Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , teta2 είπε:

ναι και εμενα μου πρότεινε απο την αρχη με δανεικά αλλα του ειπα οτι θελω πρωτα με τα δικα μου και πετυχε! σου εύχομαι ολα να πανε καλά! 

Σε ευχαριστω πολυ!!!γιατι ομως σου το προτεινε απο την αρχη....αν δεν σε κουραζω βεβαια ....να μου πεις την ιστορια σου....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy76 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!!!γιατι ομως σου το προτεινε απο την αρχη....αν δεν σε κουραζω βεβαια ....να μου πεις την ιστορια σου....

μου το πρότεινε με το καλημέρα μολις ακουσε την ηλικια μου (42). Νομιζω οτι ειναι στανταρ τακτικη του. Βεβαια εγω εχω καλες ορμονικές   και μητρα χωρις προβλήματα και αυτο βοηθησε. Το μειον ειναι οτι εχω κανει πριν ενα χρονο περιπου ενα χειρουργείο για ενδομητριωση με αποτελεσμα να μην λειτουργεί η μια ωοθηκη και εκανα 3 κυκλους να μαζεψω 4 εμβρυα  (1 με ηπια διέγερση  και 2 φυσικους ). Βέβαια τα ωάρια που εβγαλα απο τους φυσικους  γονιμοποιηθηκαν και τα δύο οποτε γενικα δεν ταλαιπωρηθηκα ιδιαίτερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

μου το πρότεινε με το καλημέρα μολις ακουσε την ηλικια μου (42). Νομιζω οτι ειναι στανταρ τακτικη του. Βεβαια εγω εχω καλες ορμονικές   και μητρα χωρις προβλήματα και αυτο βοηθησε. Το μειον ειναι οτι εχω κανει πριν ενα χρονο περιπου ενα χειρουργείο για ενδομητριωση με αποτελεσμα να μην λειτουργεί η μια ωοθηκη και εκανα 3 κυκλους να μαζεψω 4 εμβρυα  (1 με ηπια διέγερση  και 2 φυσικους ). Βέβαια τα ωάρια που εβγαλα απο τους φυσικους  γονιμοποιηθηκαν και τα δύο οποτε γενικα δεν ταλαιπωρηθηκα ιδιαίτερα. 

Ααααα.....γι'αυτο λοιπον....η καθεμια εχει την ιστορια της!!!δεν στο προτεινε λοιπον με το καλημερα σας λογω της ηλικιας σου....γιατι κ εγω στην ηλικια σου ειμαι...κ μαλιστα και κατι.....με καλο ορμονικο προφιλ....χωρις ατομικο ιστορικο....με καλη ωοθικικη παραγωγη....εννοω αρκετα ωοθυλακια.....ουδεποτε μου προτεινε με δανεικα!!!!ειπα κ εγω!!! ....anyway  ετσι και αλλιως για σενα ολα ειναι παρελθον ολα αυτα!!!δεν εχω καταλαβει αν εισαι στην φαση της εγκυμοσυνης ή αν εισαι με πανες...μπιμπερο...γελακια...κτλ.κτλ!!!σου ευχομαι τα καλυτερα οπως κ αν εισαι....!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy76 είπε:

Ααααα.....γι'αυτο λοιπον....η καθεμια εχει την ιστορια της!!!δεν στο προτεινε λοιπον με το καλημερα σας λογω της ηλικιας σου....γιατι κ εγω στην ηλικια σου ειμαι...κ μαλιστα και κατι.....με καλο ορμονικο προφιλ....χωρις ατομικο ιστορικο....με καλη ωοθικικη παραγωγη....εννοω αρκετα ωοθυλακια.....ουδεποτε μου προτεινε με δανεικα!!!!ειπα κ εγω!!! ....anyway  ετσι και αλλιως για σενα ολα ειναι παρελθον ολα αυτα!!!δεν εχω καταλαβει αν εισαι στην φαση της εγκυμοσυνης ή αν εισαι με πανες...μπιμπερο...γελακια...κτλ.κτλ!!!σου ευχομαι τα καλυτερα οπως κ αν εισαι....!!!!

ειμαι στον 7ο αυτη τη στιγμή, σε  ευχαριστώ  πολύ! !!καλή  συνέχεια  και σε σένα! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Just now, Antigoni1981 είπε:

Καλημέρα!! Ειμαι στην 7η μέρα μετα την εμβρυομεταφορα. Είναι καμία άλλη κοπέλα μαζί μου;;

Εγώ είμαι στην Τετάρτη ημέρα εμβρυομεταφορας μιας βλαστοκυστης. Προσεύχομαι να βοηθήσει ο θεός. Πρώτη προσπάθεια και για μένα. Έβαλα τις δυο το καλοκαίρι, έμεινα έγκυος αλλά παλινδρόμησε. Ελπίζω σε αυτό το εμβρυακι πολύ! Εύχομαι Τα καλύτερα για όλες μας! Υγ: έχω κάνει στήθος Πάμελα Άντερσον!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mirtouli12 είπε:

Εγώ είμαι στην Τετάρτη ημέρα εμβρυομεταφορας μιας βλαστοκυστης. Προσεύχομαι να βοηθήσει ο θεός. Πρώτη προσπάθεια και για μένα. Έβαλα τις δυο το καλοκαίρι, έμεινα έγκυος αλλά παλινδρόμησε. Ελπίζω σε αυτό το εμβρυακι πολύ! Εύχομαι Τα καλύτερα για όλες μας! Υγ: έχω κάνει στήθος Πάμελα Άντερσον!!

Καλή επιτυχία!! Να μας πεις σύντομα τα ευχάριστα!! Εμεις 2 βλαστοκυστουλες βάλαμε άριστες όπως να είπαν και προσευχόμαστε να πάνε ολα καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Antigoni1981 είπε:

Καλή επιτυχία!! Να μας πεις σύντομα τα ευχάριστα!! Εμεις 2 βλαστοκυστουλες βάλαμε άριστες όπως να είπαν και προσευχόμαστε να πάνε ολα καλα.

Υπομονή.. είναι δύσκολες οι μέρες της αναμονής..! Όλο βλέπουμε συμπτώματα κ είναι κ όλα τα φάρμακα που παίρνουμε που έχουν κάνει το σώμα μας τουρμπο... καλή επιτυχία κ σε σένα κορίτσι μου! Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mirtouli12 είπε:

Υπομονή.. είναι δύσκολες οι μέρες της αναμονής..! Όλο βλέπουμε συμπτώματα κ είναι κ όλα τα φάρμακα που παίρνουμε που έχουν κάνει το σώμα μας τουρμπο... καλή επιτυχία κ σε σένα κορίτσι μου! Με το καλό!

Σε ευχαριστω παααααρα πολυ!! Όσο για τα φάρμακα....καλα οκ.... τοσο φάρμακο δεν εχω ξαναπιει 38 χρονια. Η κοιλια μου είναι ναρκοπέδιο απο τις ενέσεις. Ομως αγωνιζόμαστε για το όνειρο μας. Αυτη τη ζωουλα που θα γεμίσει τις αγκαλιές μας. Αυτά τα μικρά δακτυλακια, τα μικρά ματακια που θα μας κοιτάζουν και θα είναι ο κόσμος όλος. Οποτε δεν μασάμε όσα φάρμακα και αν πιούμε!! Βουρ στον αγώνα!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα

Είμαι καινούργια εδώ μέσα αν και κάποια χρόνια πριν έκανα ένα πέρασμα. 

Είμαι στην  4η μέρα Εμβρυομεταφορας δύο βλαστοκυστεων με ξένα ωαρια και με δότη σπέρματος. Single mama αν όλα πάνε καλά. 

Έχω εμπειρία από μια κανονική σύλληψη στην οποία έκανα διακοπή κύησης στην 20η εβδομάδα λόγω χρωμοσωμικης ανωμαλίας, μια εξωσωματική με δικά μου ωαρια που παλινδρομησε13η εβδομάδα αλλες 3 εξωσωματικες πάλι με δικά μου ωαρια με μηδενική χοριακη  ή με καθόλου γονιμοποιημενα ωαρια (προβλημα και με το σπέρμα του συντρόφου μου σε όλους τις προηγούμενες εξωσωματικες). 

Γενικά είμαι χαλαρή μόνο που κάθε βράδυ βλέπω στον ύπνο μου σημειώματα από κάποιον ότι τα μωρά μου ερχονται... 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα

Είμαι καινούργια εδώ μέσα αν και κάποια χρόνια πριν έκανα ένα πέρασμα. 

Είμαι στην  4η μέρα Εμβρυομεταφορας δύο βλαστοκυστεων με ξένα ωαρια και με δότη σπέρματος. Single mama αν όλα πάνε καλά. 

Έχω εμπειρία από μια κανονική σύλληψη στην οποία έκανα διακοπή κύησης στην 20η εβδομάδα λόγω χρωμοσωμικης ανωμαλίας, μια εξωσωματική με δικά μου ωαρια που παλινδρομησε13η εβδομάδα αλλες 3 εξωσωματικες πάλι με δικά μου ωαρια με μηδενική χοριακη  ή με καθόλου γονιμοποιημενα ωαρια (προβλημα και με το σπέρμα του συντρόφου μου σε όλους τις προηγούμενες εξωσωματικες). 

Γενικά είμαι χαλαρή μόνο που κάθε βράδυ βλέπω στον ύπνο μου σημειώματα από κάποιον ότι τα μωρά μου ερχονται... 

Καλο σημάδι είναι αυτο!! Και να δεις που θα έρθουν τα μπεμπεκακια σου!!! Θα μας πεις τα ευχάριστα!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stamatia123 είπε:

Το Σάββατο με το καλό θα κάνω χοριακη... Μέχρι τότε εύχομαι κάθε μέρα να διαβάζω εδώ μέσα για θετικές χοριακες να παίρνω και γω τα πάνω μου

Καλή επιτυχία με θετική χοριακή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες και τέλειομήνες εγκυμοσύνες με υγιή μωρά! 
Εγώ αύριο κάνω χοριακη , θα είναι η 9η μέρα  με δυο βλαστόκύστες. Συμπτώματα μια έχω μια δεν έχω, από την αγωνία μου δεν ξέρω αν τα αντιλαμβάνομαι σωστά . Έχω ήδη ένα παιδάκι 3 ετών με εξωσωματική πάλι με τον ίδιο γιατρό και πίστευα πως δεν θα έχω τόση αγωνία , αλλά έπεσα έξω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...