Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Μακάρι να είναι καλύτερα αυριο γιατί εμένα το μυαλό μου φυσικα πάει στα χειρότερα....άντε σας καληνυχτίζω γιατί θέλω να ξυπνήσω στις 4 να δω μην έχει κάνει τίποτα κ συγκαει να δω μην κάνει κ πυρετό που μου είπε η γιατρός να προσέξω.... κ αντε να κοιμηθώ εγώ τώρα.....


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλημερα!!

καλησπερα, μανουλιτσες και μπεμπονια!!! ευτυχως δεν εχετε γραψει πολλα και προλαβα να σας διαβασω..

εμεις ειχαμε παιδιατρο την παρασκευη, ο μικρος πηρε μονο 550 γρ :-(.. δεν ξερω, δεν μου τρωει καλα και στεναχωριεμαι.. θηλαζουμε αποκλειστικα.. παλια δεν ξεκολλαγε τωρα ομως.. μανουλες που θηλαζετε, τα δικα σας τα μωρακια πως τα πανε με θηλασμο???

Εχτες του εδωσα και συμπληρωμα, γιατι δεν μου κοιμαται καλα τα βραδια, ξυπναει καθε 2-3 ωρες, πολυ κουραστικο, δεν θα με πειραζε αν απλα θηλαζε και κοιμοτανε, αλλα ειναι πολυ δυσκολο μετα να τον ξαναβαλεις για υπνο, μπορει να αρχισει να παιζει κιολας... θα δουμε πως θα τα παει με το συμπληρωμα..

Επισης μας ειπε η γιατρος να κοψουμε το Epandoren και μες σε 2 μερες κατρακυλησαμε παλι.. πολυ κλαμμα, κακο.. το ξαναεδωσα παλι το σιροπι.. Sofaki, fatsaki, στα μωρακια σας το κοψατε το σιροπι??? ειδατε διαφορα??

Γενικως ο μικρος μου εχει πολλλλλλλλλλλλλληηηηηηηηηη γκρινια..MUNDISAN βαζω και εγω καμια φορα αλλα δεν μου φαινεται να τον ανακουφιζει..

Εμενα ο παιδιατρος μου ειπε οτι μετα το 1ο τριμηνο αν παιρνει 300-600 γρ ειναι πολυ καλα!

Καλησπέρα κορίτσια.... Η μπουκίτσα μου είναι με διάροια...χθες είχαμε κάποια συπτώματα αλλά σήμερα το παράχεσαμε....6 φορές κ τις 4 τελευταίες πολύ νερουλά....η παιδίατρος μου είπε απλά να κόψω το γαλα για τη δυσκοιλιότητα κ να της δίνω το κανονικό κ βλέπουμε καθως μπορεί να είναι επειδή έστρωσε το εντεράκι της,μπορεί να είναι από τα δόντια,μπορεί να είναι ίωση,μπορεί ουρολοιμωξη πολλά μπορεί, κ εγώ τι πρέπει να κάνω????Κ φυσικά μας έπιασε πάλι πριν το εμβόλιο που έχουμε μεθαύριο(τη προηγούμενη φορά είχε μπούκωμα)Μου είπε αν δεν κάνει πυρετό ότι μπορεί να το κάνει κανονικά το εμβόλιο....κ προς τις 'παλιές' μανουλες .... τι κάνουμε στη διάροια???δίνουμε τίποτα ή απλά περιμένουμε να περάσει???Η παιδίατρος είπε να δούμε κ αύριο πως θα πάει κ βλέπουμε.....

Βρε Αννουλα τι να σου πω.δεν μου εχει ξανατυχει σε τοσο μικρη ηλικια.τωρα μονο γαλα πινει το μικρο.Οταν ειναι μεγαλυτερα τους κανουμε ειδικη διαιτα /διατροφη.Παντως διαρροια απο τα δοντια εχω ξανακουσει και εγω.Απο ιωση ....τι ιωση ;γαστρεντεριτιδα ας πουμε;

Εμεις παμε για εμβολιο αυριο το πρωι!Αντε να δουμε τι θα μας πει .Ισως τελη του μηνα μας πει να ξεκινησουμε και κρεμουλα....ανυπομονω να φαει με κουταλακι η κοκο!:-)))


1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α καλά, τι ηλίθια που είμαι....τώρα κατάλαβα ότι η Ελισάβετ είναι η Μπετούλα μας!!!!!

καλλιο αργα παρα ποτε...διπλη προσωπικοτητα η παριανη .ηθελα να ηξερα ποιος της εδωσε την ιδεα να αλλαξει ονομα!!!

το ειδα βιαστικα και νομισα οτι εγραψες: επιτελους ενεργηθηκα

καλημεραααααααααααααα

το παλιο καλο Ρουλακι....αντε πρωι πρωι θα πεθανουμε στα γελια παλι!!!!


1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites

Αργ ναι γαστρεντερίτιδα....κυκλοφορεί πολύ να το ξέρετε....είναι κ ο γιος της κουμπάρας μου με διαροια κ η γιαγιά της αλλά δεν έχουμε έρθει σε επαφή για να πούμε ότι κολήσαμε από κει....τα συμπτώματα άρχισαν μια μέρα μετά την επίσκεψη των πεθερικών μου....τίποτα δεν είναι τυχαίο σε αυτή τη ζωή!Τώρα προς το παρόν της δίνουμε αραιωμένο το γάλα κ θα δούμε....το βράδυ ξύπνησε τελικά μόνη της στις 4 κ τα έκανε πάλι....σήμερα μέχρι στιγμής όχι...θα με πάρει η μάνα μου να μου πει...

Ρουλάκι μέσα στο κλίμα του χεσίματος κ εσύ! :P


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αργ όταν είχε πυρετό ο μπέμπης μου πριν δέκα μέρες είχε και διάρροια, όμως μετά από μερικές μέρες αποκαταστάθηκε η κατάσταση, άφησέ το και θα περάσει από μόνο του.


994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αργ όταν είχε πυρετό ο μπέμπης μου πριν δέκα μέρες είχε και διάρροια, όμως μετά από μερικές μέρες αποκαταστάθηκε η κατάσταση, άφησέ το και θα περάσει από μόνο του.

ευχαριστω ele.θα το θυμαμαι οταν αρρωστησει η δικια μου.Προς το παρον την Αννα συμβουλευουμε :-DDDDD


1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις κοριτσια αποψε το ξενυχτισαμε με τον μεγαλο... ποναγε η κοιλια του και εκανε εμμετο... χαμος....


*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

4u4cp3.png aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γιατι η υπογραφη δε βγαινει σωστα?


*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

4u4cp3.png aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αννα τι θα γινει με τις πειραιωτισες θα παμε για καφε?


*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

4u4cp3.png aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλλιο αργα παρα ποτε...διπλη προσωπικοτητα η παριανη .ηθελα να ηξερα ποιος της εδωσε την ιδεα να αλλαξει ονομα!!!

Ποιος άραγε;

Καλημέεεερα!!!!Εχθές γινότανε χαμός από αέρα και βροχή και σήμερα χαρά θεού!!!


yrOKp2.png

QRMEp2.pngA3Tbp2.png?ufZzb0Ne

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...