Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Sofoulis είπε:

Για τη διαδικασία θα σου πω όταν χρειαστεί, για το παρόν δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο...είναι πολύ νωρίς για να υπάρχει στο μυαλό του γιατρού έστω και σαν σκέψη!

Εγώ τώρα απο ψυχολογία είμαι.μια χαρά! Να θυμάσαι, όλα για κάποιο λόγο γίνονται!!!!!

Sofoulis Το πιστευω αυτό που λές πραγματικά... όλα για κάποιο λόγο.... εδώ είμαστε και προσπαθούμε..καλη συνέχεια για απόψε και σου ευχόμαι το καλύτερο και για εσένα!

Just now, Ginpuam είπε:

Οχι αιμα δεν είχα κατα τις μερες αναμονής. Ενώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ισα ισα κατι σταγόνες και με είχε πιάσει σκοτοδυνη...

Απλά το να πηγαίνεις να περιμένεις τη χοριακη να ανεβαίνει και να πηγαίνει με ρυθμούς χελώνας ειναι βάσανο.

Η διαδικασία της εμβρυομεταφορας και της αναμονής ηταν παιχνιδι χαρη στον άντρα μου. Η φάση των χωρικών ηταν που πήρα τρομάρα αλλα τέλος καλό όλα καλά 

Ginpuam  χίλια μπράβο στον  σύζυγο σου.. σημαντικό να μας στηρίζουν αυτές τις στιγμές..χαίρομαι για το θετικό αποτέλεσμα.. ευχομαι σε όλες σας καλο  και ήρεμο Σ/Κ κορίτσια.... η Δευτέρα  να μας βρεί με ανεβασμένη ψυχολογία και καλά νέα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , sofiakarry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα της β χοριακής.. μετά απο 8 ώρες αναμονής στο afidea.. ( ανατωτιέμαι γιατι αργουν τόσο)απο 9 πηγα 23.4 ο γιατρόςείπε να περιμένουμε μέχρι τη Δευτέρα...... ίσως να είναι και εξωμήτριο..... θα δούμε... εσείς τι κάνετε...?

Καλησπέρα.... δεν ξέρω από αυτά όμως νομίζω πως το ότι ανέβηκε και δεν διπλασιαστηκε απλά είναι πολύ καλό. Ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει και το έχω διαβάσει άπειρες φορές.... οκ με φυσιολογική σύλληψη καταλαβαίνω ότι είναι πιθανό το εξωμητριο.... με την εξωσωματική πως? Τι πάει λάθος από τη στιγμή που ο γιατρός έχει βρει τη σωστή θέση τοποθέτησης των εμβρύων? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, seashell είπε:

Καλησπέρα.... δεν ξέρω από αυτά όμως νομίζω πως το ότι ανέβηκε και δεν διπλασιαστηκε απλά είναι πολύ καλό. Ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει και το έχω διαβάσει άπειρες φορές.... οκ με φυσιολογική σύλληψη καταλαβαίνω ότι είναι πιθανό το εξωμητριο.... με την εξωσωματική πως? Τι πάει λάθος από τη στιγμή που ο γιατρός έχει βρει τη σωστή θέση τοποθέτησης των εμβρύων? 

Seashell  απο το διάβασμα που έχω κάνει σήμερα μέσω διαδικτύου δυστυχώς όταν έχεισ κάνει εμβυομεταφορά αυξάνεται η πιθανότητα να έχεις εξωμήτρια κύηση, ίσως λόγο των φαρμάκων που πέρνουμε και το έμβρυο ασ πούμε ότι χάνει το δρόμο του κάποιες φορές μέχρι να προλαβει ναβρεί τη σωστή του θέση...... να με συγχωρέσετε αν κάνω λαθος...γενικά δίνουν υψηλά ποσοστά εξωμήτριας κύησης μετά απο εξωσωματική..... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiakarry είπε:

Seashell  απο το διάβασμα που έχω κάνει σήμερα μέσω διαδικτύου δυστυχώς όταν έχεισ κάνει εμβυομεταφορά αυξάνεται η πιθανότητα να έχεις εξωμήτρια κύηση, ίσως λόγο των φαρμάκων που πέρνουμε και το έμβρυο ασ πούμε ότι χάνει το δρόμο του κάποιες φορές μέχρι να προλαβει ναβρεί τη σωστή του θέση...... να με συγχωρέσετε αν κάνω λαθος...γενικά δίνουν υψηλά ποσοστά εξωμήτριας κύησης μετά απο εξωσωματική.....

Ναι ότι υπάρχει σαν ενδεχόμενο το ξέρω.... απλά μου κάνει εντύπωση γιατί πριν την ΕΤ στον τελευταίο υπέρηχο μου λέει ο γιατρός:περίμενε μη σηκωθείς!Αφού λοιπόν κοίταξε το φάκελο μου μου λέει εντάξει όσο κοιμοσουν στην ωοληψια τσεκαραμε που θα τοποθετήσουμε τα έμβρυα οπότε είμαστε οκ. Και στη ΕΤ κάτι μετραγε πάλι πριν τα βάλει γι αυτό μου κάνει εντύπωση. Έτσι όπως το λες όμως έχει μια βάση! 

Link to comment
Share on other sites

Seashell σε εμένα δεν γνωρίζω αν μέτρησε κάτι.. το σίγουρο είναι όμως τι οργανισμό έχουμε η κάθε μια μας και πως αντιδράει ..:???:

22 ώρες πρίν, sofiakarry είπε:

Seashell  απο το διάβασμα που έχω κάνει σήμερα μέσω διαδικτύου δυστυχώς όταν έχεισ κάνει εμβυομεταφορά αυξάνεται η πιθανότητα να έχεις εξωμήτρια κύηση, ίσως λόγο των φαρμάκων που πέρνουμε και το έμβρυο ασ πούμε ότι χάνει το δρόμο του κάποιες φορές μέχρι να προλαβει ναβρεί τη σωστή του θέση...... να με συγχωρέσετε αν κάνω λαθος...γενικά δίνουν υψηλά ποσοστά εξωμήτριας κύησης μετά απο εξωσωματική..... 

Seashell Αν δεν κάνω λάθος ήταν να κανείς χοριακη ;;;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, sofiakarry είπε:

Seashell σε εμένα δεν γνωρίζω αν μέτρησε κάτι.. το σίγουρο είναι όμως τι οργανισμό έχουμε η κάθε μια μας και πως αντιδράει ..:???:

Seashell Αν δεν κάνω λάθος ήταν να κανείς χοριακη ;;;;; 

Καλημέρα.... νομίζω ότι πάντα πριν την ΕΤ μετράνε. Χωριακη κανονικά θα έκανα σήμερα αλλά λόγω Κυριακής... θα πάω αύριο πριν τη δουλειά. Όσο κι αν προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και να χαλαρώσω..... εδώ και μια ώρα που σηκώθηκα πάω σαν μίξερ χαχαχαχαχα. Το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο όσο σκέφτομαι και την ώρα που θα περιμένω αύριο..... το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι θα είμαι στη δουλειά και ίσως ξεχαστω λίγο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, seashell είπε:

Καλημέρα.... νομίζω ότι πάντα πριν την ΕΤ μετράνε. Χωριακη κανονικά θα έκανα σήμερα αλλά λόγω Κυριακής... θα πάω αύριο πριν τη δουλειά. Όσο κι αν προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και να χαλαρώσω..... εδώ και μια ώρα που σηκώθηκα πάω σαν μίξερ χαχαχαχαχα. Το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο όσο σκέφτομαι και την ώρα που θα περιμένω αύριο..... το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι θα είμαι στη δουλειά και ίσως ξεχαστω λίγο. 

Λογικό το άγχος σου, αλλά όλα θα πάνε καλά και αύριο θα πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Λογικό το άγχος σου, αλλά όλα θα πάνε καλά και αύριο θα πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!!!!!

Αχ μακάρι σε ευχαριστώ πολύ.Είμαι από τους ανθρώπους που αγχωνονται με το παραμικρό.... έχω πάει νοσοκομείο με τρελό θέμα στο στομάχι από το άγχος οπότε σκέψου τώρα τι έχω πάθει..... μακάρι όλα να πάνε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, seashell said:

Αχ μακάρι σε ευχαριστώ πολύ.Είμαι από τους ανθρώπους που αγχωνονται με το παραμικρό.... έχω πάει νοσοκομείο με τρελό θέμα στο στομάχι από το άγχος οπότε σκέψου τώρα τι έχω πάθει..... μακάρι όλα να πάνε καλά. 

Αγαπουλα πήραμε τη χοριακη;


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια,εκανα εμβρυομεταφορα με κατεψ. 2 βλαστοκυστες και ειμαι στην αναμονη,ειμαι στην 6η μερα αναμονης και ειμαι να σκασω,ειναι καμια αλλη που περιμενει?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ελπιδακι είπε:

Γεια σας κοριτσια,εκανα εμβρυομεταφορα με κατεψ. 2 βλαστοκυστες και ειμαι στην αναμονη,ειμαι στην 6η μερα αναμονης και ειμαι να σκασω,ειναι καμια αλλη που περιμενει?

χαχαχα ειμαι κ εγω εδω...παιζουμε σε ολες τις συζητησεις....αντε να μαζευτουμε πολλες......

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, είμαι καινούρια σας διαβάζω καιρό, είμαι στη δεύτερη μέρα εμβρυομεταφοράς στην πρώτη προσπάθεια με ένα έμβρυο 8 κυττάρων. Έχω διαβάσει τόσα πολλά που πραγματικά μόνο το θαυμασμό μου έχετε όσες προσπαθείτε τόσες φορές κ δεν το βάζετε κάτω! Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια τα καλύτερα από καρδιάς! Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.. Όσες κάνατε ειδικές εξετάσεις ο γιατρός σας τις προτείνει μετά την πρώτη αποτυχία, δε θα ήταν καλύτερα αν τις κάναμε προκαταβολικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...