Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Τατιανακι... το βαρος που πηρε ειναι μια χαρα! Φυσιολογικο πλεον για 4 μηνων μωρακι!

Μονο το πρωτο τριμηνο παιρνουν το "πολυ" βαρος... μετα σταδιακα θ΄αρχισει να μειωνεται!!

Ποσα κιλα ειναι ?

Λιζάκιιιιιιιι!!!!!!Τι κάνει ο κούκλος σου;


yrOKp2.png

QRMEp2.pngA3Tbp2.png?ufZzb0Ne

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και εμενα ο δικος μου που θηλαζει αποκλειστικα ξυπναει μια φορα τη νυχτα, τις τελευταιες 2 βδομαδες παντως εχει αρχισει και κοιμαται καποιες φορες και ολο το βραδυ. Παντως τα μωρακια που θηλαζουν περνουν απο διαφορες φασεις με τον υπνο. Απο τον 3 μηνα και μετα πρεπει να βαζουν γυρω στα 500γρ το μηνα Τατιανακι, οποτε μην αγχωνεσαι για το βαρος. Και με το συμπληρωμα δεν ειναι απαραιτητο οτι θα κοιμαται ολο το βραδυ.


q5ybp2.png
Link to comment
Share on other sites

μανουλες που θηλαζετε, τα δικα σας τα μωρακια πως τα πανε με θηλασμο???

εμένα που θηλάζει αποκλειστικά και χθες κλείσαμε τους 4 μήνες είναι 7 κιλά περίπου. Θα πάμε την Παρασκευή παιδίατρο να μας πει κι εκείνη αλλά εγώ μια χαρά τη βλέπω τη γοργονίτσα. Όσο για τον ύπνο, εδώ και 1 μήνα που έχουμε καθιερώσει τα 5 γεύματα κοιμάται από τις 22:30 μέχρι τις 7:30 το πρωί συνεχόμενα:)

αφου το βραδυ ονειρευομουν οτι πηγα και μου ειπε οτι δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε τεστ γιατι και καλα ημουν παλι 20 ημερων εγκυος!!!!!!!!!!!!!

ξυπνησα εντρομη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άστα γιατί κι εγώ την Παρασκευή έχω γυναικολόγο για την ίδια δουλειά και επειδή 1-2 φορές δεν έχουμε προσέξει καθόλου μια ανησυχία την έχω μην την ακύσω live την ατάκα που άκουσες εσύ στον ύπνο σου:)


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπετουλα ο κουκλος μου ειναι μια χαρα (αν εξαιρεσεις την γκρινια με τα δοντια...)

εχει φτασει αισιως τα 9 κιλα αλλα ειναι αρκετα ψηλος 75 ποντους... και σε λιγες μερες κλεινουμε τους 5 μηνες! :-))

ο δικος σου ???

m4ril0u... εγω αυτο το αγχος το ειχα τον προηγουμενο μηνα, αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα!! πρωτη φορα χαρηκα τοσο πολυ που μου ηρθε περιοδος!! χαχαχα!!!

κοριτσια εδω, ποτε βρεχει, ποτε φυσαει, ποτε εχει απνοια και νιωθεις μια γλυκια βραδια... οτι θελει κανει ο καιρος !!!!!!!!!!!


6wWep2.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειναι 7.400 τωρα... καλα ειναι δεν λεω, αλλα μου κακοφανηκε...

Ρουλακι, εγω δεν εχω προβλημα να ξυπναει και 5 φορες τηνυχτα, αλλα μετα δεν ξανακοιμαται... εχετε ωραριο εσεις???

Εμενα στους 3 μηνες ηταν 6 κιλα και στους 4 μηνες ηταν 6.800. Στις 26 νοεμβιου γινεται 5 μηνων. 7.400 ειναι πολυ καλα τι αγχωνεσαι?

Εγω εχω κανει το εξης. Εβγαλα το καγκελο της κουνιας και την εχω κολησει στο κρεββατι μας. Οταν ξυπνησει απλα βγαζω το στηθος και θηλαζει χωρις να ξυπνησει καλα οποτε ξανακοιμαται. Ειδικα τωρα το χειμωνα ειναι χλιδη, δεν σηκωνομαι καθολου απο την ζεστουλα μου.

Α κι εμείς ενώ δεν ξυπνούσαμε τώρα ξυπνάμε!!!!Πότε αρχίζετε τροφές;

Τελος του μηνα ρυζαλευρο μας ειπε.


ziZip2.png BhAqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήταν 8200 πριν 1 εβδομάδα θα πάμε στις 19 για επίσημες μετρήσεις και εμβόλιο!!!

μια χαρα ο κουκλος!!!!

εμεις εχουμε εμβολιο στις 18 του μηνα παλι...


6wWep2.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.... Η μπουκίτσα μου είναι με διάροια...χθες είχαμε κάποια συπτώματα αλλά σήμερα το παράχεσαμε....6 φορές κ τις 4 τελευταίες πολύ νερουλά....η παιδίατρος μου είπε απλά να κόψω το γαλα για τη δυσκοιλιότητα κ να της δίνω το κανονικό κ βλέπουμε καθως μπορεί να είναι επειδή έστρωσε το εντεράκι της,μπορεί να είναι από τα δόντια,μπορεί να είναι ίωση,μπορεί ουρολοιμωξη πολλά μπορεί, κ εγώ τι πρέπει να κάνω????Κ φυσικά μας έπιασε πάλι πριν το εμβόλιο που έχουμε μεθαύριο(τη προηγούμενη φορά είχε μπούκωμα)Μου είπε αν δεν κάνει πυρετό ότι μπορεί να το κάνει κανονικά το εμβόλιο....κ προς τις 'παλιές' μανουλες .... τι κάνουμε στη διάροια???δίνουμε τίποτα ή απλά περιμένουμε να περάσει???Η παιδίατρος είπε να δούμε κ αύριο πως θα πάει κ βλέπουμε.....


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.... Η μπουκίτσα μου είναι με διάροια...χθες είχαμε κάποια συπτώματα αλλά σήμερα το παράχεσαμε....6 φορές κ τις 4 τελευταίες πολύ νερουλά....η παιδίατρος μου είπε απλά να κόψω το γαλα για τη δυσκοιλιότητα κ να της δίνω το κανονικό κ βλέπουμε καθως μπορεί να είναι επειδή έστρωσε το εντεράκι της,μπορεί να είναι από τα δόντια,μπορεί να είναι ίωση,μπορεί ουρολοιμωξη πολλά μπορεί, κ εγώ τι πρέπει να κάνω????Κ φυσικά μας έπιασε πάλι πριν το εμβόλιο που έχουμε μεθαύριο(τη προηγούμενη φορά είχε μπούκωμα)Μου είπε αν δεν κάνει πυρετό ότι μπορεί να το κάνει κανονικά το εμβόλιο....κ προς τις 'παλιές' μανουλες .... τι κάνουμε στη διάροια???δίνουμε τίποτα ή απλά περιμένουμε να περάσει???Η παιδίατρος είπε να δούμε κ αύριο πως θα πάει κ βλέπουμε.....

Αννουλα, περαστικα στη μικρη!

Οντως, οπως σου ειπε η παιδιατρος, η διαροια μπορει να οφειλεται σε πολλους παραγοντες...

Προς το παρον δε δινεις τιποτα!

Αν δει η παιδιατρος οτι συνεχισει (που δεν θα συνεχισει :-) ) ισως σου δωσει almora, για να αποφυγει τυχων αφυδατωση... και πιθανον να σου πει να κανει η μικρη καποιες εξετασεις ουρων κλπ...

Ευχομαι αυριο να της εχει περασει και να μη χρειαστει ΤΙΠΟΤΑ!!!


6wWep2.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αννουλα, περαστικα στη μικρη!

Οντως, οπως σου ειπε η παιδιατρος, η διαροια μπορει να οφειλεται σε πολλους παραγοντες...

Προς το παρον δε δινεις τιποτα!

Αν δει η παιδιατρος οτι συνεχισει (που δεν θα συνεχισει :-) ) ισως σου δωσει almora, για να αποφυγει τυχων αφυδατωση... και πιθανον να σου πει να κανει η μικρη καποιες εξετασεις ουρων κλπ...

Ευχομαι αυριο να της εχει περασει και να μη χρειαστει ΤΙΠΟΤΑ!!!

Γαμώτο κ εγώ την αφυδάτωση φοβάμαι γιατί με το που τρώει τσουπ από πίσω βγάζει...στο 5λεπτο μέσα.... :(


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...