Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, vals είπε:

εγω εκανα σαλπιγγογραφια στο ιασω κ γιατι χρειαστηκε στην επιτροπη για την εξωσωματικη..νομιζω οτι ηταν η χειροτερη εμπειρια που εζησα σε ολη τη διαδικασια της εξωσωματικης..ο πονος ηταν αφορητος.δεν ειχα κανενα προβλημα με τις σαλπιγγες μου..αλλα υπεφερα..αν και γενικα εχω φοβερη αντοχη στον πονο εκει τα ειδα ολα..

γνωστη μου βεβαια μου ειπε οτι δεν ενοιωσε τπτ...φανταζομαι η καθε γυναικα ειναι διαφορετικη

εγω εκανα σαλπιγγογραφια στο ιασω κ γιατι χρειαστηκε στην επιτροπη για την εξωσωματικη..νομιζω οτι ηταν η χειροτερη εμπειρια που εζησα σε ολη τη διαδικασια της εξωσωματικης..ο πονος ηταν αφορητος.δεν ειχα κανενα προβλημα με τις σαλπιγγες μου..αλλα υπεφερα..αν και γενικα εχω φοβερη αντοχη στον πονο εκει τα ειδα ολα..

γνωστη μου βεβαια μου ειπε οτι δεν ενοιωσε τπτ...φανταζομαι η καθε γυναικα ειναι διαφορετικη

κι

αι γω κοριτσια την εκανα στο λητω και δεν κατάλαβα απολυτως τπτ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@vals, αυριο στο Medimall ? μπράβο ! Καλή επιτυχία σου ευχομαι. Με ποιον γιατρό είσαι ? 

Η μεταφορά των εμβρύων είναι δυσκολη διαδικασία απο το ένα κέντρο στο άλλο. Ποιος τα κανονίζει εσύ ? Εχει κόστος ?

Το 2016 είχε πετυχεί  και πας για 2ο τώρα ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@vals, αυριο στο Medimall ? μπράβο ! Καλή επιτυχία σου ευχομαι. Με ποιον γιατρό είσαι ? 

Η μεταφορά των εμβρύων είναι δυσκολη διαδικασία απο το ένα κέντρο στο άλλο. Ποιος τα κανονίζει εσύ ? Εχει κόστος ?

Το 2016 είχε πετυχεί  και πας για 2ο τώρα ?

σ ευχαριστω πολυ...ναι στις 11...

ο γυναικολογος μου ειναι επαρχια οπως και εγω αλλα συνεργαζεται με αυτο το κεντρο..

για μενα που ειμαι εκτος αθηνων ηταν λιγο χρονοβορο...πηγα πρωτα στο ιασω να πληρωσω ενα "προτιμο" 200ευρω επειδη φευγουν απο εκει και πανε σε αλλο κεντρο παρολο που καθε χρονο πληρωνα για την καταψυξη..και ολα τα υπολοιπα τα εκανε εξειδικευμενο κουριερ..ηθελε πολλες εξουσιοδοτησεις για να τα μεταφερουν και το κουριερ μου πηρε 65 ευρω.

ναι πετυχε η 1η μου εξωσωματικη..εχω ενα αγορακι 3 χρονων...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , dimitra19 είπε:

είναι κάποια εδώ που γνωρίζει τον Τρισιγώτη απο το Ακεσω  ? 

εχει κάποια σχετική εμπειρία απο ΑΚΕΣΩ?

είναι κάποια εδώ που γνωρίζει τον Τρισιγώτη απο το Ακεσω  ? 

εχει κάποια σχετική εμπειρία απο ΑΚΕΣΩ?

Επίσης έχετε κάνει σαλπιγγογραφία ή υστεροσκόπηση ? 

Εγω έκανα την προσπάθεια μου στον Τσιριγώτη και πετυχε.Εχω μια κουρουλα 5 μηνων.Οτι θες στρίλε πμ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , dimitra19 είπε:

είναι κάποια εδώ που γνωρίζει τον Τρισιγώτη απο το Ακεσω  ? 

εχει κάποια σχετική εμπειρία απο ΑΚΕΣΩ?

είναι κάποια εδώ που γνωρίζει τον Τρισιγώτη απο το Ακεσω  ? 

εχει κάποια σχετική εμπειρία απο ΑΚΕΣΩ?

Επίσης έχετε κάνει σαλπιγγογραφία ή υστεροσκόπηση ? 

καλησπέρα !! σαλπιγγογραφία έκανα εγω .... τι θέλεις να ρωτήσεις?

1 hour ago, playbunny είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Πως νιώθεις απο συμπτώματα? 

Τωρα ειμαι στο Γενεσις. Εκανα την προηγούμενη (και αποτυχημένη) εξωσωματική στο Ιασω με τον Βασ... ο οποίος ξεκινησε απο το Medimall. Το ειδα στο βιογραφικό του αυτο και μπήκα να δω το website του medimall. Μονο εκεί. 

εγω κορίτσια πάω στο νοσοκομείο Έλενα

4 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

@Anania, κορίτσι λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα αλλά μην τα παρατήσεις. Αν αντεχεις οικονομικά , ξανα κ ξανα!!! Και θα κάτσει κάποια στιγμή έτσι λέω στον εαυτό μου. Χθες έβλεπα video στο utube με  μια γυναίκα στο εξωτερικό που έκανε παιδί στα 53 της με δωρεά ωαρίου. Μην τα παρατάς μόνο ! Κορίτισι αφου σκεφτεσαι να φύγεις απο το Γενεσις εχε υπόψιν τον Τσιριγωτη στο ΑΚΕΣΩ . Δεν τον ξέρω , δεν έχω πάει ποτέ αλλά εχω ακούσει τα καλύτερα. 

@Zina21, δεν το ηξερα καν το κεντρο που πας , όχι ότι είμαι και πολύ ψαγμένη. ... :-)  Εγω πάω στο medimall , δεν έχω  παραπονο αλλά μετά απο 2 αποτυχημένες προσπαθειες  ( τωρα είμαι στην 3η ) αρχίζω και τα βλέπω όλα κάπως. Για να είμαι ειλικρινής όμως είναι πολύ προσεγμένο κέντρο . 

@sofiakarry, κορίτσι δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό .γενικά δεν ξέρω κι απο βιοχημικες που αναφέρει η Κάντι. Εγω 1 παλλίνδρομη είχα 1 φορά  . Τεσπα σου εύχομαι να πάνε όλα καλά , αλλά κ να μην πάνε .. δεν ήρθε το τέλος ... Συνεχίζεις γερά και δυνατά μέχρι να πετύχεις το στόχο σου ! 

@seashell, πως είσαι ?  Πως νιώθεις απο συμπτώματα? 

 

Ρε κορίτσια μεχρι κ χθες το βράδυ ένιωθα ότι έχω μείνει έγκυος , σημερα που ξυπνησα όμως νιώθω ότι δεν είμαι ..... 

Περιεργα συναισθηματα .... Αντε να δουμε ... εχω πολύ αγωνία. 2 μέρες μείνανε ... 

 

@dimitra19 σε ευχαριστω πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, loralora είπε:

Εγω έκανα την προσπάθεια μου στον Τσιριγώτη και πετυχε.Εχω μια κουρουλα 5 μηνων.Οτι θες στρίλε πμ

Να σου ζησει κοριτσι!!!Μιλαμε ομως για δανεικά έτσι?Ο Τσιριγωτης σε ηλικιες ανω των 38 τα προτεινει κατευθειαν.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Να σου ζησει κοριτσι!!!Μιλαμε ομως για δανεικά έτσι?Ο Τσιριγωτης σε ηλικιες ανω των 38 τα προτεινει κατευθειαν.

Δεν ισχυει αυτο. Εγω ήμουνα  41 και δε μου ειχε προτεινει δανεικα. Παρολο που εκανα τρεις προσπαθειες για να τα καταφερω και τα μαζευα με πολλη δυσκολια τα ωαρια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Να σου ζησει κοριτσι!!!Μιλαμε ομως για δανεικά έτσι?Ο Τσιριγωτης σε ηλικιες ανω των 38 τα προτεινει κατευθειαν.

Κάθε περιπτωση ειναι διαφορετική.Πας με τις εξετάσεις σου και σου προτεινει τι σου ταιριαζει και προχωράς ή δεν προχωράς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Honeybee είπε:

Δεν ισχυει αυτο. Εγω ήμουνα  41 και δε μου ειχε προτεινει δανεικα. Παρολο που εκανα τρεις προσπαθειες για να τα καταφερω και τα μαζευα με πολλη δυσκολια τα ωαρια. 

Δεν το λεω ως κατηγορια.Γνωριζω προσωπικα 3 διαφορετικες κοπελες που συνεβη τον τελευταιο χρονο οπως το εγραψα.

Just now, loralora είπε:

Κάθε περιπτωση ειναι διαφορετική.Πας με τις εξετάσεις σου και σου προτεινει τι σου ταιριαζει και προχωράς ή δεν προχωράς.

Μα φυσικα...Εσενα κοριτσι δανεικα σου προτεινε?Με αυτη τη μεθοδο πετυχες?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Δεν το λεω ως κατηγορια.Γνωριζω προσωπικα 3 διαφορετικες κοπελες που συνεβη τον τελευταιο χρονο οπως το εγραψα.

Προς θεού δεν ήταν κατηγορία και ουτε μπορώ να εκφράσω άποψη για τις περιπτώσεις.Πήγαν με το ιστορικό και τους πρότεινε.Μια επισκεψη ειναι.Αν δε σου εμπνευσει εμπιστοσυνη ως επιστημονας φευγει αυτός που τον επισκέπτεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, loralora είπε:

Προς θεού δεν ήταν κατηγορία και ουτε μπορώ να εκφράσω άποψη για τις περιπτώσεις.Πήγαν με το ιστορικό και τους πρότεινε.Μια επισκεψη ειναι.Αν δε σου εμπνευσει εμπιστοσυνη ως επιστημονας φευγει αυτός που τον επισκέπτεται.

Κοιτα επειδη ειναι φιλες μου και γνωριζω το ιστορικο τους,μου εκανε εντυπωση που εκανε αυτη την ιδια προταση και στις 3....


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια , ετοιμάζομαι με τον άντρα μου να κάνουμε την πρώτη εξωσωματική . Δεν ξέρω εάν πρέπει να επιλέξω τον γυναικολόγο που πάω τώρα που είναι στο μητέρα η εάν θα πρέπει να ψάξω για ένα πιο εξειδικευμένο κέντρο . Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με τα κέντρα εξωσωματικής;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Να σου ζησει κοριτσι!!!Μιλαμε ομως για δανεικά έτσι?Ο Τσιριγωτης σε ηλικιες ανω των 38 τα προτεινει κατευθειαν.

και μένα μου το πρότεινε με την μία καθώς είμαι 42. Δεν τον άκουσα όμως και έμεινα έγκυος με τα δικά μου!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και πάλι καλησπέρα...λίγες ώρες μείνανε πριν  πάω να κάνω τη β χοριακή  για να δούμε τελικά αν είμαι έγκυος η όχι.. 15η μέρα σήμερα με χοριακή εχτές 9.... σας στέλνω γιατι  μόλις είδα λίγο αίμα.... γνωρίζει καποια απο εσάς τι μπορεί να σημαίνει..? εγω υποθέτω οτι ήταν μια μικρή αποβολή......το αυρίο φαντάζει τόσο μακρινό σήμερα.......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, GIANNA_APO είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , ετοιμάζομαι με τον άντρα μου να κάνουμε την πρώτη εξωσωματική . Δεν ξέρω εάν πρέπει να επιλέξω τον γυναικολόγο που πάω τώρα που είναι στο μητέρα η εάν θα πρέπει να ψάξω για ένα πιο εξειδικευμένο κέντρο . Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με τα κέντρα εξωσωματικής;

Καλησπέρα και με το καλό. Ο γιατρός σου είναι και εξωσωματικος? Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου πχ δεν είναι και μου πρότεινε εξωσωματικο που συνεργάζεται ο οποίος είναι και στο Μητέρα και στο Ιασω τα οποία μαιευτήρια έχουν και τα 2 πολύ καλά τμήματα εξωσωματικής. Προσωπικά δεν θα επέλεγα κάποιο κέντρο που είναι μόνο γι αυτή τη δουλειά.... δεν ξέρω γιατί.... ενστικτωδώς αν θες σε εμένα τουλάχιστον δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη(έψαξα βέβαια και σε 2-3 και επιβεβαίωσα την αρχική μου άποψη) παρόλο που έχω γνωστές που έχουν μείνει πολύ ευχαριστημένες . Αυτό που θα πρότεινα εγώ από τη στιγμή που έχεις αμφιβολίες είναι να κάνεις μια έρευνα, μια και η προσφορά τέτοιων υπηρεσιών είναι τεράστια, και να επιλέξεις τον γιατρό που θα σε κάνει να αισθανθείς σιγουριά . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...