστηκε το στήθος μου είχα ελαφριά πονάκια περιόδου και ποναγε η μέση μου (ακόμη με πονάει ) Δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα . και εγώ είχα κάνει  ένα τεστ εγκυμοσύνης 5 μέρες πριν και βγήκε αρνητικό .  τελικά έκανα χοριακη 14/2 και βγήκε θετική . 
μην απογοητεύεσαι και πήγαινε να κανεις μια χοριακη την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου . Σου εύχομαι να είσαι . 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το μήνυμα, μου δίνεις κουράγιο αν και προσπαθώ να μην ελπίζω γιατί πάντα νιώθω μια μικρή απογοήτευση στο τέλος.. πολύ ευχάριστο νέο αυτό, σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου ❤️

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας. Αύριο περιμένω περίοδο και σήμερα το πρωί που πήγα τουαλέτα είχα καφέ βλέννες για πολύ λίγο και τώρα τίποτα. Υπάρχει περίπτωση αυτό να είναι εμφύτευση; να περιμένω και αύριο και αν δεν έρθει η περίοδος να πάω για χοριακή; Επίσης ξαφνικά από χθες το βράδυ έχω μια αίσθηση συμφόρησης στην μύτη χωρίς κα έχω καταρροή και σήμερα έχω έντονο πονοκέφαλο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, GiolandaP είπε:

Κορίτσια καλημέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας. Αύριο περιμένω περίοδο και σήμερα το πρωί που πήγα τουαλέτα είχα καφέ βλέννες για πολύ λίγο και τώρα τίποτα. Υπάρχει περίπτωση αυτό να είναι εμφύτευση; να περιμένω και αύριο και αν δεν έρθει η περίοδος να πάω για χοριακή; Επίσης ξαφνικά από χθες το βράδυ έχω μια αίσθηση συμφόρησης στην μύτη χωρίς κα έχω καταρροή και σήμερα έχω έντονο πονοκέφαλο. 

Να πας το πρωι να κανεις χοριακη κοριτσι μου. Τιποτα αλλα δε θα σου πει με σιγουρια και αμεσα. Ολα τα συμπτωματα εγω το χω ξαναπει, για μενα δεν εχουν σημασια τοσο νωρις. Καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να ρωτήσω τ εξής ο κύκλος μετριέται σύμφωνα με το στις ποσες μέρες ήρθε αυτό το η μήνα; Η γενικά πως είναι κύκλος μας ; ( εγώ πχ έχω κύκλο 29-30 ημερών σχεδόν κάθε μήνα γ τον μήνα Φλεβάρη όμως ήρθε στις 32 μέρες λόγω άγχους. Πως θα μετρήσω τώρα τις γόνιμες μέρες μ; Σύμφωνα με τις 32 μέρες η γενικά ποτέ μ έρχεται περίοδος; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Mpoukou είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να ρωτήσω τ εξής ο κύκλος μετριέται σύμφωνα με το στις ποσες μέρες ήρθε αυτό το η μήνα; Η γενικά πως είναι κύκλος μας ; ( εγώ πχ έχω κύκλο 29-30 ημερών σχεδόν κάθε μήνα γ τον μήνα Φλεβάρη όμως ήρθε στις 32 μέρες λόγω άγχους. Πως θα μετρήσω τώρα τις γόνιμες μέρες μ; Σύμφωνα με τις 32 μέρες η γενικά ποτέ μ έρχεται περίοδος; 

Σίγουρα και οι καθυστερήσεις τις περιόδου συνυπολογίζονται για την πιθανή ημερομηνία επόμενης περιόδου. 

Αν έχεις κάποιο ημερολόγιο περιόδου θα σε βοηθήσει να κατατοπιστεις λίγο με τις ημέρες. Σου βγάζει εξάλλου έναν μέσο όρο απ'ολες  τις καταγραφές σου (και τις φορές που έχεις σταθερό κύκλο αλλά και τις φορές που τυγχάνει ανωμαλία στον κύκλο). 

Όπως και να έχει η συμβουλή μου είναι αν και εφόσον είναι εφικτό λόγω καθημερινότητας και δουλειών, να έχετε επαφές όλο τον μήνα χωρίς να κοιτάτε τις γόνιμες και μόνο. 

Έτσι είσαι σίγουρη ότι δεν σου έχει ξεφύγει καμιά σημαντική ημέρα αλλά περνάς και καλά χωρίς πρόγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Mpoukou είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να ρωτήσω τ εξής ο κύκλος μετριέται σύμφωνα με το στις ποσες μέρες ήρθε αυτό το η μήνα; Η γενικά πως είναι κύκλος μας ; ( εγώ πχ έχω κύκλο 29-30 ημερών σχεδόν κάθε μήνα γ τον μήνα Φλεβάρη όμως ήρθε στις 32 μέρες λόγω άγχους. Πως θα μετρήσω τώρα τις γόνιμες μέρες μ; Σύμφωνα με τις 32 μέρες η γενικά ποτέ μ έρχεται περίοδος; 

+ - 2-3 μέρες δεν είναι διαφορα στον κυκλο . Παντα θα υπολογίζεις κυκλο 29 -30 μέρες αλλα θα βάζεις κ +- 2,3 μέρες.  Δεν είναι πάντα ο κύκλος  κομπιούτερ να ερχετε το ιδιο. Τις γόνιμες θα υπολογίζεις ότι η ωορηξια θα γίνει περίπου στις 14 μέρες +- παντα 2-3 μέρες. Οι γόνιμες ειναι 4 μέρες πριν την ωορηξια 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα μου βγάζει τις γόνιμες η εφαρμογή σύμφωνα με τν κύκλο μ 29-30 μέρες και οι γόνιμες που μ δείχνει είναι από 19-25/2 χθες 11η μέρα έγινε κάτι με τ σύντροφο μου όμως δεν έχω ελπίδες ότι μπορεί να γίνει κάτι διότι ο κύκλος όπως ειπα είναι στις 32 μέρες δλδ περιοδο είχα 9/2 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...