Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 hours ago, Blue Velvet said:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Γειά σου κορίτσι μου, εμείς είχαμε πάρε τις lifertil λ είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα στις γονιμοποιησεις, βέβαια δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στις βιταμίνες όμως θεωρώ ότι βοήθησαν κ αυτές 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

ποτε κοιματε?

εγω το υπλογησω οτι ενα μωρο πρεπει να κοιμηθει 12 με 14 ωρεσ το 24ωρο

ο δικος μου κοιματε απο της 10 το βραδη μεκρι της 8 00

Επεξεργάστηκαν by βαλι

39of8ui0nbjggujl.png

xyb70dpwmhuny9fg.png

t5yc62letjb8zu3x.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια μου καλησπέρα!!

Να ρωτήσω κάτι στα γρήγορα που με ανησυχεί πάρα πολύ...Η καρολίνα κοιμάται πάρα πολλές ώρες, την ξυπνάω εγώ στις 11.00 - 11.30 με το ζόρι. Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα?? Δεν γίνεται τον τελευταίο καιρό αυτό, αλλά 2-3 μήνες...θα μου πείτε τώρα το θυμήθηκες?? Οχι, αλλά τώρα αρχίζω να ανησυχώ...

Πέρασα μια πολύ δύσκολη νύχτα, σφαχτήκαμε με τον άντρα μου και δεν έχω κοιμηθεί καθόλου!!

Πολλά περαστικά στα άρρωστα μωρουλίνια!!!

Παιρνει βαρος κανονικά? οταν ειναι ξυπνια επικοινωνει μαζι σας? χαμογελαει? σας κοιταει στα ματια?

Εαν ολα αυτα συμβαινουν κανονικα και με δεδομενο οτι εξεταση υποθυρεοειδισμου εχει γινει στο μαιευτηριο,

αστο παιδακι ησυχονα κοιμηθει!!!

Το καθε παιδι εχει δικους του ρυθμους και δικες του αναγκες και στον υπνο και στο φαγητο.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

γειααα!!! σημερα η κορη μου ξυπνησε 6.30 και δεν ηθελε να ξανακοιμηθει.σηκωθηκαμε και κοιμηθηκαμε μαζι κατα τις 9 για μια ωρα.

τατιανακι η δικια μου αυτον κ τον προηγουμενο μηνα πηρε απο 300 γρ. τωρα 5 μηνων ειναι 7 κιλα.ο γιατρος λεει ειμαστε πολυ καλα.μην αγχωνεσαι!

αννα πως ειναι το κοριτσακι σου?

μπιζελακι κ εμεις μετα τον 6 θα αρχισουμε στερεες.ακομα ενα μηνα θηλασμου!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι στα γρήγορα που με ανησυχεί πάρα πολύ...Η καρολίνα κοιμάται πάρα πολλές ώρες, την ξυπνάω εγώ στις 11.00 - 11.30 με το ζόρι. Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα?? Δεν γίνεται τον τελευταίο καιρό αυτό, αλλά 2-3 μήνες...θα μου πείτε τώρα το θυμήθηκες?? Οχι, αλλά τώρα αρχίζω να ανησυχώ...
Κι εμένα κοιμάται αρκετά ρε Πωλίνι! Ξυπνάει 9-10, τρώει γάλα, τον αλλάζω και ξανακοιμάται ως τις 12-1, τρώει φρούτα, μετά από λίγο ξανακοιμάται κάνα 2ωρο, τρώει το απόγευμα και προσπαθώ να τον κρατάω ξύπνιο (αν και την πέφτει λίγο πάλι στα μουλωχτά), και γενικά κοιμάται αρκετά. Μόνο τα βράδια με πρήζει λίγο μέχρι να κοιμηθεί αλλά μετά πάει σερί από τη 1 περίπου μέχρι το πρωί.

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Άννα γιατί κορίτσι μου τελικά καστανά?

Να σου πω την δική μου πείρα. Έχω κάνει όλα τα χρώματα (μα όλα) αλλά λέω ότι αν σου αρέσει το ξανθό ότι χρώμα και να τα κάνεις για να τα αλλάξεις ,πάλι και πάντα ,θα γυρνάς στο ξανθό. Μη ανησυχείς όμως πλακώσου στα λουσίματα και να δεις που θα το «ξεράσει» το καστανό και θα ανοίξει το μαλλί σου.

Ξέχασα να σου στείλω την συνταγή του Παρλιάρου για τα τσουρέκια είναι αυτή:

www.megatv.com/glykesalximies/page.asp?catid=15523&subid=20531#synt

η μόνη αλλαγή που έκανα ήταν ότι έβαλα περισσότερη ζάχαρη (γιατί τα γλυκά τα θέλω να είναι γλυκά) και σαν tips να σου πω πρώτων ότι παρόλο που η ζύμη θα κολάι να μην βάλεις παραπάνω αλεύρι από αυτό που λέει και δεύτερον να το ζυμώσεις με τον γάντζο του μίξερ. Το μείγμα θα φουσκώσει στο μπόλ θα ξεφουσκώσει αφού θα τα πλάσεις τα τσουρέκια (γίνονται δύο μεγάλα) και θα τα αφήσεις να ξανά φουσκώσουν στη λαμαρίνα πριν τα φουρνίσεις. Αυτά και καλή επιτυχία.

Τελικά κορίτσια το δικό μου το μπεμπάκι μου φαίνεται είναι πιο αδύνατο από όλα. Τελευταία φορά που μετρηθήκαμε 4,5 μηνώ ήμασταν 7,100 και 70 πόντους. Και εγώ θηλάζω και ξυπνάει τουλάχιστον 2 φορές την νύχτα. Μας έχει φάει η αϋπνία.

Γιατί είμαι ηλίθια???!! Ήθελα μια σημαντική αλλαγή κ τώρα θέλω πάλι μια σημαντικη αλλαγή! :pPPPp

Thanks κ για τη συνταγή ελπίζω να τη κάνω σύντομα....πόση παραπάνω ζάχαρη έβαλες περίπου???

Α κ υπάρχουν κ μικρότερα μωρά....6850 κ 66 ποντους ήμαστε!


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Credo δεν ξέρω πως ήμαστε....έχει κάνει 2 φορές μόνο σήμερα κακάκια λίγα όμως και ομολογώ όχι πολύ νερουλά αλλά στη μία πάνα έχει κ λίγο πράσινη βλένα κ είχε κ χθες μια φορά πάλι κ ξέχασα κ να το αναφέρω στη γιατρό....το παιδί είναι ζωηρότατο ούτε πυρετό ούτε τίποτα τώρα θα δείξει μέχρι το βράδυ τι θα γίνει,της έδωσα και 10ml νερό σκέτο.....της έχω αραιωσει κ το γάλα μία μεζούρα σκόνη λιγότερο απ'ότι βάζω κανονικά(μου το είπε η παιδίατρος αυτο να το κάνω) και θα δούμε...ελπίζω ότι πάμε καλύτερα....


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια μου!!

Χριστινάκι, το καρολίνι κοιμάται ελάχιστα κατά τη διάρκεια της ημέρας...άντε μια ώρα συνολικά.

Κασσιανή μου, όλα αυτά τα κάνει, αλλά θα πάρω και στο Κέντρο Υγείας Παιδιού να ρωτήσω...Εγώ φοβάμαι και για διαβήτη να πω τη μαύρη αλήθεια...

Βάλι μου λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου...


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οποια θηλαζει αποκλειστικα και θελει να συνεχισει αποκλειστικα, να μη μετραει ουτε ωρες ουτε ποσοτητες ουτε τιποτα.

Μονο ετσι γινεται αποκλειστικος θηλασμος.

Το συστημα του ρουλακιου ειναι βεβαια το καλυτερο αν θηλαζεις, το ιδιο κανω κι εγω.

Δεν μετραω ουτε τις φορες ουτε τις ωρες, απλα τωρα μου φαινεται οτι πιο πολυ παιζει παρα τρωει.. ενταξει το βαρος, καλος ειναι, αλλα δεν ηρεμει..μου φαινεται οτι πειναει, αλλα σπροχνει το στηθος.. τι να πω..

Ρουλακι, εγω δεν μπορω να βαλω τη κουνια διπλα μου, ο αντρας μου παραμιλαει, φωναζει δυνατα, βριζει, ροχαλιζει..εγω οκ, μετα απο χρονια εχω συνηθισει, ο μπεμπης.... τωρα κοιμαται η μανα μου στο δωματιο του, σε 2 βδομαδες που θα φυγει μαλλον υα παω εγω εκει..

Μπετουλα, και εγω κοιμισμενο τον προλαβαινω τη νυχτα, τον θηλαζω, τον κουναω λιγο και μολισ τον ακουμπαω στη κουνια γαριδα το ματι και αντε παλι... και την ημερα το ιδιο κανει, θηλαζει, τον παιρνει ο υπνος, αρχιζει να ροχαλιζει κιολας, μολις τον ακουμπαω στη κουνια κλαμα.. θα μου πεις να ξαπλωνω μαζι του, το κανουμε και αυτο, μολις σηκωνομαι μετα, ανοιγει τα ματια του...

Αφηστε, κοριτσια, πολλη γκρινια... δεν προλαβαινω τιποτα να κανω...

εσας τα παιδακια καθονται σαν ανθρωποι στο καροτσι<??? ο δικος μου δεν θελει καθολου καροτσι... κλαιει πολυ, παντα γυρναμε σπιτι αγκαλια και κουτσα στραβα να σπρωχνω και το καροτσι...


jwbueiou2qa7no0o.png

empty.gif

empty.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τατιανάκι, εμείς πήραμε τα chicco τα μπλε αυτά που είναι σαν αστεράκια και μυρίζουν βανίλια και της αρέσουν πολύ, τους δίνει και καταλαβαίνουν:)

Τώρα για το θηλασμό τι να πώ, εμείς ήμαστε από τις τυχερές που από 40 ημερών ρύθμισε την παραγωγή μου και έκανε 7 γεύματα τη μέρα με ύπνο το βράδυ 12 - 6, 2 μηνών πέσαμε στα 6 γεύματα με ίδιο βραδυνό ύπνο και από 3 μηνών είμαστε στα 5 γεύματα με ύπνο το βράδυ 23:00 - 07:30.


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...