Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλλιο αργα παρα ποτε...διπλη προσωπικοτητα η παριανη .ηθελα να ηξερα ποιος της εδωσε την ιδεα να αλλαξει ονομα!!!

Ποιος άραγε;

Καλημέεεερα!!!!Εχθές γινότανε χαμός από αέρα και βροχή και σήμερα χαρά θεού!!!

Tωρα συνηλθα και αναγνωρισα την Παριαννη πεθερα.


*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

4u4cp3.png aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Κι εμείς θηλάζουμε αποκλειστικά και πλέον έχω σταματήσει να μετράω γεύματα και να κοιτάω το ρολόι για να δω πόση ώρα πέρασε από το τελευταίο και πόση ώρα τρώει η μικρή...τα αφήνω όλα στην τύχη τους....το βράδυ δεν μετράω πια πόσο συχνά ξυπνάει διότι κοιμόμαστε μαζί κι εγώ έχω το στήθος έξω την περισσότερη νύχτα οπότε μπορεί και να πιπιλίσει στον ύπνο της (μια φορά ξυπνάει σίγουρα)..όσο για το βάρος κι εγώ είχα συνηθίσει να παίρνει από 1 κιλό και κάτι τον μήνα και όταν τελευταία φορά από 7060 πήγε μόνο 7600 μου κακοφάνηκε κι εμένα,αλλά η παιδίατρος με καθησύχασε λέγοντάς μου ότι είναι φυσιολογικό και ότι αν έπαιρνε παραπάνω βάρος η μπέμπα μπορεί και να ανησυχούσε...Σήμερα που έχουμε εμβόλια θα ζυγιστούμε να δούμε που φτάσαμε....Στερεά τροφή πάντως θα ξεκινήσουμε μετά τον 6ο μήνα δλδ μετά τις 5/12...ανυπομονώ!!!

staxioforina,ελπίζω κι εύχομαι τα καλύτερα για το μωράκι!!!

Αννούλα,περαστικά στην κορούλα σου...

Ειρήνη,περαστικά στον γιό σου...

Φιλιά σε όλες!!!


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρααααα.....!!!

Μπετούλα, γιατί δεν έβαζες nick name το Μπέττυ.....?????

Υπάρχει κι άλλη γι αυτό!!Μπιζελάκι έχω κι εγώ λοιπόν ελπίδες μπας και πιάσει πιπίλα και ηρεμήσει λίγο!!


yrOKp2.png

QRMEp2.pngA3Tbp2.png?ufZzb0Ne

Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλεις πολύ στο εύχομαι Μπετούλα μου....Εγώ που ήμουν κατά της πιπίλας καθέτως ΚΑΙ οριζοντίως χάρηκα τόσο πολύ που την έπιασε χτες που σχεδόν χοροπηδούσα απ'την χαρά μου....Τον τελευταίο καιρό η κατάσταση είχε ξεφύγει από κάθε έλεγχο...γαι να κοιμηθεί ήθελε στήθος,για να μην γκρινιάζει ήθελε στήθος,για να περάσει την ώρα της όταν βαριόταν ήθελε στήθος....δεν άντεχα άλλο!!!

Για να δούμε τί θα κάνει σήμερα...


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Άννα γιατί κορίτσι μου τελικά καστανά?

Να σου πω την δική μου πείρα. Έχω κάνει όλα τα χρώματα (μα όλα) αλλά λέω ότι αν σου αρέσει το ξανθό ότι χρώμα και να τα κάνεις για να τα αλλάξεις ,πάλι και πάντα ,θα γυρνάς στο ξανθό. Μη ανησυχείς όμως πλακώσου στα λουσίματα και να δεις που θα το «ξεράσει» το καστανό και θα ανοίξει το μαλλί σου.

Ξέχασα να σου στείλω την συνταγή του Παρλιάρου για τα τσουρέκια είναι αυτή:

www.megatv.com/glykesalximies/page.asp?catid=15523&subid=20531#synt

η μόνη αλλαγή που έκανα ήταν ότι έβαλα περισσότερη ζάχαρη (γιατί τα γλυκά τα θέλω να είναι γλυκά) και σαν tips να σου πω πρώτων ότι παρόλο που η ζύμη θα κολάι να μην βάλεις παραπάνω αλεύρι από αυτό που λέει και δεύτερον να το ζυμώσεις με τον γάντζο του μίξερ. Το μείγμα θα φουσκώσει στο μπόλ θα ξεφουσκώσει αφού θα τα πλάσεις τα τσουρέκια (γίνονται δύο μεγάλα) και θα τα αφήσεις να ξανά φουσκώσουν στη λαμαρίνα πριν τα φουρνίσεις. Αυτά και καλή επιτυχία.

Τελικά κορίτσια το δικό μου το μπεμπάκι μου φαίνεται είναι πιο αδύνατο από όλα. Τελευταία φορά που μετρηθήκαμε 4,5 μηνώ ήμασταν 7,100 και 70 πόντους. Και εγώ θηλάζω και ξυπνάει τουλάχιστον 2 φορές την νύχτα. Μας έχει φάει η αϋπνία.


an1cEXV0g410000MzAwNDlkfDY3MTY4MTQzZGF8VG8gYW50cmFraSBtb3UgZWluYWk.gif

an1cOLN0g410000MjAzZHw5MDIyOTVkYXwmIzkyNTsmIzk1MzsmIzk0NTsmIzk3MDsg.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα μωρακια παιρνουν 25-30 γραμ ημερησιως το πρωτο τριμηνο, περιπου 20 γραμ το δευτερο και περιπου 10 το τριτο. Αλλιως δε θα ηταν μωρα , αλλα τα ανθρωπακια της μισελεν!!!

Οποια θηλαζει αποκλειστικα και θελει να συνεχισει αποκλειστικα, να μη μετραει ουτε ωρες ουτε ποσοτητες ουτε τιποτα.

Μονο ετσι γινεται αποκλειστικος θηλασμος.

Το συστημα του ρουλακιου ειναι βεβαια το καλυτερο αν θηλαζεις, το ιδιο κανω κι εγω.

Τα κακα σας μπορει να ειναι νερουλα για πολλους λογους, οχι σωνει και ντε ανησυχητικους.

Μπορει απλα να αλλαζει η λειτουργια του εντερου (συμβαινει πολλες φορες μεχρι τα 3 χρονια), να εχει μια ελαφρια ιωση ή να βγαζει και δοντι.

Παρακολουθηστε με ψυχραιμια και βλεπετε.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κορίτσια το δικό μου το μπεμπάκι μου φαίνεται είναι πιο αδύνατο από όλα. Τελευταία φορά που μετρηθήκαμε 4,5 μηνώ ήμασταν 7,100 και 70 πόντους.

Nαι καλά, τραγούδα :P Ο δικός μου είναι σχεδόν 5,5 μηνών κι έχει κολλήσει στα 6+


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nαι καλά, τραγούδα :P Ο δικός μου είναι σχεδόν 5,5 μηνών κι έχει κολλήσει στα 6+

Και δε χαίρεσαι..?

Μοντελάκι είναι...!

Εμένα ο μικρός μέχρι την τελευταία επίσκεψη στην παιδίατρο έπαιρνε 45γρμ τη μέρα κι έχει γίνει θρεφτάρι..! Πιστεύω ότι θα είμαστε καλύτερα την επόμενη φορά, γιατί έχει μειώσει το γαλατάκι, που πίνει, τώρα που πονάνε τα δοντάκια του.


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκιααααα

Καλησπέρα!!! Ο μπαμπάς μας γύρισε από τη δουλειά με δέκατα και πόνυς στα κόκαλα.... Τον έχω σε καραντίνα και με βλέπω να τη βγάζω στον καναπέ απόψε..... Ελπίζω να συνέλθει μέχρι αύριο γιατί δε μας βλέπω καλά :(

Περαστικά κοριτσάκι! Πως είναι σήμερα ο συμπέθερος? :)

καλησπέρα κορ'ιτσια....χάλασε το lap top τελικά...πήρα του κουνιάδου μου για να δω τα νέα...όλα καλά εμείς...τις τελευταίες μέρες περνάω μεγάλη αγωνία..μια φίλη γέννησε και το παιδάκι της έχει κάποιο σύνδρομο,του κάνανε εξέταση καρυότυπου και περιμένουν αποτελέσματα...βγήκε με εμβρυουλκία..δεν΄ξέρω τι να πω στην φίλη μου..δεν έχουμε μιλήσει ακόμη..

Καλά αποτέσματα να έχετε!!!!

Επισης μας ειπε η γιατρος να κοψουμε το Epandoren και μες σε 2 μερες κατρακυλησαμε παλι.. πολυ κλαμμα, κακο.. το ξαναεδωσα παλι το σιροπι.. Sofaki, fatsaki, στα μωρακια σας το κοψατε το σιροπι??? ειδατε διαφορα??

Εμένα ο παιδίατρος μου είπε πως σε μια τελευταία έρευνα για το Epadoren κατέληξαν πως αν το μωρό το παίρνει για 3 μήνες πρέπει μετά να το σταματάς γιατί δεν κάνει δουλειά μετά τους 3 μήνες που θα το πίνει. Εμείς δεν είχαμε κανένα πρόβλημα όταν το κόψαμε, αλλά παίζει ρόλο και πως το κόβεις. Δεν πρέπει να κοπεί μαχαίρι. Από τις 3 φορές που το πίναμε, το κάναμε 2 φορές για 1 εβδομάδα περίπου και μετά 1 φορά για άλλες 2 εβδομάδες και μετά το κόψαμε τελείως.


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!

και ο δικος μου ειναι 7 400γρ και μην ξεχνατε γενηθηκε 4200γρ οποτε πανω κατω ολα τα μωρακια εκει ειναι.....

εχω φαει ταιλεπορια σημερα,

ερχομουν για Αθηνα και εχασα το αεροπλανο, τι να πω.... περημενω μπας και ταξιδευω παλι μετα με την ολυμπιακη, ειχει ανεμουσ και δεν ξερουν αν θα ταξιδευει σημερα. ασε που εχω γεμησει εισητηρια μια για σημερα μια για τησ 17/11 τι να πω ρε παιδια τα νευρα μου.... τα νευρα μου

ο πατερας μου ειναι στο Γενννημτα στο νοσοκομειο στο διαδρομο παρακαλω γιατι τελικα, δεν υπαρχει οτε καν κρεβατι και ολλη ειναι εκει με γριπη.....


39of8ui0nbjggujl.png

xyb70dpwmhuny9fg.png

t5yc62letjb8zu3x.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!

Να ρωτήσω κάτι στα γρήγορα που με ανησυχεί πάρα πολύ...Η καρολίνα κοιμάται πάρα πολλές ώρες, την ξυπνάω εγώ στις 11.00 - 11.30 με το ζόρι. Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα?? Δεν γίνεται τον τελευταίο καιρό αυτό, αλλά 2-3 μήνες...θα μου πείτε τώρα το θυμήθηκες?? Οχι, αλλά τώρα αρχίζω να ανησυχώ...

Πέρασα μια πολύ δύσκολη νύχτα, σφαχτήκαμε με τον άντρα μου και δεν έχω κοιμηθεί καθόλου!!

Πολλά περαστικά στα άρρωστα μωρουλίνια!!!


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...