Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!! Δεν προλάβαινω να μ παινω συχνά θα τα πω όλα μαζί

Εμείς είμαστε 9 χρόνια μαζί 2,5 παντρεμένοι

Το μελινακι ήρθε με πρόκληση 40+4 με έναν 8ωρο τοκετό φυσιολογικα με επισκληριδιο, ελπίζω αν κάνω δεύτερο να έρθει απο μόνο του γιατί ακόμα λέω γιατί δεν με περίμεναν...;;;

Ή Μελίνα είναι 18 μηνών και θηλαζουμε ακόμα μου έχει τύχει φυσικά να με ρωτήσουν μερικοί αυτό το εκνευριστικο ακόμα θηλαζεις;; Αλλά ουτε που με νοιάζει το παιδί με πάει όπως θέλει άλλωστε είναι δικαίωμα της!

Χαρούμενη μαμά με το καλό το δεύτερο μωρακι σας!ν


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αμαν βρε μαμα ελεφαντακι θα γενναγες φια να τ αφηναν κι αλλο; χιχιχι και μενα με ζορισε το πρωτο το δευτερο θα ρθει φυσιολογικα σιγουρα...για την ιστορια με τη μαμα γεννησαμε την ιδια μερα.

Link to comment
Share on other sites

Σαγκρε θα μπορούσαμε να περιμέναμε μία εβδομάδα ακόμα ξέρω γω;;

Μία χαρά μεχρι 18 μηνών που θηλασαν!! Εμας μας βλέπω για πολύ ακόμα αλλά όσο είναι δεν πειράζει


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω μπηκα με προκληση 39κ2,ειχα διαβητη κ εκανα ινσουλινη.χωρις καθολου συνθηκες για τοκετο,ουτε συσπασεις,το μωρο ψηλα.μετα απο 12κ ωρες καναμε καισαρικη

το δευτερο προγραμματισμενη 38κ2 κ το μωρο τυλιγμενο σαν κοκορετσι

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια..!!!! λοιπων σε εμενα 39και 5 με το που φευγω απο τον γιατρο μου απο το ραντευου που ειχαμε με ποιανουν συσπασεις παω μετα απο λιγες ωρες παλι στο γιατρο με βλεπει ο τραχηλος σκληρος ακομα μου λεει θα το φας ολο το βραδυ.. φευγω παω σπιτι συνεχιζουν οι συσπασεις μονο αλλα δυναμοναν πονο στην κιλια δεν ειχα καθολου κατα της εξι το πρωι τον περνουμε τηλ γιατι δεν ενιωθα το μωρο μου λεει να παω στην κλινικη να με δει παω ειχαν πεσει οι παλμοι του μωρου πονο στην κιλια δεν ειχα καθολου οι συσπασεις που ειχα ηταν τοκετου ο τραχηλος εκει στην θεση του καθολου διαστολη μου βαζουν ορο αλλα με τον ορο επεφταν ποιο πολυ οι παλμοι του μωρου κ ετσι με βαλαν κατευθειαν με καισαρικη και το μωρο ειχε κανει και κακακια του..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαρουμενη μαμα δραμα παλι καλα ολα καλα...

Βικ δε σε θελει ο φυσιολογικος δε πειραζει τα βλασταρια σου μια χαρα ειναι...

Οχι βρε μαμα δε θα γινοταν κατι ξερουν κι οι γιατροι κι εγω επεμενα και μου πε αν σ αφηνα θα τρωγες καισαρικη γιατι ειχε τελειωσει το αμνιακο και το παιδι ειχε αρχισει να ριχνει παλμους.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια καλο σαββατοκυριακο να εχουμε αντε ερχονται τα χριστουγεννα σιγα σιγα

θεμα ημερας ποια δουλεια του σπιτιου απεχθανεστε ?

εγω το πλυσιμο των πιατων


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλο σ/κ με πολλες βολτες.για μας δυστυχως οχι λογω δουλειας συζηγου κ πολυ κρυου..

εγω μισω το σιδερο.ευτυχως μειωθηκε λογω στεγνωτηριου.πηραμε το σεπτεμβρη μαζι κ πλυντηριο πιατων!τα λατρευω κ τα 2:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...