Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ


maan

Recommended Posts

περαστικά στη μικρούλα σου, κάσι! ελπίζω να είστε καλύτερα! άρχισε για τα καλά η περίοδος των ασθενειών... ειδικά για τα παιδάκια που πηγαίνουν σταθμό ή σχολείο. Εξάλλου και εμείς είμαστε λιγο συναχωμένες, η μεγάλη μου, και δυο μέρες τωρα δεν τη στέλνω παιδικό.


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 305
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

περαστικά κ σε σάς βαλεντίνη μου..

εμείς ευτυχώς την έχουμε γλιτώσει προς το παρόν...

βέβαια δεν πάμε κ παιδικό...

να σας ρωτήσω κάτι...

άκουσα ότι στο κολυμβητήριο θα κάνουν baby swimming..ενδιαφέρεται καμμία;

ρώτησα κ το γιατρό κ λέει ότι είναι εξαιρετική άσκηση για μωρά..οπότε το σκέφτομαι σοβαρά, από μέσα οκτωβρίου που θα αρχίσει το καινούριο πρόγραμμα..τι λέτε?


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Bαλεντινη μου να χαιρεσαι τη Νεφελη σου. Χρονια της πολλα και ευτυχισμενα της ευχομαι!!!

Evelini ειχα ρωτησει κι εγω για baby swimming στο κολυμβητηριο μας και ειχα αφησει το ονομα μου να με ενημερωσουν αν ξεκινησουν αυτα τα μαθηματα. Αλλα η πισινα τους ειναι με χλωριο και οχι με οζον. Γι αυτο σκεφτομαι να ξεκινησω αλλου και να ερθω αργοτερα στο κολυμβητηριο της Ναουσας...

Το μωρο μου δυστυχως ακομα αρρωστο ειναι :(.Περναμε μεγαλη στενοχωρια. Εχει ουρολoιμωξη....Κανουμε συνεχεια εξετασεις....

Ενα χρονο δεν ειχε παθει το παραμικρο και τωρα ολα μαζι....:(:(


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites

έλα ρε κάσι..σοβαρά μιλάς; πώς έπαθε ουρολοίμωξη σου είπαν.;

κ πώς τη διέγνωσαν, σε σακουλάκι πήρες ούρα ή με παρακέντηση; επειδή στο σακουλάκι λένε ότι μπορεί να είναι κ λάθος...

της έδωσαν αντιβίωση; σου είπαν τι να προσέχεις; σορυ που σε ρωτάω τόσα, αλλά είναι πολύ δύσκολη αρρώστια κ ταλαιπωρείται το μικρό κ προσπαθώ να την προλάβουμε όσο γινεται...

περαστικα σας, γρήγορα...

έχει κάπου εδώ κοντά πισίνα με όζον; δεν έχω ακούσει..για που λες;


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κασι, και εσύ να χαίρεσαι τον άντρα σου!

Πολύ άτιμη η ουρολοίμωξη, τι ατυχία βρε παιδί μου τόσο μικρούλα να κολλήσει! Περαστικά σας και πάλι. Κι εγώ τις έχω και τις 2 αρρωστούλες, ωραία γενέθλια θα κάνουμε... Πιφ! Θα σβήσουμε το βραδάκι ένα κεράκι όπως και να έχει!

όσον αφορά την κολύμβηση και εγώ το σκέφτομαι για τη μεγάλη κυρίως, αλλά μάλλον είναι μικρή για να πάει στις ακαδημιες αν και παίρνουν παιδακια στην ηλικία της... εγώ φοβάμαι μηπως είναι πολύ νωρίς και το βαρεθεί!


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ...

να σκάσω είμαι...

εχθές κάναμε το mmr ... εμβόλια ιλαρά-παρωτίτιδα-ερυθρά...-

η μικρή από τη στιγμή που είδε το γιατρό αρχισε το κλάμμα ... τι κλάμμα αυτό τσιρίδα ήταν...

στο τέλος με το που την ξέντυσα κ όταν απλά την εξέταζε ο γιατρός έκανε εμετό από το κλάμα...

τα γέμισε όοολα στο ιατρείο του ανθρώπου...κ όχι απλό εμετό...5 λεπτά έβγαζε...(συγγνώμη κιόλας)

εν τω μεταξύ αυτό με το κλάμα κ τον εμετό μου το έχει ξανακάνει...μια φορά που ήθελε οπωσδήποτε εκείνο το δευτυρόλεπτο να την πάρω αγκαλιά κ επειδή κρατούσα ένα ταψί με παστίτσιο δεν μπορούσα..εεε αυτό το λεπτό έκανε εμετό..

αχ τι να κάνω...;


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο αυτό evelini μου! Διότι τι θα γίνει μετά, στα terrible two που λένε, όταν θα την πιάσουν τα εγωιστικά της και θα ζητά πράγματα που δε θα της δίνεις ... Ελπίζω να το ξεπεράσετε κάπως! Έψαξες στο forum να βρεις κάποιο σχετικό topic; τα κορίτσια όλο και κάτι χρήσιμο προτείνουν.

Τελικά το εμβόλιο το κάνατε;


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Βαλεντινη και Evelini! Ti κανετε? Εμεις καλυτερα, η μικρη μου εχει 2 μερες που αρχισε και να τρωει. Evelini μου ουρα της πηραμε με ελευθερη ουρηση. Δλδ με κυπελακι αφηνοντας τα πρωτα να φυγουν-οπως κανουμε και οι ενηλικες. Και επαναλαβαμε την εξεταση...

Χμ.. η μικρη σου δεν ηθελε να κανει το εμβολιο ε? Χιχι.. Φυσιολογικο δεν ειναι να κλαιει και να μην θελει? Αληθεια ποτε αρχισε να κλαιει οταν βλεπει το γιατρο? Γιατι η δικη μου τα παει καλα ακομα με τον γιατρο..

Αλλα μαλλον οχι για πολυ ακομη..

Εσεις πως περνατε?

Βαλεντινη πως περασατε τελικα στα γενεθλια? Και τιποτε να μην κανατε δεν πειραζει.. Μια ιδεα ειναι και τα γενεθλια! Του χρονου ευχομαι να ειστε ολοι καλα και να τα γιορτασετε ομορφα ! Τοτε θα ειναι ολοκληρο κοριτσι, θα καταλαβαινει και θα της αρεσει :)


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

άντε κάσι μου, ευτυχώς...τελείωσε το δράμμα της μικρής σου...

η δικιά μου άρχισε να κλαίει μόλις άρχισα να την ξεντύνω...για να την εξετάσει ο γιατρός.. μόλις της έκανε το εμβόλιο και αφού έιχε κάνει κ εμετό κλπ κλπ σταμάτησε το κλάμμα...άρχισε να χαμογελάει...είπε όοοο,τι λέξη ήξερε...-μαμα, γιαγια, μπαλα, παππου, μπαμπα, χει(χερι), ποντι, μαλλιά, μαιμού, κλπ κλπ πήγε φίλησε το γιατρό μόνη της, τον χάιδεψε κ με πήρε απτο χέρι να φύγουμε....

διχασμένη προσωπικότητα;;; τι να πω;

ναι δε λέω, φυσιολογικό είναι να μη θέλει το γιατρό...αλλά απτο κλάμα το πολύ να κάνει εμετό; αυτό δεν το βλέπω φυσιολογικό..κ το κακό είναι ότι μέχρι τα χριστούγεννα έχουμε 2 εμβόλια το μήνα...:( ουφφφφφφφφφφφφ

ναι βαλεντίνη μου, πώς περάσατε;; ααααα είπα κ στο στάθη ότι "γνωριζόμαστε"..δεν πιστεύω να σε πειράζει;

ααααααααν είστε όλες καλά κ τα μικρά σας, πάμε σαββατο πρωί για καφεδάκι; στον παιδότοπο υποθέτω επειδή για αλλού δεν είμαστε..:)


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γιατί όχι για καφεδάκι! εάν είμαστε καλά βέβαια διότι η μικρή τώρα έχει πολλές μυξούλες, η δε μεγάλη αύριο θα πάει σχολείο μετά από μέρες και ελπίζω να μην ξαναγυρίσει άρρωστη (αχ αυτός ο παιδικός)... Τα δικά σας παιδάκια παίζουν στον παιδότοπο; Ρωτάω γιατί είναι λίγο μικρούλες. Η μικρή μου τρελαίνεται αλλά μόνο με εμένα μέσα. μπορούμε να πάμε και στον Άγιο ίσως στο ξενοδοχείο, τώρα που απαγορεύτηκε το κάπνισμα θα είναι οκ!


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

βαλεντίνη μου, στο ξενοδοχείο να πάμε....

αλλά που ακριβώς θα βάλω τη μικρή να καθίσει;;;;;;;; είπα στον παιδότοπο επειδή εκεί τουλάχιστον κ να γυρνάει γύρω γύρω έχει κ άλλα παιδια κ δεν είναι η μόνη!!

στο ξενοδοχείο βλέπω να φέρνει ανάποδα ό,τι υπάρχει όρθιο!!

στο πάρκο, στο καζίνο; έχει μέσα κ κάτι σαν παιχνίδια για μωρά..δεν έχω πάει αλλά κάτι τέτοιο μου είπαν...τι λέτε;


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Evelini κι εγω δισταζω να παω στον παιδοτοπο γιατι Σαββατο φανταζομαι θα εχει κοσμο. Δεν πρεπει να κολλησει κατι, ακομα αναρρωνει!

Στο ξενοδοχειο στον Αγιο πηγαινουμε συχνα αλλα φανταζομαι οτι η μικρουλα σου θα βαρεθει..:(

Καλη ιδεα στο καζινο αν και δεν εχω παει...

Βλεπουμε και αυριο αν θα ειναι ολα τα μωρα μας καλα και κανονιζουμε!


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αύριο θα πιούμε καφεδάκι? Εμείς είμαστε καλούτσικα από υγεία! Εγώ λέω να έρθω με την μία κορούλα μόνο ... για να πούμε και καμιά κουβέντα :) Η άλλη θα την πάρει για καφέ ο σύζυγος, χιχι. Πάντως όπου και να πάμε μπορούμε να πάρουμε κανένα παιχνιδάκι μαζί μας για να απασχοληθούν οι μικρές.


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...