Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Γεια σας κ από εδώ. Ίσως εδώ είναι το κατάλληλο τοπίκ για να γράψω για να είμαι κ εντός θέματος. Αύριο κάνω την τρίτη χοριακη μου μετά από εμβρυομεταφορα ενός εμβρύου κατεψυγμένου το οποίο εμφυτεύτηκε θαρρείς αλλά οι χοριακες δείχνουν ότι δεν εξελίσσεται. Σήμερα έκανα κ ένα τεστ εγκυμοσύνης από αυτά που ανιχνεύουν χοριακη 10 κ βγήκε άχνη γραμμή. Θεωρώ ότι αύριο η θα έχει αυξηθεί ελάχιστη η τιμή της χοριακης η θα έχει αρχίσει να πέφτει. Η πρώτη μου απορία είναι γιατιιιιιι?????? Η δεύτερη είναι λέτε να έχει γίνει κάνα εξωμήτριο κ να έχω κ αλλά θέματα; Η τρίτη απορία μου είναι πότε θα σταματήσω να κάνω χοριακες κ θα κόψω τα χάπια;

Να πω ότι η πρώτην μου χοριακη ήταν κάπου 53 κ η δεύτερη 77. Το στήθος μου εξακολουθεί να πονάει κ έχω κάτι τσιμπήματα κάτω χαμηλά. Αυτά ήταν τα συμπτώματα που είχα καθόλη την διάρκεια μετά την εμβρυομεταφορα μέχρι κ σήμερα. 

Να πω ότι πήραμε τόση χαρά οικογενειακώς μετά την πρώτη χοριακη κ τώρα είμαστε να μας κλαινε οι ρέγγες. Πολύ άσχημα συναισθήματα και έχει πέσει το ηθικό μου τόσο χαμηλά όπως θα έπρεπε αντιστρόφως ανάλογα να ανεβαίνει η χοριακη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Γεια σας κ από εδώ. Ίσως εδώ είναι το κατάλληλο τοπίκ για να γράψω για να είμαι κ εντός θέματος. Αύριο κάνω την τρίτη χοριακη μου μετά από εμβρυομεταφορα ενός εμβρύου κατεψυγμένου το οποίο εμφυτεύτηκε θαρρείς αλλά οι χοριακες δείχνουν ότι δεν εξελίσσεται. Σήμερα έκανα κ ένα τεστ εγκυμοσύνης από αυτά που ανιχνεύουν χοριακη 10 κ βγήκε άχνη γραμμή. Θεωρώ ότι αύριο η θα έχει αυξηθεί ελάχιστη η τιμή της χοριακης η θα έχει αρχίσει να πέφτει. Η πρώτη μου απορία είναι γιατιιιιιι?????? Η δεύτερη είναι λέτε να έχει γίνει κάνα εξωμήτριο κ να έχω κ αλλά θέματα; Η τρίτη απορία μου είναι πότε θα σταματήσω να κάνω χοριακες κ θα κόψω τα χάπια;

Να πω ότι η πρώτην μου χοριακη ήταν κάπου 53 κ η δεύτερη 77. Το στήθος μου εξακολουθεί να πονάει κ έχω κάτι τσιμπήματα κάτω χαμηλά. Αυτά ήταν τα συμπτώματα που είχα καθόλη την διάρκεια μετά την εμβρυομεταφορα μέχρι κ σήμερα. 

Να πω ότι πήραμε τόση χαρά οικογενειακώς μετά την πρώτη χοριακη κ τώρα είμαστε να μας κλαινε οι ρέγγες. Πολύ άσχημα συναισθήματα και έχει πέσει το ηθικό μου τόσο χαμηλά όπως θα έπρεπε αντιστρόφως ανάλογα να ανεβαίνει η χοριακη.

Καλημέρα κορίτσι κ καλή εβδομάδα 1ον δεν μπορεις να ξερεις τι μπορεί να συμβεί το θετικό του αποτελεσματος είναι 1 καλό σημάδι κ ας μην διπλασιαζεται καλά να είσαι ήρεμη δυστηχως κ οι χοριακές είναι μέσα στη διαδικασια αλλες φορές αργουν να πάρουν μπροστα αλλες φορες σταματάνε 2ον να ευχεσαι να γινουν τα αρνητικα που ευχομαι να πανε ολα καλα σύντομα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Γεια σας κ από εδώ. Ίσως εδώ είναι το κατάλληλο τοπίκ για να γράψω για να είμαι κ εντός θέματος. Αύριο κάνω την τρίτη χοριακη μου μετά από εμβρυομεταφορα ενός εμβρύου κατεψυγμένου το οποίο εμφυτεύτηκε θαρρείς αλλά οι χοριακες δείχνουν ότι δεν εξελίσσεται. Σήμερα έκανα κ ένα τεστ εγκυμοσύνης από αυτά που ανιχνεύουν χοριακη 10 κ βγήκε άχνη γραμμή. Θεωρώ ότι αύριο η θα έχει αυξηθεί ελάχιστη η τιμή της χοριακης η θα έχει αρχίσει να πέφτει. Η πρώτη μου απορία είναι γιατιιιιιι?????? Η δεύτερη είναι λέτε να έχει γίνει κάνα εξωμήτριο κ να έχω κ αλλά θέματα; Η τρίτη απορία μου είναι πότε θα σταματήσω να κάνω χοριακες κ θα κόψω τα χάπια;

Να πω ότι η πρώτην μου χοριακη ήταν κάπου 53 κ η δεύτερη 77. Το στήθος μου εξακολουθεί να πονάει κ έχω κάτι τσιμπήματα κάτω χαμηλά. Αυτά ήταν τα συμπτώματα που είχα καθόλη την διάρκεια μετά την εμβρυομεταφορα μέχρι κ σήμερα. 

Να πω ότι πήραμε τόση χαρά οικογενειακώς μετά την πρώτη χοριακη κ τώρα είμαστε να μας κλαινε οι ρέγγες. Πολύ άσχημα συναισθήματα και έχει πέσει το ηθικό μου τόσο χαμηλά όπως θα έπρεπε αντιστρόφως ανάλογα να ανεβαίνει η χοριακη.

καλημερα!!!!καταρχην οπως ειπα στο πρωτο σ μνμ το 53 δειχνει εγκυμοσυνη..το 77 μπορει να μην ειναι διπλασιασμος αλλα ειναι μια αυξηση η οποια κατα τη δικη μου παντα αποψη δεν πρεπει να σε ανησυχει....γιατι η χοριακη διπλασιαζεται σε 48 μεχρι 72 ωρες!!!ποιος σου πεει εσενα οτι δεν ανηκεις στην κατηγορια των 72 ωρων??σαφως θα ησουν πιο ηρεμη αν εβλεπες αλλο νουμερο αλλα μην καταδικαζεις κατι απο πριν....σημερα πηγες για χοριακη που ελεγες??

ευχομαι να παρεις ενα μεγαλυτερο νουμερο σημερα ...

αν ολα πανε καλα οι χοριακες θα σταματησουν μεχρι να φτασεις τις 1500-2000...οπου και πλεον ο γιατρος θα μπορει να σου κανει κολπικο υπερηχο για να δει τι γινεται μεσα στην κοιλιτσα σου...εκει βλεπει αν υπαρχει μεσα στο σακο σπορακι ή αν υπαρχει εξωμητριο κυηση...(χτυπα ξυλο)

τα φαρμακα καποια θα τα συνεχισεις και καποια θα αρχισεις να μειωνεις φανταζομαι....δεν ξερω τι αγωγη παιρνεις....

ευχομαι να αρχισει το ηθικο σου να ανεβαινει και να πανε ολα καλα....!!:razz:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ,είμαι στην αναμονή 5ημερα κατόπιν εμβρυομεταφορας 3 εμβρύων ,και πραγματικά μέσα στην αγωνία ...όσο και αν παλεύω να είμαι cool....το θέλω τοσοοοο πολυ όπως όλες μας και στέλνω από την καρδιά μου ευχή να το πετύχουμε !!!ειχα αναγκη να μοιραστώ τα συναισθήματα μου ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Μαριλια2 καλή επιτυχια!. Είναι φρέσκα τα έμβρυα σου 3 η 5 ημερων? Υπομονή θα χρειαστεί και αισιοδοξία απέραντη! Βρες κάτι να απασχολεί το κεφάλι σου. Μια σειρά ,ένα βιβλίο, ένα εργόχειρο,την δουλειά σου, γιατί όλο αυτό είναι απαλευτο. Κ μην μένεις σπίτι επιδίωξε τσάρκες για καφέ κ φαγητό ,επισκέψεις.κ πολύ ύπνο.αν κ δεν είμαι η κατάλληλη να δίνω συμβουλές διαχείρισης συναισθημάτων. Να έχεις υπόψιν σου ότι η αγωνία δεν σταματάει στην πρώτη θετική χοριακη συνεχίζει μέχρι να γεννησεις. Θα περιμένεις μετά επόμενη χοριακη μετά ξανά επόμενη μέρα υπέρηχο 1 κτλ κτλ. Για αυτό κουλαρε όσο μπορείς. Εγώ έκανα πρώτη φορά και ήμουν ανυποψίαστη με το τι έχω να περάσω. Μην κολλάς εδώ κ διαβάζεις συνέχεια ιστορίες άλλων θα κάψεις εγκεφαλικά κύτταρα κ άκρη δεν θα βγάλεις.

@vals 146,5 βγήκε τώρα. 15 μέρες από την εμβρυομεταφορα με 5 ημερών έμβρυο. Ανυπομονώ για τα σχόλια σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty είπε:

@vals 146,5 βγήκε τώρα. 15 μέρες από την εμβρυομεταφορα με 5 ημερών έμβρυο. Ανυπομονώ για τα σχόλια σου.

χαιρομαι που ανεβηκε κ αλλο....ειδες??διαβαζουμε τοσα πολλα εδω μεσα και νομιζουμε οτι ολα θα πανε στραβα....παρε μια βαθια ανασα...δεν λεει κατι αν ανεβαινει αργα.....(αυτο το κρινει ο γιατρος)..το καλο ειναι οτι εχει ανοδικη πορεια...κ εμενα απο 64 ειχε παει 122 αν θυμαμαι καλα και μετα ανεβηκε κατακορυφα!!

ο γιατρος τι σου ειπε?επικοινωνησες μαζι του??

Link to comment
Share on other sites

Όχι επικοινώνησα με την μαία. Μου είπε περιμένουμε την Τετάρτη για επόμενη χοριακη. Της λέω υπάρχει περίπτωση για εξωμήτριο?μου λέει δεν έχουμε τέτοιες ενδείξεις. Τις λέω?να ελπίζω?μου λέει εξελίσσεται. Συνεχίζεται τα φάρμακα σας κανονικά κ θα δούμε κ την Τετάρτη. Θα θέλαμε να προχωράει πιο πολύ αλλά προχωράει. Αυτά.

@vals ουσιαστικά ο στόχος δεν είναι μέχρι την έκτη εβδομάδα να ανέβει στα 1000?

Link to comment
Share on other sites

απ΄ οσο ξερω δεν υπαρχει καποιος στοχος στο να αντιστοιχει εβδομαδα και χοριακη...υπαρχουν καποιοι πινακες αλλα πιστευω πως καθε εγκυμοσυνη εξελισσεται διαφορετικα...εγω στην 6η εβδομαδα ειχα παει στο γιατρο να ακουσω καρδια...(θυμαμαι οτι ηταν η 6η βδομαδα γιατι ειχα παθει και την αποκολληση..) αυτο σημαινει οτι ειχα φτασει τις 2000 μοναδες.

το εξωμητριο δεν νομιζω να  το δειχνει 100% η χοριακη...νομιζω απ τον υπερηχο φαινεται..

απλως νομιζω οτι σ αυτες τις μοναδες πλεον 1500-2000 μπορει να δει ο γιατρος αν ειναι εξωμητριο ή αν εξελισσεται εγκυμοσυνη γι' αυτο κ γινεται τοσο νωρις ο υπερηχος.

αντε να ερθει και η Τεταρτη να ανεβει κ αλλο!!!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μεθαύριο θα κάνω χοριακη κ νιώθω ότι θα σκασω από αγωνία. Είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορα. Στην πρώτη παλλινδρομησε, η δεύτερη 0 και τώρα δεν εχω ιδέα. Την πρώτη το στήθος πήγε να σκάσει από πρήξιμο κ πόνο, την δεύτερη τίποτα, τώρα στο ενδιάμεσο! Πώς περνούν οι μέρες; αν αποτύχει κι αυτη .. παω για διέγερση πάλι! 

Link to comment
Share on other sites

@agg83  να πάνε όλα καλά και άλλο να μην ταλαιπωρηθεις. Τι σου είπαν για τις προηγούμενες? Για ποιο λόγο δεν πέτυχαν? Προσπάθησε να κάνεις πράματα να ξεχνιεσαι μην σκέφτεσαι συνέχεια αυτό. Βγες στην αγορά,πιες έναν καφέ πάνε για φαγητό δες καμία ταινία να ξεχνιεσαι γιατί δεν παλεύεται κ το άγχος δεν είναι καλό πράμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mighty είπε:

@agg83  να πάνε όλα καλά και άλλο να μην ταλαιπωρηθεις. Τι σου είπαν για τις προηγούμενες? Για ποιο λόγο δεν πέτυχαν? Προσπάθησε να κάνεις πράματα να ξεχνιεσαι μην σκέφτεσαι συνέχεια αυτό. Βγες στην αγορά,πιες έναν καφέ πάνε για φαγητό δες καμία ταινία να ξεχνιεσαι γιατί δεν παλεύεται κ το άγχος δεν είναι καλό πράμα.

Στην παλινδρομη κάναμε μοριακό καρυοτυπο βρέθηκαν 2 τρισωμιες. Τυχαίο μας είπαν. Τη δεύτερη οι βλαστοκυστες δεν ήταν πολυ καλές κ ο εξ είπε οτι εχω μέτρια έμβρυα. Γι αυτό τώρα βάλαμε 3 ημερών μπας και τα βοηθήσουμε.. 

Εσύ; σε τι φάση είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, agg83 είπε:

Στην παλινδρομη κάναμε μοριακό καρυοτυπο βρέθηκαν 2 τρισωμιες. Τυχαίο μας είπαν. Τη δεύτερη οι βλαστοκυστες δεν ήταν πολυ καλές κ ο εξ είπε οτι εχω μέτρια έμβρυα. Γι αυτό τώρα βάλαμε 3 ημερών μπας και τα βοηθήσουμε.. 

Εσύ; σε τι φάση είσαι;

κανε λιιιιιιιιιγη υπομονη ακομη....λιγο εμεινε εξαλλου...ευχομαι να ειναι η τελευταια και τυχερη......:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , agg83 είπε:

Στην παλινδρομη κάναμε μοριακό καρυοτυπο βρέθηκαν 2 τρισωμιες. Τυχαίο μας είπαν. Τη δεύτερη οι βλαστοκυστες δεν ήταν πολυ καλές κ ο εξ είπε οτι εχω μέτρια έμβρυα. Γι αυτό τώρα βάλαμε 3 ημερών μπας και τα βοηθήσουμε.. 

Εσύ; σε τι φάση είσαι;

Εγώ πήρα πρώτη θετική χοριακη 53,7 συνέχισε να ανεβαίνει με πολύ αργους ρυθμούς κ μετά από 6χοριακες(κοντά 2εβδομαδες) έχει φτάσει στο 235. Οπότε περιμένω να τελειώσουν όλα αυτά σύντομα κ να πάω σε επόμενη ετ. Ελπίζω να μάθω και τι ακριβώς συνέβη γιατί είναι λίγο ασυνηθιστο όλο αυτo

@agg83 μην μου αγχώνεσαι εσύ θα πάνε όλα καλα. Αναπνοές κ κοοοοοουυυλ

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Εγώ πήρα πρώτη θετική χοριακη 53,7 συνέχισε να ανεβαίνει με πολύ αργους ρυθμούς κ μετά από 6χοριακες(κοντά 2εβδομαδες) έχει φτάσει στο 235. Οπότε περιμένω να τελειώσουν όλα αυτά σύντομα κ να πάω σε επόμενη ετ.

Ο γιατρός σου τι λέει; είναι κάτι οριστικό;

Link to comment
Share on other sites

@agg83 έχω ραντεβού την παρασκευη μαζί του. Ε ναι δεν μου κόβει τα φαρμακα μέχρι τότε αλλά ναι δεν υπάρχει πιθανότητα .τώρα λογικά θα αρχίσει να πέφτει. Κ να σου πω, ας είναι γιατί αρκετά τραβηξε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...