Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@elenakii22 καλημερα κοπελα μου δεν με πειραζει καθολου γιατι ετσι κι αλλιως δεν εγινε καλη προσπαθεια αυτο τον μηνα ηταν 4 φορες και αυτες αστατες αλλα βεβαια ποτε δεν ξερεις ποτε και ποια θα ειναι η τυχερη φορα ;) ευχομαι ευχαριστα και γρηγορα για ολες μας :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

4 hours ago, leta87 είπε:

Καλημερα κοριτισια τι μου κανετε ?? καλη σαρακοστη ευχομαι . εγω δεν ειμαι και πολυ καλα μου ξαναξεκινησαν οι ναυτιες και το στομαχι μου ειναι χαλια ,ενω μου ειχαν σταματησει εδω και ενα μηνα δεν ξερω γιατι ξαναξεκινησαν ελπιζω μονο να μην ειναι μεχρι τελους θα τρελαθω δεν μπορω να φαω ,ουτε ενα γραμμαριο δεν παιρνω ετσι .

Κορίτσι και εγώ μία από τα ιδια...Ξανά εμετοί ξανά ζαλάδα ξανά υπνιλια.ουφ ως πότε?

15 hours ago, NikolitsaVe87 είπε:

@caramel_83 τι κάνεις κορίτσι μου??ψιλοασχοληθηκα με το τοπικ αυτο και σαν κατι να εμαθα...τρεις μερουλες ακομα μεχρι να μηηηηην ε??? Συμπτωματακια ομορφα εχεις ομως.... ελπιζω ο Φλεβαρης σαν κλείσει να έχουμε έστω μια εγκυουλα συν... απο τις παλιες εννοω βεβαια γιατι έχουμε και την νεα φιλενάδα της παρεας... @giota@ καλως ηλθες και ευχομαι και σε σενα συντομα ενα θετικο τεστακι και μεγαλη χοριακη!!!! Να κάνεις δευτερο νινι να κάνει παρειτσα με το πρωτο....οσο για τον γάμο και την καταληξη..τυχερα ειναι αυτα.... καλυτερα νωρις παρα πιο αργα!!! :)

 

@Zouzoumama μας πως παει το σπορακι μεγαλωνει στην κοιλιττσα???πως εισαι κοπελα μου???

@elenakii22 μακαρι Ελενάκι να χουμε συντομα νεακια θετικα... @Garifalia1 μου πως εισαι??η κοιλιτσα έχει αρχισει καθολου να φουσκωνει??????? :

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, elenakii22 είπε:

τελικα τι παραβιασαμε κ μας εκλεισαν το θεμα??

Αγαπητά μέλη,
Η αγωνία για τον ερχομό ενός νέου μέλους στην οικογένεια είναι πάντα πολύ έντονη. Το μοίρασμα αυτών των συναισθημάτων, με αναγνώστες κ μέλη που βιώνουν την ίδια αγωνία, μπορεί να βοηθήσει πολύ στο να περάσουν οι ώρες ή οι μέρες αγωνίας και έντασης όσο δυνατόν πιό ανώδυνα ή και ευχάριστα.

Διαβάστε το μήνυμά μας, για το πώς να εκφράσετε αυτά τα συναισθήματα ανενόχλητα, στο σωστό σημείο!

Για θέματα που αφορούν θετικό η αρνητικό τέστ,είμαι έγκυος/δεν είμαι, καθημερινού τύπου επικοινωνία για αποτελέσματα/διαδικασία εξωσωματικής/σπερματέγχυσης, παρακαλούμε κάνετε χρήση του parentscafe.gr 

 

Στην ουσια αν δεν κανω λαθος το parents ειναι καθαρα για να μπεις ενημερωτικα, δηλαδη ανοιγεις θεμα για να ρωτησεις κατι αν δεν υπαρχι ηδη και δινονται απαντησεις καθαρα επι του θεματος για να μπορει να μπει καποιος να διαβασει ενημερωτικα και μονο, για παραπερα συζητηση οπως ειχαμε κανει εμεις και οπως κανουμε εδω οτι σημερα παραδειγμα ξυπνησα και ποναω λιγο αλλα δεν μου εχει ερθει ακομα και σκεφτομαι να παρω τεστ κτλ ή οτι σημερα πηγα στον γιατρο και μου ειπε ετσι κι ετσι

δηλαδη παρειστικο κλιμα να λεμε τα νεα μας και πως νιωθουμε και τι σκεφτομαστε  ειναι μονο το parentscafe

τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει γιατι εχουν κλεισει παλι θεμα στο parents που συμμετειχα για τον ιδιο λογο;)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

εύχομαι καλή σαρακοστή σε όλες να χαίρεστε τις οικογένειες σας και τα μωράκια σας, με το καλό οι εγκυούλες........

@caramel_83 κοριτσάκι αναμένουμε μαζί.......αλλά νομίζω ότι είμαι στην ίδια φάση με εσένα......νομίζω πως όπου να'ναι θα μου έρθει....... κοίτα ένα περίεργο πράγμα...... από την αρχή της εβδομάδας αισθανόμουν το στομάχι μου χάλια είχε πρηστεί το στήθος μου και είχα αρκετά υγρά........από εχθές όμως όλα τα συμπτώματα αυτά υποχώρησαν.......και εκτός από το ότι είναι λίγο πρησμένη η κοιλιά μου (που δεν νομίζω ότι είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης) δεν έχω κάτι άλλο.......ούτε καν πόνους περιόδου..... οπότε μάλλον πάμε για τον άλλο μήνα..........:-( τι να γίνει.........  παρόλα αυτά είπαμε η καθυστέρηση είναι το τελευταίο σύμπτωμα και σου εύχομαι να μας την ανακοινώσεις σύντομα........:rolleyes: 

@leta87 υπομονή κοριτσάκι...... είναι δύσκολο ώρες ώρες αλλά πάλι θα σε ανταμοίψει........όπως είχες πει και εσύ παλαιότερα το άγχος δεν τελειώνει ποτέ........ έχεις δίκιο αλλά μεγαλώνει το μπεμπέ σου.... αυτό είναι εκπληκτικό........

@NikolitsaVe87 ευχαριστώ κοπέλα μου...... μας εύχομαι γρήγορα με ένα θετικό ++++++++ μεγάλο.........

@elenakii22 ναι κορίτσι....... κοίτα αυτό το μήνα με μπέδρεψε λίγο γιατί στην αρχή κατάλαβα την ωορρηξία την 11η μέρα αλλά μετά είχα την εντύπωση ότι μπορεί να ήταν και 13η......... όπως και να έχει συνήθως ως την 14η μέρα πάντα έχω κάνει ωορρηξία........ πολύ σπάνια σε αλλαγές του κύκλου και ελάχιστες φορές έχω περάσει τις 28 μέρες..........νωρίτερα μου έχει τύχει αρκετές φορές.........

επίσης έχω κάποια τραβήγματα που αισθάνομαι στο ύψος της ωοθήκης........μόνο αυτό.......:roll:


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalispera koritsia m. Kali sarakosti na exoume. Ti kanete ?  Kapia kopela me rotise gia kilitsa ? Mpa oxi idietera den megalose ligo paraxeni ine fouskoni apo to stomaxi kai kato ti mitra tipota axaxaxa :-P:-P. Perisotero popo exo kani para kilia axaxa. Apo Deuteras mpeno sti 11 eudomada na perasoun autes i 2 eudomades kai 11/3 exo rantevou gia ti proti megali exetasi na figi to proto agxos. Exo poles anakatosoures oute mia fora den ekana emeto. I diathesi m ine enalax exo diafira mia nevra mia kala mia katholou orexi o kaimenos o kalos m na ine kala pou me antexi axaxa. Pies kopeles exoume sti anamoni ? Stelno mpoliki mpempedoskoni kai euxome prin to pasxa na iste oles me ta sporakia sas :). I egkioules pos ine ? Aleka m den thimame an sou ipa sigxaritiria sigxaritiria glikia m xxxx. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Garifalia1 άντε με το καλό να κάνεις την εξέταση να ξενιασεις!!!Όσο για την διάθεση.. όλες στην ίδια ψυχολογία ειμαστε πιστεύω όσο περνάει ο καιρός να στρώσει!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, caramel_83 είπε:

Αγαπητά μέλη,
Η αγωνία για τον ερχομό ενός νέου μέλους στην οικογένεια είναι πάντα πολύ έντονη. Το μοίρασμα αυτών των συναισθημάτων, με αναγνώστες κ μέλη που βιώνουν την ίδια αγωνία, μπορεί να βοηθήσει πολύ στο να περάσουν οι ώρες ή οι μέρες αγωνίας και έντασης όσο δυνατόν πιό ανώδυνα ή και ευχάριστα.

Διαβάστε το μήνυμά μας, για το πώς να εκφράσετε αυτά τα συναισθήματα ανενόχλητα, στο σωστό σημείο!

Για θέματα που αφορούν θετικό η αρνητικό τέστ,είμαι έγκυος/δεν είμαι, καθημερινού τύπου επικοινωνία για αποτελέσματα/διαδικασία εξωσωματικής/σπερματέγχυσης, παρακαλούμε κάνετε χρήση του parentscafe.gr 

 

Στην ουσια αν δεν κανω λαθος το parents ειναι καθαρα για να μπεις ενημερωτικα, δηλαδη ανοιγεις θεμα για να ρωτησεις κατι αν δεν υπαρχι ηδη και δινονται απαντησεις καθαρα επι του θεματος για να μπορει να μπει καποιος να διαβασει ενημερωτικα και μονο, για παραπερα συζητηση οπως ειχαμε κανει εμεις και οπως κανουμε εδω οτι σημερα παραδειγμα ξυπνησα και ποναω λιγο αλλα δεν μου εχει ερθει ακομα και σκεφτομαι να παρω τεστ κτλ ή οτι σημερα πηγα στον γιατρο και μου ειπε ετσι κι ετσι

δηλαδη παρειστικο κλιμα να λεμε τα νεα μας και πως νιωθουμε και τι σκεφτομαστε  ειναι μονο το parentscafe

τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει γιατι εχουν κλεισει παλι θεμα στο parents που συμμετειχα για τον ιδιο λογο;)

 

τωρα βρε καραμελ θα φανω καχυποπτη αλλα τυχαια μας εβαλαν στο parents 1-2 αφου το αναφεραμε στο φορουμ?δλδ μηπως ηθελαν να μεταφερουν τα θεματα κ βρηκαν ευκαιρια τωρα που αναφερθηκε??? @giota@ αντε κοριτσι μου μακαρι να εισαι εγκυουλα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κοριτσια μου:D

πως ειστε? εγω ξυπνησα και εκανα τις λαγανες οπως τα τελευταια 3 χρονια μονη μου γιατι μπορει να ακουστει τσιγκουνια αλλα τα λυπαμαι τα 5 € που ειχα δωσει πριν 4 χρονια για 1 λαγανα,

Σχετικα με την αναμονη @giota@ μου χθες ημουν εκτος σπιτιου και ενιωθα τοση υγρασια που πιστευα οτι μου ηρθε(φορουσα σερβιετα παλι καλα και δεν αγχωθηκα) αλλα τελικα το βραδυ που γυρισα σπτι δεν ειχε ερθει, σημερα ξυπνησα και ειχα ευαισθησια στις ρογες και πολλα υγρα οποτε σημερα αυριο λογικα θα ερθει. Ακομα δε σκεφτομαι οτι μπορει να ειμαι γιατι δεν νιωθω κατι τοσο παραξενο και δευτερον επειδη δεν εχω και τοσο σταθερο κυκλο εχω δωσει περιθωρια μεχρι το Σαββατο (απλα τους 2 τελευταιους μου ειχε ερθει στις 24 μερες και γι'αυτο υπολογισα αναμονη απο χθες ;)), εσυ πως εισαι?σου ηρθε?

 

@elenakii22 δεν νομιζω βρε κοριτσι απλα θα ετυχε, γιατι εχει τυχει παλι πιο παλια σε παρομοιο θεμα που συμμετειχα να γινει το ιδιο πραγμα χωρις καν να αναφερθει το parentscafe;)

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, elenakii22 είπε:

τωρα βρε καραμελ θα φανω καχυποπτη αλλα τυχαια μας εβαλαν στο parents 1-2 αφου το αναφεραμε στο φορουμ?δλδ μηπως ηθελαν να μεταφερουν τα θεματα κ βρηκαν ευκαιρια τωρα που αναφερθηκε??? @giota@ αντε κοριτσι μου μακαρι να εισαι εγκυουλα!!!!!!

 

Ρε κορίτσια έτσι πάρειστικο είναι και η πρώτη εξωσωματική που έχει πάρα πολλά μέλη και σελίδες και δεν το έκλεισαν. Έτσι είναι και μια άλλη ομάδα νομίζω μετά από πόσο καιρό έμειναν έγκυος και εκεί μιλάνε για τα παιδιά τους τελείως άσχετο. Δεν ξέρω για ποιο λόγο το έκλεισαν. Καλή Σάρακοστη σε ολες !! @Zouzoumama άστα να πάνε ελπίζω να μην συνεχίσουν για πολύ ακόμα δεν θα το αντέξω δεν μπορώ να φαω . @giota@ υπομονή θα κάνω τις να κάνω. Εσυ τι γίνεσαι?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα @leta87 πως εισαι σημερα?

Δεν ξερω βρε κοριτσια τουλαχιστον το καλο ειναι οτι καταφεραμε και μαζευτηκαμε εδω εστω αυτες που μπαιναμε καθημερινα, ελπιζω να ερθουν και οι υπολοιπες που εμπαιναν πιο σπανια, τους εχω στειλει προσωπικο μηνυμα;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλη Σαρακοστη κοριτσια μου!!!!! τι ομορφα νεακια...ακομα περιοδο δεν εχουμε σε κανενα απο τα κοριτσια της αναμονης... @caramel_83 ναμην ερθει να μην ερθει....!!!!! Καλα το πας μεχρι στιγμης!!!!σκεφτομαστεθετικα..ξορκιζουμε την αναθεματισμενη!!! όσο για τις λαγανες καλα εκανες και φτιαξες!!και γενικα φτιαχνεις..εγω πηγα πρωι πρωι και πηρα και τις εχουν 3 ευρω την μια...!!! @leta87 πως εισαι απο πονους? του χρονου το Πασχα θα χεις το νινι σου και θα σκεφτεσαι πως τετοια καιρο ενα χρονο σε ταλαιπωρουσε(με την καλη εννοια) τι ομορφα να ναι γιορτες και να περιμενεις παιδακιιιιι!!! Αντε αυτο το πινακακι να γνωρισει δοξες μεγαλες!

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν? Elenaki,garifallia,giota..Aleka..zouzoumama μας???

εγώ Σάββατο δεν περιμένω....αλλα απο χτες σταματησα να ελπιζω γιατι χτες ειωσα πονους περιοδου κανονικους συν και στηθος οπου πρηστηκε..λεω οπ εδω ειμαστε...και σκεφτομαι μηπως μου ερθει και νωριτερα κιολας...δλδ Πέμπτη , Παρασκεύη!!!:-(:-(

Τελοσπαντων...κανα χαρταετο πεταξατε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...