Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σας γράφω τι εγίνε τις τελευταίες μέρες! Μετά από τα καφέ που είχα ο γιατρός με παρότρυνε να κάνω χοριακη η οποία βγήκε αρνητική όπως και τα τεστ που είχα κάνει. Έτσι τον επισκέφθηκα χθες ( έρχεται  από Αθήνα στην Κέρκυρα τα σκ), για αρχή είδε μια κύστη και στην συνέχεια μου είπε ότι πιθανότατα έκανα ωορρηξία 12-14/05 δηλαδή όταν εγώ περίμενα περίοδο και ίσως μου είπε τα καφέ που είδα ήταν από αυτό. Έπαθα σοκ κορίτσια! Ήξερα ότι ο κύκλος μου είναι οοοτι ναναι αλλά όχι και έτσι!!! Μου έδωσε Utrogestan για 10 μέρες για να απορροφηθεί η κύστη και μου είπε ότι σε περίπτωση που έχει γίνει το επιθυμητό θα το δούμε σε 10 μέρες... Οπότε μου είπε αφού σταματήσω τα Utrogestan μετά από 3-4 μέρες θα πρέπει να αδιαθετησω, εάν όχι να πάω για χοριακη. Η κατάσταση μου είναι για γέλια και για κλάματα!

Ήθελα να σας ρωτήσω, διάβασα ότι τα Utrogestan γενικά βοηθούν μετά την ωορρηξία, ισχύει αυτό;; Γνωρίζει κάποια παραπάνω πληροφορίες;;; Το ενδομήτριο μου το είδε πολύ καλό! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σας γράφω τι εγίνε τις τελευταίες μέρες! Μετά από τα καφέ που είχα ο γιατρός με παρότρυνε να κάνω χοριακη η οποία βγήκε αρνητική όπως και τα τεστ που είχα κάνει. Έτσι τον επισκέφθηκα χθες ( έρχεται  από Αθήνα στην Κέρκυρα τα σκ), για αρχή είδε μια κύστη και στην συνέχεια μου είπε ότι πιθανότατα έκανα ωορρηξία 12-14/05 δηλαδή όταν εγώ περίμενα περίοδο και ίσως μου είπε τα καφέ που είδα ήταν από αυτό. Έπαθα σοκ κορίτσια! Ήξερα ότι ο κύκλος μου είναι οοοτι ναναι αλλά όχι και έτσι!!! Μου έδωσε Utrogestan για 10 μέρες για να απορροφηθεί η κύστη και μου είπε ότι σε περίπτωση που έχει γίνει το επιθυμητό θα το δούμε σε 10 μέρες... Οπότε μου είπε αφού σταματήσω τα Utrogestan μετά από 3-4 μέρες θα πρέπει να αδιαθετησω, εάν όχι να πάω για χοριακη. Η κατάσταση μου είναι για γέλια και για κλάματα!

Ήθελα να σας ρωτήσω, διάβασα ότι τα Utrogestan γενικά βοηθούν μετά την ωορρηξία, ισχύει αυτό;; Γνωρίζει κάποια παραπάνω πληροφορίες;;; Το ενδομήτριο μου το είδε πολύ καλό! 

τα ουτρο βοηθανε στην προγεστερονη

τωρα για ολα τα αλλα,ο γιατρος που σε ειδε σιγουρα ξερει καλυτερα

καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια είμαι καινούρια στην παρέα έχω μερικές απορίες! Ξεκίνησα να προσπαθώ με τον σύντροφό μου για μωράκι από τον Ιανουάριο ξέροντας πως μπορεί να μην πιάσω κατευθείαν γιατί από π;λίγες μου εξετάσεις ο γυναικολόγος μου,μου είχε πει πως όταν θα θέλω να γίνω μανούλα θα πρέπει να πάρω προγεστερόνη. Παρόλα αυτά είπα να κάνω την προσπάθεια μου γιατί ποτέ δεν ξέρεις και μετά να απευθυνθώ στον γυναικολόγο...Έχω κύκλο 28-29 μέρες και έχω καθυστέρηση 6 μέρες δεν έχω κάνει τεστ γιατί στο παρελθόν μπορεί να είχα 2-3 μέρες καθυστέρηση και έκανα και φυσικά είχα αρνητικό αποτέλεσμα! Δεν μπορώ να πω ότι πονάω λες και θα αδιαθετησω,έχω τρομερό όμως πόνο μόνο στο αριστερό στήθος,νιώθω στην τσίτα διαρκώς και ζαλίζομαι τακτικά (βέβαια πέρα κορονοιο το Πάσχα και μπορεί να παίζει ρόλο) και το πιο κουλό είναι πως σε εντελώς άκυρες στιγμές της ημέρας μου έρχονται μυρωδιές από φαγητά που έτρωγα όταν ήμουν μικρή κ;ι μπορεί να έχω να τα φάω και 10 χρόνια και κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ 24 χρόνια τώρα που ζω είναι να σηκωθώ από τον ύπνο μου ξημερώματα να φάω ότι βρω μπροστά μου! Ακούω συμβουλές! Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! ♥️

πρίν από 2 λεπτά , Nina98 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια είμαι καινούρια στην παρέα έχω μερικές απορίες! Ξεκίνησα να προσπαθώ με τον σύντροφό μου για μωράκι από τον Ιανουάριο ξέροντας πως μπορεί να μην πιάσω κατευθείαν γιατί από παλιές μου εξετάσεις ο γυναικολόγος μου,μου είχε πει πως όταν θα θέλω να γίνω μανούλα θα πρέπει να πάρω προγεστερόνη. Παρόλα αυτά είπα να κάνω την προσπάθεια μου γιατί ποτέ δεν ξέρεις και μετά να απευθυνθώ στον γυναικολόγο...Έχω κύκλο 28-29 μέρες και έχω καθυστέρηση 6 μέρες δεν έχω κάνει τεστ γιατί στο παρελθόν μπορεί να είχα 2-3 μέρες καθυστέρηση και έκανα και φυσικά είχα αρνητικό αποτέλεσμα! Δεν μπορώ να πω ότι πονάω λες και θα αδιαθετησω,έχω τρομερό όμως πόνο μόνο στο αριστερό στήθος,νιώθω στην τσίτα διαρκώς και ζαλίζομαι τακτικά (βέβαια πέρασα κορονοιο το Πάσχα και μπορεί να παίζει ρόλο) και το πιο κουλό είναι πως σε εντελώς άκυρες στιγμές της ημέρας μου έρχονται μυρωδιές από φαγητά που έτρωγα όταν ήμουν μικρή κ;ι μπορεί να έχω να τα φάω και 10 χρόνια και κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ 24 χρόνια τώρα που ζω είναι να σηκωθώ από τον ύπνο μου ξημερώματα να φάω ότι βρω μπροστά μου! Ακούω συμβουλές! Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! ♥️

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Nina98 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια είμαι καινούρια στην παρέα έχω μερικές απορίες! Ξεκίνησα να προσπαθώ με τον σύντροφό μου για μωράκι από τον Ιανουάριο ξέροντας πως μπορεί να μην πιάσω κατευθείαν γιατί από π;λίγες μου εξετάσεις ο γυναικολόγος μου,μου είχε πει πως όταν θα θέλω να γίνω μανούλα θα πρέπει να πάρω προγεστερόνη. Παρόλα αυτά είπα να κάνω την προσπάθεια μου γιατί ποτέ δεν ξέρεις και μετά να απευθυνθώ στον γυναικολόγο...Έχω κύκλο 28-29 μέρες και έχω καθυστέρηση 6 μέρες δεν έχω κάνει τεστ γιατί στο παρελθόν μπορεί να είχα 2-3 μέρες καθυστέρηση και έκανα και φυσικά είχα αρνητικό αποτέλεσμα! Δεν μπορώ να πω ότι πονάω λες και θα αδιαθετησω,έχω τρομερό όμως πόνο μόνο στο αριστερό στήθος,νιώθω στην τσίτα διαρκώς και ζαλίζομαι τακτικά (βέβαια πέρα κορονοιο το Πάσχα και μπορεί να παίζει ρόλο) και το πιο κουλό είναι πως σε εντελώς άκυρες στιγμές της ημέρας μου έρχονται μυρωδιές από φαγητά που έτρωγα όταν ήμουν μικρή κ;ι μπορεί να έχω να τα φάω και 10 χρόνια και κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ 24 χρόνια τώρα που ζω είναι να σηκωθώ από τον ύπνο μου ξημερώματα να φάω ότι βρω μπροστά μου! Ακούω συμβουλές! Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! ♥️

 

Καλή σου μέρα κορίτσι μου..ή μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι να κάνεις ένα τεστ ή ακόμα καλύτερα μία χοριακή. Καθυστέρηση έχεις, συμπτώματα έχεις.Άντε κορίτσι μου και πες μας νέα και σου εύχομαι ότι καλυτερο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2022 at 7:19 ΜΜ, Bookthiefy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά μπαίνω σε αυτό το θέμα γιατί έχω μια ερώτηση. Είχαμε ελεύθερες επαφές την 8η και 9η μέρα του κύκλου, με κυκλο 23-26 ημερών. Τώρα είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης και γενικά πάντα μου έρχεται νωρίτερα σχεδόν ποτέ αργότερα. Λέτε αν κάνω τεστ εγκυμοσυνης θα δειξει; η να περιμένω κ αλλο; και πότε να το κάνω για καλυτερα; έχω ακούσει για τα πρωινά ουρά αλλά δεν ξέρω αν αντέξω να περιμένω κ αλλο. Συγγνώμη για τις ερωτήσεις είναι η 1η φορα και δεν έχω ιδέα.

Καλημέρα κοριτσάκι μου...έχουμε μιλήσει ξανά στο καφέ εξωσωματικής...έχεις αρκετές μέρες καθυστέρηση κ επειδή η ανάρτηση σου είναι από 17/5 σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι έγκυος..Εγώ που πάντα μου έρχεται μια δυο μέρες νωρίτερα ..όταν προσπαθούμε για παιδάκι τότε μόνο μου έρχεται μια εβδομάδα με καθυστέρηση...σαν να τρολαρει ο οργανισμός μου..χαχαχα...Ίσως καταλαβαίνει ο οργανισμός ότι κάτι πάει να γίνει κ να τρελενονται οι ορμονες μας...βέβαια εύχομαι από την ψυχή μου να είσαι ήδη έγκυος!!!

 

On 18/5/2022 at 10:35 ΠΜ, Katerina P. είπε:

Κορίτσια Καλημέρα. 

Τελικά έκανα το predictor early υποτίθεται για να μου δείξει 6 μέρες πριν . Έδειξε ΑΡΝΗΤΙΚΟ.

Δεν σας κρύβω ότι στεναχωρεθηκα αλλά ακόμα ελπίζω ότι θα περιμένω κι άλλες μερούλες,  αν έχω καθυστέρηση για να κάνω ξανά τεστ. 

Καλημέρα κορτσακι μου...6 μέρες πριν είναι πολύ νωρίς...Νομίζω κακος στεναχωρηθηκες..καλύτερα να περιμένεις έστω να έχεις μια δυο μέρες καθυστέρηση γιατί κάθε κύκλος παίζει κ κάποιες μερουλες...σου ευχομαι όμως ολόψυχα να πέρασε αυτός ο καιρός κ αυτό το αρνητικό τεστ να έχει αντικατασταθεί με ένα τεράστιο θετικό τεστ εγκυμοσυνης!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ αρνητικό .. μεγαλώνει πάλι ο κύκλος μου που σταμάτησα τα χάπια και έχει γίνει χειρότερα από πριν... σκέφτομαι να πάρω τεστ ωορρηξίας αλλά η γιατρός μου είχε πει να μην κάνω αυτό το λάθος από τώρα και μόνο αν δεν πιάνω αργότερα που θα μου πει εκείνη γιατί έχω πολύ άγχος και θα μου κάνει κακό!! με τον δικό μου είπαμε ότι τον χειμώνα το βάζουμε κανονικά μπρως αλλά εγώ τρελενομαι κάθε μήνα γιατί ελευθερα το κάνουμε απλά όχι οργανωμένα και σε σχέση με τα χάπια που πρέπει να πάρω και σε σχέση με το να πιάνουμε όλες τις μέρες αλλά εγώ φοβάμαι μήπως δεν κάνω ωορρηξία βέβαια η γιατρός μου είπε ότι κάνω απλά μπορεί όχι κάθε μήνα και δεν μπορεί να το ξέρει χωρίς να με εξετάζει κάθε μήνα κορίτσια τι θα κάνω αν έχω αγχοθη τόσο από τώρα και νομίζω ότι κάτι δεν πει καλά τι θα απογινω τον χειμώνα 

Link to comment
Share on other sites

Η έκτη μέρα του κύκλου σε κύκλο 28 ημερων θα μπορούσε να είναι γονιμη??

Ήταν η μοναδική επαφή για αυτό το μήνα και έχω καθυστέρηση εδώ και δύο μέρες..

Αν και απίθανο μου φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου...έχουμε μιλήσει ξανά στο καφέ εξωσωματικής...έχεις αρκετές μέρες καθυστέρηση κ επειδή η ανάρτηση σου είναι από 17/5 σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι έγκυος..Εγώ που πάντα μου έρχεται μια δυο μέρες νωρίτερα ..όταν προσπαθούμε για παιδάκι τότε μόνο μου έρχεται μια εβδομάδα με καθυστέρηση...σαν να τρολαρει ο οργανισμός μου..χαχαχα...Ίσως καταλαβαίνει ο οργανισμός ότι κάτι πάει να γίνει κ να τρελενονται οι ορμονες μας...βέβαια εύχομαι από την ψυχή μου να είσαι ήδη έγκυος!!!

 

Καλημέρα κορτσακι μου...6 μέρες πριν είναι πολύ νωρίς...Νομίζω κακος στεναχωρηθηκες..καλύτερα να περιμένεις έστω να έχεις μια δυο μέρες καθυστέρηση γιατί κάθε κύκλος παίζει κ κάποιες μερουλες...σου ευχομαι όμως ολόψυχα να πέρασε αυτός ο καιρός κ αυτό το αρνητικό τεστ να έχει αντικατασταθεί με ένα τεράστιο θετικό τεστ εγκυμοσυνης!!!

Έκανα ένα ακόμα τεστ 2 μέρες μετά την αναμενόμενη περίοδο αλλά νομίζω ότι πάλι ήταν νωρίς και ήταν ΑΡΝΗΤΙΚΟ Φυσικά. 

Συνεχίζω να έχω καθυστέρηση και δεν νιώθω ότι μου έρχεται κιόλας. Δηλαδή δεν έχω πονοκοιλο  η πόνο στη μέση η πονοκέφαλο η νεύρα.  

Αντιθέτως είμαι τόσο ήρεμη ψυχικά,  δεν πονάω πουθενά, μόνο το στήθος ελαφρύς πόνος και μερικά τσιμπήματα και μικρές κραμπουλες χαμηλά στην κοιλιά κάπου μες στη μέρα. φοβάμαι να ξανακάνω τεστ για να μην απογοητευτω  πάλι αλλά αν δεν μου έρθει αρχές Ιουνίου  θα ξανακάνω τότε. Αλλιώς θα πάω στη γυναικολογο μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Έκανα ένα ακόμα τεστ 2 μέρες μετά την αναμενόμενη περίοδο αλλά νομίζω ότι πάλι ήταν νωρίς και ήταν ΑΡΝΗΤΙΚΟ Φυσικά. 

Συνεχίζω να έχω καθυστέρηση και δεν νιώθω ότι μου έρχεται κιόλας. Δηλαδή δεν έχω πονοκοιλο  η πόνο στη μέση η πονοκέφαλο η νεύρα.  

Αντιθέτως είμαι τόσο ήρεμη ψυχικά,  δεν πονάω πουθενά, μόνο το στήθος ελαφρύς πόνος και μερικά τσιμπήματα και μικρές κραμπουλες χαμηλά στην κοιλιά κάπου μες στη μέρα. φοβάμαι να ξανακάνω τεστ για να μην απογοητευτω  πάλι αλλά αν δεν μου έρθει αρχές Ιουνίου  θα ξανακάνω τότε. Αλλιώς θα πάω στη γυναικολογο μου.

Να μην ανχωνεσαι...δεν ξέρω πως είναι ο κύκλος σου αλλά νομίζω ότι έχεις αρκετές μέρες καθυστέρηση...λένε ότι ότι ένα αρνητικό τεστ δεν σημαίνει ότι δεν είσαι έγκυος...μπορεί να βγει κ ψευδές...θα  μπορούσες να κάνει μια χοριακη πιο πολύ για εσένα..να μην έχεις την αναμονή κ να ξέρεις...νομίζω κ ο γυναικολος σου αν του πεις ότι έχεις πολλές μέρες καθυστέρηση κ ότι είχες αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης πριν σε δει ακόμα θα σου πει να κάνεις μια β χοριακη...Πραγματικά σου εύχομαι τα καλύτερα κ μέσα από την ψυχή μου να μην σου έρθει η περίοδος αλλά μια πολύ πολύ μεγάλη χοριακη!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pagor είπε:

Να μην ανχωνεσαι...δεν ξέρω πως είναι ο κύκλος σου αλλά νομίζω ότι έχεις αρκετές μέρες καθυστέρηση...λένε ότι ότι ένα αρνητικό τεστ δεν σημαίνει ότι δεν είσαι έγκυος...μπορεί να βγει κ ψευδές...θα  μπορούσες να κάνει μια χοριακη πιο πολύ για εσένα..να μην έχεις την αναμονή κ να ξέρεις...νομίζω κ ο γυναικολος σου αν του πεις ότι έχεις πολλές μέρες καθυστέρηση κ ότι είχες αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης πριν σε δει ακόμα θα σου πει να κάνεις μια β χοριακη...Πραγματικά σου εύχομαι τα καλύτερα κ μέσα από την ψυχή μου να μην σου έρθει η περίοδος αλλά μια πολύ πολύ μεγάλη χοριακη!!!

Δυστυχώς κορίτσι μου , μου ήρθε περίοδος τελικά σήμερα.. Για άλλη μια φορά στεναχωρεθηκα,  αλλά όλα για κάποιο λόγο γίνονται.

Θα συνεχίσουμε τις προσπάθειες και ελπίζω για το καλύτερο σε όλες τις γυναίκες που προσπαθούμε και θέλουμε τόσο πολύ να γίνουμε μανούλες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω και εγώ τα φώτα σας ! Έχω πολυκυστικές ωοθήκες και δεν μπορώ να γνωρίζω πότε έχω ωορρηξία. Ο κύκλος μου είναι από 29 έως 35 μέρες. Η τελευταία μου περίοδος ήταν 1η Μαίου και είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου14,15 και 21 Μαίου. Την Τρίτη 23 Μαίου ξύπνησα το πρωί με έντονες κράμπες χαμηλά στην κοιλιά και από εκεί και πέρα έχω λίγους πόνους στην κοιλιά σαν αυτούς πριν την περίοδο. Υπάρχει περίπτωση αυτοί οι πόνοι να ήταν από εμφύτευση? Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία? Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια γειά σας και πάλι! με άστατο κύκλο είχα τον Απρίλιο 14 του μήνα περίοδο Μάιο 19 του μήνα και τώρα ακόμα δεν μου έχει έρθει επαφές είχα 2 του μήνα 6 του μήνα 8 του μήνα και μετά 15 αν έχει γίνει κάτι και έμεινα έγκυος αυτές τις μέρες ποτέ θα μπορέσει να φανεί στο τεστ ? Ρωτάω και για γενικά και για τους επόμενους μήνες επειδή έχω άστατη περίοδο ναι ξέρω πότε μπορώ να κάνω τεστ όχι τίποτα άλλο περιμένω να μου έρθει να τελειώσει να ξεκινήσω τεστ ωορρηξίας γιατί η γυναικολόγος είπε ότι δεν έχω στάνταρ μέρα λόγο πολυκοιστικων 

On 26/5/2022 at 1:39 ΜΜ, Anastasia Brl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω και εγώ τα φώτα σας ! Έχω πολυκυστικές ωοθήκες και δεν μπορώ να γνωρίζω πότε έχω ωορρηξία. Ο κύκλος μου είναι από 29 έως 35 μέρες. Η τελευταία μου περίοδος ήταν 1η Μαίου και είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου14,15 και 21 Μαίου. Την Τρίτη 23 Μαίου ξύπνησα το πρωί με έντονες κράμπες χαμηλά στην κοιλιά και από εκεί και πέρα έχω λίγους πόνους στην κοιλιά σαν αυτούς πριν την περίοδο. Υπάρχει περίπτωση αυτοί οι πόνοι να ήταν από εμφύτευση? Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία? Σας ευχαριστώ πολύ

Κορίτσι μου όταν έχεις πολιτιστικές .... Δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ..πότε θα έχεις ωορρηξία . είμαι παθών ... Μπορεί και να είναι μπορεί και να μην είναι σου το εύχομαι μιας και κάθε μήνα  περνάω και εγώ τα ίδια!!και εγώ ένα σορό συμπτώματα έχω (όχι από το μυαλό μου) απλά λόγο ΠΣΟ έχω κράμπες κτλπ παίρνω και βιταμίνες να τα ρυθμίσω και άντε να βγάλεις άκρη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Katv είπε:

Κορίτσια γειά σας και πάλι! με άστατο κύκλο είχα τον Απρίλιο 14 του μήνα περίοδο Μάιο 19 του μήνα και τώρα ακόμα δεν μου έχει έρθει επαφές είχα 2 του μήνα 6 του μήνα 8 του μήνα και μετά 15 αν έχει γίνει κάτι και έμεινα έγκυος αυτές τις μέρες ποτέ θα μπορέσει να φανεί στο τεστ ? Ρωτάω και για γενικά και για τους επόμενους μήνες επειδή έχω άστατη περίοδο ναι ξέρω πότε μπορώ να κάνω τεστ όχι τίποτα άλλο περιμένω να μου έρθει να τελειώσει να ξεκινήσω τεστ ωορρηξίας γιατί η γυναικολόγος είπε ότι δεν έχω στάνταρ μέρα λόγο πολυκοιστικων 

Κορίτσι μου όταν έχεις πολιτιστικές .... Δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ... είμαι παθών ... Μπορεί και να είναι μπορεί και να μην είναι σου το εύχομαι μιας και κάθε μήνα  περνάω και εγώ τα ίδια!!και εγώ ένα σορό συμπτώματα έχω (όχι από το μυαλό μου) απλά λόγο ΠΣΟ έχω κράμπες κτλπ παίρνω και βιταμίνες να τα ρυθμίσω και άντε να βγάλεις άκρη 

Μπορείτε να πάρετε τεστακια ωορηξιας, εμένα με βοήθησαν πολύ στο να καταλάβω ποτε κάνω ωορηξια 

On 26/5/2022 at 1:39 ΜΜ, Anastasia Brl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω και εγώ τα φώτα σας ! Έχω πολυκυστικές ωοθήκες και δεν μπορώ να γνωρίζω πότε έχω ωορρηξία. Ο κύκλος μου είναι από 29 έως 35 μέρες. Η τελευταία μου περίοδος ήταν 1η Μαίου και είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου14,15 και 21 Μαίου. Την Τρίτη 23 Μαίου ξύπνησα το πρωί με έντονες κράμπες χαμηλά στην κοιλιά και από εκεί και πέρα έχω λίγους πόνους στην κοιλιά σαν αυτούς πριν την περίοδο. Υπάρχει περίπτωση αυτοί οι πόνοι να ήταν από εμφύτευση? Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία? Σας ευχαριστώ πολύ

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Sisii είπε:

Πάρε τεστακια ωορηξιας, εμένα με βοήθησαν πολύ στο να καταλάβω ποτε κάνω ωορηξια 

Ναι κορίτσι μου περιμένω να έρθει η ριμαδιασμενη περίοδος να τελειώσει και να τα ξεκινήσω τα έχω και τα βλέπω τώρα !! Απλά ρωτάω αν έμεινα έγκυος αυτόν τον μήνα στης μέρες που το κάναμε μετά από πόσες μέρες από την επαφή μπορείς να κάνεις τεστ ? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katv είπε:

Ναι κορίτσι μου περιμένω να έρθει η ριμαδιασμενη περίοδος να τελειώσει και να τα ξεκινήσω τα έχω και τα βλέπω τώρα !! Απλά ρωτάω αν έμεινα έγκυος αυτόν τον μήνα στης μέρες που το κάναμε μετά από πόσες μέρες από την επαφή μπορείς να κάνεις τεστ ? 

Λογικά μιλάς για τεστ εγκυμοσύνης Ε; Εγώ έκανα μετά από 9 και βγήκε θετικό. Αλλά η δίκη σου η εμφύτευση πχ μπορεί να γίνεται και 12 μέρες μετά, οποτε το καλύτερο είναι να περιμένεις την αναμενόμενη μερα περιόδου για να το κανεις ή και μια μερα καθυστέρηση για να είσαι σίγουρη ότι θα είναι σωστό το αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...