Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ


maan

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 305
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας συντοπίτισσες! Και εγώ είμαι από Νάουσα, παρακολουθώ πολύ καιρό το forum αλλά δεν πολυγράφω. Τώρα μπήκα στο cafe και είδα το θεματάκι. Μανούλα με δυο κορούλες τριών ετών η μεγαλη και ενός η μικρή.


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως ηρθες Βαλεντινη! Να χαιρεσαι τα κοριτσακια σου!

Εχω κι εγω ενα κοριτσακι 1 ετους!

Πως τα περνας με τα κοριτσια σου?? Ειναι ευκολο να εχεις 2 μωρα?

Για εμας τωρα που περπαταει και διασκεδαζει και μονη της ειναι πιο ευκολα τα πραγματα...

Ελπιζω να τα λεμε..


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!

εγώ είμαι η maan που είχα ανοίξει το θέμα. Έγινε ένα μπέρδεμα με το λογαριασμό μου κ τον απενεργοποίησαν από τη διαχείριση κ έκανα καινούριο με το νεο μου νικ. Σας αρέσει;;;χαχαχα!!

Κατ'αρχάς να ευχηθώ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ κ ευτυχισμένα στο κοριτσάκι της Κασι! Να τη χαίρεστε να είναι πάντα υγιής κ ευτυχισμένη κ να την καμαρώνετε!!

Εγώ στα πρώτα μας γεννέθλια ήμουν παρα πολύ συγκινημένη, νομίζω κ εσύ το ίδιο ε;

Επίσης να καλωσορίσω την Βαλεντίνη κ την anatolia.

Πείτε μας τιποτα για εσάς κορίτσια..που δουλεύετε πώς περνάτε τη μέρα σας, όταν δεν κυνηγάτε τους ταρζαν σας κλπ κλπ

καλέεεε είδατε?? γίναμε πολλές!!!

Αιντε νάουσα!!!! βρήκες κ το ιντερνετ επιτέλους!!!


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κάσι, να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου κι εσύ! Εμείς ακόμη δε χρονίσαμε, στις 7/10 θα έχει τα γενέθλια της η Νεφέλη μου και στις 20/10 η μεγάλη μου η Αμαλία. Έχουν κοντά 2 χρόνια διαφορά... γι αυτό μας βγήκε η πίστη! χεχε Πάντως το να έχεις δύο δεν συγκρίνεται με το ένα. Λίγο ζόρι, ειδικα όταν βγαίνει ζήλια! Όσο μεγαλώνουν βέβαια τα πράγματα γίνονται όλο και καλύτερα!

Evelini κι εσύ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! Άντε κορίτσια βάλτε μπρος για δεύτερο!

Όσον αφορά τη δουλειά ακόμη έχω άδεια ανατροφής, από Νοέμβρη είναι να επιστρέψω. Προβληματίζομαι πολύ γιατί η εργασία μου είναι μακρυά- Θεσσαλονίκη.

Evelini απ οτι διάβασα πιο πάνω πηγαίνεις το κοριτσάκι σου στο Στάθη. Και εμείς φυσικά μιας και είναι φίλος και νονός της Νεφέλης μας. Ούτως η άλλως είναι και αστέρι!

Να τα λέμε!


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

ασε ρε Βαλεντίνη μην ξύνεις πληγές!! ο σύζυγος έχει κανά 6άμηνο που παρακαλάει για 2ο, αλλά εγώ ούτε να το ακούσω,...

είχα δύσκολη εγκυμοσύνη-την έβγαλα στο κρεββάτι περίπου το περισσότερο μέρος της...5 αποκολλήσεις!!!! κ κάθε μέρα ξυπνούσα με το φόβο ότι το μωρό ήταν νεκρό...ούτε να ξανασκεφτώ ότι θα το περάσω...το ξέρω ότι μπορεί η επόμενη εγκυμοσύνη να είναι ευκολότερη...αλλά προς το παρόν..ούτε σαν σκέψη δεν περνάει απ'το μυαλό μου...

Ο Στάθης που λες ήταν γιατρός μας, πριν ανοίξει το ιατρείο!!! είχα κάνει εγώ την έρευνα αγοράς μου!!!χιχιχι!!! κ τον είχα πάρει τλφ πριν γεννήσω κ είδε το μωρό την πρώτη μέρα που ήρθαμε σπίτι.. άψογος ο νονός σας...κ μου αρέσει ότι δεν παίρνει τίποτα αψήφιστα..όλα τα ψάχνει - χωρίς υπερβολές όμως - κ καθότι εγώ υπερβολικά αγχώδης!! συνήθως με ηρεμεί..!

την άλλη εβδομάδα θα κάνουμε το mmr οπότε θα τον δούμε κ από κοντά!:)

Τι δουλειά κάνεις κ πρέπει να πηγαίνεις Θεσ/νίκη; μήπως να κοιτούσες κάτι πιο κοντά; το έκανα κ εγώ προ Εβελίνας...πήγαινα κάθε μέρα για το μεταπτυχιακό μου Θεσ/νίκη κ ήταν τρελό ζόρι...κ δεν είχα κ παιδί...εσύ φαντάζομαι θα πεθαίνεις...:(

φιλιά σε όλες


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Evelini είχες τόσο δύσκολη εγκυμοσύνη! όντως η δεύτερη μπορεί να είναι πολύ ευκολότερη, μην το σκέφτεσαι τόσο. Εξάλλου ένα αδερφάκι είναι το καλύτερο δώρο που μπορείς να κάνεις στο παιδάκι σου... Βέβαια να μου πεις μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί και τις δυο φορές δε ζορίστηκα καθόλου!

Όσο για τη δουλειά το ψάχνω για πιο κοντά, με απόσπαση στην αρχή, δημόσιος υπάλληλος είμαι, και μετά το ξαναβλέπω. Το πηγαιν΄ελα δεν το έκανα για πολύ καιρό καθημερινά - μόνο για 3 μήνες, μέχρι να ξαναμείνω έγκυος. Προ παιδιών έμενα Θεσσαλονίκη.

Καλημέρα


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όχι βαλεντίνη μου, εκτός του παρεντς υπάρχει κ άλλο ένα μαμαδοφόρουμ, η κάσι κ εγώ είμαστε μέλη, είναι κ μια μαμά ακόμα από εκεί ναουσαία κ εμείς οπότε 3-4 μαζευόμαστε νομίζω..κάτσε να μιλήσουμε κ με την κάσι κ θα κανονίσουμε


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Βαλεντινη ευχαριστω για τις ευχες σου! Παρεμπιμπτοντως 7/10 εχει γενεθλια ο αντρας μου....

Μπραβο σου που τα βγαζεις περα με δυο μικρουλια!!

Evelini μου να μην σκεφτεσαι την πρωτη σου εγκυμοσυνη !! Ολα θα πανε καλα οταν το αποφασισετε!!!

Η μικρουλα μου εχει πυρετο απο το Σαββατο και ειμαι πολυ στενοχωρημενη...

Ψαχνουμε τι μπορει να ειναι γιατι εχασε και λιγο βαρος...

Ξεκινησε και το κρυο... δεν ξερω πως να την ντυσω...

ΥΓ: Ευχαριστως να παμε για καφεδακι οι Ναουσαιες!


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας κάσι μου...; αχ μακάρι να καλυτερέψει γρήγορα το κοριτσάκι σου κ να μην ταλαιπωρείται κ άλλο...

κ το διπλανό μας παιδάκι είχε πυρετό πολλές μέρες, τελικά χθες έγινε η διαγνωση για πυώδη αμυγδαλίτιδα κ τώρα άρχισε αντιβίωση... όλα τα μωράκια ταλαιπωρούνται με αυτή την αλλαγή καιρού...

όσο για το καφεδάκι μόλις καλυτερέψει η μπουμπού σου, ενημέρωσέ μας για να κανονίσουμε μέρα κ ώρα...


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...