Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, Joka είπε:

Κοιτα επειδη ειναι φιλες μου και γνωριζω το ιστορικο τους,μου εκανε εντυπωση που εκανε αυτη την ιδια προταση και στις 3....

Ειναι γνωστο οτι ο Τσιριγωτης το εχει ευκολο να προτεινει δανεικα..Αυτο δεν τον κανει κακο επιστημονα αλλα ειναι κατι που συμβαινει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiakarry είπε:

Κορίτσια και πάλι καλησπέρα...λίγες ώρες μείνανε πριν  πάω να κάνω τη β χοριακή  για να δούμε τελικά αν είμαι έγκυος η όχι.. 15η μέρα σήμερα με χοριακή εχτές 9.... σας στέλνω γιατι  μόλις είδα λίγο αίμα.... γνωρίζει καποια απο εσάς τι μπορεί να σημαίνει..? εγω υποθέτω οτι ήταν μια μικρή αποβολή......το αυρίο φαντάζει τόσο μακρινό σήμερα.......

Καλησπέρα!Λογικό να έχεις άγχος και αγωνία και ποιά δεν θα είχε...... βιοχημική ίσως?Υπομονή όμως έως αύριο....ότι και να πούμε εμείς.... το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να σου στείλουμε θετική ενέργεια με την ελπίδα για το καλύτερο και φυσικά περιμένουμε νέα σου!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, seashell είπε:

Καλησπέρα!Λογικό να έχεις άγχος και αγωνία και ποιά δεν θα είχε...... βιοχημική ίσως?Υπομονή όμως έως αύριο....ότι και να πούμε εμείς.... το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να σου στείλουμε θετική ενέργεια με την ελπίδα για το καλύτερο και φυσικά περιμένουμε νέα σου!:wub:

Seashell  ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου .... θα σας ενημερώσω κορίτσια .. οποίο και αν είναι το αποτέλεσμα .. καλή συνέχεια σε όλες σας !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiakarry είπε:

Seashell  ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου .... θα σας ενημερώσω κορίτσια .. οποίο και αν είναι το αποτέλεσμα .. καλή συνέχεια σε όλες σας !!!

Σωπα καλέ τι ευχαριστείς? Απολαμβάνω τις τελευταίες ώρες καθισιου και ξάπλας (αύριο γυρίζω στη δουλειά μετά από τόσες μέρες) έχοντας ανοιχτό το laptop χιχιχιχι. Καλή συνέχεια και σε εσένα! :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ειναι γνωστο οτι ο Τσιριγωτης το εχει ευκολο να προτεινει δανεικα..Αυτο δεν τον κανει κακο επιστημονα αλλα ειναι κατι που συμβαινει

χωρις να ξερω καν τον τσιρ...,εγω εχω να πω οτι ο καθε γιατρος κατι προτεινει ευκολα τελικα...ο ενας προτεινει υστεροσκοπηση με το καλημερα σχεδον σε ολες, αλλος συγκεκριμενα πρωτοκολλα σχεδον σε ολες, αλλος εξετασεις νικα και εγχυσεις αντιβιωσεων σχεδον σε ολες, αλλος προεμφυτευτικο σχεδον σε ολες..εχω καταληξει οτι ο καθενας για τους δικους του λογους (επιστημονικους, οικονομικους, εμπειριας κλπ) ακολουθει πανω κατω μια συγκεκριμενη ροτα. αν βρειτε καποιον που βλεπει καθε μα καθε περιπτωση 100% εξειδικευμενα, πειτε τον και σε εμας...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Ειναι γνωστο οτι ο Τσιριγωτης το εχει ευκολο να προτεινει δανεικα..Αυτο δεν τον κανει κακο επιστημονα αλλα ειναι κατι που συμβαινει

Οταν το προτεινουν μονο σε περιπτωσεις που εχουν κανει πολλες αποτυχημενες προσπαθειες ή ειναι σε ηλικια που δεν ανταποκρινονται σε κανενα πρωτοκολλο με δικο τους υλικο συμφωνω,αλλιως θεωρω οτι ειναι για τους γιατρους η πιο ευκολη και προσοδοφορα προταση.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, seashell είπε:

Καλησπέρα και με το καλό. Ο γιατρός σου είναι και εξωσωματικος? Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου πχ δεν είναι και μου πρότεινε εξωσωματικο που συνεργάζεται ο οποίος είναι και στο Μητέρα και στο Ιασω τα οποία μαιευτήρια έχουν και τα 2 πολύ καλά τμήματα εξωσωματικής. Προσωπικά δεν θα επέλεγα κάποιο κέντρο που είναι μόνο γι αυτή τη δουλειά.... δεν ξέρω γιατί.... ενστικτωδώς αν θες σε εμένα τουλάχιστον δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη(έψαξα βέβαια και σε 2-3 και επιβεβαίωσα την αρχική μου άποψη) παρόλο που έχω γνωστές που έχουν μείνει πολύ ευχαριστημένες . Αυτό που θα πρότεινα εγώ από τη στιγμή που έχεις αμφιβολίες είναι να κάνεις μια έρευνα, μια και η προσφορά τέτοιων υπηρεσιών είναι τεράστια, και να επιλέξεις τον γιατρό που θα σε κάνει να αισθανθείς σιγουριά . 

Σε ευχαριστώ πολύ π !!! Ναι ο γιατρός κάνει και εξωσωματικές και μάλιστα έχω ακούσει καλά λόγια η μόνη μου αμφιβολία είναι μήπως επειδή τα κέντρα εξωσωματικής επειδή ασχολούνται μόνο με αυτό έχουν μια παραπάνω εξειδίκευση !!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Επιστροφή στη δουλειά σήμερα (ευτυχώς για 2 μέρες και μετά Κυριακή) οπότε δεν θα μπορώ να δω νέα μέχρι το απόγευμα. Να ευχηθώ λοιπόν καλή επιτυχία και μεγάλες χωριακές στα κορίτσια που έχουν σήμερα κι αν δεν κάνω λάθος έχουμε και μια ΕΤ.... καλοστεργιωτα να είναι τα εμβρυακια! :x:x:grin:

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, seashell είπε:

Σωπα καλέ τι ευχαριστείς? Απολαμβάνω τις τελευταίες ώρες καθισιου και ξάπλας (αύριο γυρίζω στη δουλειά μετά από τόσες μέρες) έχοντας ανοιχτό το laptop χιχιχιχι. Καλή συνέχεια και σε εσένα! :x

Seashell σε νιώθω,, καλη αρχή και καλή δύναμη..Καλημέρα!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα της β χοριακής.. μετά απο 8 ώρες αναμονής στο afidea.. ( ανατωτιέμαι γιατι αργουν τόσο)απο 9 πηγα 23.4 ο γιατρόςείπε να περιμένουμε μέχρι τη Δευτέρα...... ίσως να είναι και εξωμήτριο..... θα δούμε... εσείς τι κάνετε...?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofiakarry said:

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα της β χοριακής.. μετά απο 8 ώρες αναμονής στο afidea.. ( ανατωτιέμαι γιατι αργουν τόσο)απο 9 πηγα 23.4 ο γιατρόςείπε να περιμένουμε μέχρι τη Δευτέρα...... ίσως να είναι και εξωμήτριο..... θα δούμε... εσείς τι κάνετε...?

Σοφια μου μην ανησυχείς ♡ ανεβηκε πανω απο το διπλασιο. Ειχα ξαναγράψει τις δικες μου χοριακες ping pong και ομως κυοφορω. Εκανα πολλες χοριακες αλλα το σημαντικό ειναι οτι ανεβαίνει ♡ Ακου τις συμβουλές του γιατρού σου

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiakarry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα της β χοριακής.. μετά απο 8 ώρες αναμονής στο afidea.. ( ανατωτιέμαι γιατι αργουν τόσο)απο 9 πηγα 23.4 ο γιατρόςείπε να περιμένουμε μέχρι τη Δευτέρα...... ίσως να είναι και εξωμήτριο..... θα δούμε... εσείς τι κάνετε...?

@sofiakarry εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου όλα να πάνε καλά και να μην είναι εξωμήτριο...καλύτερα να πέσει τώρα παρά να ταλαιοωρηθεις αργότερα!!!  ( Εγώ είμαι στην ανάρρωση μετά από λαπαροσκοπιση εξαιτίας εξωμήτριου!!)

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Σοφια μου μην ανησυχείς ♡ ανεβηκε πανω απο το διπλασιο. Ειχα ξαναγράψει τις δικες μου χοριακες ping pong και ομως κυοφορω. Εκανα πολλες χοριακες αλλα το σημαντικό ειναι οτι ανεβαίνει ♡ Ακου τις συμβουλές του γιατρού σου

Ginpuam πόσο κουράγιο μου δίνεις....είχες και εσύ αίμα? αυτο είναι που με ανησυχει.... θα ψάξω να βρω την ιστορία σου να τη διαβάσω!

Just now, Sofoulis είπε:

@sofiakarry εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου όλα να πάνε καλά και να μην είναι εξωμήτριο...καλύτερα να πέσει τώρα παρά να ταλαιοωρηθεις αργότερα!!!  ( Εγώ είμαι στην ανάρρωση μετά από λαπαροσκοπιση εξαιτίας εξωμήτριου!!)

σε ευχαριστώ πολύ!!! πως ήταν η διαδικασία...?  η ψυχολογία σου τουλάχιστον είναι καλή? περαστικά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiakarry είπε:

Ginpuam πόσο κουράγιο μου δίνεις....είχες και εσύ αίμα? αυτο είναι που με ανησυχει.... θα ψάξω να βρω την ιστορία σου να τη διαβάσω!

σε ευχαριστώ πολύ!!! πως ήταν η διαδικασία...?  η ψυχολογία σου τουλάχιστον είναι καλή? περαστικά!

Για τη διαδικασία θα σου πω όταν χρειαστεί, για το παρόν δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο...είναι πολύ νωρίς για να υπάρχει στο μυαλό του γιατρού έστω και σαν σκέψη!

Εγώ τώρα απο ψυχολογία είμαι.μια χαρά! Να θυμάσαι, όλα για κάποιο λόγο γίνονται!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiakarry said:

Ginpuam πόσο κουράγιο μου δίνεις....είχες και εσύ αίμα? αυτο είναι που με ανησυχει.... θα ψάξω να βρω την ιστορία σου να τη διαβάσω!

σε ευχαριστώ πολύ!!! πως ήταν η διαδικασία...?  η ψυχολογία σου τουλάχιστον είναι καλή? περαστικά!

Οχι αιμα δεν είχα κατα τις μερες αναμονής. Ενώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ισα ισα κατι σταγόνες και με είχε πιάσει σκοτοδυνη...

Απλά το να πηγαίνεις να περιμένεις τη χοριακη να ανεβαίνει και να πηγαίνει με ρυθμούς χελώνας ειναι βάσανο.

Η διαδικασία της εμβρυομεταφορας και της αναμονής ηταν παιχνιδι χαρη στον άντρα μου. Η φάση των χωρικών ηταν που πήρα τρομάρα αλλα τέλος καλό όλα καλά 

  • Μου αρέσει 2

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...