Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ


maan

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 305
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ω, ναι! Μάλιστα έβαλα την Αμαλία να ρίξει το φάκελο στην κάλπη, να μαθαίνει σιγά σιγά... Παρεμπιπτόντως την έχω άρρωστη σπίτι χθες και σήμερα, σειρά της να έχει πυρετό!!! Κανονικός βιολογικός πόλεμος που λέει και η αδερφή μου!

Εσείς κορίτσια;


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ψηφίσαμε!!!Εμείς εδώ και ο μπαμπάς μασ τη Νιάουστα!Αλλά ο μικρός εδώ και μέρες δεν είναι καλά........κάνει κάθε απόγευμα εμετό!!!Του αραίωσα το γάλα,μετα του το έκοψα τελείως και είναι με μήλο και πατάτα όλη μέρα. Βγάζει και δοντάκι οπότε έχει έρθει και το πάκετο διάρροια-μύξα-βήχας!!!Τον ύπνο τον έχω ξεχάσει αλλά δεν μπορώ να βλεπω το κατσικάκι μου να ταλαιπωρείται!!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

πολλα αρρωστάκια ε; περαστικά σας...βαλια ελπίζω να μην πάρετε σειρά εσύ κ ο συζυξ μετά τα κορίτσια!!!!

εμείς δόξα τον θεό...μέχρι στιγμής φτου φτου φτου καλά είμαστε... σήμερα έχουμε 2 εμβόλια..είπαμε το γιατρό να έρθει σπίτι μπας κ είναι πιο ήρεμη..μην έχουμε τα καλά της προηγούμενης φοράς...(τουλάχιστον αν τα έχουμε να κάνουμε χάλια το σπίτι μας...όχι το ιατρείο του ανθρώπου!!!)

σκεφτόμουνα κ την πέπη εχθές..έχει χαθεί...άραγε είναι καλά....; είχε γράψει ότι ζορίζεται λίγο με τη μικρή κ επειδή είναι κ στην αρχή της εγκυμοσύνης... Πέπη αν το δεις κ χρειάζεσαι κάτι μη διστάσεις...έχεις κ το τλφ μου κ ό,τι χρειαστείς πές μου.. είσαι κ μόνη εδώ..δεν εχεις μαμά...πεθερά (καλά αυτό το τελευταίο καλύτερα!!)

άντε αν αναρρώσετε χρωστάτε καφεδάκι!! είπαμε εγώ κ ο καφές πάμε μαζί!!!!!!!

σοφία εσείς καλά;

νταιζάκι...το κατσικάκι σου θα στρώσει...κ εμείς από δόντι είχαμε διάρροιες μια φορά..ευτυχώς μόνο 1 μέρα..


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς περιμένουμε να αναρρώσει ο μικρός γιατί έχει να κάνει και αυτός 2 εμβόλια μέχρι το τέλος του μήνα.

Ήρθε η βαφτιστήρα μου για την γιορτή του Δημήτρη μου και πηγαίνει παιδικό, οπότε υποψιάζομαι ότι από εκεί την τσίμπησε την ιωσούλα.

Εμείς δυστυχώς όταν βγάζει δόντια παιδεύται καμια 5αρια μέρες με βουλωμένη μύτη, πυρετό και διάρροια.


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλέ που είστε όλες;;;!!!

πάει θα μου το κλείσετε το καφέ με τις απουσίες σας!!

άντε γραφετε να βγάλουμε κανά φράγκο!!!

εμείς τρίτη φεύγουμε για λίγες μέρες αθήνα κ θα επιστρέψω την άλλη εβδομάδα με το καλό!! παρακαλώ να δω τις σελίδες γεμάτες!!!!!!!!!!!

αααααααα...τα αρρωστάκια ανάρρωσαν όλα;

κάσι σου δίνω μέχρι αύριο..μετά θα αρχίσω τα τλφ!!! κ αυτό είναι απειλή!!!!!!!!!!!!


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πέστα evelini!!!Το μικρό μου εχει ακόμα βήχα από την ίωση που το ταλαιπωρεί και δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει ακόμα. Χτες του έφεραν δώρο μια πολυθρονίτσα και τρελλάθηκε από τη χαρά του!!!

Κατά τα άλλα τα ίδια......δουλειά σπίτι και όσο πάω φουσκώνω όλο και πιό πολύ!!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

καλά να περάσετε Μαρίνα, θα πάρετε και την μικρή μαζί σας? να πάτε και στο μουσείο της ακρόπολης να μας πεις πως είναι. νταιζάκι μηπως το επισκέφθηκες εσύ που είσαι αθήνα ούτως η άλλως; αχ, πως σας ζηλεύω. εμεις νομίζω παρακλειστήκαμε, ούτε θεσσαλονίκη δεν πάμε πια, έλεος!

τεσπα, αυτός ο καφές ... κόκκαλα που λένε. τα μικρα μου βήχουν σαν τρένα, μετά την Αμαλία ξανακόλησε η μικρή (ισως βεβαια να ήταν και από το αντιγριπικό που την καναμε) και ανεβασε πυρετάκο. εχθες δεν μπορούσε να κοιμηθεί από το βήχα, πνιγόταν το καημενούλι. την Αμαλία την δίνουμε prospan και είναι καλύτερα, σήμερα την ξαναέστειλα στον παιδικό όπου όπως μου είπε ο συζυξ όλα τα μικρά κάπως έτσι ήταν!!! επίσης αρχίσαμε prospanακι και τη Νεφέλη, να δούμε μπας κ βελτιωθεί κάπως. αυτα με το ιατρικό μας ανακοινωθεν! μέχρι το καλοκαίρι έτσι βλεπω να πηγαίνουμε... πιφ!

και εγώ ήθελα να πάρω την πέπη ένα τηλέφωνο αλλά με τα μικρά μου δεν ευκαίρησα, θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία.

νταιζάκι εσύ από ζαλάδες πως τα πας; περαστικά και στον μικρούλι σου.


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Περαστικά στα μικρούλια μας!!!Ο δικός μου ακόμα έχει ένα βηχαλάκι αλλά έχω ξεκινήσει εδώ και 2 μέρες mucosolvan και είναι κάπως καλύτερα. Μέσα στην εβδομάδα θα πάμε και για εμβόλιο.

Βαλεντίνη μου δυστυχώς δεν έχω πάει ακόμα στο μουσείο!!!Μάλλον θα το επισκευτούμε όταν έρθει ο νονός από Νάουσα:tongue:

Άπό ζαλάδες δεν είχα ποτέ πρόβλημα........αν με ρωτήσεις όμως από λιγούρες και καούρες!!!!

Όλη την ώρα πεινάω και μόλις πιώ έστω λίγο νερό καίγομαι!!!:rolleyes:


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Ναουσομανουλες (κι οχι μονο).....

Περαστικά σε όλα τα μωρακια...Χαθηκαμε εντελως μωρε κατι οι εκλογες κατι οι αρρωστιες, αντε να αναρώσουν τα ζουζουνια και να βρεθούμε για καφεδάκι!!!!Οσες έχετε facebook καντε με add να τα λέμε κι απο εκει Electra Georgiadou ok???Φιλια προσ το παρον σε όλες!!!


ogl1p3?r=1291460418
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι έγινε ρε κορίτσια; σας νίκησαν οι ιώσεις;

άντε να ανεβάινουμε!!

εμείς γυρίσαμε..περάσαμε τέλεια...

βάλια στο μουσείο είχαμε πάει πέρισυ όταν το μωρό ήταν μικρό κοιμόταν στο καρότσι - τώρα δεν είμαστε για τέτοια - ήταν καταπληκτικό...εφάμιλλο αν όχι καλύτερο του λούβρου:).. όταν θα έρθετε για καφεδάκι θα σου δείξω φώτο..

μίλησα κ με την πέπη είναι χάλια...:) δλδ εμετοί κ ζαλάδες...τα μπεμπέ της όμως μια χαρά..είπε αν κανονίσουμε για καφεδάκι θα προσπαθήσει να ακολουθήσει..

οι υπόλοιπες πώς είστε; σοφία;νταιζάκι;


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός είναι καλύτερα......την Πεμπτη κάναμε μαντού και αύριο θα πάμε για το 3πλό. Τον λυπήθηκα τον καημένο όταν του έκανε το μαντού!!!Δεν μπορώ να βλέπω τα μάτια του κλαμμένα...............τρελλαίνομαι!!!!:(

Χτές ήρθαν τα πεθερικά μου και έχουμε άρωμα Νάουσας στο σπίτι.........κυρίως σαρμάδες!:P

Η πεθερά μου ξέρει ότι μου αρέσουν πολύ και μου έφερε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ κατσαρόλα φούλ στα σαρμαδάκια(εμείς δεν τα φτιάχνουμε).

Κατα τα άλλα η εγκυμοσύνη βαίνει καλώς....ανυπομονώ για τον επόμενο υπέρηχο!!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Eμείς με τις ιώσεις πλέον μάθαμε να συνυπάρχουμε, χεχε! Μόνο η μικρή μου κάνει μάσκα αερολιν, αν και κατα τ άλλα είναι σούπερ! Αύριο μάλλον θα την ξαναπάω στο γιατρό να την ακούσει.

Λέτε αυτήν την βδομάδα να καταφέρουμε να πιούμε αυτό το καφεδάκι;

Μακάρι να τα καταφέρει και η Πέπη. Μίλησα κι εγώ μαζί της και μου τα πε, μετράει τις μέρες μέχρι την 14η βδομάδα (για να τελειώσουν οι ναυτίες).

Νταιζάκι οι σαρμάδες όντως εντελώς ναουσαικό φαγητό. Τις προάλλες τρώγαμε για 2 μέρες, είχε κάνει και η πεθερά μου και η γιαγιά μου. (Καλά εγώ ούτε λόγος)!!!


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

ααααααχχχχχχχχχχ σαρμαδάκια!!! πώς θα γίνει να στρώσω κ εγώ τη μάνα μου να κάνει κανένα??? μονο όταν ήμουν έγκυος εισακούγονταν οι επιθυμίες μου!!! τώρα πια γραμμένη μ'εχουν!!!

εγώ για καφεδάκι μέσα (εννοείται)!!! αν είστε καλά βάλια πάρε τις μικρές κ ελάτε σπίτι μου..η ηλέκτρα στανταρ είναι μέσα θα μιλήσουμε κ με την πέπη τλφ...


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...