Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα

καρμποναρα φουρνου σημερα

θεμα ημερας : σας πιανει καποιες στιγμες μελαγχολια χωρις ιδιαιτερο λογο ?

εγω εχω μια εβδομαδα με πεσμενη διαθεση χωρις σπουδαιο λογο

εχουν συμβει καποια πραγματα αλλα δεν θα επρεπε ναμε εππηρεασουν

η κολητη μου επιστρεφει στη Λευκαδα στον αντρα της ο οποιος την τουμπαρε παλι οτι εχει αλλαξει

κι εχω κι τα γνωστα με τα πεθερικα μου κι την μουρμουρα τους


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλό μήνα!!

Εμείς περάσαμε ωραία το 3ημερο, εδω Πάτρα, κάναμε βόλτες και είδαμε φίλους!

Ιουλιάνα ο μικρός σου ανακαλύπτει τον κόσμο.. τέλεια!

Βίκυ να τα εκατοστήσετε με τον σύζυγο!Να είστε πάντα αγαπημένοι! Το πρόγραμμα του μπεμπη σου μου φαίνεται πολύ καλό.. ο δικός μου καθόταν πολύ στο πάτωμα, σε παιδικό χαλάκι ξαπλωμένος.. Πότε είναι η βάφτισή?

Θωμαή μου αυτό που λες για τη φίλη σου καταλαβαίνω οτι σε επηρεάζει..να εύχεσαι να πάνε όλα καλά και να τη στηρίζεις γιατι φαντάζομαι θα το χρειάζεται.. πάντως αυτες οι συναισθηματικες μεταπτώσεις μου συμβαίνουν κ εμενα.. πχ σχεδον όλο τον Απρίλη ήμουν κάπως, είχα απομακρυνθεί λίγο από  όλους, ακόμα κ απο τον αντρα μου.. Δεν κατάλαβα το λόγο, αλλα μετα απο λίγο μου περασε... Λέτε να είναι φυσιολογικά όλα αυτα??

Σήμερα θα φαμε στη μαμα μου... βαριεμαι πολύ να μαγειρευω τελευταια...

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.γυρισαμε κ μεις σπιτι αλλα δ κανω τπτ γτ εχω μπουκωμα πολλες μερες κ εχω εξαντληθει

Χθες φαγαμε περισσευματα κ σημερα αυγα

Η βαφτιση ειναι 20/5

Εδω κ μια βδομαδα ο μικρος ξυπναει μονο μια φορα για βραδυ!

Φυσικα ολες αυτες οι  ψυχολογικες μεταπτωσεις ειναι φυσιολογικες.με ολα αυτα που ακουμε κ στις ειδησεις.εμενα με επιασε στο τελος της δευτερης εγκυμοσυνης.με το ζορι μιλουσα στον αντρα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια παστιτσιο σημερα απο την μαμα μου....!!!!!! και εμενα με πιανει μελαγχολια ωρες και φορες χωρις λογο εχω χασει και τις φιλες μου και δεν εχω σε ποιον να μηλησω ωρες και φορες νιωθω οτι μηλαω στους τοιχους του σπιτιου μου....δουλευει και ο αντρας μου πολλες ωρες και τον βλεπω το βραδυ μονο....


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ! Φακόρυζο σήμερα...

Προσπαθώ να αποθηλάσω αλλα το αγόρι μου δεν ειναι έτοιμο.. όλο και μειώνουμε βέβαια αλλά κάποιες φορές κλαίει πολύ...:-( Νομίζω πως κουράστηκα... αλλά νιώθω και τύψεις!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, anath είπε:

γεια σας ! Φακόρυζο σήμερα...

Προσπαθώ να αποθηλάσω αλλα το αγόρι μου δεν ειναι έτοιμο.. όλο και μειώνουμε βέβαια αλλά κάποιες φορές κλαίει πολύ...:-( Νομίζω πως κουράστηκα... αλλά νιώθω και τύψεις!

Σιγουρα οταν θα ειναι ετοιμος θα γινει πιο ευκολα

Ποσες φορες θηλαζει;θηλαζει κ αν χτυπησει πχ;τρωει φαγητο καλα;πινει αλλο γαλα;

Πολυ λογικη η κουραση αναθ.μη νιωθεις καθολου τυψεις.θηλασες 1,5χρονο!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vikib είπε:

Σιγουρα οταν θα ειναι ετοιμος θα γινει πιο ευκολα

Ποσες φορες θηλαζει;θηλαζει κ αν χτυπησει πχ;τρωει φαγητο καλα;πινει αλλο γαλα;

Πολυ λογικη η κουραση αναθ.μη νιωθεις καθολου τυψεις.θηλασες 1,5χρονο!

Καλημερα!

Κατ αρχην ευχαριστώ για την κατανόηση..χαχα

Θηλαζει οπωσδηποτε μεσημερι οταν γυρίζουμε σπίτι και βράδυ πριν κοιμηθεί.. αυτούς τους δύο δεν τους αρνούμαι ποτέ. Κατα τα άλλα ξυπνάει τη νύχτα αλλά και το μεσημέρι και ζητάει. εκεί προσπαθώ να βρίκσω άλλους τρόπους να τον κοιμίζω και παιδευόμαστε λίγο. Μέσα στην ημέρα ζητάει κυρίως όταν βαριέται ή κουράζεται. πάλι προσπαθώ να του αποσπώ την προσοχή. Φαγητό τρώει πολύ καλά όλη την ημέρα. Πρωινό και μεσημεριανό στο σχολέιο, μαζί με φρουτάκι. κ όλο το απόγευμα τσιμπάει διάφορα σνακ (γιαούρτι/κουλουράκι/δημητριακά/φρούτο/τυρί/τοστ/αποξηραμένα φρούτα/ποπκορν).. μόνο αβγο δν τρώει. Άλλο γάλα προσπάθησα να του δώσω (αγελαδινό στο ποτήρι σαν τον αδερφό του) αλλά το βλεπει σαν παιχνίδι κ πίνει 2 γουλιες μόνο...

Συγνώμη για το τεράστιο μήνυμα... το πρόβλημα μάλλον είναι οτι δν πίνει αλλο γάλα.. πάντως  δείχνει να έχει καταλάβει τι γίνεται κ παραπονιέται κάποιες φορες.

Εσείς τι κάνετε κορίτσια??? Ερχεται ΣΚ!!

Α! Σήμερα πήγαμε για εγγραφή στο νηπιαγωγείο... μ έδωσαν ένα σωρό χαρτιά να συπμληρώσω...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

κοτοπουλο στο φουρνο με ρυζι σημερα

anathδοκιμασε να του δωσεις γαλα με δημητιακα ή γιαουρτι με αντι για θηλασμο

εμενα ευτυχως επειδη πηγε προνηπιο μονο μια αιτηση συμπληρωσα

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου φιλετο κοτοπουλο σημεραα...!!!!! βλεπω πως σιγα σιγα εσεις ετοιμαζεστε για του χρονου αχχ πως μεγαλωνουν τα παιδακια μας...!!!!! και εγω βλεπω τον μικρο μου ποσο εχει μεγαλωσει και εχει αλλαξει πλεον γινεται σιγα σιγα νηπιο φυγαμαμε απο το μωρο.. εχει ξεκινησει και περπαταει σκαρφαλωνει σε καναπαδες κρεβατια καρεκλες διεκδικει ποιο πολυ μηλαει ποιο εντονα τη δικη του γλωσσα ..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αναθ κ μεις με γαλα με δημητριαμα σωθηκαμε

Για τη βαρεμαρα κ την κουραση αυτο πιανει.αντιπερισπασμος.να μη σε βλεπει να καθεσαι.προσφερε φαγητο,νερο,παιχνιδι

Για το μεσημερι κ το βραδυ οταν ξαναξυπναει πες του οτι το γαλα κοιμαται κ θα πιει μετα

Στη ρουτινα υπνου προσθεσε κτ.ενα αρκουδακι με το στηθος,ενα τραγουδακι,να μετρατε,να τον χαιδευεις,με σκοπο να σταματαει ολο κ πιο γρηγορα.η κ παραμυθι

Υπολογισε ολο αυτο να παρει 3-6μηνες.φροντισε να παιρνει ασβεστιο απο αλλα τροφιμα.αν μετα τα δυο δ θελει καθολου γαλα φρεσκο δ θα χει θεμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...