Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ


maan

Recommended Posts

Mαρίνα, μιας και είμαστε καλά (φτου φτου) είμαστε μέσα για αυτόν τον καφέ! για πότε λες; αύριο ή μεθαύριο; απογευματάκι έτσι; τι ώρα περίπου; αυτή τη φορά θα φέρω μόνο την Αμαλία γιατί η Νεφέλη θα είναι στη μάνα μου. πρώτη φορά θα την αποχωριστώ τη μπουμπού, αλλά το πήρα απόφαση να αποθηλάσω... :-( και δεν βλέπω άλλο τρόπο να το καταφέρω, παρά μόνο να αποχωριστούμε για λίγες μέρες ...


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 305
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δυστυχώς ούτε αύριο ούτε μεθαύριο μπορώ..έχω κανονίσει κ για τα 2 απογεύματα:(

επομένως το πάμε από εβδομάδα.. μιλάμε δευτέρα για να κανονίσουμε..

αποθηλάζουμε ε;;; άντε με το καλό!!!!


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια; Χαθήκαμε λιγάκι.

Εμείς είμαστε για άλλη μια βδομάδα υγιείς (φτου φτου) και ελπίζουμε να συνεχίσουμε έτσι. όσον αφορά την επιχείρηση αποθηλασμός όλα βαίνουν καλώς (πρέπει να αλλάξω κ το τικεράκι) και μάλιστα αυτές τις μέρες που λείπει η μικρή ασχοληθήκαμε και με τον ύπνο της μεγάλης. έχει τώρα δύο μέρες που αποκοιμιέται μόνη της στο δωμάτιό της και μάλιστα χθες ούτε καν ήρθε το πρωί σε μας. Όταν αναλογιζόμαστε τι περάσαμε πέρσι όλα αυτά μας φαίνονται...απίστευτα! Τώρα βέβαια θα πρέπει να ασχοληθούμε και με τον ύπνο της μικρής.

Αύριο το απόγευμα που θα είναι ο μπαμπάς μας σπίτι θα κάνουμε και το χριστουγεννιάτικο δέντρο. Ανυπομονώ...αν κ κάτι μου λέει οτι θα γίνει ένας χαμός. χεχε

Εσείς στολίσατε;


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !! Πως τα πατε μανουλες??

Βαλια μου ολα καλα διαβαζω με τον αποθηλασμο!!! Ωραια!

Κι εμεις σε αυτη την φαση ειμαστε γιατι λογω εγκυμοσυνης εχει μειωθει πολυ το γαλα μου. Δεν το περιμενα οτι θα μειωθει τοσο αλλα δεν το εψαξα παραπανω γιατι μαλλον ειναι καιρος να αποθηλασουμε κι εμεις...

Ουφ!! Δεν περνουν οι μερες βρε κοριτσια... Αντε να ερθουν οι γιορτες, να συνελθω κι εγω λιγακι...

Η αλλη εγκυουλα το Νταιζακι μια χαρα απ' οτι διαβαζω!! Ολα καλα στην παρεα μας!!

Τελικα για καφεδακι κανονισατε τιποτα?? Που ειναι η συντονιστρια?? Mαριναααα???

Ααα και εμεις θα στολισουμε λογικα το σ/κ...Με οσο κουραγιο μας εχει απομεινει...:rolleyes:Εχουμε βαλει και στοιχημα με το μπαμπα μας οτι η μικρη δεν θα ρημαξει το δεντρο... Φυσικα εγω στοιχηματισα οτι θα του αλλαξει τα φωτα και δεν θα ζησει πανω απο 2 μερες...:lol:


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ είχα τη Νάουσα στο σπίτι μέρες τώρα και σας έχασα..............αλλά δεν σας βλέπω και πολύ συνεπείς!!!:P:p:p

Από ζέστη πάμε μια χαρά.....μόνο χριστούγενα δεν θυμίζει ο καιρός. Θα στολίσουμε δεντρο και θα είμαστε με τα κοντομάνικα!!!

φέτος δεν θα έρθω πάνω στις γιορτές ...που να τρέχω με την κοιλιά στο στόμα και τον ταλιμπάν!!!Αυτό δεν θα είναι διακοπές...εξόντωση θα είναι!!

Τουλάχιστον εσείς που θα είσαστε πάνω να περάσετε καλά και να βρεθείτε για καφε επιτέλους!!

Στην ανάγκη θα σας οργανώσω εγώ από εδώ!!:lol:

Είμαι λίγο programm freak!!!:lol::lol:


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εδώ είμαι κοριτσάκια!!

Πέπη σκεφτόμασταν για καφεδάκι Δευτέρα ή Τρίτη απόγευμα αλλά επειδή ο Στεργιούλης της Ηλέκτρας είναι αρρωστούλης με πυρετό κ βήχα το αναβάλλαμε..

Περιμένουμε κ τον Στεργιούλη να αναρρώσει με το καλό κ μετά...

τι να κάνουμε; μ'αυτόν τον καιρό..όλα τα μωράκια κάτι παθαίνουν...

Νταιζάκι...σορυ που θα στο χαλάσουμε!!! αλλά δε θέλουμε να μας προγραμματίσεις!!! θα προγραμματιστούμε μόνες μας!!!!!!!!!!χαχαχα!!!


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Περαστικά στον μικρό Στεργιούλη, κοριτσια! Είναι καλύτερα; Αυτός ο χειμώνας δύσκολος για όλα τα παιδάκια.

Πέπη, αποθηλάζετε κι εσείς, ε! Με τον ύπνο άλλαξε κάτι; Γιατί εμένα με βγήκε η πίστη δυο μερες τωρα, δεν κοιμάται καθολου ευκολα η μικρη. Ξυπναει κ δεν ξερω τι να την κανω, μεχρι κ το καροτσι επιστρατευσα, αλλα δεν βοηθαει πάντα. Ουτε νεογέννητη που ηταν τετοιο πραγμα. Την ταλαιπωρει κ μια διαρροια...

Πάντως πραγματικά, λέτε να μπορέσουμε ποτέ να τα ξαναπούμε..φέτος; χεχε Που και να μην μεναμε Νάουσα δηλαδη αλλά σε καμια Αθήνα....


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νταιζάκι...σορυ που θα στο χαλάσουμε!!! αλλά δε θέλουμε να μας προγραμματίσεις!!! θα προγραμματιστούμε μόνες μας!!!!!!!!!!χαχαχα!!!

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!Έτσι σας θέλω!!! Power!!!!!:cool:

δυστυχώς για μένα που είμαι Αθήνα τα πράγματα είναι διαφορετικά......Ειδικά τώρα με τις ιώσεις ο μικρός έχει κλειστεί μέσα.....όπότε ούτε σε παιδότοπο παίζει να τον πάω!!!

Εσείς έχετε την πολυτέλεια να βρεθείται πιο εύκολα και να χαίρονται τα ζουζουνάκια σας:tongue::tongue::tongue:


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Tι κανει ο μικρος Στεργιος? Ελπιζω να 'ναι καλα... Τι τραβανε ολα τα μωρακια αυτο τον καιρο...:(

Δηλαδη εμεις πρεπει να συγχρονιστουμε ωστε τα 5 μωρα μας να ειναι καλα...(και εγω να μην ζαλιζομαι...):P:p

Μην ανησυχειτε, θα γινει και αυτο!! Και ειμαστε και Ναουσα οπως ειπατε που ειναι ζητημα 5-10 λεπτων η αποσταση μεταξυ μας ..

Βαλια μου πως τα πατε με τον υπνο? Εστρωσε το προγραμμα της μικρης?? Εμεις ειμαστε ειδικη περιπτωση. 3 μηνες πριν ειχα κοψει τον νυχτερινο θηλασμο.. Αλλα η μικρη μου ξυπναει ουτως η αλλως το βραδυ καποιες φορες (και δεν ψαχνει να φαει). Καποιες νυχτες λιγες φορες. αλλες αρκετες και πολυυυυ λιγες νυχτες δεν ξυπναει καθολου ....Παρτυ κανουμε για εκεινες τις λιγες νυχτες που κοιμαται!!:P


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aαααα! και κοριτσια ! Καντε καμια προταση για παιχνιδι για τη μικρη μου...

Δεν ξερω τι να της παρω... Εσας ποιο ειναι το αγαπημενο τους παιχνιδι? Να ζωγραφισει ειναι λιγο μικρη σωστα??Ενας παγκος εργασιας με εργαλεια και βιδες που της πηρα πριν 2 μηνες ειναι το αγαπημενο της (Μη γελατε:tongue:) Και κατι μουσικα οργανα που ειχε το περιοδικο Mommy τα παιζει αλλα ποση ωρα να ασχοληθει??... Τα lego δεν τα παιζει ακομα..... Πειτε καμια ιδεα....:)


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!

άντε ήρθαν λίγο τα κρύα να δούμε κ καμμιά νιφάδα σύντομα να καταλάβουμε χειμώνα!!

Πέπη της μικρής της πήρα ένα θρανίο που από τη μια μεριά ζωγραφίζεις με κιμωλίες κ από την άλλη με μαρκαδόρους κ κάθεται η αλήθεια είναι αρκετή ώρα εκεί...

κάνει πάντα "ένα νινί!!" - μη φανταστείς..κάτι γραμμές αλλά της αρέσει..

επίσης με τουβλάκια παίζει αρκετά μαζι μου κάνουμε πάντα κ εκεί ένα "πίτι"

επίσης απασχολείται με κάτι ξύλινα σαν παζλ δεν ξέρω πώς να τα πω...που είναι ζωάκια κ τα βάζεις στη θέση τους..ε στο κάθε ζωάκι λέμε πώς κάνει κ τα ψιλοβάζει κ αυτά στη θέση τους..

και κάνουμε κ σχεδιάκια με πλαστελίνες...μπαλες-ανθρωπάκια(νινί) - σπίτακια κλπ κ περνάμε εκεί κανά μισάωρο σίγουρα καθιστές!!

Της έχω πάρει κ ένα κουτί ξυλομπογιές κ τετραδιάκια με σχεδιάκια από ζώα κ παιδάκια κ κάνει ότι ζωγραφίζει κ εκεί...

εεε λίγο από εδώ λίγο από εκεί...περνάει η ώρα!!

αυτό με τις βίδες ωραίο ακούγεται!!

κάνατε αυχενική; όλα οκ;

οι υπόλοιπες γιατί χαθήκατε; άντε εμφανιστείτε!!

εμείς καλά κατά τα άλλα...εχθές κάναμε 2 πάλι εμβόλια..μηνιγγίτιδας κ 2η δοση της γρίππης...

ήρθε ο γιατρός στο σπίτι, μπας κ είναι πιο ήρεμη..εντάξει καλύτερα ήταν τα πράγματα...

συμφιλιώθηκαν λίγο..

όταν της έγραφε στο χαρτί τα επόμενα εμβολιάκια..πήγε κ τον ρώτησε: νινι;;;;; - σου λέει ζωγραφίζει αυτός τι κάνει..;

εννοείται τον φίλησε για να ξεκουμπιστεί μια ώρα αρχίτερα κ όλα καλά!!


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πέπη αυτό με τα παιχνίδια που θα απασχολούν πολύ τα μικρά μας είναι πονεμένη ιστορία... Εμάς τα παιχνίδια που κάπως πιο πολύ μας απασχόλησαν σε αυτήν την ηλικια είναι ένα πιανάκι από το κουκου που πηραν οι γονείς μου στα 1α γενέθλια της Αμαλίας και ακομη το εχουμε εξω, το συντριβάνι με μπαλες της playskool (http://www.amazon.com/Fisher-Price-C6327-Fisher-Price-Learning/dp/B000284X6W/ref=sr_1_5?ie=UTF8&s=toys-and-games&qid=1291878966&sr=8-5), μια σκηνη που πηρα απο το jumbo και μπαινουν μεσα οι μικρες με ενα κουτι με παιχνιδακια-κουκλες και παιζoυν (τωρα το μαζεψα γιατι δε χωραει με το δεντρο στο σαλονι). Επίσης πολύ έπαιξαν και οι δυο με αυτο http://www.amazon.com/Fisher-Price-C6327-Fisher-Price-Learning/dp/B000284X6W/ref=sr_1_5?ie=UTF8&s=toys-and-games&qid=1291878966&sr=8-5 Τωρα μετα απο αρκετο καιρο σα να το βαρεθηκαν.

Οσον αφορα τον υπνο μας, η Νεφέλη από την τρίτη μερα και μετα που βρηκαμε μια ρουτινα κοιμαται σερι μεχρι τις 8 το πρωι... Τωρα αν σταματησει και η Αμαλια να ξυπναει το βραδυ και να ερχεται σε μας θα ειμαστε τελεια σε αυτο το κομματι.

Η Κασσιανη με το φαγητο πως τα παει, βρηκες κατι να της αρεσει; Το δεντρο τελικα επεζησε; χεχε

Κοριτσια θελετε να ρθειτε Δευτερα η Τριτη απο το σπιτι μου για καφεδακι, να παιξουν τα μικρα; Αν ειμαστε βεβαια ολοι καλα...


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Kasi νομιζω πως τα παιδιά μας έχουν ΄ενα μικρό θέμα:tongue:

Η δική σου παίζει με τον πάγκο με τις βίδες και ο γιός μου παίζει με τις κατσαρόλες, τις κουτάλες, καβαλάει την ηλεκτρική και με βοηθάει κάθε απόγευμα να αδειάσω το πλυντήριο πιάτων:rolleyes:.

είναι προκομένος δεν λέω..(καμία υποψήφια νύφη????????????) αλλά δεν ξέρω ώρες ώρες με τι να τον απασχολήσω για να μην βαριέται....


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Βάλια εμείς είμαστε καλά από υγεία.. κ είμαστε οκ για καφέ κ Δευτέρα κ Τρίτη απόγευμα..

και ο Στεργιούλης είναι καλύτερα..βέβαια μέχρι εχθές που τον είδα λίγο βήχα τον εχει ακόμα..κ η Ηλέκτρα εχθές δεν ήταν στα καλύτερα της..λίγο συνάχι κ δέκατα..

οπότε Δευτέρα να δούμε πώς είναι...

ουφφφφφφφ έχω απογοητευτεί..μάλλον δεν θα τα καταφέρουμε να συναντηθούμε όλες...:(:(

Τι θα κάνουμε;


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια για τις ιδεες!! Θα παω οταν μπορεσω να δω και απο κοντα αυτα τα παιχνιδια που λετε!!

Βαλια μια χαρα σας βρισκω! Κοιμαται ολο το βραδυ?? Να δουμε εμεις ποτε θα το κανουμε αυτο? Και η Αμαλια ερχεται στο κρεβατι σας ε?? Χιχιχι Τελικα αυτο το σταδιο ολα τα παιδια το περνουν?? Πωπω και τι κανετε??

Αααα ! Και μας αλλαξες λιγο το ονοματακι μας. Κασσανδρα λεγεται η μικρη μου :P

Επισης υιοθετησαμε κι εμεις τις ρυζογκοφρετες και τα μιραντα;)

Δηλαδη τα παιρνουμε οταν βγαινουμε εξω και καποιες φορες μπορει να της δωσω και στο σπιτι. Αλλα εχει αρχισει να τρωει γενικα αρκετα φαγητα!!

Το δεντρο μας ζει και βασιλευει!! Το 'χασα το στοιχημα ..

Μαλιστα πηρα φορα και ηθελα να βαλω και κουτια δωρων απο κατω. Εννοειται οτι αυτο ηταν κακη ιδεα...:D

Νταιζακι τουλαχιστον ο δικος σου θα σου βγει και προκομενος με τοσες δουλειες ενω τη μικρη μου τι θα την κανω ?μηχανικο?:P Παντως οτι ξερει κανεις καλο ειναι...;)

Κοριτσια εμεις την Τριτη μπαινουμε στο Ιπποκρατειο για εξετασεις...:-(:sad:

Δειξαμε σε παιδονεφρολογο ολες τις εξετασεις που καναμε και μας ειπε οτι κατα 99% δεν εχει κατι αλλα αν θελουμε προληπτικα να κανουμε καποιες εξετασεις .... Και θα μας κρατησουν και το βραδυ.....:( Να δουμε πως θα τα καταφερω 2 μερες στο νοσοκομειο ετσι πως ειμαι στα χαλια μου....:(


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...