Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εξωσωματική με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. Είμαι 35 χρονών και έχω ενα κοριτσάκι 23 μηνών. Εδώ και καιρό είχα ανωμαλο κύκλο και έκανα εξετάσεις και έδειξαν εμμηνόπαυση. Ήθελα πολύ να χαρίσω ενα αδερφάκι στην κόρη μου αλλά μόνος τρόπος είναι η εξωσωματική με δωρεά ωαρίων. Θα ήθελα την γνώμη σας. Έχει κάποια κοπέλα ανάλογη εμπειρία? Ευχαριστώ πολύ!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω τυχαια το βρηκα!

Ο γιατρος που το κανει ειναι ο γιατρος μου αλλα εγω πηγαινω εκει για εξωσωματικη με προβλημα στο σπερμα οχι για τα ωαρια μου.

Θα σου ελεγα αφου εισαι μικρη ηλικιακα να το δοκιμασεις.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδη ειναι σε πειραματικη φαση και ουσιαστικα εξυπηρετουνται κ αυτοι οταν δεχονται καποιες να το δοκιμάσουν ισως να μην υπαρχει καποια ιδιαιτερη χρεωση. Αλλα κ χρεωση να υπαρχει δεν νομιζω να εχει σχεση με το κοστος των ωαριων.

Θα ελεγα να κλεισεις ραντεβου και να τα συζητησεις ολα απο κοντα. Πανω απο ολα ειναι η υγεια σου ομως. Ρωτα αν αυτη η δοκιμη εχει καποια αρνητικη συνέπεια πριν προχωρησεις.

Και γραψε μας τα νεα σου. Αν εχει αποτελεσμα και το μαθει κ αλλος κοσμος απο σενα θα δωσει ελπιδες κ σε αλλες γυναικες.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
3 ώρες πρίν, titipapa είπε:

Υπαρχει σχετικη εκπομπη στο κουτι της πανδωρας στο γιου τιουμπ.Ζωη αναμεσσα στο οριο και το εμποριο οργανων λεγεται.Αναφερεται σε φτωχες κοπελες απο τη Βουλγαρια και τη Ρωσια που οι μαστροποι τις οδηγουν στα πανακριβα και αξιοπρεπη κεντρα εξωσωματικης που χρυσοπληρωνετε για να τις γεμισουν ενεσεις και να παρουν τα ωαρια τους,μεχρι και 10 ωαρια τη φορα ειχε δωσει καποια.Ολα αυτα τα υποστηρίζει η δημοσιογραφικη ερευνα και τα αρχεια της αστυνοομιας οχι εγω.Πολλες μαλιστα δηλωσαν πως δεν ηταν καν υγιεις,ενω εδιναν ωαρια σε συγκεκριμενο κεντρο μεχρι 10 φορες το χρόνο και οχι μεχρι 2 φορές οπως σας λενε.Καμια μορφωμενη Ελληνίδα δεν προκειται να μπει σε αυτη τη διαδικασια πολυ απλα γιατι δεν εχει αναγκη.Η φοιτητρια θα παει απλα σερβιτόρα σε ενα καφε και θα βγαλει τα εξοδα της,η Βουλγαρα ομως προτιμα να πουλησει τα ωαρια της παρα να παει ακομα μια μερα με 20 αντρες.Ειχα και εγω μια παλινδρομη,εχω διαγνωστει με hpv εκλαψα και εγω γιατι λαχταρω ενα παιδι αλλα ποτε δεν θα εμπαινα σε αυτη τη διαδικασια.Το θεωρω φουλ εγωιστικο εγω η ευυποληπτη κυρια του Δυτικου κοσμου επειδη αφησα τα χρονια να περασουν κανοντας καριερα να εκμεταλλευτώ μια αλλη κοπέλα για να γινω εγω μάνα.Κάποιες απο αυτες λογω των συνεχόμενων <<δωρεων>> μενουν στειρες και αλλες παθαινουν καρκινο απο τις επανηλειμενες ενεσεις με ορμονες.Θα μου πεις,δεν ειναι ολες θυματα,καποιες το κανουν με τη θεληση τους,εγω ομως που υποτίθεται πως εχω ενα μορφωτικο και κοινωνικο επιπεδο οφειλω να προστατεψω τον εαυτο μου απο αυτη την αναξιοπρεπη διαδικασια.Γιατι ο σκοπός δεν αγιαζει παντα τα μεσα.Γιατι οι δωρητές σπερματος τι νομίζετε οτι ειναι?Αποφοιτοι πανεπιστήμιων?Πανπτωχοι αλλοδαποι είναι.Δοξα Τω Θεο η κυβέρνηση απλοποιησε πολυ τη διαδικασία της υιοθεσίας,οποτε σκεφτητε πριν πραξετε.Γιατι ως γνωστον οπου υπαρχει προσφορα υπαρχει και ζητηση.

Η σκέψη σου είναι εξαιρετικά απλοϊκή. Τα αποτελέσματα μιας "ερευνας" μπορεί να προέκυψαν από μια αλήθεια, αλλά δε σημαίνει ότι αυτή η αλήθεια είναι καθολική. Μάλλον το αντίθετο.

Δεν είσαι στο μυαλό της φοιτήτριας που δίνει τα ωάριά της. Αν δεν θα το έκανες εσύ στη θέση της, δε σημαίνει ότι δε θα το κάνει αυτή για τους δικούς της λόγους. Τέλος πάντων δε θα επιχειρηματολογήσω για αυτό - δεν είμαι συνήγορος των κέντρων εξωσωματικής γονιμοποίησης. Θα ήταν όμως πιο υπεύθυνο εκ μέρους σου να επισκεφθείς κάποια τέτοια κέντρα και να κάνεις τη δική σου "έρευνα" πριν διατυπώσεις άποψη για το τι γίνεται στην Ελλάδα. Θες να μας πεις ότι όσες προσπαθούν με δανεικά ωάρια και όσες το έχουν καταφέρει, έχουν ακούσια εκμεταλλευτεί φτωχές γυναίκες, και μπορεί να έχουν πάρει άρρωστα ωάρια; Λες να μην τους έχει απασχολήσει το θέμα προέλευσης ωαρίων; Αν ήρθες εδώ για να πληροφορηθείς ή για να προβληματιστείς, προσωπικά σε καλοδεχομαι. Αν ήρθες (που έτσι φαίνεται) για να μας πεις το μανιφέστο σου, τι να σου πω... λυπάμαι για τον απλοϊκό τρόπο που σκέφτεσαι. "Εγώ δε θα το έκανα ποτέ", "είναι φουλ εγωιστικό"... άσε κοπέλα μου... σα να ακούω τον εαυτό μου πριν 20 χρόνια όταν η αντίληψή μου για τη ζωή έφτανε μέχρι το όριο του μικρόκοσμού μου και νόμιζα ότι κατέχω και την απόλυτη αλήθεια. Σε κάθε περίπτωση αν αυτή είναι η άποψή σου, δικαίωμα... Αλλά είναι μόνο η άποψη σου και μερικών άλλων που προτιμούν να κατηγορούν και να είναι δηκτικοί από το να σκέφτονται και την άλλη πλευρά των πραγμάτων.

Και κάτι που με αφορά και για αυτό "τσιμπησα". Είμαι κοντά στα 48 και είμαι γυναίκα καριέρας για όσους φτιάχνονται με το να βάζουν ταμπέλες στις ζωές των ανθρώπων. Το γιατί εγώ δεν κατάφερα να κάνω παιδιά στα 30 μου, είχε να κάνει με την καριέρα μου; Ποιος μπορεί να το πει αυτό για μένα επειδή αυτό το σενάριο ταιριάζει με την τυποποιημένη εικόνα των γυναικών που στηρίζονται στα πόδια τους και στηρίζουν κι άλλους;  Να σου πω ποιος. Αυτός που κατέχει την απόλυτη αλήθεια για όλους κι επομένως και για μένα, αυτός που είναι τόσο απαράδεκτος που θα ήθελα να του μιλήσω βλέποντας τον για να μπορώ να είμαι λιγότερο κόσμια και να εκτονωθώ!! 

Πω πω ... Τσίτωσα!

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, titipapa είπε:

Υπαρχει σχετικη εκπομπη στο κουτι της πανδωρας στο γιου τιουμπ.Ζωη αναμεσσα στο οριο και το εμποριο οργανων λεγεται.Αναφερεται σε φτωχες κοπελες απο τη Βουλγαρια και τη Ρωσια που οι μαστροποι τις οδηγουν στα πανακριβα και αξιοπρεπη κεντρα εξωσωματικης που χρυσοπληρωνετε για να τις γεμισουν ενεσεις και να παρουν τα ωαρια τους,μεχρι και 10 ωαρια τη φορα ειχε δωσει καποια.Ολα αυτα τα υποστηρίζει η δημοσιογραφικη ερευνα και τα αρχεια της αστυνοομιας οχι εγω.Πολλες μαλιστα δηλωσαν πως δεν ηταν καν υγιεις,ενω εδιναν ωαρια σε συγκεκριμενο κεντρο μεχρι 10 φορες το χρόνο και οχι μεχρι 2 φορές οπως σας λενε.Καμια μορφωμενη Ελληνίδα δεν προκειται να μπει σε αυτη τη διαδικασια πολυ απλα γιατι δεν εχει αναγκη.Η φοιτητρια θα παει απλα σερβιτόρα σε ενα καφε και θα βγαλει τα εξοδα της,η Βουλγαρα ομως προτιμα να πουλησει τα ωαρια της παρα να παει ακομα μια μερα με 20 αντρες.Ειχα και εγω μια παλινδρομη,εχω διαγνωστει με hpv εκλαψα και εγω γιατι λαχταρω ενα παιδι αλλα ποτε δεν θα εμπαινα σε αυτη τη διαδικασια.Το θεωρω φουλ εγωιστικο εγω η ευυποληπτη κυρια του Δυτικου κοσμου επειδη αφησα τα χρονια να περασουν κανοντας καριερα να εκμεταλλευτώ μια αλλη κοπέλα για να γινω εγω μάνα.Κάποιες απο αυτες λογω των συνεχόμενων <<δωρεων>> μενουν στειρες και αλλες παθαινουν καρκινο απο τις επανηλειμενες ενεσεις με ορμονες.Θα μου πεις,δεν ειναι ολες θυματα,καποιες το κανουν με τη θεληση τους,εγω ομως που υποτίθεται πως εχω ενα μορφωτικο και κοινωνικο επιπεδο οφειλω να προστατεψω τον εαυτο μου απο αυτη την αναξιοπρεπη διαδικασια.Γιατι ο σκοπός δεν αγιαζει παντα τα μεσα.Γιατι οι δωρητές σπερματος τι νομίζετε οτι ειναι?Αποφοιτοι πανεπιστήμιων?Πανπτωχοι αλλοδαποι είναι.Δοξα Τω Θεο η κυβέρνηση απλοποιησε πολυ τη διαδικασία της υιοθεσίας,οποτε σκεφτητε πριν πραξετε.Γιατι ως γνωστον οπου υπαρχει προσφορα υπαρχει και ζητηση.

Και εσύ ποια είσαι για να κρινεις μια γυναίκα που επιλέγει να κάνει αυτήν την πράξη εεε τι είσαι εσύ και μιλας ετσι πως τολμας να λες μια γυναίκα αμορφωτη που κανει αυτή την πράξη κρατα την άποψη σου για σένα και μην βρομιζεις το σάιτ με τις λέξεις σου ολες οι γυναίκες έχουν δικαιωμα να γίνουν μανουλες με οποίον τρόπο γουσταρουν αυτές και δεν παίρνουν χρήματα απο σένα για να το κανουν δεν θα ανεχτω απο καμια απολιτιστη να βριζει μια γυναικα που θέλει να γίνει μανούλα πήγαινε αλλου να βγαλεις τον κομπλεξισμο σου η άποψη είναι σεβαστή κάθε ανθρώπου όμως αν δεν προσβάλει το τι κανει ο καθενας δεν θα το κρινουμε εμείς δεν γίναμε όλοι ξαφνικα Θεοί ...

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, titipapa είπε:

Υπαρχει σχετικη εκπομπη στο κουτι της πανδωρας στο γιου τιουμπ.Ζωη αναμεσσα στο οριο και το εμποριο οργανων λεγεται.Αναφερεται σε φτωχες κοπελες απο τη Βουλγαρια και τη Ρωσια που οι μαστροποι τις οδηγουν στα πανακριβα και αξιοπρεπη κεντρα εξωσωματικης που χρυσοπληρωνετε για να τις γεμισουν ενεσεις και να παρουν τα ωαρια τους,μεχρι και 10 ωαρια τη φορα ειχε δωσει καποια.Ολα αυτα τα υποστηρίζει η δημοσιογραφικη ερευνα και τα αρχεια της αστυνοομιας οχι εγω.Πολλες μαλιστα δηλωσαν πως δεν ηταν καν υγιεις,ενω εδιναν ωαρια σε συγκεκριμενο κεντρο μεχρι 10 φορες το χρόνο και οχι μεχρι 2 φορές οπως σας λενε.Καμια μορφωμενη Ελληνίδα δεν προκειται να μπει σε αυτη τη διαδικασια πολυ απλα γιατι δεν εχει αναγκη.Η φοιτητρια θα παει απλα σερβιτόρα σε ενα καφε και θα βγαλει τα εξοδα της,η Βουλγαρα ομως προτιμα να πουλησει τα ωαρια της παρα να παει ακομα μια μερα με 20 αντρες.Ειχα και εγω μια παλινδρομη,εχω διαγνωστει με hpv εκλαψα και εγω γιατι λαχταρω ενα παιδι αλλα ποτε δεν θα εμπαινα σε αυτη τη διαδικασια.Το θεωρω φουλ εγωιστικο εγω η ευυποληπτη κυρια του Δυτικου κοσμου επειδη αφησα τα χρονια να περασουν κανοντας καριερα να εκμεταλλευτώ μια αλλη κοπέλα για να γινω εγω μάνα.Κάποιες απο αυτες λογω των συνεχόμενων <<δωρεων>> μενουν στειρες και αλλες παθαινουν καρκινο απο τις επανηλειμενες ενεσεις με ορμονες.Θα μου πεις,δεν ειναι ολες θυματα,καποιες το κανουν με τη θεληση τους,εγω ομως που υποτίθεται πως εχω ενα μορφωτικο και κοινωνικο επιπεδο οφειλω να προστατεψω τον εαυτο μου απο αυτη την αναξιοπρεπη διαδικασια.Γιατι ο σκοπός δεν αγιαζει παντα τα μεσα.Γιατι οι δωρητές σπερματος τι νομίζετε οτι ειναι?Αποφοιτοι πανεπιστήμιων?Πανπτωχοι αλλοδαποι είναι.Δοξα Τω Θεο η κυβέρνηση απλοποιησε πολυ τη διαδικασία της υιοθεσίας,οποτε σκεφτητε πριν πραξετε.Γιατι ως γνωστον οπου υπαρχει προσφορα υπαρχει και ζητηση.

Επίσης αμφισβητώ ευθέως το μορφωτικό και κοινωνικό σου επίπεδο. Είσαι προσβλητική σε ανθρώπους που δεν ξέρεις. Είναι από τα χειρότερα που μπορεί να κάνει κάποιος σε συνάνθρωπό του: να μην τον σέβεται, να τον κρίνει χωρίς να ξέρει, να τον υποτιμά. Συνελθε... Αυτά θα μάθεις στο παιδί σου; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Dream_on είπε:

Επίσης αμφισβητώ ευθέως το μορφωτικό και κοινωνικό σου επίπεδο. Είσαι προσβλητική σε ανθρώπους που δεν ξέρεις. Είναι από τα χειρότερα που μπορεί να κάνει κάποιος σε συνάνθρωπό του: να μην τον σέβεται, να τον κρίνει χωρίς να ξέρει, να τον υποτιμά. Συνελθε... Αυτά θα μάθεις στο παιδί σου; 

Ηθελα να κοιμηθώ και ξαφνικα ο υπνος μου κόπηκε μου έχουνε σηκωθεί τα νεύρα στο κεφάλι έλεος με την κάθε μακακια που θα ακούσουμε ακόμα εδώ μέσα έλεος λυπάμαι για λογαριασμό τέτοιου ανθρώπου

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dream_on και @Giotitsa καλά τα λέτε αλλά μην χαλιεστε για την κάθε μια που προβάλει ένα δήθεν κοινωνικό και μορφωτικό (#not) υπόβαθρο και το παίζει κριτής των πάντων ενώ δεν ξέρει πού πάνε τα τέσσερα. Κομπλεξ στάζει το κείμενο της σε κάθε λέξη της, η κυρία του δυτικού κόσμου! Που την πήρε ο πόνος για την υποτιθέμενη εκμετάλλευση γυναικών από τα κέντρα, όμως η ντουλάπα της είναι στάνταρ γεμάτη ρούχα που φτιάχτηκαν από παιδιά για ένα δολάριο την ημέρα σε κάποιο εργοστάσιο της Κίνας. Και που περιφέρει το διαμαντένιο μονόπετρο χωρίς να την απασχολεί το αίμα που χύνεται για κάθε "πολύτιμο" πετραδάκι. 

Συγχύστηκα πρωί πρωί η έγκυος - ετών 38, με δανεικά ωάρια, από κυρία η καταγωγή της οποίας δεν με ενδιαφέρει (γιατί δεν βγάζω συμπεράσματα για τους ανθρώπους και το επίπεδο τους με βάση τη χώρα τους), εργαζόμενη μεν η οποία όμως απέρριψε την σπουδαιότερη επαγγελματική πρόταση που είχε για να έχει το χρόνο να μπορέσει να πετύχει την πολυπόθητη μητρότητα. Τα λέω μόνο και μονο για να δειτε κυρία @titipapa σε πόσο αυθαίρετα συμπεράσματα βασίζετε την απόλυτη και προσβλητική άποψη σας. 

Όσο για την υιοθεσία και εκεί ανενημέρωτη είστε. Όχι οι διαδικασίες δεν έχουν απλοποιηθεί, αλλά ακόμα και αν γίνει αυτό τα διαθέσιμα (νομικά) παιδιά προς υιοθεσία είναι ελάχιστα κάθε χρόνο ενώ οι αιτούντες πολλαπλάσιοι. 

Και στην τελική οποίος είναι εναντίον της δωρεάς να μην το επιλέξει. Δεν μπορεί όμως να έχει άποψη για το σώμα του άλλου (ούτε της δοτριας ούτε της λήπτριας). 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , alina80 είπε:

@Dream_on και @Giotitsa καλά τα λέτε αλλά μην χαλιεστε για την κάθε μια που προβάλει ένα δήθεν κοινωνικό και μορφωτικό (#not) υπόβαθρο και το παίζει κριτής των πάντων ενώ δεν ξέρει πού πάνε τα τέσσερα. Κομπλεξ στάζει το κείμενο της σε κάθε λέξη της, η κυρία του δυτικού κόσμου! Που την πήρε ο πόνος για την υποτιθέμενη εκμετάλλευση γυναικών από τα κέντρα, όμως η ντουλάπα της είναι στάνταρ γεμάτη ρούχα που φτιάχτηκαν από παιδιά για ένα δολάριο την ημέρα σε κάποιο εργοστάσιο της Κίνας. Και που περιφέρει το διαμαντένιο μονόπετρο χωρίς να την απασχολεί το αίμα που χύνεται για κάθε "πολύτιμο" πετραδάκι. 

Συγχύστηκα πρωί πρωί η έγκυος - ετών 38, με δανεικά ωάρια, από κυρία η καταγωγή της οποίας δεν με ενδιαφέρει (γιατί δεν βγάζω συμπεράσματα για τους ανθρώπους και το επίπεδο τους με βάση τη χώρα τους), εργαζόμενη μεν η οποία όμως απέρριψε την σπουδαιότερη επαγγελματική πρόταση που είχε για να έχει το χρόνο να μπορέσει να πετύχει την πολυπόθητη μητρότητα. Τα λέω μόνο και μονο για να δειτε κυρία @titipapa σε πόσο αυθαίρετα συμπεράσματα βασίζετε την απόλυτη και προσβλητική άποψη σας. 

Όσο για την υιοθεσία και εκεί ανενημέρωτη είστε. Όχι οι διαδικασίες δεν έχουν απλοποιηθεί, αλλά ακόμα και αν γίνει αυτό τα διαθέσιμα (νομικά) παιδιά προς υιοθεσία είναι ελάχιστα κάθε χρόνο ενώ οι αιτούντες πολλαπλάσιοι. 

Και στην τελική οποίος είναι εναντίον της δωρεάς να μην το επιλέξει. Δεν μπορεί όμως να έχει άποψη για το σώμα του άλλου (ούτε της δοτριας ούτε της λήπτριας). 

@alina80  δεν μπορω να μην χαλιεμαι εγώ είμαι απο φυσική σύλληψη αλλά δεν μπορω να αφήσω την κάθε τυχαρπαστη εδώ μέσα να μπει και να γράψει οτι σαχλαμαρα σκέφτεται δεν θα ανεχτω απο καμια εδώ μέσα να γράψει πως να γίνει μάνα η κάθε γυναικα δηλαδή ποια είναι η κύρια δεν κατάλαβα τι είναι αυτή ;; Θεός είναι εεεε να κάθεται να λεει ποιο είναι το σωστο και αν το αν κάθε γυναικα που έχει πάρει δανεικα ωράρια είναι αμορφωτη διότι καμια μορφωμένη δεν θα το έκανε και θα τα χρησοπληρωνει εεε καλά να κάνουν απο την τσεπητης τα παίρνουν; δεν μπορω ετσι έλεος 

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Giotitsa είπε:

@alina80  δεν μπορω να μην χαλιεμαι εγώ είμαι απο φυσική σύλληψη αλλά δεν μπορω να αφήσω την κάθε τυχαρπαστη εδώ μέσα να μπει και να γράψει οτι σαχλαμαρα σκέφτεται δεν θα ανεχτω απο καμια εδώ μέσα να γράψει πως να γίνει μάνα η κάθε γυναικα δηλαδή ποια είναι η κύρια δεν κατάλαβα τι είναι αυτή ;; Θεός είναι εεεε να κάθεται να λεει ποιο είναι το σωστο και αν το αν κάθε γυναικα που έχει πάρει δανεικα ωράρια είναι αμορφωτη διότι καμια μορφωμένη δεν θα το έκανε και τα χρησοπληρωνοντας εεε καλά να κάνουν απο την τσεπη της τα παίρνουν; δεν μπορω ετσι έλεος 

Μαζί σου. Όπως είδες και εγώ χαλαστηκα. Έχει κάνει δε copy paste την αποψαρα της και το έχει βάλει σε ένα σωρό θέματα -συμπεριλαμβανομένου του IVF cafe με δανεικά, που σχεδόν όλες εκεί είμαστε ή το παλεύουμε με δανεικά. Εμείς οι ανήθικες εκμεταλλεύτριες και εκείνη η υπεράνω, ευαίσθητη... Βάζω και στοίχημα ότι είναι και έξω από το χορό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , alina80 είπε:

@Dream_on και @Giotitsa καλά τα λέτε αλλά μην χαλιεστε για την κάθε μια που προβάλει ένα δήθεν κοινωνικό και μορφωτικό (#not) υπόβαθρο και το παίζει κριτής των πάντων ενώ δεν ξέρει πού πάνε τα τέσσερα. Κομπλεξ στάζει το κείμενο της σε κάθε λέξη της, η κυρία του δυτικού κόσμου! Που την πήρε ο πόνος για την υποτιθέμενη εκμετάλλευση γυναικών από τα κέντρα, όμως η ντουλάπα της είναι στάνταρ γεμάτη ρούχα που φτιάχτηκαν από παιδιά για ένα δολάριο την ημέρα σε κάποιο εργοστάσιο της Κίνας. Και που περιφέρει το διαμαντένιο μονόπετρο χωρίς να την απασχολεί το αίμα που χύνεται για κάθε "πολύτιμο" πετραδάκι. 

Συγχύστηκα πρωί πρωί η έγκυος - ετών 38, με δανεικά ωάρια, από κυρία η καταγωγή της οποίας δεν με ενδιαφέρει (γιατί δεν βγάζω συμπεράσματα για τους ανθρώπους και το επίπεδο τους με βάση τη χώρα τους), εργαζόμενη μεν η οποία όμως απέρριψε την σπουδαιότερη επαγγελματική πρόταση που είχε για να έχει το χρόνο να μπορέσει να πετύχει την πολυπόθητη μητρότητα. Τα λέω μόνο και μονο για να δειτε κυρία @titipapa σε πόσο αυθαίρετα συμπεράσματα βασίζετε την απόλυτη και προσβλητική άποψη σας. 

Όσο για την υιοθεσία και εκεί ανενημέρωτη είστε. Όχι οι διαδικασίες δεν έχουν απλοποιηθεί, αλλά ακόμα και αν γίνει αυτό τα διαθέσιμα (νομικά) παιδιά προς υιοθεσία είναι ελάχιστα κάθε χρόνο ενώ οι αιτούντες πολλαπλάσιοι. 

Και στην τελική οποίος είναι εναντίον της δωρεάς να μην το επιλέξει. Δεν μπορεί όμως να έχει άποψη για το σώμα του άλλου (ούτε της δοτριας ούτε της λήπτριας). 

@titipapa μωρη αλλοπαρμενη σήκω φυγε από δω μέσα μην σε πάρουν 4...καταλαβες...παλιό γίδα αμορφωτη.. αι στο διάολο πρωί πρωί παλιο νούμερο....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...